Darmowy internet w autobusach ZKM. Jest, czy ten projekt już się zakończył???

/ 8 odpowiedzi

Witam,

dziś podróżując autobusem ZKM mój tablet znalazł punkt dostępowy o nazwie jak nasze powiatowe numery rejestracyjne. Siła sygnału full, więc pierwsza moja myśl... darmowe WiFi ZKM u. Sięgam po bilet i faktycznie punkt dostępowy jest taki jak nadruk kasownika. Rzuciło mi się jednak w oczy, że sieć zabezpieczona jest hasłem. No nic, zaciekawiony łączę się z siecią. Wpisuję hasło "zkmsochaczew", "zkm sochaczew", "nr rej autobusu" żadne nie pasowało :D Przestałem kombinować, bo po pierwsze hakerem nie jestem, po drugie dojechałem do mojego przystanku.

Teraz tak myślę czy to było publiczne WiFi ZKM u (skąd znać tajemne hasło) czy też to sieć zamknięta, służąca do celów monitoringu wozów, położenia GPS, kontaktu z bazą itd

Kiedyś był internet w autobusach od Interkamu, później były słuchy, że ma być internet od UM / ZKM, nawet był projekt z konkretnymi sumami pieniędzy.

Może ktoś wie jak to na dzień dzisiejszy z tym internetem w autobusach jest???

i to już jest choroba internetowa,gdzie usiądziesz tam internetu szukasz,a popatrz przez okno na nasze piękne miasto,zauważ że jest nowa Staszica,mamy przecudny zamek, naprawione chwilowo Kramnice ,poczytaj reklamy na płotach ,reklamodawcy płacą abyś wiedział gdzie jest obniżka cen -a ty nic tylko w internet,nie widzisz mieszkańców Socho,uśmiechniętych,radosnych bo jadą do pracy rodacy,młodzieży która na przystankach i w autobusie pochłania książki,może nawet nie wiesz że burmistrzem jest P.Osiecki chociaż widnieje z imienia i nazwiska wszędzie.

(2015/09/10 10:02)

Nie trafiłeś bo ja nawet nie mam aktywnego pakietu internetowego w telefonie bo mi to nie potrzebne :D

W autobusach wiszą kartki promujące aplikację Livebus, mając wyjątkowo tablet przy sobie chciałem sprawdzić jak ten livebus działa. Do tego jak wiadomo potrzebny internet a tablet wyszukał mi punkt WiFi więc...

Kiedyś był tu artykuł o internecie w autobusach, była podana cena tej "atrakcji" i żywa dyskusja na ten temat. Wczoraj mając okazję sprawdzić jak działa coś co generuje koszty z moich podatków chciałem to zrobić.

Gdybym miał parcie na internet to bym zapytał kierowcy o hasło lub zadzwonił do ZKM u i sobie ewentualnie skorzystał a nie szukał odpowiedzi na forum :D

(2015/09/10 10:32)
nie masz pakietu internetowego? pewnie masz 99 lat i Nokie 3310,:-)),żartuję

(2015/09/10 13:23)
Kultowa Nokia to 3510i

(2015/09/10 17:02)
@grabiec,młody człowieku......

(2015/09/10 17:36)
Ale Nokia 3510i to kultowy wyrób Finów w skali światowej.

(2015/09/10 18:44)

@lukaszek_socho, kolego zadałeś pytanie do czego służy i jednocześnie na nie odpowiedziałeś.

Pozdrawiam

(2015/09/10 18:51)
dla mnie kultowa to Nokia 6110
moja pierwsza :)

wiem wiem nie na temat ;)

(2015/09/10 23:05)