Czy ten układ może nam mieszkańcom gwarantować zgodę samorządów

/ 11 odpowiedzi
Od dłuższego już czasu zastanawiam się czy jest możliwe , aby dwie struktury Miasto - Powiat w takich obsadach personalnych jakie są w tym momencie , przerwało tą wojnę dla dobra Nas mieszkańców . Czy jest jakiś kandydat na burmistrza , który odważy się wziąść na barki ciężar problemów i uporać się z nimi. Czy zadłużenie miasta ( już niedługo z tego co się mówi ma wzrosnąć o kary z braku obiecanych ilości przyłączy) można likwidować a nie pogłębiać. Czy Powiat nie powinien zrobić tej swojej ulicy , aby zakończyć te spory. To wszystko potrzebuje osoby merytorycznie przygotowanej do działań w tym kierunku , opanowanej , spokojnej i stanowczej w dążeniu do celu . Takiej , która umiałaby współpracować ze wszystkimi , a przede wszystkim z Nami - mieszkańcami. Osoby , na te czasy , , osoby Nowej na tym stanowisku a nie zgranej politycznie , która już była. Bo inaczej czarno to widzę i boję się żeby te następne lata nie były stracone . Chodzi mi w równym stopniu o Miasto jak i o Powiat.
Szarma i tu jest pies pogrzebany. Sprawdź kandydatów i ich obecne funkcje. Wyraźnie widać od kilku kadencji te same osoby z tzw. świecznika. Brakuje kandydatów bez przeszłości w samorządzie czy to miejskim czy powiatowym, bez bagażu kumoterstwa. Brakuje kandydatów z charyzmą z dojrzałością w zarządzaniu. Panowie na świecznikach ignorują wyborców-mieszkańców. Często prawdziwe ich oblicze poznajemy dopiero po wyborach, braki w komunikacji ze społeczeństwem, braki w wykształceniu, braki wychowawcze-chamstwo.
Choć nie wiemy jeszcze kto będzie kandydował w tych wyborach to na podstawie ostatnio przedstawionych kandydatur, ja osobiście nie widzę zmian na poprawę relacji tylko zwykłą zamianę stołków.

Karol

(2014/05/29 12:08)
Zgadzam się z tym co mówi Karol, ponadto podczas wyborów weźmy pod uwagę kto kosztem miasta i mieszkańców wykorzystuje całą sytuację dla celów Politycznych? Tylko że ci panowie nie rozumieją że więcej by ugrali gdyby zamiast kopać, gryźć i szczypać przeciwnika, uderzyli się w pierś, wykazali trochę pokory i wzięli się wreszcie do roboty.

(2014/05/29 12:23)
Panie Karolu pewnie ,że jakieś za i przeciw w każdym z Nas istnieje , ale Pan dobrze wie , że kandydat , którego miasto nie znało , lub nie zna (chodzi mi oczywiście o wyborców ) to w/g mnie nie ma szans.Już dziś w dużym przybliżeniu mogę podać , no może nie na 100% , bo jakąś granicę błędu trzeba zostawić, kandydatów ubiegających się o to zaszczytne miejsce.
1/ Osiecki - obecny burmistrz wiemy i widzimy co działa , wojna za wojną
2/ Gaik Radny nad radnymi , następny obiecywacz raczej komik niż przyszły burmistrz .
3/ Czubacki były BURMISTRZ i przegrany w poprzednich wyborach z twarzą Pana ŻELIGOWSKIEGO za plecami .
4/ Pani Pawlak Urszula radna w/g mnie merytorycznie przygotowana .
I Panie Karolu to wszystko , chyba , że w ostatniej chwili wystawi ktoś kogoś , a możemy przypuszczać kto. Pozdrawiam

(2014/05/29 19:39)
Pani radna może i merytorycznie przygotowana ale głosuje za swoimi bez względu na to do jakich czynów się posuwają.
Tak a może p.Szostak kogoś wystawi?
Mimo wszystko te kandydatury nie spełniają moich oczekiwań.
A co z powiatem Koryś dostał absolutorium i wszystko jest ok...budżet się zgadza, to zwykła fikcja.
Ręce opadają jak czyta i słucha się tych newsów miejskich i powiatowych.
Wicek bez matury i na wszystkich fotkach by go zapamiętano jaki "pracuś".

Karol

(2014/05/29 22:15)
 Karol ale który wicek, bo o ile wiem obecni wice obaj mają wyższe i to nie humani...
 A swoja drogą wobec w/w trudno jakoś by się zdecydować dla przeciętnego mieszkańca wiec raczej bym głosował za obecnym, coś tam jednak zrobił, mimo iż zakompleksiona i niespełniona opozycja lemingarnia  twierdzi inaczej.

(2014/05/29 22:45)
Obecny wicek powiatowy zwany siwym co lubi być tam gdzie robią foty...:)
Olaf jesteś tu codziennie znasz chyba układy więc mam ci jeszcze tłumaczyć kto, co i dlaczego?

Karol

(2014/05/30 08:14)
 Nie jestem codziennie, normalnie muszę tyrać tak jak wszyscy.

(2014/05/30 09:32)
karol z tym szostakiem to calkiem niezly pomysl by byl.

(2014/05/30 09:42)
Kiedyś pisałem o  tzw. współpracy pomiędzy miastem , a starostwem. Przypomnę państwu  ,że obecny burmistrz przez cztery lata był zastępcą obecnego starosty. Jak się układała pomiędzy nimi współpraca przez ten okres?, jeśli tak jak obecnie to jak funkcjonowało wówczas Starostwo?. Może za tym wszystkim kryje się inna postać, która uniemożliwia dobrą współpracę obu instytucji?.

(2014/06/03 12:45)
Odpowiedź jest prosta. Przestaną na czas wyborów, bo potrzebują naszych głosów. A później dalej w koło Macieju, obrzucanie się błotem, wytykanie kto blokuje inwestycje a kto nie(przykład ul.Staszica) i tak dalej. Już nie mogę patrzeć na te gęby, szczerzące zęby przed wyborami. Dlatego mnie osobiście nie zależy na kimś konkretnym i nie będę głosował.

(2014/06/03 13:45)
Kampanię czy też raczej AntyKampanię czas zacząc toteż widząc, że nowe wyboru tuż tuż i nowe strony już sie budują ...
Jeśli ktoś by szukał starej wersji strony jaśnie Pana burmistrza by porównać dokonania z jego programem wyborczym i dowiedzieć na kogo na pewno NIE głosować w kolejnych wyborach wystarczy skorzystać z publicznych archiwów stron WWW takich jak np. WayBackMachine.

Ostatnia wersja strony  jest z 2010.10.23
https://web.archive.org/web/20101023213106/http://www.piotrosiecki.pl/home/static/1?title=program-wyborczy

(2014/06/08 12:14)