Co z tym czymś ?? Co nazywaja chyba rondo ??

/ 54 odpowiedzi / 2 zdjęć

• konto usunięte

Witam czy ktos ma z was jakieś informację na temat tego czegoś na ulicy Żyrardowskiej co niby kazdy mówi na to RONDO !!! Czy w końcu wezmą sie za to skrzyżowanie i to coś zlikwidują ???
Bo jak zawsze przez to coś przejeżdżam to w środku mojego samochodu rozlegają się te same słowa kur.... jeba...... dziursk.......... i ............ h..... im w ............. kur............!!!!!!!
Moim zdaniem teraz jak jest obwodnica to wystarczyło by tam zwyczajne skrzyżowanie bez świateł . Pierwszeństwo ulica Piłsudskiego - Towarowa  bo teraz tu większy ruch niż Żyrardowską i to wystarczy !!!!

też popieram ,skasować to rondo,a przedewszystkim wyremontować fragment ulicy .

(2013/11/30 22:34)
Popieram, może wyremontują chociaż kawałeczek.

(2013/12/01 02:10)
A to tam jest rondo ? :) hehe. A tak poważnie, to podpinam się pod kolegów - ten placek jest zbędny.

(2013/12/01 07:57)
moim skromnym zdaniem tego małego krowiego placka nie należy niszczyć,spełnia swoją rolę,jest co prawda niewielkie ,ale dla osobówek wystarczający,czeka się najwyżej kilka sekund,jak oddadzą wiadukt,ruch się zwiększy ale na pewno (jakby rondo zlikwidowali)nie zrobią pierwszeństwa -jak proponuje Kendal- z Piłsudskiego i Towarowej,puste skrzyżowanie nie może być,zaraz mądre łby wykombinują światła i tyle-ostatnio podjechałem Gawłowską ,chciałem skręcić do miasta,światła zapaliły się czerwone i stałem jak głupi chociaż od strony miasta,z mostu nie przejechał ani jeden samochód,rzadki przypadek ale takie są,rondo w Chodakowie sprawuje się dobrze,rondo przy Tesco,Obi i co tam jeszcze jest działa bez zarzutu,niech i to przy wiadukcie zostanie

(2013/12/01 09:55)
dla mnie zupelnie nie spelnia swojej roli a jezdnia jest rozwalona totalnie. powinni to zaorac i zalac nowym asfaltem.

(2013/12/01 11:24)
Stan tego ronda jak również przylegających do niego fragmetów ulic rzecywiście pozostawia wiele do życzenia ale nie śpieszyłbym się z podejmowanie decyzji z likwidowaniem go. Powodów jest naprawdę kilka a m. in. utrudniony byłby wyjazd z ulicy Botanicznej w ulicę Piłsudskiego - zwłaszcza dla aut troszkę większych niż osobowe. Moim skromnym zdaniem rondo spełnia to co miało spałniać, czyli upłynnia ruch pomimo iż nie jest on tak duży jak w czasach kiedy było budowane.

BTW. Zamiast likwidacji ronda  o którym mowa wolałbym aby inżnierowie zajmujący się ruchem postawili przed rondem koło Tesco, Obi itd szlaban oraz człowieka który tłumaczył będzie ludziom jakie zasady na nim panują :) Według mnie nie był to dobry pomysł aby rondo "turbinowe" czy jakoś tak było zastosowane w tym miejscu.

(2013/12/01 13:29)
jojco kolo teskacza to nie jest rondo turbinowe. na takim rondzie pojawia sie dodatkowy pas a ponad to wyloty kieruja cie bezkolizyjnie na zewnatrz ronda.
to co wybudowali kolo teskacza to jakas poracha.. pozniej sie dziwic ze ludzie glupieja. wiecej o sochaczewskim rondzie w innym watku.

(2013/12/01 20:19)
przyklad ronda turbinowego

(2013/12/01 20:22)
a to nasze rondo i dziwic sie ze ludzie nie wiedza za bardzo co z tym zrobic.. ten kto to wymyslil to na prawde popisal sie tworczoscia.. polaczyl po czesci rozwiazania z turbinowego i zwyklego... i badz tu madry.

(2013/12/01 20:24)

jezdzisz co dzien to powiedz prosze jak sie zachowasz w tej sytuacji?

1. wyjezdzasz z maca i jedziesz w kierunku do miasta
2. wjechales juz na zewnetrzny pas i masz zamiar kontynuowac jazde w kierunku centrum
3. wewnetrznym jada samochody z poznania i zjezdzaja w kierunku warszawy

co robisz?

a) zatrzymujesz sie na rondzie i ustepujesz pierwszenstwa
b) jestes na rondzie i zgodnie z zasada pojazd poruszjacy sie na rondzie ma pierwszenstwo
c) wlaczasz awaryjne i szukasz w necie co masz zrobic

(2013/12/02 09:38)
  Normalnie jedziesz se swoim pasem, kierunek w prawo i doginasz na miacho, akurat w przypadku tego ronda nie widzę problemu, gorzej gdyby to było rondo przed którym stoją znaki pierwszeństwa i ustąp pierwszeństwa, kiedy  będziesz na rondzie nie wpierniczasz się pod  auto jadace na Warszawe tylko kierunek i czekasz na jakąś lukę,a  jak ci jakiś idiota zatrąbi to puknij mu się w czoło. Powiem ci tak jeszcze kiedy będziesz na zewnętrznym pasie to już nie twój problem,jadacy na Warszawę niech wybierają wolny pas bo ten na którym ty jesteś jest zajęty przez ciebie i masz pierwszeństwo w tej sytuacji.

(2013/12/02 11:04)
Na Warszawę mają pierwszeństwo,wyjeżdżając od Maca trzeba przepuścić.

(2013/12/02 11:30)

no i olaf ma bitą bryke i na dodatek traci znizki OC :)

zgadza sie jancio - ustepujesz pierwszenstwa bo zmieniasz pas ruchu.

(2013/12/02 11:55)
 A no to tak, każdy włączający się do ruchu musi ustąpić pierwszeństwa, niema znaczenia że na Warszawę czy gdzie.

(2013/12/02 13:03)
boze widzisz i nie grzmisz... ja sie poddaje. jezdzij jak ci sie podoba...

(2013/12/02 15:09)
Ja jeżdżę według przepisów i nie mam takich problemów jak wy że nie wiecie jak jeździć po rondzie, co dopiero mówić o jeżdżeniu po większych miastach typu Warszawa itp.
 Wyjeżdzasz z mc donalda to chyba patrzysz czy coś jedzie z lewej na rondzie czy nie, heh przez także zakały robią się korki. Niestety zdarzają się takie barany co nie raczą się nawet zatrzymać i rozejrzeć przed wjechaniem na rondo.

(2013/12/02 15:21)
Z uwagi na to że jest to nietypowe skrzyżowanie z pięcioma ulicami, rondo jest najlepszym rozwiązaniem takiej sytuacji. Wystarczyłoby wylać nowa nawierzchnie i tyle. Światła w takim miejscu kiepski pomysł z uwagi na wiadukt i ogólnie. Światła są na gawłowskiej i płockiej i problemu to nie rozwiązało (jeżeli chodzi o ranek i popołudnie) a przysporzyło kłopotu wieczorem bo o 21 człowiek stoi jak baran na czerwonym w sytuacji znikomego ruchu pojazdów.

(2013/12/02 15:35)
Odnośnie ronda przy tesco. To rondo bardzo fajnym rozwiązaniem tylko co niektórzy jeździć na nim nie umieją.

(2013/12/02 15:43)
Jeśli już, to jest to rondo na ul. Licealnej a nie na Żyrardowskiej. Ulica Żyrardowska zaczyna się zaraz za torami PKP do torów to ul. Licealna.

(2013/12/02 15:51)

jezdzisz co dzien to powiedz prosze jak sie zachowasz w tej sytuacji?

1. wyjezdzasz z maca i jedziesz w kierunku do miasta
2. wjechales juz na zewnetrzny pas i masz zamiar kontynuowac jazde w kierunku centrum
3. wewnetrznym jada samochody z poznania i zjezdzaja w kierunku warszawy

co robisz?

a) zatrzymujesz sie na rondzie i ustepujesz pierwszenstwa
b) jestes na rondzie i zgodnie z zasada pojazd poruszjacy sie na rondzie ma pierwszenstwo
c) wlaczasz awaryjne i szukasz w necie co masz zrobic

Kolego chyba nie sam nie wiesz jak tam jezdzić !!!
Rondo jest dobre i dobrze służy ...
Co do twojego pytania !!!

Jesli jedziesz od maca , zatrzymujesz się przed rondem ustępujesz autom jadącym pasem wew jak i zew od Poznania jak widzisz że możesz już wjechać to udajesz sie na pas zew i kitujesz na miasto , jesli wjedziesz od maca na pas wew to z niego nie możesz jechać na miasto !!! tylko w stronę Poznania ... 
Ja nie wiem ale już widziałem troche matołów na tym rondzie i tak kiwam głową ( komu oni prawko dają )

Ale nie o tym rondzie mowa tylko o niby rondzie na Zyrardowskiej !!!!!!!!!!!!

(2013/12/02 15:55)

oko
Witam. Ostatnio to znaczy w tą sobotę ok 15 żona z dzieckiem jechała od strony wawy (z tej strony sochaczewa mieszkam) i  coś ją tknęło by zatrzymać się przed rondem (było puste) a tu przed maską jedzie samochód pod PRĄD na rondzie - gość jechał od sochaczewa w stronę wawy. To jest dopiero HIT... Przeżywała pół wieczora, bo z reguły patrzysz w lewo wolne i jedziesz sobie...
 Często widzę jak ktoś od wawy - dla jasności w stronę obi jedzie od zew. pasa i na beszczela zajeżdża drogę - niestety są ludzie i taborety. Ale z tym by jechać pod prąd na rondzie...                          bez komentarza.............                        Pozdr

(2013/12/02 16:01)
 Na dobrą sprawę jak ci taki zacznie mrygacz na rondzie kierunkowskazami raz w te raz wewte to już widzisz co on potrafi a raczej że niewiele, wtedy tylko uważasz żeby mu nie podjechać bo wjedzie na ciebie, "zasada ograniczonego zaufania jak mnie uczyli na kursie"- czyli myśleć za innych, brać pod uwagę że taki ktoś niekoniecznie zgodnie z przepisami jeździ, i nie o to chodzi ze ktoś popełni błąd bo każdy je popełnia ale jak pisał oko są tacy którzy celowo jeżdżą inaczej niż nakazuje kodeks drogowy.

(2013/12/02 16:21)
NO PRZEPRASZAM .Jachyba naprawde nawet jezdzic nie umiem jestem frajerem wiem jestem załamany nic mi nie wychodzi w zyciu

(2013/12/02 20:52)

kendal nie piardol ze stoisz i przepuszczasz wszystkich.. a jak chcesz skrecic w prawo na wawe od maca to tez czekasz i przepuszczasz wszystkich?

a jak to rondo nie mialo by srednicy 10 m tylko 50 m to bys sie obs... bo bys czekal ruski rok jakbys chcial wszystkich przepuszczac... jedz sobie do wawy kolo arkadii, gdy nie bylo swiatel to ludzie tacy jak ty stali przed rondem i patrzyli jak sroka w gnat az wszyscy przejada a jak juz wiechali to dzwony byly bo zewnetrzny pas nie ustepowal pierwszenstwa tym z wewnetrznego zjezdzajacym z ronda.

wiesz co? dobierzcie sie z olafem i bawcie sie dobrze :)

(2013/12/03 08:53)