Czas krucjat powraca

/ 77 odpowiedzi / 9 zdjęć
@zbigsoch
"Statut tej organizacji jako podstawowy cel działalności wskazywał staranie się o nawrócenie grzeszników, heretyków, schizmatyków itd., a najbardziej masonów, oraz uświęcenie wszystkich pod opieką i za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej."

Dzięki za info - rozwiałeś moje wątpliwości.
To jest patologia duchowosci/religijności w najczystszej formie.

(2019/07/08 13:34)
@wbienko
Cieszę się ,że mogłem pomóc rozwiać wątpliwości człowiekowi mądrzejszemu od Papierza i to nie jednego.W ramach rewanżu liczę na odpowiedz na moje pytanie czy marsze równości i środowiska które je organizuja to patologia i jakiego rodzaju: duchowa,społeczna a może jakaś inna ? Nie pisz mi o tolerancji, bo to całkiem inna historia.

(2019/07/08 14:12)
@zbigsoch
Środowiska LGBT to normalność - naturalna rzecz - tacy ludzie byli są i będą, bo tak ich stworzył Bóg. Może nie potrafią się „rozmnażać", ale z pewnością się rodzą. A marsze równości to ich sposób upominania się o równe prawa w społeczeństwach, które notabene jeszcze całkiem niedawno miały problem z akceptacją praw kobiet. I nie piszę ci o tolerancji, bo to całkiem inna historia.

(2019/07/08 15:39)
@wbienko
Jeżeli katolik modlący się w intencji nawrócenia się innych ludzi to dla Ciebie patologia duchowości a człowiek z durszlakiem na głowie ,,odprawiajacy" mszę świętą podczas marszu równości to normalność ,to ja nie rozumiem Twojej skali wartości.
Na czym polega sposób upominania się o równe prawa w czasie marszów LGBT,na odstawianiu tych cyrków, jakie tam mają miejsce? O jakie równe prawa upominają się ci ludzie,czy Konstytucja, w której obronie tak gorliwie występowałeś nie gwarantuje im takich samych praw, jak mi i Tobie?

(2019/07/09 07:23)
Niech każdy katolik zadba najpierw o swoje nawrócenie zgodnie z naukami Jezusa. Nie ma sensu modlić się o „nawrócenie” innych ludzi wbrew ich woli (ich wolnej woli). Kuriozalna jest „rycerska walka” o ich nawrócenie z uzbrojeniem w nie całkiem symboliczne miecze i w T-Shirtach z wizerunkiem Marii Matki Jezusa wystylizowanym na jakąś „damę serca” – to, a nie tęcza w aureoli jest moim zdaniem nadużyciem.
A`propos faceta w durszlaku na głowie. Patrząc na „stylizację” większości biskupów polskiego KK nie widzę różnicy, no może jego stylizacja jest skromniejsza :). A intencji i sensu jego modlitwy nie oceniam, bo jej nie znam. Nie wiem, czy patrzy z miłością na innych ludzi, czy też chciałby ich „nawracać” z gorliwością neofity, przy pomocy miecza (i ognia?) - no może łyżki do spaghetti, która bardziej pasuje w tym przypadku do „stylizacji”.
W jednym się zgodzimy, wszelkiego rodzaju heppeningi seksualne i obyczajowe towarzyszące tym marszom szkodzą promowanej idei równości. Są po prostu głupie. Nie toleruję takich zachowań. To tak jakby na marszu rodzin jechała platforma z baraszkującą pod kołdrą parą małżeńską (oczywiście po ślubie kościelnym), zabiegającą „po bożemu” o dzietność w rodzinie. No przecież normalna rzecz w małżeństwie, ale skandal byłby z pewnością :), więc po co siać głupotę.

(2019/07/09 13:22)
Pozostawmy ludziom wolność wyboru, za co chcą się modlić a modlitwa za nawrócenia jak najbardziej wpisuje się w nauki Jezusa.
Nazywajmy rzeczy po imieniu ,zachowanie uczestników marszy równości nie są głupie to patologia w czystej postaci.
Aureola w kolorach tęczy LGBT jest jak najbardziej nadużyciem ,ponieważ nie jest to taka zwykła tęcza ,to symbol,brakuje w niej jednego koloru symbolizującego w symbolice religijnej tj. biblijnego Przymierza,,zakaz niemoralnych stosunków seksualnych" i kłuci się z wizerunkiem czystości Matki Bożej.
No i co z tymi równymi prawami, jakich praw brakuje środowiskom LGBT?

(2019/07/09 14:44)
No i co z tymi równymi prawami, jakich praw brakuje środowiskom LGBT?
Ponieważ w Twoich mediach nie mają głosu więc jedź na marsz i spytaj u źródła. Proste, nie?
A z tą "teorią" bluźnierczej 6-ścio kolorowej tęczy to zacytuję naszą ulubioną wikipedię:
Tęczowa flaga – flaga zaprojektowana w 1978 roku przez Gilberta Bakera jako symbol dumy i ruchu na rzecz równouprawnienia osób LGBT. Ośmiokolorowej flagi użyto po raz pierwszy na Paradzie Dnia Wolności Gejowskiej (Gay Freedom Day Parade) w San Francisco 25 czerwca 1978 roku. Jej znaczenie wzrosło po zamachu na Harveya Milka w listopadzie 1978, gdy odbyły się masowe demonstracje na znak protestu po zamachu na tego polityka. Przy tej okazji nastąpiło jednak zmniejszenie liczby kolorów flagi do siedmiu. Stało się tak na skutek braku tkaniny w kolorze różowym, gdy Gilbert Baker i organizatorzy demonstracji chcieli zamówić ją w firmie Paramount Flag Company do masowej produkcji. Usunięcie kolejnego koloru (turkusowego) nastąpiło w celu uzyskania parzystej liczby pasów. Obecność na fladze siedmiu pasów nie pozwalała bowiem na przedzielenie jej na pół (flagi miały zawisnąć pionowo na latarniach przy Market Street w San Francisco). Flaga sześciokolorowa pozostaje w użyciu od roku 1979.
Pierwotne osiem pasów kolorów flagi Bakera miało według niego symbolizować kolejno:
różowy - seksualność
czerwony - życie
pomarańczowy – ukojenie
żółty - światło słońca
zielony - natura
turkusowy - sztuka
indygo - spokój i harmonia
fioletowy - duchowość
Tęczowa flaga zwykle powiewa z pasami ułożonymi poziomo, z pasem czerwonym na górze.
To który kolor jest symbolem "niemoralności"? :)

(2019/07/09 18:10)

gaj
Po pierwsze skąd wiesz, o czym mówią w ,,moich" mediach ,oglądasz?
Po drugie oglądam Twoje media i wiem, o co chodzi, nie rozumiem co stoi na przeszkodzie,że nie chcesz się wypowiedzieć na ten temat.
Na marsz proponuję, żebyś sam się wybrał i nie zapomnij swojej literki z napisu Konstytucjatam powinieneś protestować ,ponieważ część postulatów tego środowiska jest niezgodna z naszą Ustawą Zasadniczą.
Co do tęczy proszę sobie wyszukać (jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście) w internecie nie będę robił przedruków czym różni sie tęcza 6 kolorowa LGBT i tęcza 7 kolorowa symbolizujaca biblijne Przymierze Noego z Bogiem i dlaczego tęczowa aureola LGBT jest nie do zaakceptowania przez Katolików i nie tylko.
A według Was Co symbolizuje i Jakie znaczenie ma dla środowiska LGBT Matka Boska w tęczowej aureoli (6 kolorowej)?

P.S.
@wbienko ,wiem mogę jechać i sam się spytać,ale może mógłbyś pomóc :)

(2019/07/09 20:17)
@zbigsoch

Sorki, no nie pomogę Ci :)
Świat to ja wyjaśniać mogę swoim dzieciom, jeśli tego potrzebują, a nie samodzielnemu dorosłemu chłopu. Weź się człowieku ogarnij - jeśli potrzebujesz wiedzieć zacznij szukać informacji, czytać i oglądać zamiast robić na forum nieustanny quiz :)

(2019/07/09 20:42)

cut...
...7 kolorowa symbolizujaca biblijne Przymierze Noego z Bogiem i dlaczego tęczowa aureola LGBT jest nie do zaakceptowania przez Katolików i nie tylko.
cut...
Naprawdę wierzysz w te banialuki ? Przymierze gościa z chmur z gosciem od strugania łódek ? I Ty chcesz być traktowany poważnie.... O takim poziomie własnie rozmawiamy

(2019/07/10 07:02)
@wbienko
Kiedy ja Ciebie prosiłem o wyjaśnienie świata?,człowieku jesteś ostatnią osobą,którą bym poprosił o wyjaśnienie czegokolwiek.Z Toba jest ciekawa sytuacja bo odpowiadasz na pytanie niekierowane do Ciebie i tłumaczysz co @kacperskyy ma na myśli a gdy pytam Ciebie, karzesz mi się ogarnać, bo masz problem ze znalezieniem argumentów na poparcie swoich opini.
Odnośnie tego forum pozwoliłeś sobie zabrać głos nie majac pojęcia (nie jestes jedyny),że wypowiadasz się o legalnie działajacej,majacej 100- letnią tradycję katolickiej organizacji .
Oceniasz coś o czym nie masz elementarnej wiedzy i kto tu powinien sie ogarnać?

(2019/07/10 07:32)

(2019/07/10 08:04)
@zbigsoch
No dobra, masz lekturęhttps://www.kph.org.pl/publikacje/prawa_osob_lgbt.pdf. Nie pękaj, to tylko 416 stron.
Przeczytaj, a potem powiedz czego nie zrozumiałeś. Choć pewniej lepiej byłoby gdybyś w celu potrzeby zaspokojenia swojej wiedzy zwrócił się bezpośrednio do kogoś ze środowiska LGBT. Będzie sensowniej. :)
Wiesz, dwaj hetero rozmawiający o prawach LGBT bez kogoś ze środowiska LGBT, to jak dwaj faceci mądrzący się o prawach kobiet bez kobiet – jałowa gadka ;)

(2019/07/10 09:33)
@linu
Odpowiem Ci pytaniem a Ty wierzysz w święte krowy (ja nie) ?
Czy to znaczy ,że nie ma kultu świętych krów w Indiach ?
Nie wiem jak bardzo byś to wyśmiał to tego nie zmienisz,czy to ,że czekoś nie rozumiesz,nie zgadzasz się ,nie podzielasz poglądów upoważnia Cię do negowania tego, że jest to ważne dla kogoś innego?

(2019/07/10 16:19)
@wbienko
Sądziłem ,że zakończyliśmy już naszą dyskusję a tu taka niespodzianka.Sprawdziłem co mi zaproponowałeś,nie polecam to jakiś stary dokument o prawach osób LGBT w Polsce.
Nie bardzo wiem, w jakim celu poleciłeś mi ta lekturę ponieważ ja nie pytałem Cię o prawa osób LGBT tylko o jakie równe prawate środowiska się upominają.Z tej lektury,która nie jest jakąś tajemną wiedzą nie wynika nic czego bym nie wiedział,tam nie ma mowy o równych prawach tylko o przywilejach ,nowych prawach jakich to środowisko się domaga.
Nie rozumiem dlaczego masz taki problem z powiedzeniem wprost czego środowiska LGBT oczekują, przecież uważasz, że to normalność no to śmiało nie jesteśmy politykami możemy mówić wprost.
Temat LGBT wyszedł na tym forum dość przypadkowo i nie była moim celem dyskusja o tym środowisku, które w jakiś szczególny sposób mnie nie interesuje.
Nie oczekuję już żadnych odpowiedzi bo podejrzewam ,że będziesz mi kazał przeczytać całą swoją biblioteczkę, żebym to ogarnął.

(2019/07/10 22:25)
@linu
Odpowiem Ci pytaniem a Ty wierzysz w święte krowy (ja nie) ?
Czy to znaczy ,że nie ma kultu świętych krów w Indiach ?
Nie wiem jak bardzo byś to wyśmiał to tego nie zmienisz,czy to ,że czekoś nie rozumiesz,nie zgadzasz się ,nie podzielasz poglądów upoważnia Cię do negowania tego, że jest to ważne dla kogoś innego?

@zbigsoch, wierzę w rozum, naukę, udowodnione prawdy, logikę, odkrycia, badania. Nie wierzę w budde, święte krowy, jezusa chrystusa jako syna bożego (raczej jako żydowskiego rewolucjonistę), jehowe, diabła, potwora spagetti... i innych wydumanych przez ludzi i organizację bogów, na potrzeby straszenia, prania mózgów, wojen, przemocy, trzymania za ryj, itp. A wszystko po to by mieć KONTROLĘ nad wiernym, poddanym, zaślepionym wyznawcy.
Możesz się z tym zgadzać lub nie, ale tu nie ma nic do rozumienia. Jesli czegoś nie ma, to albo nie istnieje, albo jeszcze nie zostało odkryte. Póki co, twoja teoria o rozumieniu przeze mnie tych wartości, jest bezpodstwana.
Rozumiem poniekąd Twoją walke o te zasady, ale wolę opierać się na tym co wynalezione i sparwdzone, niż na tym co wydumane. Nie odbieram ci Twojej wiary, pokazuje róznicę pomiędzy nami w tej kwestii.

(2019/07/11 13:13)
@wbienko,ja Tobie radzę-powinieneś wyjść z tego pokoju

(2019/07/11 16:10)
@linu
Nie mam problemu z tym ,że jesteś ateistą i nie mam zamiaru wpływać na twoje poglądy ani ich zmieniać.To Twoja sprawa i nic mnie to nie obchodzi.
Ja jestem katolikiem i wiara w niczym mi nie przeszkadza, żeby kierować się rozumem,logiką,czerpać z nauki ,technologi i wszystkiego ,co świat ma do zaoferowania.
Wiem też ,że są rzeczy, których nauka nie ogarnia np. miłość, nienawiść,wiara (i nie tylko jako religia). Czy to znaczy ,że nie istnieją?
Teraz spróbuję pokazać Ci, co nas różni.
Czy jak piszesz ,,gościu z chmur" zamiast Bóg, to jest dowód na Twoją wiedzę popartą naukowymi odkryciami,czy zwykły brak szacunku dla ludzi wierzących ,czyli innych od Ciebie?Ja się staram Ciebie nie obrażać a Ty? To nas różni !!!!
A wiary mi nie odbierzesz, bo nie jesteś w stanie tego zrobić.

(2019/07/11 22:40)
@linu
cut...
Teraz spróbuję pokazać Ci, co nas różni.
Czy jak piszesz ,,gościu z chmur" zamiast Bóg, to jest dowód na Twoją wiedzę popartą naukowymi odkryciami,czy zwykły brak szacunku dla ludzi wierzących ,czyli innych od Ciebie?Ja się staram Ciebie nie obrażać a Ty? To nas różni !!!!
Nie chodzi o to czy obrażam, chodzi o to że minęło ponad 2 tyciące lat i nikt niczego nie udowodnił w tej kwesti, a wiara opiera się na dogamcie, który w miarę zmiany pokoleniowej, jest zmaniany do potrzeb wierzących. Kościołowi coraz trudniej jest manipulować, bo młode pokolenia kieruje się innymi warościami....
Twoje zaś (...i moje nietety) nadal tkwi w kanonie bojaźni bożej. I albo się z tego ktoś wyrwie, albo nie. A to już jest indywidualna sparwa.

btw: słuchałem ostatnio Cejrowskiego, jak narzekał że koścół padł ofirą ataków i jest zagrożony. To nie jest wina atakujących, to wina samej instytucji, bo jest skostniała, zarządzana apodyktycznie i otoczona przez fałszywych ludzi. Chciałbym doczekać czasów, kiedy ta instytucja znikinie z powierzchni ziemi, a ludzie wierzący w Twojego boga, zorientują się, że potrzebują do modlitwy, ciszy, 4 scian i skupienia. I to moim zdaniem jest wiara, a nie coniedzielne biegania na msze.

(2019/07/12 09:17)
@robroy nie wiem jak Ty, ale ja będę wyp........lał ;)

(2019/07/12 10:10)
@robroy nie wiem jak Ty, ale ja będę wyp........lał ;)
już obaj nie przesadzajcie z tą yntelygencją ;]

(2019/07/12 12:19)
jak kazdy z forumowiczów ,znam się na polityce,religii,oczywiście medycynie,wywozie śmieci , człowiek czasem strzępi język niepotrzebnie- A PIETRUSZKA JUŻ PO 18 ZŁ /KG !! .Jutro -kartofle po 10,marchewa po 13, jajka po 4 zeta (za sztukę),to jest problem wyp...dalam.

(2019/07/12 13:59)
Wy tu o krucjatach się rozwodzicie kiedy w Polsce zagrożona jest demokracja!?
WOLNE SĄDY!
HE HE HuE HEH

(2019/07/12 18:59)
OTUA!! OTUA!!

(2019/07/12 21:21)