Czy wybór CZUBACKIEGO na burmistrza oznacza paraliż prac UM?

/ 30 odpowiedzi
Skład RADY MIASTA jest już znany od kilku dni i wiemy, że zdecydowaną większość ma w niej koalicja SFS-PiS (13 radnych na 21 miejsc). 5 radnych ma PZS, które nie wystawiło swojego kandydata oraz 3 radnych MWS, której kandydatem na burmistrza jest p. Czubacki.

Czy "burmistrz Czubacki" będzie skutecznie rządził mając poparcie 3 radnych (przy koalicji z PZS 8 radnych, czyli 38%)? Wszystkie ISTOTNE zadania podejmowane są przy współpracy z radą, która będzie wobec burmistrza w opozycji? CZY TO OZNACZA PARALIŻ PRAC UM?


cała 2 kadencja Czubackiego byłą z opozycyjna Radą! To nie ma znaczenia. Zresztą nie wykluczone ze nowi ludzie w Radzie zmienią front, gdy Gaik wygra w sadzie i udowodni swoje racje, a auty otwarcia wyświetlą jak była wydawana publiczna gotówka w tej kadencji....
 Ciekawe też czy Struzik będzie wysyłał dotacje do Powiatu i Miasta firmowanych przez PiS - odpowiedź chyba jest oczywista....

(2014/11/22 15:26)
@kasiasmaChyba nie do końca znasz zakres kompetencji Rady Miasta i Burmistrza. Tak pierwsze z brzegu: powoływanie skarbnika, uchwalanie budżetu czy programów gospodarczych, kwestie podatków i opłat, zaciąganie zobowiązań czy emisja obligacji. Problem polega na tym, że burmistrz "ograniczony" sprzeciwem Rady Miasta może zatrudnić vice i przychodzić do pracy podpisywać papierki. A marazm będzie trwał do następnych wyborów. Mało ciekawa wizja, co? :(
Zresztą NIEWYKLUCZONE :), że nowi ludzie w Radzie nie zmienią frontu, sprawa Gaika będzie się jeszcze ciągnąć, a wynik jest nieznany (zresztą co ma Gaik do piernika, czyli Rady?). 
A dywagacje o tym "komu marszałek Struzik będzie słał pieniądze" są tyle warte co zeszłoroczny śnieg. PSL jest niezwykle pragmatyczną partią zgodnie z powiedzeniem "kto wygra następne wybory - przyszły koalicjach PSL". :)
Pozdrawiam.

(2014/11/22 15:42)

gaj
Niekoniecznie. W takiej konfiguracji Burmistrz będzie zmuszony przedstawiać tylko dobre propozycje. Bardzo dobrze opracowane i solidnie uzasadnione. Inne nie znajdą aprobaty Radnych.

(2014/11/22 15:49)
@gajCzyli mówiąc obrazowo "jazda na autostradzie na II biegu" ;) Pozdrawiam.

(2014/11/22 15:59)

gaj
...czyli jazda z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego. Policja i fotoradary czuwają... ;)

(2014/11/22 16:05)
Zamiast wypisywać bajki, czy nie lepiej zajrzeć do BIP w część archiwalną i zobaczyć jaki był skład Rady Miejskiej w latach 2002-2006 oraz w latach 2006-2010?
W tym czasie burmistrza Czubackiego wspierało 3 radnych (2 Wspólnota i 1 PO) w pierwszej kadencji i 4 radnych (początkowo 3/później 2 radnych Wspólnota i 1 z KW W Bogumiła Czubackiego). Nie było łatwo, ale miasto się rozwijało. Sięgaliśmy po duże środki unijne i mimo często destrukcyjnej postawy opozycyjnej dla burmistrza większości Rady skutecznie rozwiązywaliśmy problemy miasta.
Tylko słaby burmistrz potrzebuje spolegliwej Rady, aby nie musiał poszukiwać i przekonywać radnych do optymalnych ekonomicznie rozwiązań. Burmistrz Czubacki i jego ekipa dawali sobie radę bez większości w Radzie przez 8 lat. Tym razem układ partyjny nie będzie już taki ważny, bo radnego nie wybierała partia, a ludzie z konkretnego okręgu.

(2014/11/22 18:47)
Zirgu2
Ty to chyba mózgu nie masz . Wystarczy popatrzeć kogo z rodziny obecnych radnych przyjął do pracy Osiecki , i po ptakach , większość w radzie jest od razu.

(2014/11/22 18:53)
@jerzyk2205Skoro uchwalanie budżetu i udzielenie/nieudzielenie absolutorium z tego tytułu, uchwalanie podatków i opłat, emisja obligacji czy zaciąganie długoterminowych zobowiązań czy w końcu określanie limitów zobowiązań dla burmistrza to bajki to co nie jest bajką? To tylko wycinek uprawnień RADY MIASTA. Oczywiście burmistrz może próbować przeciągać procedury, wydłużać procesy decyzyjne, ale prawda jest taka, że BRAK WIĘKSZOŚCI W RADZIE MIASTA to potężny problem dla sprawanego zarządzania miastem.Proszę pamiętać macie tylko 3 radnych. Pozdrawiam.

(2014/11/22 19:32)
radni po wyborach jak wygra Czubacki ustawią się w kolejce aby zasilić jego popleczników, możemy się założyć.

(2014/11/22 22:16)

DLA MNIE BARDZO WAŻNYM POWODEM PRZEZ KTÓRY NIE ODDAM GLOSU NA PANA Czubackiego JEST GŁOSOWANIE PRZECIW ODEBRANIU MANDATU RADNEJ KOBIECIE SKAZANEJ PRAWOMOCNYM WYROKIEM SĄDU CO OZNACZA JAWNE POPIERANIE NIEETYCZNYCH I NIEZGODNYCH Z PRAWEM DZIAŁAŃ PRZEZ PANA KANDYDATA NA BURMISTRZA:

Przeciw pozbawianiu Urszuli K. mandatu byli: Bogumił Czubacki, Ireneusz Kisiołek, Urszula Kossakowska, Teresa Kozbuch, Bartosz Otręba, Tomasz Obrączka, Urszula Pawlak, Paweł Piątkiewicz, Marcin Podsędek, August Rutkowski.

Źródło: http://sochaczew.pl/home/newsshow2/8349?title=Urszula-Kossakowska-stracila-mandat-radnej-filterId=1&sochaczew

POWYŻEJ WYSZCZEGÓLNIENI ÓWCZEŚNI RADNI MIELI WATPLIWOŚCI CO DO METODY DZIAŁANIA PANI RADNEJ, zaś Naczelny Sąd Administracyjny nie miał wątpliwości, że radna z Radna Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej Urszula K. nie powinna zasiadać w Radzie Miasta.

Potwierdzeniem popierania tych nieetycznych działań może być oficjalne przyjęcie poparcia od byłego już kandydata który dziś ma prokuratorskie zarzuty oraz od Pani która także popiera takowe działania glosując podobnie jak Pan kandydat.

(2014/11/23 10:24)


niezależny

od takich pajaców , którzy śmierdzą gó...em na odległość , nikt mądry nie oczekuje poparcia. Dla mnie jesteś pajacowym trollem na tym portalu .
A teraz warcz i pokaż , że jak ruszysz gó...o to ono śmierdzi i warczy.[2014-11-23 10:34]

(2014/11/23 10:46)


niezależny

od takich pajaców , którzy śmierdzą gó...em na odległość , nikt mądry nie oczekuje poparcia. Dla mnie jesteś pajacowym trollem na tym portalu .
A teraz warcz i pokaż , że jak ruszysz gó...o to ono śmierdzi i warczy.[2014-11-23 10:34]
Izaura, ty już nie ośmieszaj się tutaj, twoja nędzna anonimowa postać tylko to potrafi - JUŻ TO UDOWADNIASZ NIE PO RAZ PIERWSZY I NIE TYLKO W MOIM KIERUNKU ! obrażać, wyzywać . Pusta główeczka twoja na brak merytorycznych argumentów zaczyna obrażać. Ale cię rozumiem jak ma się ubogi zasób słów i to tylko słówek typu "śmierdzą, gówno" itp. to tylko tych się używa. Szkoda, że przestałaś być tam gdzie byłaś, miałabyś leczenie darmowe w budynku obok. To jest moja ostatnia odpowiedź tobie bo nie dyskutuję z osobami twojego pokroju z jednego powodu - nie podejmuję konwersacji z osobami psychicznie chorymi ponieważ sprowadzisz mnie do swojego poziomu(zerowego), a następnie pokonasz doświadczeniem!
mogę się dalej bawić w kopiuj-wklej mam czas.

(2014/11/23 11:04)
niezależny

od takich pajaców , którzy śmierdzą gó...em na odległość , nikt mądry nie oczekuje poparcia. Dla mnie jesteś pajacowym trollem na tym portalu .
A teraz warcz i pokaż , że jak ruszysz gó...o to ono śmierdzi i warczy.[2014-11-23 10:34](2014/11/23 11:59)
Czytając niektóre wpisy zaczynam mieć wątpliwości czy hasło "internet w szkołach podstawowych" powinno być realizowane ;)
A tak poważnie, bo temat jest poważny: JAK MA RZĄDZIĆ BURMISTRZ MAJĄC TAK NIKŁE (14%) POPARCIE W RADZIE MIASTA? Wiem, że zaraz pojawia się teorie, że tak bywało i że damy radę, ale "rządów jakoś-to-będzie" to chyba nie chcemy.

(2014/11/25 09:25)
cyt:"JAK MA RZĄDZIĆ BURMISTRZ MAJĄC TAK NIKŁE (14%) POPARCIE W RADZIE MIASTA?"  Czyli zakładasz od razu na starcie złą wolę Rady Miasta?

(2014/11/25 10:02)
@plastek
Nie zła wola tylko polityczne realia. Np. niekończące się spory czy inwestycja X jest ważniejsza od Y i którą finansować (rada woli X, a burmistrz Y)... itd itp ;)
Ot samo życie ;)

(2014/11/25 10:48)
I to jest istota Rady jak sama nazwa wskazuje.Po to mieliśmy wybory bezpośrednie aby ci ludzie udowodnili,że dobro lokalnych wyborców przedkładają nad swoje preferencje partyjne.Nazywa się to dobrą wolą.Mają się spierać aby wybrać jak najlepiej a nie przyklepywać burmistrzowi autokracie.

(2014/11/25 11:33)
Może radni zaczną wreszcie czytać uchwały na które głosują.Jest nadzieja,że przestaną bezmyślnie podnosi rękę popierając nie wiadomo co.

(2014/11/25 11:37)
Jeśli Pan Bogumił Czubacki zostanie Burmistrzem to rada nie będzie musiała być przeciwko decyzjom Burmistrza. Tak musiało być widocznie w ostatnich 4 latach.Dla przykładu podam decyzję o zadłużeniu miasta obligacjami zamiast po sięgnięcie po środki unijne przez obecną władzę miejską. 

(2014/11/25 11:58)
@matka polka
Nie, rada będzie głosować pod dyktando p. Czubackiego, bo ten się ładnie uśmiechnie ;)
Bądź poważna - rada nie będzie sprzyjać p. Czubackiemu i będzie wobec niego jak najsurowszy rodzic. Rządzenie z taką mikroskopijną liczbą radnych będzie dla miasta KOSZMAREM.
Środki unijne to nie płynąca rzeka z której można nabierać ile się da. Składasz projekty, a dopiero potem jest szansa, że otrzymasz dofinansowanie.
Co do obligacji miejskich to jest to najbardziej elastyczny i najtańszy na rynku pieniądz, więc tylko "spin-doktorzy" z MWS mogą w ramach taniej propagandy krytykować ich emisję. Dla przykładu Kopalnia Węglowa chciała wyemitować euroobligacje, ale nikt nie chciał ich kupić ;)
Inaczej, nie wszystkim jest dane korzystać z tego instrumentu.

(2014/11/25 12:15)
Tak ma być Rada to nie towarzystwo wzajemnej adoracji.Zigru z tym stylem podszytym zawiścią trzeba skończyć.To nie Sejm.

(2014/11/25 12:34)
Rada nie będzie musiała, bo decyzje będą poważne. A nie za ładny uśmiech i pod dyktando. Sami dojdą do wniosku , że muszą pracować na rzecz mieszkańców. 

(2014/11/25 12:43)
@plastek @matka polka
Trudno się z Wami przekomarzać, więc z mojej strony zakończę podawanie argumentów.
To jest polityka, może w wydaniu lokalnym, ale jest. Tu nie ma sentymentów i przysług za "dziękuję". Rada oczywiście będzie działała "na korzyść mieszkańców", ale NIE BĘDZIE SZŁA BURMISTRZOWI na rękę! W sytuacji wyboru OSIECKIEGO zawsze będzie mógł liczyć na pomocną dłoń SWOJEJ rady. CZUBACKI będzie musiał bardzo uważać aby się nie wpaść do dołków przygotowanych przez radę. I NIE MA ZNACZENIA JAKA TO OPCJA POLITYCZNA. W świetle kamer wszyscy będą się ładnie uśmiechać, a z tyłu dawać sobie kuksańce. Niestety, taka jest polityka i nie ma co przypisywać jej pozytywnych aspektów.

(2014/11/25 13:54)
zigru,nie odkrywasz ameryki.My to wiemy,nie trzeba było tłumaczyć.Problem z tym,że nie rozumiesz lub nie chcesz .My jesteśmy w tej analizie o krok dalej.

(2014/11/25 16:01)
No właśnie a po co nam partie polityczne w samorządach? Rada musi działać dla mieszkańców po to ją wybieramy. A partie polityczne niech działają w sejmie i senacie. Jest kilka lokalnych stowarzyszeń myślących inaczej i powinnyśmy popierać dla własnego dobra. Póki co wybór Bogumiła Czubackiego jest trafny.

(2014/11/25 16:02)