Co zgubiło Osieckiego , że przegra wybory

/ 60 odpowiedzi / 7 zdjęć
ZakŁADAM NOWY WĄTEK BO MNIE TO INTRYGUJE, ŻE MAJĄC W POPRZEDNICH WYBORACH W DRUGIEJ TURZE TAKĄ PRZEWAGĘ , DZISIAJ PODOBNO będzie  WALCZYĆ TYLKO O  MANDAT RADNEGO POWIATOWEGO Podobno znów chciałby być tylko wicestarostą . CO ZGUBIŁO OSIECKIEGO , PYCHA , CHAMSTWO , A MOŻE WSPÓŁPRACOWNICY. zapraszam do zabierania głosu . Będzie ciekawie
Tak się zastanawiam aby to trafnie określić. Myślę ale to tylko moja opinia , że obecny rzecznik Pan M. w dużej mierze pogrążył Osieckiego . Jego wywody były tak zagmatwane , że odbiorca w sumie zastanawiał się o czym ten człowiek mówi .Pan Osiecki też w dużej mierze przyczynił się do swojej porażki . Burmistrz powinien zachowywać klasę , a nie działać metodami podwórka . Mało kto zmarnowałby takie zaufanie ludzi zaraz po wyborach i wygranej Osieckiego.A jednak ten Pan zlekceważył swoich wyborców , a w przenośni pokazał im palec wskazujący . DLATEGO W/G MNIE POWINIEN ZREZYGNOWAĆ , BO BĘDZIE JAK TO KTOŚ NAPISAŁ - bolało a może coś ktoś znajdzie , o wtedy to już i ból i łzy .

(2014/04/12 21:54)
Zaczyna się akcja,na razie takie ciche podchody,szczypanie aby coś napisać,ale to normalne wybory zbliżają się milowymi krokami.Ja i duża grupa moich znajomych uważa Pana Osieckiego za właściwego,odpowiedzialnego i robiącego dużo dobrego dla miasta i mieszkańców.Lepszego na stanowisko burmistrza nie ma a zresztą dajmy człowiekowi dokończyć swoje dzieło a jedna kadencja to za mało.To nie Sejm czy Senat że siedzą kilka kadencji tylko po to aby brać dobrą kasę i nie robią nic dobrego dla Polaków a ten Burmistrz już zrobił dużo więcej pożytecznego w jednej nie skończonej kadencji niż jego słynny poprzednik Cz.....i.

(2014/04/13 07:08)
Kuc odsyłam cię do wypowiedzi jerzyka jak traktuje wyborców a wymienione przez ciebie cechy idealnie pasują do jego kandydatury. Osobiście uważam, że się zagalopowałeś pisząc tyle złego na temat obecnego burmistrza. Rozumiem twoje rozczarowanie ale gdzie chamstwo?

Karol

(2014/04/13 11:51)
Do Pana Karola 
To tylko pytanie do dyskusji a nie stwierdzenie, to jedno z przyczyn w wątku dyskusyjnym .

(2014/04/13 11:58)
......... DZISIAJ PODOBNO będzie  WALCZYĆ TYLKO O  MANDAT RADNEGO POWIATOWEGO Podobno znów chciałby być tylko wicestarostą . CO ZGUBIŁO OSIECKIEGO , PYCHA , CHAMSTWO , A MOŻE WSPÓŁPRACOWNICY. zapraszam do zabierania głosu . Będzie ciekawie

Witam, włączam się do proponowanej dysputy, ale oprócz słów krytyki obecnego burmistrza pozwolę sobie zapytać o ulubieńców Pana "Kuc", nie omieszkam skrytykować jego kandydatur które wynikają z poprzednich wypowiedzi.
Myślę, że dla nieznających zasad ODPOWIEDZIALNOŚCI najbardziej w oczach mieszkańców pogrąża burmistrza brak remontu ul. Staszica i kilka razy wspomnianej Trojanowskiej. Jast tylko jedna nieścisłość - OBIE TE ULICE SĄ DROGAMI POWIATOWYMI, do niedawna jeszcze Staszica była o ile pamiętam ulicą wojewódzką , także odpowiedzialność burmistrza za te remonty jest taka sama jak moja za rozwój piłki nożnej w Polsce. Dotyczy to też sprytnej , doświadczonej i latami i  zaczernianej propagandy prowadzonej przez bardzo długo zasiadające na stołkach władze powiatu. Droga jest też woda, ale jak mniemam to nie tylko wina obecnej władzy w mieście lecz też scheda po poprzednich długotrwałych władzach. Może i trochę burmistrz nosa do góry uniósł , ale żeby od razu chamstwo ? chamstwem nazwałbym nazywanie forumowiczów trollami - to jest dopiero nie tylko chamstwo, pycha, buta ale i ignorancja prawa do niejawności danych co zwykłemu "Kowalskiemu" gwarantuje Ustawa jednocześnie dając prawo zwykłemu człowiekowi do publicznej oceny (nie plucia na innych) włodarzy każdego szczebla - inaczej osób pełniących funkcje publiczne. Na koniec chciałbym zapytać co dobrego dla miasta i powiatu zrobili pańscy kandydaci Panie Kuc czyli Pani U. Pawlak i Pan P. Gaik ? 
Pani U.P. bez mała 8 lat w samorządach - pierwsze 4 podnosiła rękę "za" jak jej kazała koalicja rządząca w powiecie, drugie 4 lata podnosiła rękę "przeciw" jak jej kazała koalicja opozycyjna w mieście.
Pan Przemysław 4 lata dosłownie PLUCIA w stronę miasta, nie tylko władz miasta, ale także w wyborców którzy dokonali wyboru tych władz, składanie niepotwierdzonych niczym deklaracji, propozycje jakichś kredytów, wręczanie dyplomów, książeczek i innych podarków i tak 4 lata za 10 tyś co miesiąc - 480 000 ładnie ! przeciętny sochaczewianin czy sochaczewianka będą na taki pieniądz ciężko  pracować w markecie lub w magazynie 10 lat minimum, o ile go nie zamienią na młodszego w międzyczasie. Dzięki za wątek.

(2014/04/13 14:42)
mwjs nie uważam że poprzednik obecnego burmistrza (pan Cz.) był super, ale napisz choć jedną rzecz za którą tak wielbisz pana Osieckiego. Przyznam, że patrząc na nasze miasto to w ostatnim czasie raczej się cofa a nie rozwija.

(2014/04/13 15:11)
Dzięki boboyang, szacun widzę że jesteś w temacie i czytasz wypowiedzi bufona jerzyka.
Nie wszystkich stać na tym forum na prawdę która często boli.
Oczywiście jest ogromna nagonka przedwyborcza i to bijąca po oczach a jakie czarowanie i czarnowidztwo, ślepy by to odczytał. Pozdrawiam

Do Kuc, jak zadajesz pytanie to bez własnych sugestii i stawiaj na końcu znak zapytania a nie potem głupio się tłumaczysz.
Zaznaczę, że obecny burmistrz nie jest ostatnim którego gryzą "psy" a ja bym tego nie robił...
nawet go nie skreślę może na złość tym wszystkim "pewniakom" ....przemyślę sprawę.
Kuc a co słychać w powiecie, jak się ma "wykształcony" wicek? To dopiero jest cyrk i śmieszność nie wspominając o innych sprawach.

Karol

(2014/04/13 15:12)
do Karola.
Po pierwsze jestem daleki aby tłumaczyć się z czegokolwiek, a tym bardziej ze swoich wpisów , które całkowicie odzwierciedlają moje przekonania co do rządzących w tym mieście .
Po drugie zaczynając zdanie od wyrazu Co , staje się ono natychmiast zapytaniem . Można zakończyć je znakiem zapytania  , ale niekoniecznie. Samo sformułowanie jest pytaniem , jestem przekonany ,że te podstawy nie są Panu obce.

(2014/04/13 21:25)
Nie zrealizowana obietnica remontu mostu na Bzurze, który sypie się i zagraża bezpieczeństwu mieszkańców, to jeden z powodów klęski wyborczej Burmiszcza Osieckiego. Specjalistę od nie dotrzymywania własnych obietnic wyborczych. 

(2014/04/13 21:50)
Chciałbym aby  wzdłuż mojej posesji był chodnik, może inni mieszkańcy poszli by moim śladem gdybym wykonał go na własny koszt, ale niestety nie da sie, bariery urzędniczo prawne to 1000 razy gorzej niż pokonanie ZUSu i Urzędu Skarbowego, wszyscy prowadzacy działalność  Gospodarcza napewno wiedzą o czym mówię.

(2014/04/13 22:06)
Do Kuc

Używasz nie tylko skrótów myślowych ale i w pisowni ale dobra nich tak będzie. Ja jestem ze starej szkoły więc znaki obowiązywały bez względu czy zdanie zaczyna się od co.
Założyłeś wątek i nikt nie wymaga tu tłumaczenia tylko choć umotywowania dla lepszego i wyraźniejszego zrozumienia...to ma być poparcie czy nagonka na Osieckiego? Czytając jednak Twoje wypowiedzi sądzę, iż jest to nagonka która na dodatek Cię rajcuje... "będzie ciekawie".

Karol

(2014/04/13 22:18)
do Pana Karola
Nie znam Pana bliżej ,więc pozwoli Pan ,że będę zwracał się do Pana w tej formie . Nie jestem człowiekiem zakłamanym ( a tego jestem pewien), więc działania Pana Osieckiego w mieście w swych postach poddaje  krytyce. Nie chcę tu przytaczać przykładów , które świadczą o mojej postawie . Zapewniam jednak Pana , że nie jest to nagonka , a rzeczowa krytyka . Zapewniam również Pana ,że nie pracuję ani nie jestem zależny od powiatu ( pozostaje więc druga opcja ale tą niech Pan sam sobie dopisze).Zależy mi tylko na jednym i temu mają służyć moje wypowiedzi , zależy mi na moim mieście , zależy mi aby wyglądało ono jak inne rozwijające się miasta , zależy mi by moje dzieci pozostały w tym mieście , zależy mi aby zaczęto wreszcie szukać i wykorzystywać to co daje Unia, zależy mi by głos mieszkańców był brany pod uwagę, zależy mi aby nie było podjazdów miasto - powiat, zależy mi abym w weekendy miał co w tym mieście robić , zależy mi aby skończyć z kolesiostwem , zależy mi na bezpieczeństwie tego miasta , czy mam dalej wymieniać . A czy Panu Panie Karolu na tym nie zależy( postawię znak zapytania aby było tak jak za dawnych czasów) ? Pozdrawiam

(2014/04/13 22:45)
Do Pana Kuca

Tak zależy mi na tym wszystkim co Pan napisał. Śmiem jednak twierdzić, iż sama krytyka Osieckiego nic nie zmieni. Widzę takie przypadki w których obiecywano wiele z czego nie wiele zostało zrealizowane i nie byli tak krytykowani ani rozliczani a wręcz przeciwnie mają czelność szczycić się tymi "osiągnięciami". Co do kolesiostwa to zarówno w Mieście jak i w Powiecie jest to normą przyjętą nawet w zasięgu ogólnokrajowym więc jak z tym walczyć? Oni zmieniają posadki a My nie mamy na to większego wpływu. Jeśli słyszę, że wicek ze starostwa nie ma matury to mi włos się jeży. Czytając wypowiedzi pana jerzyka jak to on świetnie zarządzał miastem ogarnia mnie pusty śmiech. Owszem krytykuję takie postawy za aroganckie wypowiedzi za brak kultury za ośmieszanie a wręcz szydzenie z mieszkańców nazywając ich w sposób który nie przystoi osobie publicznej. Wspomniał Pan o chamstwie więc zapytam czy Osiecki w swojej blisko czteroletniej kadencji zachowywał się w taki sposób do mieszkańca? Przyznam się że tego nie zauważyłem.  Pragnę dodać, że wojna Miasto-Powiat nie zależy wyłącznie od rządów burmistrza a wręcz przeciwnie od obu stron. Wmawia się mieszkańcom o nie remontowanej ul Staszica która niestety nie jest drogą miejską tak jak wiele innych jak Trojanowska, jak Chopina. Jedni wymagają remontu mostu na Bzurze który nie zaczął niszczeć dopiero za tej kadencji inni domagają się parkingów na PKP a ekipa poprzednia też nie sprostała temu zadaniu jak widać. Wreszcie nasze centrum z fontanną w tle i obecna sytuacja z zamkiem kto za to wszystko odpowiada jeśli Osiecki realizuje plany poprzedników. Długo by można pisać co i po co a dlaczego....
Zakończę powiedzonkiem gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta i z tym przesłaniem pozdrawiam.

Karol

(2014/04/14 00:12)
Do Pana Karola
I tak o to wypracowaliśmy prawie ,że zbliżone zdanie na tematy nurtujące miasto . Ja podobnie jak i Pan , za sytuację panującą obarczam w równym stopniu i Miasto i powiat .Tam gdzie nie ma współpracy , możemy być pewni ,że dobrze dziać się nie będzie . Na tej sytuacji cierpią tylko mieszkańcy .Wyjścia są trzy zmienić jednego , albo drugiego , lub w wyborach pożegnać ich obu , a wybrać człowieka gwarantującego coś innego byle ewolucyjnego , na pewno nie rewolucyjnego . 
Co do kolesiostwa to fakt , .ze jest to już wirus obejmujący nie tylko nasze miasto , ale i z tym można się z czasem uporać stawiając na jasność i przejrzystość oraz na szeroko rozumianą informację a nie na głęboki  kamuflaż tak jak dotychczas w jednej jak i w drugiej instytucji .

(2014/04/14 07:48)

A skąd taki tytuł wątku. Moim zdaniem wygra, ma ogromne poparcie. A to, że tu ciągle komentują te same osoby, jest niemiarodajne. Poczekamy, zobaczymy :)

(2014/04/14 09:50)
Ja też tak uważam. WYGRA i to z miażdży co niektórych.

(2014/04/14 09:52)
No można by się nawet z wami zgodzić, tylko weź tu takich ludzi znajdź, mam już trochę lat i sprawdziło się już nie raz powiedzenie że w polityce partii to tylko q...a i zł... , sami oszukańcy

Teraz idą euro wybory a ja jestem przeciwnikiem niechodzenia, nieuczestniczenia w życiu publicznym, tak więc jedynym sposobem na wyrażenie swojej pogardy dla tych wszystkich  ciulów,tumanów z  PE, UE  socjalistycznych PO i PIS będzie głosowanie na Eurosceptyków z Kongresu Nowej Prawicy , która to ostatnio bardzo winduje w notowaniach przede wszystkim środowisk  studenckich, młodych przedsiębiorców i ogólnie młodych ludzi. Dobry wynik w tych wyborach będzie oznaczał większe szanse w Wyborach Samorządowych dla tej opcji.

Panowie Idzie Nowe, odrzućcie stare zgniłe przeżarte korupcją i układami nomenklatury

(2014/04/14 10:00)
Do Pana Kuc

Nikt nie da nam gwarancji na polepszenie i realizowanie obietnic przedwyborczych. Z opcji które Pan przedstawił wybrałem jedną wydaje się słuszna NIE GŁOSOWAĆ NA KARIEROWICZÓW typu wicek powiatowy. Osiecki pracował w powiecie z Korysiem i czy wtedy były wojenki...Miasto-Powiat...NIE.

Karol

(2014/04/14 13:43)
Tutaj klakierzy polityczni skupili się na bezczelnej i bezpardonowej  czarnej kampanii przeciwko obecnemu Burmistrzowi, o tym ludzie zdecydują i chociaż tak naprawdę pana Osieckiego już żeście przekreślili to na chwilę obecna nic nie jest pewne, aczkolwiek powińnście się skupić i przeanalizować to co napisał Karol bo wciąż popełniacie te same błędy a potem pretensja do garbatego że ma proste dzieci. Jak wybierzecie tak będziecie mieli. Często były zarzuty pod moim adresem ze popieram Burmistrza to jest nieposzanowanie wolności Demokracji do własnych poglądów, mam prawo popierać kogo chcę i wypowiadać swoje zdanie na ten temat.

(2014/04/14 21:59)
metro-jak długo należysz do Kongresu Nowej Prawicy?-i ona wcale nie winduje raczej w notowaniach.Jedyna mądra obecnie partia która wiele dobrego zrobiła dla Polski to SLD i w pełni to ugrupowanie popieram.metro a tak ogólnie to chyba pomyliłeś strony,bo tu o czym innym się pisze.-pozdrawiam.

(2014/04/15 00:10)
Ja nie należę do żadnej partii i nie zamierzam, KNP wg. ostatnich notowań 12.5 %, sondaże w TV sa załgane, manipulowane celowo aby wpłynąć na ostateczny wynik, zawsze kilka procent na tym się ugra, przypomnę w 2005r, jeszcze o 20 wieczorem  kolosalną przewagę miało PO już stołki dzielili, a tu szok następnego dnia bo obudzili się z ręką w nocniku gdy PIS wygrał.

Powiedzmy szczerze pana Osieckiego jedynie zgubiło to że został Burmistrzem w takim posranym mieście, nie mógł zostać Burmistrzem gdzie indziej?

(2014/04/15 11:32)
Panie olaf my znamy Pana poglądy jak również Pana zachowanie się w sprawie obrażania Pana Szostaka . I my Panu na tym portalu już dziękujemy.

(2014/04/15 21:06)
Wy towarzyszu kowalski możecie mi na kant tyłka soli nasypać :)))

(2014/04/15 21:44)
Z najnowszego numeru "Expressu Sochaczewskiego" wynika, że Pan Burmistrz jednak lubi Sochaczew i nie zamierza zostawać burmistrzem gdzie indziej.

(2014/04/16 19:02)
Burmistrza zgubi pycha i otaczanie się ludźmi aroganckimi i bez pomysłu na rozwój na to miasto. To pycha idzie przed upadkiem.  

(2014/04/16 21:40)