Czy w Sochaczewie istnieje szansa dostac mieszkani

/ 10 odpowiedzi
Na stronie głównej naszego miasta można przeczytać o wyprzedaży mieszkań komunalnych za kwotę 1 %, wiec ja się pytam skąd miasto ma mieć mieszkania dla ludzi potrzebujących skoro wszystko sprzeda? My czekamy już ponad rok... Chodzę do pana Burmistrza ale niestety ciągle mnie zbywa mówiąc, ze są tez inni bardziej potrzebujący i tez czekają... To jest chore... Nasza sytuacja jest naprawdę trudna... nie mamy gdzie mieszkać z małym dzieckiem, ale mamy czekać i już, a miasto urządza sobie wyprzedaze
 Nie rozumiesz o co chodzi, a chodzi o uchwałę uwłaszczeniową czyli mieszkania które ludzie już posiadają mogą wykupić za symboliczną kwotę,  korzyść jest taka iż ludzie nabywają akt własności co jest korzystne w przypadku ewentualnej przeprowadzki i sprzedaży mieszkania w przyszłości minimum za 5 lat lub w przypadku dziedziczenia mieszkania przez dzieci a miasto zyskuje w ten sposób dodatkowe pieniądze.  Nowych mieszkań jest mało a w zasadzie to rynek opanowały prywatne firmy Developerskie. Popytaj, czasami w Bankach są ciekawe kredyty hipoteczne na zakup mieszkania. Mieszkania socjalne i komunalne to jak pamiętam zawsze w Polsce było więcej chętnych niż mieszkań , a okres oczekiwania mniej więcej 10 lat, trudna sprawa.

(2013/11/15 15:34)
Prawda jest pewnie inna. Miasto pozbywa się ruder do których dokładało. Zostałeś właścicielem to teraz obowiązki utrzymania rozwalającej się rudery spadają na ciebie. Poza tym tak jak w całej Unii tak i u nas wejdzie podatek KATASTRALNY, po co ma go płacić miasto skoro mogą robić to SZCZĘŚliwi właściciele. A zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na premie dla "mordo ty moja".

(2013/11/15 22:21)

Co to za pytanie-" Czy można dostać mieszkanie"? Mieszkania się kupuje lub wynajmuje. 

(2013/11/16 07:16)
 Dokładnie, a sprawa sprzedaży mieszkań w ramach uchwały uwłaszczeniowej przedstawia się jak wyżej pisałem

(2013/11/16 10:37)
Jak to mówią "syty nigdy nie zrozumie głodnego".Dopuszczacie do swoich głów że niektórzy nie mają kasy i mieszkania?Zarabiając 1300x2 (rodzina), da się wziąść kredyt (proszę napisać gdzie). Aha proszę jeszcze napisać jak przeżyć za resztę.

(2013/11/16 10:51)
Gdzieś chyba mieszkasz,  standard życia mamy w kraju jaki mamy. Z polityką mieszkaniową nie mamy się co przyrównywać do takich krajów jak np. Holandia,Francja czy inne. A  same kredyty w tamtych krajach też są na o  wiele dogodniejszych warunkach.

(2013/11/16 11:22)

(2013/11/17 18:36)
 Do tego obecny rząd kretynów przeznaczył 600 mln. na tzw. ustawę MDM nakręcając koniunkurę bogatym Devloperom, a tylko 80 mln na budowę mieszkań Socjalnych. Ich ukryty koalicjant BARBARZYŃCY z SLD wcześniej uchwalili ustawę o eksmisjach, Pana Piotra Ikonowicza który się przeciwstawiał wyrzucaniu na bruk ludzi przy 20 stopniowym mrozie skazano sądownie. Ot mamy ustruj mafijny Państwa czyli cała III RP!!!

(2013/11/18 10:14)
A co miałem napisać? wypozyczyć? wynając od miasta? jak takie rzeczy nie maja miejsca wogole... Nie mowie że chce wziac od miasta mieszkanie i spoczac na laurach. Po prostu nie mamy gdzie mieszkac na te chwile zona nie pracuje i dlatego jestesmy zmuszenie prosic miasto o pomoc. Tu nie chodzi o nas tylko o to zeby dziecko bylo przy matce i przy ojcu cały czas 24/h. Maly podrosnie zona pojdzie do pracy i moze sie cos odłozy. Jakos inni dostaja i maja wszystko gdzies kupuja sobie samochody za pare tys bo nie musza placic kredytu mieszkaniowego. Inni co wczesniej dostali moga sobie kupic mieszkanie za bezcen i po 5 latach sprzedac za paredziesiat tysiecy i kupic sobie za to mieszkanie jakie tylko beda chcieli nawet dokladajac do tego kredyt bo spora suma im odpadnie.. 

(2013/11/18 21:49)
A JA MYŚLĘ, ŻE URZĘDNICY POWINNI SKONTROLOWAĆ MIESZKANIA KTÓRE ZOSTAŁY JUŻ PRZYZNANE... PRZYKŁAD MIESZKANIE STOI PUSTE W NOWYM BLOKU NA FABRYCZNEJ PRZY PRZEJEŹDZIE A PANIE ZAMIESZKUJĄ NADAL NA SENATORSKIEJ .... CZY BYŁO IM POTRZEBNE ??? MYŚLĘ, ŻE SĄ BARDZIEJ POTRZEBUJĄCE OSOBY ....

(2013/11/18 23:06)