Czy Sąd Rejonowy w Sochaczewie jednak nie powinien być zlikwidowany ustawowo?

/ 34 odpowiedzi
Uważam ,że Sąd Rejonowy w Sochaczewie powinien być zlikwidowany ustawowo jak chciał uwczesny Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin  Wystarczy popatrzeć na prace Sądu tyle młodych osób szuka pracy wykształconej po maturze musi wyjezdzać za miasto za pracą uzdolniona młodzież  Pracują tam po wiele lat ci sami ludzie A Prezes jest z naszego miasta jego żona przez wiele lat radna rady miasta Coraz więcej  ludzi pisze skargi na dzialalność Sądu wnosi o kontrole różne Bylem i jestem za tym by Sądy prace sądów byly kontrolowane i monitorowane rozprawy  Przykład Pani B ,  Z Sochaczewa ktorej komornik wszedł na  konto nie slusznie Sąd nie dopatrywał się znamion przestępstwa dopiero  jak sprawę naświetliły media i poseł Małecki  sprawa ponownie nabrała biegu  .Samo  to ,że Prokuratura i Sąd są w jednym budynku  .
"uwczesny" :DDDDDD

(2014/10/16 10:02)
La Costa,olaf itd.jak zwykle w każdym temacie nie na temat i bez pojęcia.Prokuratura normalnie powinna być oddzielnie i u nas lada moment będzie w nowej siedzibie.I nie wklejaj w innych postach tych samych wypowiedzi bo to obciach,jak nie masz nic do powiedzenia to nie troluj

(2014/10/16 10:16)

zgadzam sie z zalozycielem watku. panu blaszczykowi udalo sie pomoc ziomalom zostac na stanowiskach. niestety ciemna masa uwierzyla....

nic powaznego tu nie zalatwisz. w tej chwili to przechowalnia posadek.

poza tym trzeba rozbic ten beton lokalnych powiazan i znajomosci... nie wyobrazacie sobie jakie tu sa ukladziki.

staż dostaja sie osoby bez jakiego kolwiek potencjalu ale mamusia ktora przyprowadzila dziecko to kolezanska "szefa" jak ma byc dobrze w tym kraju jak nawet w wymiarze sprawiedliwosci sa osoby z przypadku..

poza tym profesjonalnosc i bezstronnosc tej instytucji pozostawia wiele do zycznia.. wystarczy zapozanc sie z jedna z bardziej znany spraw.. podpowiem: kozak ze wsi. po prostu kompromitacja.

zrobmy teraz my inicjatywe "ZA LIKWIDAJA SADU W SOCHACZEWIE" zbierzmy podpisy.. co sie nie da? da sie!

(2014/10/16 10:46)
Kacperskyy nie powinieneś mieć obiekcji co do pracy sądu, bo Olaf, La Coste, czy jak go tam zwał, oraz mwjs już tyle razy mieli Cię usadzić a Ty wciąż na wolności biegasz :)

(2014/10/16 11:27)
A skąd wiesz ,że lada moment w nowym budynku będzie Prokuratura ?

(2014/10/16 13:40)

sami nie mysla i laduja sie w szambo i potem jak juz po dupie dostali za swoja glupote to teraz chca wyladowac swoja flustracje i zlosc na kims innym, tylko niestety sama zlosc i flustracja nie wystarczy zeby kogos o cos oskarzyc.... i znow kompromitacja :)

mysle ze ktos cos rzezbil, na rynku slyszalem co nie co :)

wolnosc w internecie to fikcja.... ujawnienie tozsamosci internauty nie jest wcale takie trudne? np piszesz cos na burmistrza czy jakiegos prawnika w jakims miescie X... goscie znaja sie bo wszyscy to ta sama banda.. idzie taki pan do pewnego urzedu i mowi.. przyjacielu kto to jest ten pan XX? teoretycznie nie maja prawa ujawniac twojej tozsamosci ale..... wystarczy ze znajda na forum ze kiedykolwiek pisales o czyms o co mozna sie zahaczyc we wniosku o ujawnienie tozsamosci... np ze sciagasz cos z netu, albo ze masz na sprzedanie jakies antyki itp... w tym wypadku dostaja twoje dane... przekazuja zainteresowanemu, sprawa jest umażana, nawet o tym nie wiesz.. albo lepiej - wpadaja ci do chaty i zabieraja na dodatek dysk :)

prawo ma nas obywateli chronic..? to jest farsa.. prawo jest stworzone dla wladzy i oni moga dzialac zgodnie z prawem poza prawem

(2014/10/16 13:41)
Dokladnie młode osoby pracują w Sądzie  Rejonowym znane nam dobże Czy ktoś  ogólnie może mi powiewdzieć gdzie można napisać  o kontrolę  w Sądzie  Rejonowym ?

(2014/10/16 13:44)
Do wiadomości.Żona pana Błaszczyka jest zatrudniona  na etacie w Urzędzie Miejskim jako Radca Prawny. Równocześnie posiada drugi etat w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie  również jako Radca Prawny. Jako osoba z dużą ilością czasu ( na co pozwalają dwa etaty prowadzi również własną kancelarię).

(2014/10/16 14:09)
widzisz i nie grzmisz!....

(2014/10/16 14:23)
Czy prawdą jest ,że Prokuratura ma otrzymać  budynek od Starostwa ? Czy  Pan Ciura przychylił  się do wniosku  o wypożyczenie  budynku . Czy prawdą  jest czy ktoś  wie ?

(2014/10/16 15:11)
Tak ma być w Kasztankach, jak się do końca Starostwo wypróżni. Gdzieś muszą upchnąć resztę ludzi. Budynki nie są wypożyczone, ale przekazane lub sprzedane( tego nie pamiętam, anie chce mi się grzebać teraz w archiwum)

(2014/10/16 20:31)
A pracowałem tam niedaleko więc chętnie wpadne mam nadzieję ,że tak jak mówił Czazasty w programie Jaworowicz ,że śitwa to Koryś Ciura i Wójt Orliński  dostaną  tam prace  życzył bym tego

(2014/10/17 08:47)
http://3obieg.pl/mandaty/blog/post/skandal-areszt-dla-studenta-za-fotoradar-mimo-ze-nie-widac-bylo-kierowcy-samochodu   O to kolejny dowód czemu pisać  skargi na działalność Sądu prawa 

(2014/10/17 14:19)
 Bo nie musi być widać , wystarczy nr rejestracyjny a pewnie i pijany był że jechał tak szybko.
 Zlikwidować, zdelegalizować to należy natychmiast tą Zorganizowaną Grupę Przestępczą PO

Akurat największą w polsce zorganizowaną grupą przestępczą i agenturą obcego państwa to jest kościół katolicki.

(2014/10/18 20:21)
Od kościoła to się goń młody czlowieku

(2014/10/21 23:20)
Od kościoła to się goń młody czlowieku

Skąd u Ciebie taka agresja.
Czy nie powinieneś być miłosierny i nadstawić drugiego policzka?

(2014/10/22 00:19)
Lepiej gdyby było mniej urzędników w tym Sądzie zmniejszyło by to budżet państwa I bardziej wykształconych by zatrudniali

(2014/10/29 08:00)
  Coś ty się szaleju najadł, co ty pierniczysz?
 Daniel przestań sam się ośmieszać, nie rozumiesz podstaw ekonomi i funkcjonowania państwa to proponuję poczytać taka mała książeczkę co zwie się Konstytucja Rzeczypospolitej z której jasno wynika  że w Polsce władza dzieli się na Władzę Ustawodawczą, Wykonawczą i Sądowniczą!

(2014/10/29 08:52)
Ależ ja znam Konstytucje zmniejszenie sądów będzie pomniejszeniem urzędników młodych  czasem nie douczonych prawa co pracują  i odciąży skarb państwa . A tak na marginesie Ministerstwo powinno przypatrzyć ich pracy

(2014/10/30 09:53)
Ja jestem za reformą Gowina. Tyle że lobby na to nie pozwoli... Zwłaszcza, że propagandową kampanią medialną zabełtali ludziom w głowach, że coś im się odbiera. A prawda jest taka, że więcej sędziów byłoby w linii a nie na stołkach. No ale jeśli zamiast włączyć myślenie słuchamy co nam przez tuby mówią zlobbowani politycy, to taki jest efekt.

(2014/10/30 10:06)
To już musztarda po obiedzie, reforma Gowina upadła a sam Gowin ma głęboko w poważaniu tę nieudaczną frakcję z której ta reforma miała wypłynąć. Likwidacji sądu w Sochaczewie niema i nie będzie!!!

(2014/10/30 18:02)
CWKS - na pewno piszesz te słowa z ulgą. Ale rozmijasz się z prawdą - reforma była autorstwa wyśmianego adiunkta z Uniwersytetu Warszawskiego - Michała Królikowskiego, który dla Gowina przygotował większość z reform. Naśmiewano się z tego, że jest oblatem bernardyńskim, ale w gruncie rzeczy chodziło o uwalenie jego i jego reform. Taki sejmowy DPS ;)

W gruncie rzeczy PO miało w nosie owe reformy Gowina. Zagłosowali za tym chyba tylko dlatego, żeby się pochwalić, że jakieś reformy robią. Niestety - dziś ani reform, ani Królikowskiego, ani Gowina. Ten ostatni swoje ideały sprzedał za łaski Kaczyńskiego. A Królikowski ze smutkiem może tylko wykładać młodym prawnikom o tym, jak sojusz polityków z prokuratorsko-sędziowską societą uwali każdy nawet najbardziej logiczny plan reformy. Niestety nasz lokalny PiS przyłozył do tego rękę robiąc ludziom niezłą galaretę z mózgów. I zostało po staremu - więcej kasy na prezesów, którzy siedzą na luzaka w sądach i prezesują, nie mając czasu prowadzić spraw, na które czeka się po trzy lata. Tylko jaki w tym mieli interes ludzie z bezprawia i niesprawiedliwości, żeby popierać uwalenie tych reform? Mam swoją wersję, ale nie odważę się jej zaprezentować... Tego prokuratura mogła by mi nie darować...

(2014/10/31 01:44)
alekq to nie jest tak, Gowin nie poszedł do Kaczyńskiego, posiada własne poglady i założył własna Polska Razem,  a to normalne że podczas wyborów różne Komitety się łączą aby zwiększyć swoje szanse, odpowiednio ułożyć listy gdzie na początku każdej trzeba wstawić tzw. Lokomotywę, to tylko zwykła kalkulacja polityczna

(2014/10/31 09:03)