Cuda, cuda, cuda

/ 8 odpowiedzi

No i patrzcie, Polska to my :)))))

Cytat 1

W mieście Sochaczew takiej dysproporcji już nie było. Andrzej Duda może cieszyć się wynikiem 51,55%, a Bronisław Komorowski 48,45 %.


Cytat 2

Państwowa Komisja Wyborcza podała na konferencji prasowej oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Zwyciężył Andrzej Duda, który zdobył 51,55 proc. poparcia. Ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski uzyskał 48,45 proc. poparcia.

Zawsze jest coś czym można się rozbawić ;)

mnie smiesza te wypowiedzi, te memy, politycy odbieraja telefony gdzie koledzy placza do sluchawki, binesmeni oraz gimbaza sie pakuje i wyjezdzaja z kraju :) oj oj oj
poczekamy - zobaczymy :) szopka niezla... uszanujcie demokracje.. chcieliscie zeby dwoch dziadow okladajacych laskami pod palacem prezydenckim mialo silniejszy glos niz szanowany profesor? taki jest ten kraj widocznie i pogodzic sie z tym trzeba.
dodam ze nie jestem sympatykiem obydwu zlodziejskich partii. to jest po prostu przyklad jakie jest nasze spoleczenstwo.. poplacza w internecie, pogadaja i dalej dadza sobie srac na glowe...
i tylko sie pytam gdzie bylo te prawie 50% obywateli ktorzy nie poszli na wybory w I turze?

(2015/05/26 08:21)
@wbienko
Słuszne spostrzeżenie... :)
Okazuje się, że Sochaczew jest jak barometr polityczny :)
Jednocześnie biorąc pod uwagę jakie poparcie uzyskali Duda i Komorowski na wsi i w dużych miastach trzeba stwierdzić, że jednak (dla jednych na szczęście / niestety dla drugich) bliżej nam do tych pierwszych i to też by się zgadzało...;)

@kacperskyy
Część już się zaczynała pakować, inni przeglądali lity znajomych z fb aby ich usunąć, a jeszcze inni pili piwko z przyjaciółmi...;)

(2015/05/26 08:55)
te wybory odbieram jako poczatek zmian. oczywiscie nie mowie o zmianach z PO na PIS to juz mielismy i wiemy jak to dziala wiec teraz tez sie nic nie zmieni.
mowie o tym ze PO dostalo jasny przekaz, mowie o tym ze komor dostal jasny przekaz i mowie rowniez o jesienny wyborach! wyciagnijmy wnioski z wyborow prezydenckich i tym razem wybierzmy dobrze! a nie mniejsze zlo albo glos przeciw komus.
to szansa dla naszych dzieci na w miare normalne zycie w tym kraju. nie badzmy egoistami. macie tyle partii do wyboru innych niz PO i PIS, nie dajcie sie zmanipulowac ze to te dwie partie tylko sa szansa dla polski.. to juz mielismy wiec po co powtarzac bledy?

(2015/05/26 09:54)
Wiecie, najgłupsze w tym wszystkim jest wieszczenie końca świata :))). Widać, że w polityce nastąpiło "zmęczenie materiału" ;) Ale historia tylko zatoczy koło. Będzie powtórka z PiS, LPR i Samoobrony, w postaci PiS, kanapowych partii z tzw. zjednoczonej prawicy i Kukizoobrony. Mariaż zideologizowanej spiskowej teorii wszystkiego i religii smoleńskiej z anarchią podszyty mitami i snami o potędze. Potem prędzej, czy później znowu nastąpi "zmęczenie materiału".Trochę chaosu i więcej nic, życie będzie się toczyło dalej - jak od lat :).
Bylebyśmy zachowali poczucie humoru to jakoś się przeżyje ;)

(2015/05/26 10:34)
Te wyjazdy i ucieczki trochę śmieszą, ale nie dziwią. Nie oszukujmy się, Pan Duda to polityk PiSu a ludzie niektórzy pamiętają jak było za PiSu a przede wszystkim kim jest i jakimi ludźmi otacza się Jarosław. Duda nie będzie przecież samodzielnym prezydentem, bo jak się postawi Jarkowi to jarek go wyrzuci z partii jak to robił z innymi, którzy mieli inne zdanie. jak wyrzuci go z partii to Duda nawet, żeby był dobrym prezydentem nie będzie miał szans za 5 lat, bo twardy elektorat PiSu zagłosuje na każdego innego byleby był promowany przez prezesa.
Sytuacja w tych wyborach była trochę podobna do wyborów na burmistrza w naszym mieście. Tak samo wtedy głosowano na Czubackiego by odsunąć Osieckiego. Nie udało się. W kraju się to udało. Odsunięto Komorowskiego stąd takie poparcie Dudy.
Zobaczymy co to będzie :) na pewno będzie bardziej wyznaniowo w tym kraju niż było. Jeden klęczał przed ołtarzem drugi będzie leżał :(

(2015/05/26 14:14)
W Polsce uprawnionych do głosowania 30 mln, w Sochaczewie 30 tys. Różnica głosów  oddanych na kandydatów 518316 i w Sochaczewie 510. Czyli ta sama zależność jak przy procentowym podziale głosów.

Zgadam się z wbienko, że w Polsce okresowo występuje zjawisko zmęczenia władzy. 1956, 1968, 1970,1976,1981,1986  itd.

(2015/05/26 15:35)

(2015/05/31 14:45)
tłumy oblegają Petru

(2015/10/13 05:17)