Czas krucjat powraca

/ 87 odpowiedzi / 12 zdjęć
Kogo oni będą siekać tymi mieczami.

wieprzowinę, żeby ugościć nielegal imigran...UCHODŹCÓW

(2019/06/23 13:00)
Może dziewczynki z ptakami w kolorowych sukienkach. innej propozycji nie mam.

(2019/06/25 21:45)
@Mitutoyo- pozwolisz, że Cię zacytuję :)
boszsz ile w Was nienawiści i jadu

(2019/06/25 22:42)
dla rownowagi zakladam zakon lycyfera, znaczy fanów serialu lucyfer ale nie wazne.. w odwiecznej walce staniemy na ubitej ziemi na przeciwko rycerzy niepokalanej, chetnych zapraszamy, 

(2019/06/26 07:59)
Ja juz dawno jestem w tym klubie ;]

(2019/06/26 08:19)
Znajdź różnicę

(2019/06/26 22:44)
......................................................................................Z przymróżeniem oka
KIJS - trzeba sobie po prostu odpowiedzieć na pytanie; Kogo wolał(a) byś spotkać w ciemnej uliczce - faceta z mieczem, czy w tęczowej sukience?
Wolałabym spotkać faceta z mieczem który uchroniłby moje dziecko przed facetem w kolorowej sukience...

(2019/06/28 22:19)
KIJS ale od księdza pedofila komunię byś przyjął bo to następca Jezusa? A jak twoje dziecko by powiedziało, że ksiądz je dotyka to jeszcze łomot by od ciebie dostało za te oszczerstwa? To się nazywa fanatyzm religiiny i trzeba to leczyć.

(2019/07/01 07:54)
KIJS ale od księdza pedofila komunię byś przyjął bo to następca Jezusa? A jak twoje dziecko by powiedziało, że ksiądz je dotyka to jeszcze łomot by od ciebie dostało za te oszczerstwa? To się nazywa fanatyzm religiiny i trzeba to leczyć.
Tak, bo Oni wierzą w księdza w Polsce a nie Boga... Bóg to drugorzędna sparwa ...

(2019/07/01 08:30)

Rzaden ksiądz nie jest następcą Jezusa-jeśli już to zastępcą na ziemi. Nie jestem fanatyczką religijną i proszę mnie nie oskarżać o tak poważne sprawy bo moje dziecko nie dostaje ode mnie łomotu za nic tym bardziej za mówienie o tym że ktoś je krzywdzi- dla mnie nie ważne kto!

(2019/07/02 00:36)
Tak, bo Oni wierzą w księdza w Polsce a nie Boga... Bóg to drugorzędna sparwa ...
Â
linu.....tych co wierzą w księdza a nie w Boga w kościele już nie ma, bo są zgorszeni ich postawami(mają prawo). A Ci co w kościele zostali to tacy co właśnie w Boga wierzą a nie w księdza(nie znam takiego wyznania)-bo Bóg nigdy nikim się nie brzydził-apostołami byli jak się okazało tchórze(św.Piotr), mordercy(św Paweł), oszuści, zdrajcy (Judasz) itd..ale brzydził się grzechem. Myślę że dlatego tak wiele ludzi jeszcze jest w kościele bo znają tę historię i sami też są grzesznikami-ja też. Pozdrawiam

(2019/07/02 00:41)
KIJS
Podsumowując. Wierząc w Boga idziesz modlić się do domu pedofilii łasych na kasę (Pan z Torunia i nie tylko), dla których religia to biznes? Świetnie :)

Do tego uważasz, że Bóg chce, żeby budować dla niego pałace, zbierać forsę? Świetne :)

Jeszcze na koniec pytanie: czy pamiętasz co kościół robił w średniowieczu? Co się działo na rozkazy Papierzy (następców w pierwszej linii Św. Piotra)? Tak ten papierz oraz JPII to są ich spadkobiercy. Generalnie wchodzisz modlić się do domu ludzi, którzy wydawali rozkazy mordowania oraz sami mordowali, torturowali, palili na stosie tylko dlatego, że ktoś nie wychował się w wierze chrześcijańskiej. Ten artykuł zapowiada chyba kontynuacje tych praktyk.

Na prawdę uważasz, że Bóg jest z tego zadowolony? Pomyśl trochę.

(2019/07/02 08:03)
Wbienko. Nigdzie nie pisałem że we mnie nie ma nienawiści i jadu, ale z drugiej strony to był komplement a nie żadna ujma :)

(2019/07/03 08:05)
A dlaczego w Polsce niema praktycznie wyznawców Buddyzmu, dlaczego KK jest do tej wiary najbardziej negatywnie ustosunkowany? Odpowiedź jest prosta Buddyzm jest w pewnym sensie podobny do Kstolicyzmy i określa jasno jesteś dobry bedziesz zbawiony, będziesz zły czeka Cię potępienie i ma tę sie iż składa się z religi -aoizm i filozofi-Konfucjonizm więc jakby z automatu eliminuje świeckich przeciwników ateistów gdyż ich nie odrzuca. W Chinach wszyscy sa Buddystami tylko właśnie wierzacy albo w religię albo w filozofię, dla mnie to rewelka, coś jakby wyznanie idealne i myślę że dlatego Kościół się tak przed tym broni, bo mógłby stracić sporo swoich owieczek i nie miałby z kim walczyć też.

(2019/07/03 14:43)
A dlaczego w Polsce niema praktycznie wyznawców Buddyzmu, dlaczego KK jest do tej wiary najbardziej negatywnie ustosunkowany? Odpowiedź jest prosta Buddyzm jest w pewnym sensie podobny do Kstolicyzmu i określa jasno jesteś dobry bedziesz zbawiony, będziesz zły czeka Cię potępienie i ma tę sie iż składa się z religi -taoizm i filozofi-Konfucjonizm więc jakby z automatu eliminuje świeckich przeciwników ateistów gdyż ich nie odrzuca. W Chinach wszyscy sa Buddystami tylko właśnie wierzacy albo w religię albo w filozofię, dla mnie to rewelka, coś jakby wyznanie idealne i myślę że dlatego Kościół się tak przed tym broni, bo mógłby stracić sporo swoich owieczek i nie miałby z kim walczyć też.
W Socho spotkasz kolesia lub kolesiówe z wytatuowanym TRIWALEM a nawet nie pytam kto im to zrobił bo żadne szanujące się Studio Tatuażu nie robi obciachu tylko po to żeby zarobić.

(2019/07/03 15:10)
Za prawde powiadam Wam: "Ewolucja chyba niektórych ominęła " :)):)

(2019/07/03 15:18)
pierwsza_krew ode mnie pełny szacun za Twoje wypowiedzi . Mam nadzieję , że kidys w tych kościołach tak jak np. w Niemczech będą dyskoteki i kluby GO>GO

(2019/07/03 18:29)

gaj
KIJS - gdybyś spotkała tego swojego obrońcę z mieczem przypomnij mu;

Reguła rycerska

Stan rycerski zakonem wszystkiego rycerstwa jest, gdzie zakon ów jednaki jako i powołanie jego jedne źródło w wierze świętej mające.

W służbie stanu swojego rycerze braćmi są, a braterstwo owe siłę i dumę rodzące źródłem czci i honoru rycerskiego się stawa. Jakoż nie ma godniejszego stanu ludzkiego serca i ducha, któryby bardziej powołany był w płodności swojej zacność rodzić, miłość ojczyzny krzepić i sumienność powołania swego sprawować. Bo też wiadomym jest, iż człowiek dumny, honorem się kierujący, szacunku dla siebie potrzebuje i by ten szacunek zasłużyć, w życiu swojem wedle zasad reguły świętej rycerskiej podąża.

Przeto winien rycerz pamiętać kim jest i zważać na to, co jego stan oznacza, pomnieć, że komu więcej poruczono, od tego więcej wymagać będą.

Pragnąc tedy by czystość ducha i godność po wsze czasy w stanie naszym rycerskim pozostawały, świętą regułę rycerską niniejszym spisujemy.

Trzy są rycerza przymioty święte:

- czystość w miłości i prawdzie
- cześć rycerska moc uczynku rodząca
- sprawność orężna ku obronie słabych i przestrodze niesprawiedliwych

O sposobach czynienia, by prawym rycerzem zostać:

O żywocie:

- człeka wszelakiego szanować;
- miłość w sercu nosić;
- prawdę sercem i usty wyznawać;
- dobra i prawości przed złem i niesprawiedliwością bronić;
- słowu danemu wiernym być;
- zapalczywości nie mieć, gniewu nierozważnym uczynkiem nie wykonywać;
- zważać na dumę rycerską by pychą nie została splamiona;
- nigdy, jako żyw, pleców swoich wrogowi nie ukazywać;

O służbie:

- ducha swego i ciało doskonalić, w wierności powołaniu swemu pozostawać;
- ciało swe w sprawności trzymać, być zawsze do broni gotowym;
- majątek swój pomnażać i w należytym porządku trzymać, by godnie w pole wystąpić, gdy zajdzie potrzeba;
- w miłosierdziu swoim hojnym być, w złej przygodzie uczynkiem i majątkiem wspomagać;

O porządku:

- sprzeczek nie miłować;
- ze skłóconymi pojednać się przed słońca zachodem;
- rozkazaniu starszego we wszystkim być posłusznym;
- oczu nie zamykać na grzechy występnych braci, lecz ku ich naprawie podążać;
- nie być winu ponad miarę oddanym, umysł w trzeźwości trzymać;
- do przyzwoitości się wdrażać, słów Złego w zwyczaju nie naśladować;
- oręża pochopnie nie dobywać, w stanie gotowości trzymać.

(2019/07/03 19:21)
gaj - zostali o tym pouczeni tylko oczywiście wielu tu dyskutujących doszukuje się w tym czegoś innego. Czy cos oprucz zdjęcia wiecie na temat tego wydarzenia??

(2019/07/05 23:32)
2019 rok, środek europy, dorośli ludzie, klęczacy nie wiem przed kim z drewnianymi mieczami w kościele - wiesz.. wole nie wiedziec...trąca to mocną patologią

(2019/07/08 07:49)

Encyklopedia PWN
patologie społeczne,
zjawiska społecznego zachowania się jednostek i grup oraz funkcjonowania instytucji społecznych, pozostające w sprzeczności z wartościami i zasadami akceptowanymi przez dane społeczeństwo;
przejaw dysfunkcji organizmu społecznego, rozróżnia się patologię społeczną indywidualną, gdy nosicielami iprzekaźnikami negatywnych cech izachowań są jednostki, oraz patologię życia zorganizowanego, gdy człowiek jest głównym przedmiotem ujemnych oddziaływań struktur społecznych, stosunków międzyludzkich; do najważniejszych zjawisk patologii społecznych zalicza się: przestępczość, pijaństwo ialkoholizm, narkomanię, prostytucję, patologię rodziny (m.in. sieroctwo społeczne, rozwody) oraz patologię struktur organizacyjnych (np. kliki, nepotyzm, niekompetencję, niejasny podział obowiązków iodpowiedzialności między komórkami organizacyjnymi).
@kacperskyy skopiowałem definicję patologi z PWN ,pewnie znasz ,ale jak byś mógł wyjaśnić na podstawie definicji co ,,trąca mocną patologią" w tym konkretnym przypadku?

(2019/07/08 09:16)
@zbigsoch, a może @kasperskiemu chodzi - co w tym kontekście jest bardziej oczywiste - opatologię duchowości (religijności). A to juz zupełnie inne pojęcie.

(2019/07/08 10:10)

@kacperskyy skopiowałem definicję patologi z PWN ,pewnie znasz ,ale jak byś mógł wyjaśnić na podstawie definicji co ,,trąca mocną patologią" w tym konkretnym przypadku?
Odpowem za niego: poważnie to cu tu się odpi**ala to jest normalne ? Jeśli to nie patologia katolicka to co ? Koleny wojowniczy ksiądx tym razem nie z ONR.https://youtu.be/yzA-R9OCTmA?t=888

(2019/07/08 11:31)
dzieki wbienko :)

zbych wg definicji ktora przytoczyles - nie są patologią ciąże 12 letnich dziewczynek oraz ich sluby z 40 letnimi mezczyznami dlatego że w danych spolecznosciach to zjawisko jest akceptowane przez dane spoleczenstwo..... odpowiedz sobie czy jest to patologia czy nie? chcialbys zeby twoja corka tak sobie zamążposzła?

podobnie jest w tym przypadku: "Patologią społeczną nazywamy działania, które w wyraźny sposób odbiegają on norm wypracowanych w społeczeństwie"

jesli dla ciebie 50 czy tam 90 dorosłych facetów klęczących w biały dzień z mieczami z drewna, chcący bronić tymi narzędziami kościół przed nieokreslonym wrogiem to dla ciebie norma społeczena - to boj sie pan boga!

moze niedługo przerzucą sie na noże, kosy czy pistolety maszynowe?

(2019/07/08 11:44)
Panowie tacy jesteście mądrzy, a nie chce wam sie zapoznać co to jest za stowarzyszenie,kto je założył i kto zaakceptował.Myslę, że ta wiedza pomogłaby wam wiele rzeczy zrozumieć i choć nie musicie podzielać poglądów członków Rycerzy Niepokalanej to, patologią tej organizacji nie sposób nazwać.
Dla leniwych krótka informacja z Wikipedii
Rycerstwo Niepokalanej(łac.Militia Immaculatae, skrótMI, dawniejMilicja Niepokalanej) – organizacja powstała w1917z inicjatywyojca Maksymiliana Kolbego.
Spotkanie inauguracyjne odbyło się16 października1917w obecności siedmiu członków założycieli.28 marca1919papieżBenedykt XVudzielił członkom Rycerstwa Niepokalanej ustnego błogosławieństwa, a niedługo potem pisemne błogosławieństwo dał wikariusz generalnyfranciszkanówo.Dominik Tavani. Oficjalnego zatwierdzenia przez Kościół dokonał2 stycznia1920kardynałBazyli Pompilj.
Od1919organizacja działa wPolsce, a20 grudnia1919jej program oficjalnie zatwierdziłbiskupAdam Sapieha. W latach 90. XX wieku liczba polskich członków przekroczyła 1,6 mln osób. Centrum Narodowe Rycerstwa znajduje się wNiepokalanowie.
Od stycznia1922ukazuje się „Rycerz Niepokalanej”, będący oficjalnym organem prasowym organizacji. Na łamach pierwszego numeru tego miesięcznika przedstawiono zarys historii[1]oraz program Milicji Niepokalanej[2].
Statut tej organizacji jako podstawowy cel działalności wskazywałstaranie się o nawrócenie grzeszników, heretyków, schizmatyków itd., a najbardziejmasonów, oraz uświęcenie wszystkich pod opieką i za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Założyciel szczególną uwagę przykładał do modlitwy za członków lóż wolnomularskich, których działalność postrzegał jako olbrzymie zagrożenie.
17 października 1997 r. Rycerstwo Niepokalanej zostało zatwierdzone przez Watykan jako stowarzyszenie publiczne międzynarodowe.
A jak mimo wszystko Rycerze Niepokalanej to dla was patologia to, czym są marsze równości organizowane przez środowisko LGBT ?

(2019/07/08 13:05)