ciemno wszędzie, głucho wszędzie

/ 3 odpowiedzi
dzień dobry , czy władze mogą coś zrobić w poniższym temacie:
mamy juz jesień i chyba ktoś zapomniał ze o godzinie 6 rano jest jeszcze ciemno, czy mozna włączyć latarnie?
w Chodakowie egipskie ciemności  - naprawde niezbyt przyjemnie się jedzie samochodem w takich warunkach - przechodniów na pasach praktycznie nie widac.
ja rozumiem ze magistrat nie widzi problemu bo o tej godzinie jest jeszcze w objęciach Morfeusza i mają w 4 literach tych którzy jednak muszą juz być na nogach - czy to naprawde tak ciezko pomyślec ze nie każdy pracuje w Sochaczewie tylko musi dojechać do miejsca pracy a co za tym idzie musi wczensiej wyjść z domu?
czy oni (energetycy ) działają na ręcznym ustawianiu oświetlenia? przecież czujniki zmierzchu same regulują -zapal-zgaś-

(2019/09/29 11:52)
tak teoretycznie powinno to działać ale chyba nie działa bo np. dzis rano lampy w Chodakowie swieciły tylko na czesci dzielnicy od strony Zelazowej Woli do skrzyżowania z młynarską a dalej juz w kiedunku ronda juz nie , chyba ze juz tam było widno:)

(2019/09/30 10:53)
Oświetlenie uliczne nie należy do "energetyków" w sensie PGE tylko do zarządcy drogi. To zarządca drogi decyduje czy latarnia świeci czy nie, to zarządca ustawia godziny załączania i wyłączania oświetlenia. Oświetlenie uliczne nie działa na sterowaniu zmierzchowym a na zegarach czasowych. Fakt, że jedne latarnie świecą a inne jeszcze nie wynika z tego, że dane odcinki sterowane są z różnych miejsc (często zegar jest przy stacji trafo).

(2019/09/30 20:07)