Debata kandydatów do parlamentu europejskiego

/ 14 odpowiedzi
Witam, zapraszam na debatę kandydatów do Parlamentu Europejskiego, wśród zaproszonych gości są osoby z Komitetów Wyborczych: PiS, PSL, SLD, KNP, RN, PRJG. Debata odbędzie się 10 maja (sobota) o godzinie 17.00 w MOK przy ul. Żeromskiego 8. Zapraszam!

https://www.facebook.com/events/738226502896898/?fref=ts
Ja na wybory idę i oddam głos nie ważny, zróbmy tak wszyscy to może politycy w końcu się ockną?.

(2014/05/02 20:48)
To jest wg mnie najlepsze rozwiązanie dla ludzi, którzy nie wiedzą na kogo zagłosować i są zmęczeni polityką. Z drugiej jednak strony, to trochę napędza niektóre partie do mówienia, że wybory zostały sfałszowane.. Mimo wszystko liczę, że znajdziecie Państwo chwilę, by 10 maja pójść do MOK-u. Wiem, że być może nie będziecie głosować, ale dla organizatorów będzie to miła niespodzianka jesli na takie wydarzenie przyszłoby mnóstwo osób. Pozdrawiam i życzę udanej majówki. :D

(2014/05/02 21:20)
Drogi Wyborco27, powiedz mi na kogo mam głosować? na ludzi którzy pozwalają by w moim mieście obcy kapitał budował wielkie centra i niszczył rodzinne firmy? na ludzi którzy pozwalają na wykup obcym moją ojczystą ziemię? na ludzi którzy w d.... mają Kacperka i inne chore dzieci i fundują reklamy po 7 baniek?, itp. przepraszam ale dziękuję. Dopóki nie powstaną okręgi jednomandatowe i będę mógł rozliczyć człowieka któremu zaufałem zawsze będę tak głosował.
Radny miejski z mojego okręgu już może zapomnieć o moim i moich znajomych głosie.

(2014/05/02 21:41)
Przypomina mi to głos frustracji tych wszystkich przegranych życiowo, skoro wybory i ich wynik nie przebiegają po mojej myśli to nie będę głosował"
albo

" Na złość mamie odmrożę sobie uszy"&"Pójdę do szkoły bez śniadania"

Potwierdza to tylko co od dawna mówię że ludzie nie rozumieją tego co się dzieje w : ekonomi, polityce,gospodarce itd.

A prawda jest prosta bez względu na to co mówią rozmaici hipokryci w telewizji i innych mediach:

"Jak zagłosujesz tak potem będziesz miał"- Jeśli ktoś ma problem z tym kogo poprzeć w wyborach to proponuję prosty system odpartyjnienia wyborów,
 zadaj sobie proste pytanie- kto mógłby reprezentować mnie, mój światopogląd i moje sprawy w Europarlamencie,Parlamencie, w Samorządzie itd?.
 i nie mówię o partiach tylko o poszczególnych kandydatach- kto mnie reprezentuje? Odpowiedź sam znajdziesz.

Ja osobiście osoby uchylające się od udziału w wyborach traktuję tak samo jak nierobów uchylających się od pracy, dla mnie to tzw. margines społeczny, jednostki aspołeczne tego typu nie mają prawa narzekać że im źle, że władza nie taka itd.

(2014/05/04 19:40)
Jaś o wyborach

Czym jest i jak funkcjonuje Unia Europejska:

Zdarzyło się pewnego razu, że Unia Europejska posiadła złomowisko w samym środku pustyni. Unia orzekła, że ktoś może dokonać kradzieży ze złomowiska, zatem stworzyła stanowisko nocnego stróża i zatrudniła do tej pracy człowieka. Następnie Unia powiedziała:
- Jak stróż nocny może wykonywać swoją pracę, kiedy nie dostał instrukcji?
Stworzyła zatem Unia Dział Planowania i zatrudniła dwoje ludzi - jednego do pisania instrukcji, drugiego do odmierzania czasu pracy. Następnie Unia Europejska rzekła:
- Skąd mogę wiedzieć, czy nocny stróż wykonuję swą pracę prawidłowo?
Zatem Unia stworzyła dział Kontroli Pracy i zatrudniła dwoje ludzi, jednego do zbadania problemu, a drugiego do pisania raportów. Następnie Unia powiedziała:
- W jakiś sposób należy tym wszystkim ludziom płacić.
Unia stworzyła więc stanowisko referenta do spraw obliczania czasu pracy i księgowego, po czym zatrudniła na te stanowiska dwoje ludzi. I rzekła Unia:
- Kto będzie odpowiadał za tych ludzi?
I Unia stworzyła Dział Administracji i zatrudniła w nim troje ludzi - kierownika administracyjnego, jego zastępcę i sekretarkę. I Unia oznajmiła:
- Przez rok przekroczyłam budżet o 18 tysięcy, muszę zatem dokonać cięć w budżecie.
I zwolniła Unia z pracy nocnego stróża.

(2014/05/05 21:56)
metro,dobre i bardzo prawdziwe kto tak naprawdę dostaje w d..ę.Zawsze najgorzej obrywa ten co uczciwie i najwięcej od siebie daje.

(2014/05/05 22:13)

lupusman - i to jest bardzo dobre pytanie.

nie rozumiem ludzi... ile czasu mozna byc tak naiwnym ze cokowliek sie zmieni... bralem udzial w glosowaniach od kiedy osiagnalem wiek wyborczy.. rozne opcje wybieralem... powiedzcie mi w takim razie jak to jest ze ciagle widze morde millera?? i innych juz prawie dziadkow??? po ch... chodzic na glosowanie jak ciagle te same mordy w rzadzie na kogo bys nie glosowal? zrobili by okregi jednomandatowe czy jak to sie nazywa ze wchodzi osoba ta ktora zebrala wiecej glosow.. ale tego nigdy nie zrobia.. prawo robia pod siebie, podatki pod siebie... to jest polska a nie niemcy.. zrozumcie to wreszcie! polak to polak zawsze bedzie kradl, kozakowal i cwaniakowal... trzeba by odciac jedno pokolenie zeby przykladu nie bralo ze starszych i moze moze wtedy uda sie cos w tym kraju zmienic.

jak ma sie cos zmienic jak widzisz ze ten sie bogaci co kradnie i kombinuje? - to dlaczego ja mam tego nie robic? jesli widzisz ze to jedyna droga zeby dzieciom przyszlosc zapewnic??? uczciwosc?? uczciwie to na emeryturze z glodu zdechniesz.. jak dozyjesz bo sluzba zdrowia w tym kraju to umierlania...

to jest nasz kraj... a wy wierzycie ze jak pojdziecie na wybory to cos zmienicie... straszna naiwosc ...

(2014/05/07 08:52)
 Ale zrozumcie że gdyby były tzw. Okręgi jednomandatowe to połowa tych Osłów czy Baranów nie weszła by do parlamentu, utrzymują ten patologiczny system wyborczy bo dzięki niemu mogą wjechać tam na plecach bardziej rozgarniętych kolegów.
 Olewanie wyborów też nic nie zmienia , jest w pewnym sensie przyklaskiwaniem, utrwalaniem obecnego stanu rzeczy. Dla mnie jedynym sposobem przeciwstawienia się temu jest oddanie głosu na kogoś z poza Parlamentu takiego kto jednak ma pewne szanse.

Oczywiście nie dostanie też mojego głosu żaden pierniczony humanista którego rodzice wysłali na studia po to aby On spełnił ich  niespełnione ambicje.

Dla mnie jedynymi ludźmi mającymi  sporo oleju w głowie są inżynierowie i na takiego mam zamiar głosować. Wiem że to nie będzie dla was łatwa wskazuwka bo macie różne poglady  i nie na każdej liście się znajdzie jakiś rozsadny Inżynier. Najwięcej jest tych pierniczonych humaistów którzy po skończeniu Studiów nie potrafili znaleźć sobie sposobu na życie więc zajęli się polityką.

(2014/05/07 09:49)
Tutaj jesteś: Strona główna | Aktualności  Kraj  Najnowszy sondaż: Wzrost PO, SLD i KNP z takim samym poparciem

Najnowszy sondaż: Wzrost PO, SLD i KNP z takim samym poparciem

2014-04-30 17:31
Share on facebook Share on google_plusone_share Share on twitter Share on wykop Share on pinterest_share 1
Jak donosi portal 300polityka.pl, według najnowszego sondażu CBOS największe szanse na zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego ma Platforma Obywatelska z poparciem 29 proc. Kolejne miejsce przypadło Prawu i Sprawiedliwości z poparciem 21 proc. Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Kongres Nowej Prawicy według tego sondażu mają takie samo poparcie na poziomie 6 proc. Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Polska Razem Jarosława Gowina mogą liczyć na 4 proc. głosów wyborców, natomiast koalicja Europa Plus Twój Ruch na 2 proc., a Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro na 1 proc.

W porównaniu do sondażu sprzed miesiąca, PO zyskała 5 punktów procentowych poparcia, PiS stracił 1 pp., SLD straciło 1 pp., SLD straciło 1 pp., Kongres Nowej Prawicy zyskał 2 pp., PSL stracił 2 pp., poparcia dla PRJG nie zmieniło się, TREP stracił 1 pp.

Niezdecydowanych wyborców jest jednak 27 proc. W wypadku liczenia głosów bez nich, PO może liczyć na 39 proc. głosów, PiS na 29 proc., SLD-UP na 9 proc., KNP na 8 proc., PSL na 6 proc., Polska Razem na 5 proc.. TREP na 3 proc., a Solidarna Polska na 2 proc.

(2014/05/07 09:57)
Idąc na wybory popierasz kleptokrację!!!    Zausznicy darmozjadów wzmogli aktywność przed wyborami.          Ale Baca jest niezawodny!      -Spotyka dziennikarz Bacę i pyta-Baco, a co myślicie o demokracji?        Panocku, ta demokracja to wcale mi się nie podoba -mówi Baca.      A czemu?       No bo co to jest demokracja, podobno głos większości?      Tak Baco , na tym polega demokracja-odpowiada dziennikarz.     A jakich ludzi jest więcej, mądrych , czy głupich?-pyta Baca.                            

(2014/05/07 11:32)
 Nie idac na wybory pozwalasz aby inni decydowali za ciebie i wtedy dajesz jeszcze większę pole do popisu tym niezbyt mądrym, wygra jakaś partia 29% poparciem przy frekwencji 48% to żenada i porażka,słaby  i kiepski mandat zaufania i dlatego potem mamy tak jak mamy. Ja akurat wybieram tych którzy aktywni są przez cały czas nie tylko przed wyborami i nie tych socjalistycznych którzy obiecują cynicznie złote góry z pieniędzy podatników tylko takich którzy chcą zdjąć te pęta krępujące wolność, ludzi i gospodarkę.

Wybierz Wolność-KNP nic ci nie da ale przynajmniej nic ci nie zabierze, ja ich popieram bo to jedyna opcja która została wierna ideałom Solidarności, jedyna opcja liberalna w tym kraju, jedyna opcja która chce zlikwidować socjalizm do końca. Przejedź się na Maltę w wakacje, zobaczysz jak może być kraj uwolniony w UE. Wiem co powiesz oni żyją z turystyki, prawda!, ale podstawową sprawą ich sukcesu  jest to że ich rząd nie niweczy przedsiębiorczości i zdolności handlowych jakie posiadają w genach Maltańczycy.

(2014/05/07 12:42)