Czy infografika Czubackiego kłamie?

/ 12 odpowiedzi
Etat dla kolejnego radnego
12-03-2014 07:58

Powiększ zdjęcieCzęść pieniędzy, które powinny stanowić dopłaty do cen wody i ścieków, zostanie wydana na pensję dla kolejnego radnego z koalicji popierającej burmistrza. Trafią one do kieszeni radnego Marcina Cichockiego. 

Jak wynika za naszych informacji, kolejny radny - popierający burmistrza - znalazł zatrudnienie w jednej z miejskich spółek. Tym razem jest to Marcin Cichocki, pełniący funkcję zastępcy przewodniczącego Rady Miejskiej. Został on zatrudniony w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji. Czym konkretnie ma się tam zajmować, tego nie udało nam się ustalić. Jednak z tego co nam wiadomo, w pracy w miejskiej spółce pojawił się po raz pierwszy w ubiegły czwartek. 
Zatrudnienie kolejnej osoby - w borykającym się z kłopotami finansowymi Zakładzie, tym bardziej, gdy jest to radny miejskiego samorządu - musi dziwić. Ta decyzja zaskakuje, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że koszty zatrudnienia wliczane są w ceny wody i ścieków, jakie muszą płacić mieszkańcy Sochaczewa. A te są najwyższe wśród okolicznych miast. Potwierdził to nawet w lokalnym radiu Robert Małolepszy, rzecznik prasowy burmistrza. 

Dołożymy do pensji 

Dlatego zatrudnienie radnego w spółce, która ledwo wiąże koniec z końcem, jest skandalem. 
Na ironię zakrawa także fakt, że Cichocki głosował za tegorocznym budżetem Sochaczewa, w którym na ratowanie ZWiK przed kłopotami finansowymi zapisano dotację z budżetu miasta w wysokości 2 640 000 złotych. Dodajmy również, że podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz przekonywał, że pieniądze te to ma być dopłata miejskiego samorządu do cen wody i ścieków, dzięki czemu pozostaną one na ubiegłorocznym, niezmienionym poziomie. Co jego zdaniem należy uznać za sukces, ponieważ mieszkańcy będą płacili mniej. 
- Zakład Wodociągów i Kanalizacji zrealizował inwestycję za kilkadziesiąt milionów. Ta inwestycja nie była sfinansowana tylko ze środków własnych, ale ZWiK musiał zaciągnąć zobowiązania, które teraz należy spłacać – dodał burmistrz. 
Wygląda jednak na to, że część pieniędzy - które powinny pójść na spłatę zadłużenia oraz na dopłaty do cen wody i ścieków - zostanie przeznaczona na opłacenie radnego, aby ten głosował tak, jak zażyczy sobie burmistrz? 

Doborowe grono 

Dodajmy, że Marcin Cichocki wchodzi w skład koalicji w Radzie Miejskiej popierającej burmistrza. Do rady dostał się z list wyborczych Platformy Obywatelskiej, którą opuścił w ubiegłym roku. 
Przypomnijmy, że oprócz Cichockiego także inni radni popierający burmistrza, lub ich krewni, znaleźli zatrudnienie w miejskim samorządzie. Są to: Bożena Rutkowska (Prawo i Sprawiedliwość) - zatrudniona w Miejskim Zespole Ekonomicznym na stanowisku samodzielnego referenta. Waldemar Kowaluk (Sochaczewskie Forum Samorządowe) - zatrudniony w miejskiej spółce Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Konkretnie w biurze oczyszczalni ścieków. Jakub Wojewoda (Komitet Wyborczy Nasze Miasto) - w momencie, kiedy zdecydował się popierać obecne władze miasta, jego żona została zatrudniona w Wydziale Promocji i Aktywizacji Urzędu Miejskiego. Krystyna Dybiec (Sochaczewskie Forum Samorządowe) - po wygranych wyborach samorządowych jej córka została zatrudniona w Urzędzie Miejskim. Sylwester Zdzieszyński (Sochaczewskie Forum Samorządowe) - jego żona znalazła pracę w jednym z podległych burmistrzowi przedszkoli. 
Przypomnijmy, że koalicję w radzie miejskiej, która popiera burmistrza, tworzą radni Sochaczewskiego Forum Samorządowego, którego szefem jest burmistrz Piotr Osiecki oraz Prawo i Sprawiedliwość i Marcin Cichocki, były radny PO. 
Jerzy Szostak 

fot. Niestety radny Cichocki nie będzie w ZWiK kopał dołów, co może byłoby i użyteczne 

PS. Powyższy artykuł jest krytyką prasową w rozumieniu Prawa Prasowego


///////////////// źródło http://www.sochaczewianin.pl/index.php?nazwa=dane_aktualnosci&id_ak=29052 
No i co teraz trolle napiszecie? Macie do wyboru:
a) expres kłamie b) to nie prawda, kłamstwo i manipulacja c) a w powiecie to Ciura zatrudnił tego i tegod) głosuje na Osieckiego! bo to mój Idol 
czekam na reakcje 

(2014/11/22 13:43)
Ziemia Sochaczewska pisze prawdę.Poczekaj zaraz cię zajazgoczą.

(2014/11/22 13:53)
Przypominam, że ceny wody i ścieków według prognoz B. Czubackiego i jego ekipy  mówiły, że w teraz płacilibyśmy 23 zł/m3. 
Dopłaty do ZWiK z kasy miasta mają na celu odciążenie mieszkańców z tego tytułu !
Ceny wody nie wzrosły tylko dlatego że miasto dopłaca, a nie dlatego że Cichocki tam pracuje !

Dorota

(2014/11/22 14:08)
Prognozy mówiły,że dziś ma być słonecznie.Nie chcesz zrozumieć co zostało napisane,czy strugasz ....?

(2014/11/22 14:12)
Prognozy mówią, że Osiecki będzie burmistrzem.

(2014/11/22 14:31)
"szef własnej gazety" i tu jest pies pogrzebany. UM to nie jest własny folwark burmistrza. Szef własnej gazety płaci swoim pracownikom własnymi pieniędzmi, szef UM czyli burmistrz nie płaci z własnej kieszeni tylko z kieszeni podatników.

Normalne jest, że burmistrz zwalnia rzecznika prasowego itp. zastępując ich swoimi zaufanymi ludźmi. To jest polityka, ale zatrudnianie ciotek klotek, córek, sióstr itp. na jakiś niskich stanowiskach czy tworzenie nowych stanowisk dla znajomych i ich rodzin to jest czysty nepotyzm, którym zapewne byłeś bardzo oburzony przy aferze PSLowskiej.

(2014/11/24 00:23)
Nie widzisz różnicy między ministrem w rządzie czy naczelnikiem w UM a szeregowym pracownikiem? Przecież nikt nie mówi i nie zarzuca burmistrzowi, że zmienił rzecznika prasowego czy kilku naczelników. Chodzi o tworzenie etatu dla rodzin znajomych i popierających burmistrza. Wystarczy spojrzeć na liczbę etatów w UM za poprzedniego burmistrza a liczbę za obecnego.

(2014/11/24 10:03)