Ciągle ktoś strzela !!!

/ 7 odpowiedzi

Witam. Od kilku dni, a dziś to już apogeum słychać non stop strzały !!! Słychać na Kątach, Rozlazłowie, koło szpitala, w Altance (dalej nie jeździłem). Kto strzela i z czego strzela, do kogo strzela i po co ??? Strzały dochodzą jakby od strony Ruszk / Ruszek ? Kto rozwiąże tą balistyczną zagadkę ?

Dokładnie! Od kilkunastu dni słychać strzały. Mam nadzieję, że to nie polowania...

(2017/06/30 20:01)

Podobnie w Chodakowie.

(2017/06/30 22:15)

To są strzały, które mają za zadanie odstraszyć szpaki i inne ptaki od sadów wiśniowych i czereśniowych. Zaczyna się to około 5 rano i trwa do zmierzchu, a hałas niesie się baaardzo daleko. Co za łeb wymyślił takie ustrojstwo. Rozumiem, że sadownicy chcą dbać o swoje plony, ale nie kosztem okolicznych mieszkańców. Niestety trzeba wytrzymać do zbiorów owoców.

P.S. Czy to czasem nie podpada pod jakieś zanieczyszczenie środowiska hałasem?

(2017/06/30 23:47)

uciążliwa metoda odstraszania szybko trzeźwiejących meneli

(2017/07/01 06:47)

Pomyśl sobie troche odwrotnie, to ty człowieku z butami wchodzisz coraz dalej w ogólnie rozumianą przyrodę. W puszczę kampinoską, kupujesz sobie działeczki i wchodzisz klinem w pola uprawne, sady, wycinasz zagajniki i teraz jeszcze masz pretensje, że ktoś chce dbać o kawałek sadu?

Mieć pretensje o to że ktoś próbuje dbać o to nad czym się napracował i mieć z tej pracy zyski a potem rano biec na rynek po świerze jabłuszka i czeresienki - szczyt hipokryzji.

(2017/07/03 08:05)

@pierwsza_krew rozumiem, że to do mnie się czepiasz. A czemu nie masz pretensji do sadowników, że to oni "z butami wchodzą coraz dalej w ogólnie rozumianą przyrodę" i "kupują sobie działeczki i wchodzą klinem w pola uprawne, sady, wycinają zagajniki" i śmią ingerować w odwieczne prawa natury (odstraszanie zwierząt, które były na tych terenach, zanim rozpoczęli swoją działalność sadowniczą)?

A czy nie zrozumiałeś/doczytałeś wyżej, że ten hałas niesie się wiele kilometrów od sadów?

(2017/07/03 15:46)

Ale chyba trochę zeszliśmy z tematu, takie odnoszę wrażenie.

(2017/08/04 12:38)