CZUBACKI PONOWNIE NA BURMISTRZA MIASTA.

/ 45 odpowiedzi / 3 zdjęć
W obecnej sytuacji gdzie grozi nam jedno - władza, czyli brak krytyki i pełnej demokracji oraz należytej kontroli społecznej. Najlepszym wyjściem będzie głosowanie na Czubackiego w  II turze wyborów na Burmistrza. Tym bardziej że zaczyna się nowa perspektywa pozyskiwania środków unijnych, jak się ich teraz nie pozyska to już przepadło. Zatem to najlepsze rozwiązanie dla miasta i demokracji. 
Rzeczywiście tyle władzy w jednych rękach może stanowić poważną pokusę do ograniczania demokracji i kontroli społecznej nad nią. Ja i moi znajomi również będą głosować na Czubackiego, zresztą za jego czasów było jakoś spokojniej i normalniej w tym mieście. Kibole się tak nie panoszyli, Policja jakoś bardziej zdecydowanie reagowała, a teraz łażą sobie z racami po mieście i drą gęby i nic. To jakieś odgórne przyzwolenie mają czy co ?

(2014/11/19 14:31)

Głosuj na kogo chcesz, ale to jest tylko twoja opinia. Ja mam inne zdanie. To co ja widze to jest dobrym mówcą, nie duka, jest  zawszw przygotowany do wystąpienia, posiada dużą wiedzę historyczną, pielęgnuje wydarzenia z naszej histori, najważniejsze dla Polaka i patrioty.

A kibole jak ich nazywasz urzadzili piękne widowisko w rocznice Powstania warszawskiego.

Za poprzedniego takich wydarzeń nie świętowano. Wszystko w temacie

(2014/11/19 15:15)
Tak szczególnie było to widoczne w Warszawie 11 listopada, przy stadionie narodowym.

(2014/11/19 15:45)
Z kończ z tym sztucznym patriotyzmem.Patriotyzm to praca dla społeczeństwa,dla kraju,budowanie siły Polski a nie wieczne wspominki.Polska ma się rozwijać,iść do przodu.Ciągłe oglądanie się za siebie i chwalenie czynami przodków to stagnacja.Trzeba robić wszystko aby nami mogły się też chwalić następne pokolenia.Historię trzeba szanować,wyciągać wnioski ale nie żyć nią.

(2014/11/19 16:10)
Tak, rzeczywiście Pan Czubacki Burmistrzem jak najbardziej popieram. Pani Pawlak na jednego z v-ce.Najlepsze rozwiązanie. A co do patriotyzmu i wydarzeń historycznych to należy znać historię szanować przeszłość ale nie można nią żyć. Życie toczy się dalej a nam potrzeba takiej gospodarki , która odpowiada mieszkańcom i pozwala na godziwą egzystencję. 

(2014/11/19 16:54)
Opłaty za rządów Osieckiego ścieków i wody to masakra

(2014/11/19 16:56)
Po pierwsze żeby mężczyzna mógł zarabiać muszą być stworzone miejsca pracy
Po drugie współpraca rady z radą jest ważna ale brak jej jest wynikiem uporu obecnej władzy.
Po trzecie nam przyszłe pokolenie rzeczywiście nie wybaczy  ale długu zaciągniętego na lata gdzie następuje tylko spłata odsetek a bardzo duży  kapitał stoi w miejscu !!! 
A grzechem byłaby kontynuacja niewłaściwej gospodarki .
 Ludzie obudźcie się !!!

(2014/11/19 17:29)

Tak szczególnie było to widoczne w Warszawie 11 listopada, przy stadionie narodowym.

Ja pitolę i o zajścia w Warszawie masz pretensje do Osieckiego ? a rozum swój masz ? w ogóle wiesz czym różni się mózg od rozumu? Siwy te wysokie opłaty wg ekipy Pana Czubackiego miały rosnąć co rok , dziś płaciłbyś jeszcze więcej! więc przestań ludziom kit wciskać! Pan Jerzy główno dowodzący miastem zza pleców tzw. "szara eminencja" nie pozwoliłby na obniżkę cen.

WŁASNIE ZACZYNA SIĘ NAGONKA NA FORUM  "ES" NA PANA OSIECKIEGO. EKIPA KRZYKACZY TYCH CO PRZEGRALI ZACZYNA I TAK BĘDZIE DO CZASU CISZY WYBORCZEJ

(2014/11/19 19:03)
Pan Czubacki pozyskał ponad 100 000 000 zł. na inwestycje w Sochaczewie i to on gwarantuje dalszy rozwój miasta, a nie stagnację, jak ma to miejsce obecnie.

(2014/11/20 11:34)
Niestety zgadzam się, że trzeba głosować przeciw Osieckiemu, gdyż pisowskie, zaściankowe rządy mieszkańcom nie służą, ale kościół z wiadomych względów mu przyklaskuje więc łatwo nie będzie........ 

(2014/11/20 11:42)
Strach pomyśleć co stanie się z naszą lokalną demokracją, jak za politykę informacyjną i medialną w mieście będzie odpowiadał pan M. Blokownie komentarzy, wolności wypowiedzi, zniekształcanie faktów, odwracanie uwagi opinii publicznej od rzeczywistych problemów miasta lub wątpliwych decyzji kadrowych, a koncentrowanie na poszukiwaniu sensacji i afer, którymi już i tak zajmuje się prokuratura. Czy takiego miasta chcemy ?

(2014/11/20 11:52)
Dane te jedynie potwierdzają wkład własny jakie miasto musiało zapewnić za pana Czubackiego, jak pozyskał 100 milionów z unii to siłą rzeczy trzeba było mieć swój wkład co najmniej 25%.
Jak buduje się oczyszczalnie ścieków za 15 milionów to trzeba mieć kilka milionów wkładu własnego. A pan Burmistrz wziął pożyczkę na wyborczy shoł i wyda i poszło.  

(2014/11/20 16:44)
jago ,komu to tłumaczysz,daj spokój za chwilę napisze co innego i rozmydli temat.Wyzwie od lemingw i przejdzie na inny post.

(2014/11/20 16:50)
Po pierwszej turze wyborów, z 90% pewnością mogę stwierdzić, że o wyniku drugiej zadecyduje pewna matematyczna i kulturowa zasada. Zadecydują  ci obywatele, którzy nie mają już swoich kandydatów z pierwszej tury. Nie sądzę żeby udało się ich zmobilizować w 100%, a maksymalne, moim zdaniem, 50%, jakie pójdzie, zwyczajnie nie wystarczy. Nie popieram żadnej strony w tej batalii, dlatego do końca nie rozwinę myśli. Niemniej jednak, w tej sytuacji, warto postawić na dialog i merytoryczną rozmowę, bo negatywna kampania i tak nie zmieni wyników, a w drugim przypadku może chociaż coś sensownego uda się ustalić. ;) Jest to jedynie moja subiektywna opinia dotycząca tezy wyrażonej w temacie. Generalnie zachęcam do uczestniczenia w wyborach, przy odpowiedniej mobilizacji wszystko jest możliwe.

(2014/11/21 05:26)
Zgadzam się z opinią przedmówcy, szczególnie ważnym jest fakt wyboru takiego gospodarza miasta, z którym będzie chciał rozmawiać o inwestycjach i Marszałek województwa z PSL i Wojewoda mazowiecki czy minister z PO. I wierzcie mi nie będzie nim pan Osiecki z PIS. Pozostawiając go na tym stanowisku skazujemy nasze miasto na stagnację i obstrukcję polityczną na wyższych szczeblach władzy. A biorąc pod uwagę brutalność kampanii politycznej, możliwa obstrukcja polityczna może być zupełna. Co narazi nas na pozyskiwanie jedynie jakiś ochłapów, a nie poważnych środków na twarde inwestycje typu - mosty czy drogi.

(2014/11/21 10:58)
Jeśli chodzi o brutalność, to kampanię pana Żelichowskiego oceniałbym na 8. Kampanię pana Małolepszego na 4, chwilami do 5. Oba sztaby starają się wykazać swoje zasługi. Miejscami te zasługi się zazębiają w mniejszym lub większym stopniu (kramnice, zamek). Pan Żelichowski stara się nie pamiętać o sprowadzeniu firm śmieciowych do Chodakowa. Za to atakuje kwestią nieestetycznego mostu i ulicy Staszica. Z kolei Pan Małolepszy ucieka od dyskusji na temat tak prozaiczny, jednak dla wielu niezwykle ważny, jak możliwość wyrażania swojej opinii w komentarzach pod publikacjami, ma za to pole popisu w kwestiach obsługi długu i prognozowanych cen wody.

Co do współpracy z wyższymi jednostkami samorządu, piszesz głupotki:) Przez ostatnie 4 lata marszałek był z PSL-u a wojewoda z PO. Nie przeszkodziło to w przeprowadzeniu kilku inwestycji. Nie można odmówić administracji Pana Osieckiego poprawy warunków placówek oświatowych i estetyki miasta (w kilku punktach to jednak wyłączna zasługa tej kadencji, jak plac Armii... znaczy obrońców Sochaczewa).

Mając do dyspozycji 8 lat można zrobić dwa razy więcej niż przez 4 lata. Moim zdaniem obaj panowie mają na ten moment podobne zasługi dla miasta. Jednak wynika z tego wniosek, że Pan Osiecki i jego otoczenie działają dwa razy sprawniej.

Możesz się ze mną nie zgadzać. To tylko moja osobista analiza sytuacji w mieście.

(2014/11/21 12:18)
To nie były wielkie inwestycje tylko grosiki i ochłapy. A tymczasem czy zasługujemy na takie drogi . A co do wizyt Marszałka to należy pamiętać że w tamtej koalicji jednak PSL miał ogromny udział w powiecie jak i w radzie miasta. I ponadto nie zrealizowano jakiś spektakularnych inwestycji które były by własnym dziełem tej ekipy. Kramnice, zamek, sala sportowa przy 4. Te inwestycje zostały zaplanowane i rozpoczęto ich realizację już za Czubackiego. Więc jedynie ukończenie rzeczy już załatwionych i chwalenie się cudzymi osiągnięciami oto strategia tej ekipy. 
Marny wynik jak na 4 lata rządów, bardzo marny.

(2014/11/21 12:39)

(2014/11/21 12:40)

(2014/11/21 12:42)
Przecieka nowa hala przy 4, a nauczyciele podczas wf- biegają z mopami........ dość marnowania funduszy przez PIS, Osiecki powinien pożegnać się ze stołkiem.........

(2014/11/21 12:49)
Dzięki Kostecki za to zestawienie.
Może niektórym otworzy to oczy.
Tych odpornych na rzeczowe argumenty i ślepo zapatrzonych w swojego guru jak ,,jago'' nic nie przekona, nawet nagroda z 2006 roku dla Czubackiegohttp://pl.wikipedia.org/wiki/Bzdura_roku

(2014/11/21 13:01)
Dziury w drodze, rozlatujący się most, fuszerka na każdym kroku. Przekonują mnie o tym by nie głosować na Osieckiego. A z wiadrami na wodę i mopami to po Kramnicach też sprzątają jak popada. A cegły na zamku to ile razy przyklejano ? Oto jakość pana Osieckiego.

(2014/11/21 13:08)
No tak,to wina Osieckiego ze przecieka dach na 4 .A w siódemce zapchał się kibel,też jego wina?Maarta przestań pisać takie bzdety,klawiatury szkoda.Od usunięcia takich usterek jest wykonawca.

(2014/11/21 13:10)
Melon
Melon Sochaczew jest bardzo spokojnym miastem, kibole to tylko incydenty, które się zdarzają praktycznie wszędzie. Gdyby Policja bardziej zdecydowanie reagowała do pewnie byś psioczył, że policja jest brutalna. To taka Polska mentalność. A ja będę głosowała na na Osieckiego bo to człowiek konkretny a Czubacki to marionetka w rękach Żelichowskiego

(2014/11/21 13:48)
Osiecki to awanturnik. Strasznie zadłużył miasto. Poodnosił ceny wody i ścieków do jednych z najwyższych w Polsce. 
Jedyną szansą dla ratowania naszego miasta jest dziś Czubacki.   

(2014/11/21 14:08)