czarna mafia w polsce

/ 15 odpowiedzi

http://www.tvn24.pl/ksiadz-mial-zaplacic-1-8-mln-zl-zaleglych-podatkow-nsa-nie-musi,371738,s.html

jak inaczej nazwac ludzi ktorzy smieja sie z prawa i nas wszystkich?

chcesz osiagnac sukces w zyciu, zarobic mnostwo kasy, nie martwic sie o emeryture? zrec za darmo, miec sluzace, dymac na boku, robic co chcesz a jak ktos ci smie to wypomniec to powiesz ze to atak na kosciol lub tak wiemy, jezus tez byl przesladowany, ale bracia nie bojcie sie.... idz do seminarium.. zadne studia MBA, harvardy nie dadza ci tego co moze dac ci czarna kieca.

No cóż... dwa tysiące lat praktyki swoje robi....

Szkoda tylko, że płeć mnie wyklucza z tego towarzystwa :)

(2013/11/15 09:30)

margot45 widzisz unia powinna sie tym zajac! w dobie dzisiejszych dyskusji o rownouprawnieniu, tolerancji, tęcze nie tęcze, lesby, geje, malzenstwa homo... ludzie wszystko mozna a kobiety na ksiedza nie mozna??? olaf chyba jest specjalista pisania do strassburga.. niech poruszy temat :)

(2013/11/15 10:28)
 Kacpersky a ty masz kandydatkę do takiej posługi, są odłamy wyznaniowe w USA w których kapłankami są kobiety, widzisz problem? One Way Ticket, w końcu teraz jesteśmy Obywatelami Świata.

(2013/11/15 11:55)

Kasperskyy, mnie osobiście usatysfakcjonowałby rzeczywisty rozdział państwa od kościoła. Niestety, wiem, ze leży to w sferze fantazji i jakieś hipotetyczne moje prawnuczki (hipotetyczne, bo rozmnożenia nie planuję) może by tego doczekały - ja już nie dożyję.

Zawód księdza, jako osoby niewierzącej, nigdy mnie nie interesował i nie interesuje - aczkolwiek zgadzam się, wybór seminarium daje w perspektywie większe korzyści niz wszelkie studia.

(2013/11/15 12:40)
I nie umiem edytować, ale zrobiłam literówkę w Twoim nicku, sorki.

(2013/11/15 12:40)

spoooko :)

oczywiscie katolibany zarzuca nam ze chcemy zniszczyc kosciol itd.. od szatanow pewnie tez nam sie dostanie.. postaram sie cos rozjasnic :)

nie jestem przeciwko kosciolowi katolickiemu tak samo jak nie jestem przeciwko strazy pozarnej, firma uslugowym czy urzedem skarbowym. jestem przeciwko kosciolowi (jako instytucji) w obecnej formie. kosciol niech sobie bedzie, ksieza itd.. ale w koncu trzeba ich sprowadzic na ziemie, zyja ponad prawem, w przywilejach... z jakiej racji sie pytam?

gwalty, pedofilia, zachlannosc, nieopodatkowane przychody, gromadzenie dobr...jak nazywacie ludzi zyjacych ponad prawem? wlasnie. ja roznicy nie widze.

(2013/11/15 14:22)
Kacpersky nie mamy na to żadnego wpływu ani jako państwo ani jako poszczególni obywatele. Musimy respektować autonomię Kościoła tak samo jak autonomię UEFA, FIFA I WIELU INNYCH INSTYTUCJI.  Tak samo wkurzające jest że o zamknięciu  i otwarciu dachu na narodowym decyduje UEFA co się wydaje totalną głupotą, bo gdy nadejdzie nagle ulewny deszcz  możemy tylko w roli  głównego napastnika wystawić Otylię Jędrzejczak zamiast Lewandowskiego.
Skarga do Strasbourga była by bezzasadna gdyż państwo Polskie ani Kościół nie łamią tutaj żadnego prawa względem Obywateli i w ogóle nie została by przyjęta przez Wielki Trybunał.

(2013/11/15 14:47)

Ano właśnie.

Jeśliby w Polsce dokonał przestępstwa - kradzieży, gwałtu, spowodowania wypadku drogowego, przedstawiciel (kapłan) jakiegokolwiek innego wyznania - rabin, pastor protestancki - zostałby nieodwołalnie pociągnięty do odpowiedzialności.

A klecha sobie może, cokolwiek takiemu do głowy strzeli - i ma pełna świadomość, ze nic mu w zasadzie nie grozi. Ześlą go na inna parafię póki sprawa nie przycichnie, i koniec pieśni.

I temu jestem również zdecydowanie przeciwna, jak i paru innym posunięciom.

Swoją droga, słyszał kto kiedy o rabinie-pedofilu? Bo ja jakoś nie.....

(2013/11/15 15:24)
W ogóle jestem zdruzgotany tym co się dzieje w naszym kraju ze społeczeństwem i nie tylko, słyszy się często w mediach: a to jakiś pedofil a to ojciec dopiernicza córki, a to komuś odbiło i porąbał całą rodzinę siekierą i inne sensacje.Osiągnęliśmy jakiś poziom dobrobytu i co? W USA jeśli ktoś nie korzysta systematycznie  z porad psychoterapeuty to znaczy że nie jest z nim dobrze, u nas powiedzieli by zaraz że wariat a ludzie po prostu nie radzą sobie z problemami, stresem itd.

(2013/11/15 15:52)
Olaf, przepraszam - jakiego dobrobytu???!!!!

(2013/11/15 16:26)
Obecnego, demokracja , wolność, możliwość pracy i zarabiania bez ograniczeń. No i właśnie, wyścig szczurów, pogoń za szmalcem bo musisz zmienić auto, musisz zmienić mieszkanie itd" presja" na sukces.  w końcu ludziom odbija z tego wszystkiego.

(2013/11/15 17:43)
to nie to samo. jeżeli komuś wynajmujemy stadion to ten ktoś decyduje czy otwierać czy nie dach. my mówimy o kłamstwie, oszukiwaniu państwa i praniu brudnych pieniędzy pod przykrywką religii. dlatego uważam, że kk jest organizacją obrzydliwą.

(2013/11/15 21:08)
Olaf ty jednak jesteś chory, wyjdź na ulice i porozmawiaj z ludźmi o ich dobrobycie. Kur... w jakim ty kraju żyjesz?

(2013/11/15 21:39)
trOllaf żyje w innym świecie, ale nie o to chodzi. chodzi o to , że klechy były zawsze największymi wrogami człowieka a głównie kobiet i dzieci. Kobiety które nie dały się posiąść były posądzane o czary i palone na stosie, a dzieci były molestowane od wieków ale babcie tłumaczyły ze skoro robi to osoba pierwsza po Bogu to tak musi być. Teraz w erze telewizji radia wychodzi na jaw zakłamanie sług B..... 

(2013/11/15 22:29)
 Nie wiem , może się wstydzą, może nie mówią prawdy albo udają ludzi sukcesu, czy ktoś narzeka, jakaś moda czy co?
 Kościół jest kościół , chcesz wierz, nie chcesz nie wierz, wolność słowa i wyznania.

No i tu też jest błąd bo gdyby prawo było oparte na dekalogu i za cudzołóstwo groziła kara i to dotkliwa  wtedy   nie było by takich problemów albo wyroki. Oczywiście mówię o takim egzekwowaniu prawa bez wyjątków.

(2013/11/15 23:06)