Darmowe szczepionki p/grypie, leki dla seniora 75+ i inne

/ 1 odpowiedzi

Miło nam poinformować, że darmowe szczepionki przeciw grypie realizowane z programu Urzędu Miasta, szczepień ochronnych dla osób powyżej 60 r.ż dostępne są

w Aptece NA PODZAMCZU, TRAUGUTTA 3A

Jednocześnie chciałby poinformować,

że wbrew zapewnien niektóry sochaczewskich farmaceutów darmowe leki dla Seniorów powyżej 75 roku życia dostępne są we wszystkich aptekach.

 

Czy można się dowiedzieć dlaczego w tym roku są takie utrudnienia przy odbiorze  refundowanych szczepinek/grypie dla osób straszych.

Do tej pory lekarz przepisywał receptę, na której, jak na każdej recepcie, widnieje PESEL i na tej podstawie apteka wydawała lek.

Dziś dowiedziałam się w aptece, że jeśli ktoś nie może odebrac szczepionki osobiście, musi mieć dowód osobisty i upowaznienie osoby dla której  odbierze szczepionkę. Przecież jest to lek dla osób często bardzo starych dla których wycieczka do Sochaczewa bywa wysiłkiem. Szczepionki wydaje jedna apteka w Sochaczewie, a więc odległość do niej jest czsem dość duża. Zapomniałam spytać czy to upoważnienie do odbioru ma  być uwierzytelnione u notariusza.Może dowiemy się o tym na tym forum.

(2016/09/16 19:11)