Czy Rząd PIS dogadał się już po cichu z USA i Izraelem i będziemy płacić odszkodowanie za II Wojnę Ś

/ 11 odpowiedzi
Ostatnio w sieci pojawił się taki artykuł:
https://nczas.com/2019/02/20/rzad-ukrywa-przed-nami-skandaliczna-umowe-sprawa-restytucji-mienia-dla-zydow-moze-juz-byc-dogadana-video

Być może ten artykuł to fake news i nie jeszcze nic takiego nie nastąpiło, ale nie ma co ukrywać że coś jest jednak na rzeczy (o wypłacie odszkodowań mówił M. Pompeo na konferencji Irańskiej).
Nie mniej jednak z naszego, polskiego punktu widzenia temat jest niezwykle istotny i należy go pilnie śledzić, bo dotyczy roszczeń amerykańskich organizacji żydowskich o wypłatę niemal 300 mld USD odszkodowania za mienie bezspadkowe.
Bardzo dużym ułatwieniem dla tych organizacji w dochodzeniu tych roszczeń są podpisane:
  • w 2009 r. przez Rząd Donalda Tuska tzw. Deklaracja Terezińska (https://www.lootedart.com/web_images/pdf2018/1.1.4%20Holocaust_Era_Assets_Conference_Proceedings_2009.pdf)
  • w 2018 r. przez D. Trumpa tzw. ustawa JUST ACT 447 (https://www.congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/447/text)

Dlaczego o tym piszę?
Bo ten temat jak najbardziej dotyczy nas, mieszkańców Sochaczewa.
Wg. portalu Wirtualny Sztetl, w 1931 r. w Sochaczewie żyło 3.011 Żydów co stanowiło 28% populacji miasta. Zatem istnieje realne ryzyko, że Twoje mieszkanie lub dom stoi na gruncie który przed II WŚ należał do osoby pochodzenia żydowskiego. Jeżeli właściciel tego gruntu zginął w IIWŚ nie zostawiając spadkobierców, to może być tak, że za parę lat ktoś zapuka do Twoich drzwi i powie, że masz się wynosić ze swojego domu. Bo ziemia na której stoi Twój dom/mieszkanie należała przed wojną do osoby pochodzenia żydowskiego i która zginęła nie zostawiając spadkobierców, zatem na mocy amerykańskiej ustawy 447, wszystko co masz od tej chwili nie należy już do Ciebie.

Oczywiście jest to najczarniejszy z czarnych scenariuszy który nie musi się wydarzyć (i bardzo bym chciał żeby się nigdy nie ziścił), jednak znając uległość PIS w stosunku do USA i Izraela istnieje realne ryzyko że ugną się pod naciskami i będziemy musieli zrealizować te roszczenia. A że kwota tych roszczeń stanowi niemal 3 letni budżet Polski, niemożliwe jest wypłacenie tych roszczeń w gotówce i będą oddawane w naturze. A pamiętajmy o tym, żeby komuś coś dać, to komuś innemu trzeba zabrać.

A jak komuś nie chce się czytać, to może o tym posłuchać tutaj (26 min):
https://www.youtube.com/watch?v=Wskv481A-C4&t=359s


A na deser polecam ciekawy wywiad z Rafałem Ziemkiewiczem w Mediach Narodowych (43 min):
https://www.youtube.com/watch?v=SpbHxtUBkvs
Rozmowa o naszym konflikcie z Izraelem i dlaczego może to im się nie opłacać.czy wszyscy zydzi byli bogaczami? kamienicznikami? właścicielami ziemskimi? NIE! proporcje bogactwa były jak wszędzie-trochę bogatych,trochę z middle class i reszta normalnej biedoty,szewczyki,krawczyki. było kiedyś wspomnienie przedwojennego bankowca,który mówił że przed samą wojną żydzi (bogatsi) brali duże pozyczki w bankach Polskich ,zmienione na dolary ,których z z oczywistych powodów nie mogli spłacić,dokumenty zaginęły,i to po wojnie,niewidzialna ręka pousuwała,a może się gdzieś zachowały?

(2019/02/23 12:38)
No właśnie. Dokumenty bankowe o zadłużeniu zaginęły, a papiery potwierdzające właśność gruntu ocalały. Też słyszałem o tym że przed wybuchem IIWŚ zdecydowana większość majątku żydowskiego była obciażona hipotecznie, ale czy kogoś to będzie interesowało? NIE!
Czy ktoś będzie patrzył na to że po wojnie była tam kupa gruzu i Polacy własnymi siłami to odbudowali? NIE!
Czy ktoś będzie brał pod uwagę koszty odbudowy, utrzymania i remontów od zakończenia wojny do chwili obecnej? NIE!

Liczy się TU i TERAZ!
Teraz na tym gruncie stoi dom, blok mieszkalny czy inna nieruchomość zatem na podstawie nie wiem czego, ale chyba prawa plemiennego (bo w całym cywilizowanym świecie majątek bezspadkowy przechodzi na skarb państwa) - to jest już nasze (żydowskie).

(2019/02/23 13:04)
.

(2019/02/24 08:46)
Co to za głipoty? Jeżeli ktoś posiada akt własności z wpisem do Ksiąg Wieczystych to jest jego własność i nikt nigdy nic nie może chcieć od niego.Sprawa dotyczty tylko ziem nadanych tzw Dekretem Bieruta po ii wojnie św. aczkolwiek nie stanowiły one własności tylko zostały nadane w użytkowanie, gdyż chodziło o uruchomienie produkcji żywności przz polskich rolników, wielu usankjonowało swój status własności posiadanych włości ale być może nie wszyscy.

(2019/03/08 15:55)
Jestem bardzo ciekawy ile odda Sochaczew i ile zapłaci odszkodowań , przecież 63 procent mieszkańców w okresie międzywojennym to żydzi . Sprawiedliwość musi byc a to stawia pod znakiem zapytania budowy mostów , deptaków i innych obiecanek przez Osieckiego .

(2019/03/08 19:10)
@max-ton

Sprawa własności i wpisów do KW nie będzie miała znaczenia jeśli przyjdzie do zaspokojenia tych roszczeń.
Nawet jeśli na chwilę obecną nie ma rozwiązań prawnych które umożliwiałby takie wywłaszenia, to przecież Mike Pompeo podczas konferencji Irańskiej wzywał/namawiał naszych przywódców do ustanowienia aktów prawnych które by to umożliwiały:
https://wpolityce.pl/polityka/433722-holokaust-i-restytucja-mienia-mowil-o-tym-pompeo

Tak więc może powstać coś na kształt Dekretu Bieruta II i to co dzisiaj jest Twoje, jutro już będzie amerykańskiej organizacji żydowskiej.

A pamiętajmy że nasz Premier mimo że chłop jak dąb, to ma jaja jak żołędzie i nie wierzę w to że skutecznie przeciwstawi się tym roszczeniom.
A jak ktoś wierzy w to że rząd PIS będzie nas twardo bronił przed tymi żądaniami, to niech sobie przypomni jak twarde i nieugięte stanowisko PIS zapowiadał w sprawie nowelizacji ustawy o IPN.
Byli tak twardzi i nieugięci że zmiany negocjiowali w austryjackiej siedzibie mosadu, a cały legislacyjny proces zmiany (łącznie z podpisem prezydenta) dokonali w jeden dzień.

(2019/03/08 20:28)
w 1989 roku utworzono FOZZ,który miał skupować polskie zadłużenie po obniżonych cenach,co z tego wynikło-pamiętamy,do 2014 roku FOZZ istniał jako firma do likwidacji,koszt utrzymania przez te lata to ok miliona zł rocznie
teraz sprowadzamy (sprowadziliśmy ) Morgan Bank,kolejny odsysacz kasy,i jeszcze musimy im ułatwić start-z prasy::
Ministerstwo Finansów i Rozwoju dało ponad 20 mln złotych bankowi JP Morgan. To gigant świata finansów, zarabiający rocznie prawie 24,5 miliarda dolarów (ponad 83 mld złotych). JP Morgan obiecał, że zatrudni w Warszawie 2500 osób z branży finansowej. Jednocześnie zawnioskował o pomoc publiczą i ją dostał.

(2019/03/10 18:27)
Jak poinformowało nas Ministerstwo Przedsiębiorczości iTechnologii, wsparcie będzie wypłacane wlatach 2019–2022 proporcjonalnie do tworzonych miejsc pracy. Za rok JP Morgan ma mieć wstolicy 600 pracowników. Ilu ma dziś?
Znaszych ustaleń wynika, że około 200. Biorąc pod uwagę to, że pierwsze ogłoszenia opracę wtej instytucji pojawiły się winternecie już wiosną ub.r., awstyczniu pracowników było 100, organizacja rośnie wolno. Na stronie JP Morgana można obecnie znaleźć ogłoszenia dotyczące zaledwie 32 miejsc pracy wWarszawie.

(2019/03/10 18:35)
Jeśli kogoś interesuje kwestia amerykańskiej ustawy 447 i związanych z tym roszeń amerykańskich organizacji żydowskich do Polski za mienie bezspadkowe w wysokości 300 miliardów USD, polecam posłuchać tego wywiadu (1:03 h):
https://www.youtube.com/watch?v=oJhFbHnwEoY

Dowiemy sie z niego, czy rzeczywiście nie mamy się czego obawiać (jak to mówił ostatnio minister Czaputowicz) że ta ustawa jest wewnętrznym aktem prawnym nie mającym przełożenia na Polske. Co robił nasz rząd w tej sprawie (zamiatanie sprawy pod dywan licząc na to że się opinia publiczna nie dowie) jak starał sie bagatelizować to zagrożenie.
Z tego wywiadu dowiemy się także w jaki sposób amerykańskie organizacje żydowkie wymusiły na Szwajcarii zapłatę 1,5 miliarda USD i że ten sam mechanizm zaczynają stosować stosować w stosunku do Polski rządając zapłaty 300 miliardów USD (mowa o tym zaczyna się od 26 minuty).

(2019/03/15 21:58)