Cmantarz wojskowy w Trojanowie.

/ 16 odpowiedzi / 4 zdjęć
Po raz piewrszy jak sięgam pamięcią nie widziałam kwiatów na probach żołnerzy na cmentarzu w Trojanowie. Nie było kwiatów, nie było zniczy, zaledwie pojedyncze od ludności miasta. Wybory zakończone, już nie trzeba się pokazywać na wszelkiego rodzaju rocznicach, obchodach.Na 5 lat spokój. A może zabrakło kasy w budżecie miasta, wszytkie poszły na obchody 11 listopada, które będziemy świętować 12 listopada. Widok był przykry.Obok cmentarz parafialny kapiący przpychem kwiatów, zniczy a obok nic.
Po raz piewrszy jak sięgam pamięcią nie widziałam kwiatów na grobach żołnerzy na cmentarzu w Trojanowie. Nie było kwiatów, nie było zniczy, zaledwie pojedyncze od ludności miasta. Wybory zakończone, już nie trzeba się pokazywać na wszelkiego rodzaju rocznicach, obchodach.Na 5 lat spokój. A może zabrakło kasy w budżecie miasta, wszytkie poszły na obchody 11 listopada, które będziemy świętować 12 listopada. Widok był przykry.Obok cmentarz parafialny kapiący przpychem kwiatów, zniczy a obok nic.Â

(2018/11/01 19:02)
Nie zauważyłem braku zainteresowania

(2018/11/02 09:11)
Teraz zdjęcie z Traugutta

(2018/11/02 09:12)
Pani Teodozja ma całkowitą rację. Na grobach w Trojanowie było pusto. A te znicze przed pomnikiem mogły być sfotografowane po wizycie premiera w Sochaczewie i na trojanowskim cmentarzu..

(2018/11/02 18:32)
Lipa,zniczy kwiatów jak nigdy mało,wybory skonczone ,pokazówka zniknęła.

(2018/11/03 08:44)
Oczywiście. To jest taki pisowski patriotyzmn.Wszelkie patriotyczne uroczystości robione w tym celu, żeby zaistnieć, nie dać o sobie zapomnieć, a nie o żołnierzach. A zaraz po wybuchu wojny, czerwonkowskie pola usłane były ciałami młodych ludzi. Upał. Mój śp. ojciec, opowiadał mi, że trudno było przejść koło rozkładających się ciał. No ale widocznie nie zasłużyli na zwykłą pamięć. Przd południem na żadnym żołnierskim grobie nie stały kwiaty. Świeciło się parę zniczy postawionych przez ludzi.

(2018/11/03 09:35)
co Wy mówicie. Jechałem 600 lecia wczoraj wieczorem i zarówno na wojskowym, jak i parafialnym cmentarzzu było dużo zniczy

(2018/11/03 09:37)
Pawli - jeden który widział znicze , ale miał pisowską optykę patrzenia na patryjotyzm .

(2018/11/03 10:32)
Byc może do wieczora trochę zniczy ludzie postawili, ale kwiatów nie było. Dawniej na grobachbyły poustawiane donice z chryzantemami. Te zdjęcia saprawdziwe Gdyby w Sochaczewie była druga tura wyborów to by były kwiaty, a i być może wizyta prezydenta. Ostatnio Prezydent Polski prowadzi akcję wyborczą na cmentarzu w Dzień Wszystkich Świętych.

(2018/11/03 11:16)
hey chłopaki i dziewczyny-co za malkontenstwo,niech każdy adoptuje sobie jakiś nagrobek żołnierza,przyjdzie z kwiatem i zniczem 1 września,1 Listopada,przed świętami Bożego Narodzenia - kiedy tam chce,przy okazji odwiedzin grobów swoich bliskich i zapali swiatełko,postawi kwiatek,duzo roboty?

(2018/11/03 13:10)
A ja na nikogo sie nie oglądałem, byłem z rodziną, zapaliliśmy znicze, wspomnieliśmy, poleciliśmy w modlitwie. I tyle.

(2018/11/03 15:23)
markJ- zastanów się co piszesz. Nie znasz mnie.Daleko mi do pis, natomiast nie lubię, gdy ktoś gada farmazony

(2018/11/04 00:50)
Jeśli tobie daleko do pisu to przpraszam , ale jak tj. że , wszyscy widzieli na cmentarz wojskowym brak odpowiedniego wystroju , a ty to widzialeś , może dla tego podczas jazdy samochadem , na cywilnym cmentarzu był odpowiedni wystrój .

(2018/11/04 01:55)
Jeśli tobie daleko do pisu to przpraszam , ale jak tj. że , wszyscy widzieli na cmentarz wojskowym brak odpowiedniego wystroju , a ty to widzialeś , może dla tego podczas jazdy samochadem , na cywilnym cmentarzu był odpowiedni wystrój .

(2018/11/04 01:55)
czy światełko nie jest wystarczające? czy trzeba naręczy kwiatów,setek doniczek,girland z róż?

(2018/11/04 08:07)
idzie nowe?

(2018/11/04 08:50)

Sochaczew wiadomości - TOP5