Czas krucjat powraca

/ 77 odpowiedzi / 9 zdjęć
W Niepokalanowie przysięgę złożyło ponad 120 mężczyzn, stając się tym samym, członkami wspólnoty ,"Wojownicy Maryi". To armia na nasze czasy - modlitwą różańcem, a jak trzeba w obronie wiary i rodziny, i mieczem.

– Przyrzekam być wiernym Jezusowi, aż do oddania całego swojego życia Jemu jako mojemu Panu i Zbawicielowi przez ręce Maryi jako pierwszej Damie mojego serca. Przyrzekam walczyć ze swoim grzechem i z głównymi moimi wadami i stawać się nieustraszonym w walce z szatanem i wrogami Zbawienia - mówili.

Świecie, w którą stronę ty zmierzasz...? Zatrzymajmy to póki jest jeszcze czas.

No cóż! Na tą chorobę na razie nie wynaleziono lekarstwa. Podobno Czesi jakoś z tym sobie poradzili.

(2019/06/13 09:16)
@wkurzony +1

(2019/06/13 09:27)
Kto to finansuje? Przecież te koszulki, miecze, przejazdy kosztują. Poxdejrzewam że z tacy.

(2019/06/13 20:23)
Kto to finansuje? Przecież te koszulki, miecze, przejazdy kosztują. Poxdejrzewam że z tacy.

Słyszałem, że Kijowski zamiast na alimenty sypnął dla nich x D

(2019/06/14 17:58)
Przecież to błazny te dorosłe chłopy z mieczykami. Z kim bedą walczyć? Mojemu wnukowi kupowałam takie w wieku przedszkolnym. W szkole podstawowej już się wstydził w to bawić.

(2019/06/14 19:51)
@metasekwoja skąd ta troska o finansowanie tej inicjatywy,czyżbyś dała na tacę a teraz Ci szkoda.Od razu wyjaśniam swój wpis do komentarzy powyżej,na głupie komentarze odpowiada się głupio albo wcale.Wybrałem, jak wybrałem...

(2019/06/14 20:21)

Słyszałem, że Kijowski zamiast na alimenty sypnął dla nich x DÂ
Zakładam że Macierewicz ... z Tadkiem z Torunia. Chociarz jak by się Kijowski dorzucił, też bym zrozumiał. Wszyscy sa podobnie "strzaskani" pod kopułą

(2019/06/17 08:28)
Chociaż ... bo przecież edycja na tej stronie to syf

(2019/06/17 09:00)
ale że co ? o co tu chodzi ogłupianie kolejne czy szukanie na siłe obrońców kościoła ?

(2019/06/17 09:21)
To proste. Kościół ma owieczki. Większość jest płci męskiej. (Te płci żeńskiej niektóre też są płci męskiej.) Owca płci męskiej to baran, a baranami zawsze łatwiej było rządzić. Można też je strzyc. Wystarczy parę psów pasterskich dla utrzymania porządku i byle jaka łąka do wyżywienia.

(2019/06/17 09:51)
z jakiej tacy??

"Z budżetu państwa corocznie przeznacza się ok. 1,2 mld zł na wynagrodzenia dla katechetów, a ok. 0,5 mld zł idzie na działalność edukacyjną Kościoła katolickiego. Fundusz Kościelny pochłania ,,zaledwie'' 150 mln zł"

"– Największy udział w tej kwocie mają koszty nauki religii w szkołach – ok. 1,2 mld zł. Fundusz Kościelny, służący głównie finansowaniu składek społecznych na ubezpieczenie księży, zakonników i katechetów to wydatki ok. 150 mln zł rocznie. Mniej więcej 500 mln zł pochłaniają dotacje na szkoły wyższe i inne placówki edukacyjne prowadzone przez Kościół. Do tego dochodzą pozostałe strumienie finansowania – informuje dr hab. Michał Mackiewicz, prof. Uniwersytetu Łódzkiego."

(2019/06/17 09:55)
kiedyś był poruszany temat opodatkowania pracujących ,na rzecz koscioła który wskażą,odciążyłoby to budrżet państwa,,nie pamiętam o jakich sumach mówiono ale projekt został wstrzymany-wszystkie pieniadze wpadłyby do episkopatu i stamtąd byłyby rozdzielane na potrzeby parafii ,ludzie mogliby powiedzieć przy chrztach,komuniach,ślubach i pogrzebach-ABONAMENT!,z czego żyliby proboszczowie i ich rodziny ?.Dlatego dalej doją budrżet a proboszczowie mają się nieźle z cołaski .A ci Rycerze niepokalanej będą odganiać wiernych od marketów w jedyną handlową niedzielę w miesiący i doprowadzać ich na msze. Moze ktoś chce wstąpić w szeregi zbrojnych?
https://mi-polska.pl/do-mi

(2019/06/20 14:34)
Widzę że w dalszym ciagu brakuje tolerancji.

(2019/06/21 00:38)
@Mitutoyo-z czyjej strony,kto jest nietolerancyjny?

(2019/06/21 07:28)
Ja w sprawie formalnej?
§ 1. Kto w miejscu publicznym posiada nóż, maczetę lub inny podobnie niebezpieczny przedmiot, a okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia go w celu popełnienia przestępstwa, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3000 zł.

(2019/06/21 07:47)
Ja w sprawie formalnej?ÂÂ
§ 1. Kto w miejscu publicznym posiada nóż, maczetę lub inny podobnie niebezpieczny przedmiot, a okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia go w celu popełnienia przestępstwa, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3000 zł.

(2019/06/21 20:48)
Ale co to was tępe barany obchodzi, Miecz tutaj jest tylko symbolem, Rycerze Niepokalanej chodzi o modlitwę różańcową, a nad takimi durniami jak wy to chyba by się przydała bo przecież Konstytucja im gwarantuje wolność wyznawania wiary więc wam nic do tego.Ponadto można by się prędzej do Was przyczepić o obrażanie uczuć religijnych , nienawiść i ignorancję. apeluję o trochę kultury i szacunku dla innych ludzi którzy mają prawo mieć takie przekonania.

(2019/06/21 22:26)
Tych akurat leczyć nie trzeba. Zainteresujcie się lepiej tymi którzy stroją się w damskie ciuszki, śninią się do kamer i obmacują cycki których. Zatrzymajmy to póki jest jeszcze czas.

(2019/06/21 23:24)

(2019/06/21 23:25)

gaj
......................................................................................Z przymróżeniem oka
KIJS - trzeba sobie po prostu odpowiedzieć na pytanie; Kogo wolał(a) byś spotkać w ciemnej uliczce - faceta z mieczem, czy w tęczowej sukience?

(2019/06/22 00:32)
gaj nie dramatyzuj, najlepiej nie popadać w jakieś skrajności a te jakieś extremalne środowiska widocznie lepiej się czują wierząc w te swoje idee, nawet chore

(2019/06/22 10:35)

gaj
Max-ton. Właśnie dlatego by nie popadać w skrajność, potraktowałem temat z przymróżeniem oka.

(2019/06/22 14:04)
Kogo oni będą siekać tymi mieczami.

(2019/06/22 21:20)

gaj
-przymrużeniem- korekta do poprzednich wpisów.

(2019/06/22 22:58)