Co dalej z DPS w Młodzieszynie?

/ 44 odpowiedzi
Czy ktoś wie jak toczą się sprawy oszustów z DPS-u? Podobno w ich mieszkaniach policja skonfiskowała przedmioty warte 200tys zł. Prawda to? Starostwo i wójt gminy Młodzieszyn wyciszyli sprawę, żaden artykuł się nie pojawia..
A co ma do tego Wójt Gminy Młodzieszyn? Jak się nie zna struktur zarządzania i kto czym kieruje to się nie zadaje głupich pytań :)

(2014/02/17 10:02)

bal

sporo złota znaleźli w biurku szefowej. Może do depozytu zabrała i czekała na śmierć staruszków?

Swoimi obstawiają stnowiska i nic sie nie zmieni. Wymiana pionków i tyle.

(2014/02/17 16:15)
Do bal;

Bal, zachowujesz się jak jakaś plotkara, za moment wymyślisz że wyrywali staruszkom złote zęby i odlewali z nich lichtarze na Wielkanoc, jak żydom co niektórzy w okupację. Trwa prokuratorskie śledztwo i sądzę że najlepszym miejscem na takie nowinki jest Policja lub Prokuratura.

(2014/02/17 19:23)

bal
Pomyśl, kto mógł otworzyć biurko? Raczej komisyjnie i ..... Pomyśl...

(2014/02/19 10:55)
To biurko to był taki sejf depozytowy. Oczywiście wszystkie kwity depozytowe były u głównej księgowej a kopie miała kasjerka. Wszystko zgodnie z instrukcja depozytową , opracowana przez PCPR, zatwierdzona przez główna księgowa i wicestaroste i przyjęta uchwała rady z pozytywna opinia przewodniczącego komisji do spraw zdrowia i polityki społecznej. 

(2014/02/19 16:18)
witam,ktoś zapytał co dalej z DPS, sprawa w toku jak wiadomo a w zamian szuka się tematów zastępczych np o Pani Krukowskiej opisanej w prasie a która jak wiadomo była w opozycji do byłej Pani Dyrektor z DPS. 

(2014/02/19 17:24)
witam, na jaką kwotę skonfiskowano dobra w domach zatrzymanych osób tego nie wiadomo. Mówi się ze samochodami wywożono zarekwirowane dobra zakupione na faktury wystawiana na DPS,  a rewizje trwały kilka godzin. Co do kwoty 200 tysięcy, a dokładnie 280 tysięcy to taki zarzut został postawiony zatrzymanym, czyli Pani Dyrektor DPS oraz Księgowej, to tylko kwota premii która została rzekomo wypłacona pracownikom DPS, ale tak naprawdę Pracownicy nigdy tych pieniędzy nie otrzymali.Mało tego są osoby w DPS, które na skutek premii których nie dostawali weszli w II próg podatkowy. Kto brał te pieniądze ? Gdzie one są ? 

(2014/02/20 08:50)
Ares, widzę że masz żyłkę do prowadzenia śledztw i dedukcji, wyręczając w tym Policję i Prokuraturę. A ja ci proponuję, żebyś położył się w tym DPSie jako klient i wówczas będziesz mógł śledzić i relacjonować sprawy na bieżąco, a później zdasz nam relację jak wynoszą kaczki.  

(2014/02/20 12:24)
tu nie trzeba śledztwa wystarczy przeczytać prokuratorskie zarzuty i nic do tego nie jaka kaczki nawet dziennikarskie ::)

(2014/02/20 16:35)
No i co z tymi newsami Ares, dawaj ? jesteśmy bardzo ciekawi, co tam jeszcze wytropiłeś.

(2014/02/21 10:14)

ares

chyba przesadziłeś z tym II progiem podatkowym. To by musiało być ponad 7200 zł średnio miesięcznie. To po ile oni tam zarabiali? Albo się rozpędziłeś, albo masz dużą wiedzę.

Po tygodniu bycia poza Socho widzę pewien postęp. Z gazet i internetu zniknął Ciura. Chyba to jakiś znak, że idą zmiany.

Dużo za to płatnego członka.

(2014/02/21 11:53)

Zapomniałam podziękować za info na priv o wykształceniu Ciury.

On ni mo MATURY. :-D :-D :-D

Należą mu się słowa uznania, za zakręcenie sobie w okół palca wszystkich magistrów, doktorów, wójtów, przewodniczących, a najbardziej niegłupiego wójta Orlińskiego.

Boże Święty, daliście małpie brzytwę, to szalała. Ciekawe za co on odpowiadał w pzd?

Też na priv jak się boicie na forum.

(2014/02/21 12:15)
Sprawa DPS i innych podleglch starostwu jednostek poszla w niepamiec teraz Pan.Gaik zajety jest wyborami i rozwijaniem przedsiebiorczosci w miescie. 

(2014/02/21 12:51)
do- BarbaraK-nie wiem nic o wykształceniu Vice-starosty ale jeżeli to co piszesz jest prawdą to mam pytanie-na stanowiska wybieralne w wyborach ,przez głosowanie mogę mieć skończony żłobek i nic komu do tego że mnie takim wybiorą, ale już mianowanie na jakiś stołek wiąże się z wymaganiem np. jakiegoś wykształcenia ,jeżeli stanowisko vice wymaga ino zawodówki to OK. ale nie wydaje mi się żeby wystarczyło,reasumując można ominąć przepisy i minować (za zgodą rady miasta -powiatu ),z tego wynika.

(2014/02/21 16:36)

Dobrze napisałes. takie decyzje personalne to "minowanie" urzędu, skutki działań takiego "wykszałciucha" mogą dotknąć każdego. Wszyscy chodzą jak po polu minowym i nie wiadomo na kogo padnie. To jak rosyjska ruletka. Każdy się bał, chciał być lojalny ze strachu o pracę. Ciekawa jestem kto w starostwie jest tzw. audytorem wewnętrznym, na BIPie nie ma nazwiska. A podobno w DPSie było wszystko super. Może wiecie kto podpisywał te raporty. Też na priv. Ja się nie boję 100% dyskrecji. :-)

(2014/02/22 10:32)
Tak, to racja napewno kilkanaście etatów w Starostwie to ustawka, ludzie którzy coś Szefowi zawdzięczali albo on im, teraz każdy się boi odezwać, boi się o pracę. Czasy mamy paskudne, ale może jak Pan Władza poda się do dymisji to myślę, że miasta aż jęknie z ulgi, i wtedy zacznie ...mowić :))W DPS też się ludzie bali, latami milczeli w obawie o pracę większość tam pracujących osób to kobiety samotne, wychowujące dzieci, osoby z niskim wykształceniem, takim osobami łatwo sterować. Przykre to co piszę. Ale teraz mówią, strach już jest mniejszy a prokurator słucha, słucha, słucha......

(2014/02/22 11:10)
A swoją drogą to ciekaw jestem jak z wieloetatowcami w urzędzie miejskim, jak ktoś zacznie to badać na 4 lata wstecz. To ciekawe jak to się ma od obowiązującego prawa? 

(2014/02/22 11:45)
Sprawa DPSu jest naganna i wszystkie osoby zamieszane powinny ponieść konsekwencje. Oczywiście budzi też niesmak ze względu na osoby poszkodowane. Ale zastanowił się ktoś ile osób będzie poszkodowanych, jak trzeba będzie zwrócić pieniądze za kanalizacje i w jakim celu kupiono wodomierze za prawie pół miliona złotych. Jakoś dziwnie brak komentarza w tej sprawie ze strony Pana Rzecznika. To mogą być miliony złotych, których podobno miasto nie ma.

(2014/02/22 12:21)
Sprawa DPSu jest naganna i wszystkie osoby zamieszane powinny ponieść konsekwencje. Oczywiście budzi też niesmak ze względu na osoby poszkodowane. Ale zastanowił się ktoś ile osób będzie poszkodowanych, jak trzeba będzie zwrócić pieniądze za kanalizacje i w jakim celu kupiono wodomierze za prawie pół miliona złotych. Jakoś dziwnie brak komentarza w tej sprawie ze strony Pana Rzecznika. To mogą być miliony złotych, których podobno miasto nie ma.

Nie rozumiem.Czemu jeżeli ktoś ma wątpliwości w jakiejś sprawie pisze o tym na forum.Przecież tutaj odpowiedzi nie uzyskacie.Czemu nikt nie wystosuje oficjalnego zapytania do rzecznika?Jeżeli ktoś widzi, że trzeba coś zrobić w mieście nie wystosuje pisma do UM? Przecież mieszkańcy też na sesji RM mogą zabrać głos.To jest brak odwagi, aby powiedzieć komuś prosto w oczy co nam się nie podoba?A może chodzić tu o robienie czarnego PR aby ktoś mógł zająć stołek w UM.
Przecież my jako obywatele możemy mieć wpływ na to co się dzieje nie tylko podczas wyborów.
Zamiast snuć domysły i pisać półprawdę lub powielać plotki to oficjalnie można uzyskać informację. 

(2014/02/22 12:49)
Powyżej. Pomyliłes wątki. O mieście 20 innych tematów. Piszcie o dpsie.

(2014/02/22 14:28)
Powyżej. Pomyliłes wątki. O mieście 20 innych tematów. Piszcie o dpsie.

Odniosłem się tylko to cytowanej wypowiedzi.proszę uważnie Ja przeczytać, myślę że mój komentarz stanie się bardziej zrozumiały.

(2014/02/22 14:37)
 w Młodzieszynie jest oki,czysto ,wszyscy najedzeni .

(2014/02/22 14:44)
Ja ciągle czekam na bloga Pana Gaika w sprawie DPS-u. Bo mądrzy się o wszystkim tylko nie o tym, co dzieje się w jego firmie. 

Panie Gaik wzywamy do debaty na temat afery w DPS. Czy dalej popierać Pan będzie Janusza Ciurę i całą tą ekipę z Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej, co rządzi powiatem, DPS-em, Załuskowem i czym się tylko da?Nie wstydzi się Pan podawać ręki Januszowi Ciurze. Nie wstydzi się Pan spotykać codziennie tych gości z Porozumienia na korytarzach starostwa?

(2014/03/12 14:38)
do Nowysocho
Jestem pewny , że Pan Gaik chętnie weźmie udział w takiej debacie , ale twarzą w twarz . Czy masz odwagę pokazać swoją , czy tylko umiesz gryźć zza węgła?

(2014/03/13 06:26)
Jeśli w innych tematach aktywnie się udzielał publicznie to w tym temacie jakoś dziwnie zamilkł i Ciury nie widać na fotkach. Czekamy na wypowiedź w tak bulwersujących sprawach.

Karol

A w cztery oczy to można porozmawiać z kumplem. Już jeden składał mi taką propozycję z której nie skorzystałem i teraz wstawia znaczki...ha ha ha.

(2014/03/13 10:45)