Czy ktoś nam pomoże !?

/ 9 odpowiedzi
Od lat tak wygląda sytuacja na ul Staszica róg Niemcewicza nie tylko w okresie grzewczym ale także w ciągu całego roku.
O sytuacji powiadamiana była policja oraz straż pożarna.
Interwencje służb nie odnoszą żadnego skutku :(
W momencie spalania tego czegoś w piecu domu załączonego na zdjęciu( zwłaszcza w nocy ) trzeba zamykać okna bo nie da się oddychać ten śmierdzący dym powoduje kaszel i duszności

Czy ktoś może nam pomóc  rozwiązać  problem  truciciela.
I to pytanie kierujemy do forum a przede wszystkim do włodarzy naszego miasta.

Okoliczni mieszkańcy

za każdym razem zgłaszaj na numer alarmowy "POŻAR", masz prawo sądzić że się coś pali, strażacy daleko nie mają ale po 123 razie -wezmą za doopę palacza

(2015/10/18 16:24)
Szanowny ''leonisyn'' sytuacja nie do po zazdroszczenia z uwagi na własne zdrowie i swojej rodziny koniecznie musisz powiadomić wydział ochrony środowiska starostwa... lub ten sam w mieście...

(2015/10/18 17:15)
szanowny leonisyn jedyne co to wydział ochrony środowiska oni go już tam ustawią odpowiednio,nic więcej nie zrobisz gościowi.

(2015/10/18 18:30)

Wszystko zależy jaki zapach ma ten dym. Jeśli jest to zapach jednego z dozwolonych paliw (węgiel, miał, koks, eko groszek itd) to gość pali słabej jakości opałem. Niestety w tej sytuacji bardzo ciężko będzie coś zrobić. Póki co palenie pewnymi paliwami jest dozwolone, więc to będzie walka z wiatrakami.

Można walczyć na zasadzie "powodowanie nadmiernego zadymienia" ale to trzeba udowodnić, że poprzez złe ustawienie pieca lub inne zaniedbania osobnik powoduje większy dym niż byłby przy paleniu prawidłowym.

Problem powinien być rozwiązany na zasadzie ustawy o jakości paliw dopuszczonych do obrotu. Tym sposobem nikt by nie palił opałem dającym 40% mniej ciepła a 500% więcej dymu.

(2015/10/18 23:31)
Sprawa tu jest prosta, ale na chwilę obecną raczej niemożliwa do załatwienia.
Niemal oczywistym jest, że ci państwo palą miałem. Typowe przy rozpalaniu pieca. Ci państwo rozpalają prawdopodobnie mokry miał. Czym rozpalają? Czym się da. Do póki piec nie jest rozgrzany, nie ma odpowiedniej temperatury, dotąd dymi jak parowóz.
Ten problem juz niedługo zostanie rozwiązany. Prezydent Duda podpisała tzw. ustawę anty smogową (PO) dającą prawo samorządom lokalnym zakazania palenia niektórymi paliwami.
Podejrzewam, że już niedługo Rada Miasta zabroni palenia w mieści węglem.
Patnie tylko czy każdym, czy eko-groszkiem też, czy może tylko miałem, drewnem..
Z jednej strony dbanie o środowisko, z drugiej lobby przeciw węglowi (również temu z polskich kopalni)

(2015/10/19 12:18)
zakaz palenia węglem może spowodować zamknięcie kopalni zwolnienia górników i rozwiaznanie problemu .

(2015/10/19 12:24)
przestańcie gadać głupoty- jak pisałem wcześniej-dzwonić na straż że jest pożar (bo takie zadymienie na to wygląda) a w końcu komuś do doopy się dobiorą,wielu pali i jest OK.a ten nie potrafi?

(2015/10/19 19:49)

A w bezpośrednim sąsiedztwie trzy przedszkola .

(2015/10/19 21:45)
przestańcie gadać głupoty- jak pisałem wcześniej-dzwonić na straż że jest pożar (bo takie zadymienie na to wygląda) a w końcu komuś do doopy się dobiorą,wielu pali i jest OK.a ten nie potrafi?

robroy - i po co piszesz takie głupoty? Straż faktycznie przyjedzie po takim zgłoszeniu, ale nic nie będą mogli zrobić. To zakłócanie porządku publicznego, więc bardziej sprawa dla straży miejskiej, a że takiej już w Sochaczewie nie ma, to może policja? Albo wydział środowiska, jak sugeruje się w wątku.

(2015/10/22 19:16)