DELEGALIZACJA ONR

/ 50 odpowiedzi / 10 zdjęć

  • konto usunięte

ONR,W mojej ocenie bez wątpliwości jest organizacją faszystowską, ale ten temat jest dużo głębszy. Taka organizacja powinna nie miec miejsca w demokratycznym kraju, jeśli ma to znaczy że coś się z demokracją dzieje. Coś bardzo niedobrego, dlatego podpisuje i namawiam do podpisywania takich petycji... 

 

https://secure.avaaz.org/pl/petition/Poslowie_na_Sejm_Rzeczypospolitej_Delegalizacja_ONR/?ffmSSib&pv=4&utm_source=sharetools&utm_medium=facebook&utm_campaign=petition-420451-Poslowie_na_Sejm_Rzeczypospolitej_Delegalizacja_ONR&utm_term=fmSSib%2Bpl

Patrzę z przerażeniem, jak po Warszawie, wielkim cmentarzysku ofiar faszyzmu, maszerują faszyści. Ci młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy ćo robią. Ich to bawi. Niestety  wykorzystują to politycy do własnych celów, bo kazdy wyborca jest dobry. Są wśród uczetników marszu dziewczyny, które niewiele widzą o faszyzmie, o tym jakie jest miejsce  kobiety w  w ustroju faszystkowskim. Chcą przypodobać się swoim "silnym" chłopcom. Nie wiedzą, że dla nich one są niczym. Są jak Ewa Braun dla Hitlera. 

 

(2017/05/02 09:13)

Trudno uwierzyć, że w kraju tak doświadczonym przez nacjonalizmy, faszyzmy, stalinizmy pozwala się działać tak chorej moralnie organizacji jak ONR. Zadziwiające, co ludzie sobie rekompensują idąc z tymi swoimi chorągiewkami, opaskami w równych rządkach w przód i w tył i w prawo i w lewo, w tych swoich czarniutkich ubrankach i podkutych butkach. Uniformizacja poglądów, uniformizacja "mózgu", uniformizacja wyglądu. Drą gardłą wykrzykując bezsensowne hasła i coraz to przykrywając to imieniem Chrystusa, którego osoba ma być "listkiem figowym" do poczynań tej zbieraniny.
Co na to episkopat?  Wyda kolejne oświadczenie, z którego nic nie wyniknie, bo biskupi nie nazwą rzeczy po imieniu? A może wydelegują „duszpasterzy”  takich ja ci na Jasnej Górze, błogosławiących poczynania tej „patriotycznej katolickiej młodzieży”?

W opracowaniu Jana Józefa Lipskiego "patriotyzm" i "katolicyzm" tej organizacji został dokładnie prześwietlony (a przecież ci „nowi” uważają się za dziedziców” tych „starych”). Odświeżenie analizy zebranej w książce Idea Katolickiego Państwa Narodu Polskiego: zarys ideologii ONR "Falanga” to „jazda obowiązkowa”. Historia nie musi się powtarzać i nie musimy znów być mądrzy po szkodzie.
Dziś potrzebna jest też analiza – co powoduje, że taka chora ideologia jest w stanie się odradzać w umysłach(?) ludzi. I naprawdę nie jest to kwestia braku tolerancji poglądów innych ludzi. To jest kwestia zdławienia w zarodku odradzającego się w najczystszej postaci zła sfaszyzowanego nacjonalizmu, rasizmu i szowinizmu,. Ta ideologia i jej egzemplifikacja – ONR - nigdy nie urodziły i nie urodzą dobrych owoców.

(2017/05/02 17:46)

Cenckiewicz to ma dużo wiadomości od Dziadka chyba?

(2017/05/02 20:55)

wbienko

Nawet list Episkopatu  w sprawie odtradzające go się w Polsce nacjonalizmu, został ocenzurowany przez rządową TVP. Wiadomości przeczytały tylko początek listu, który mówi o patriotyzmie, a a tej częsci, w której ostrzaga przed nacjonalizmem już nie przeczytano.

Przypomina mi się w tym momencie znakomity film "Wybór Zofii". Głowna bohaterka, więźniarka obozu koncentracyjnego, próbuje pokazać  komendantowi  obozu arykuły swojego faszyzującego przed wojną ojca.  Ojciec jej popierał  niemiecki faszyzm. Na nic to się zdało. Ojciec został zabity wraz z pozostałymi uniwersytetu, a komendant nie chciał czytać artykułu jej ojca. 

Podobie będzie z tymi, którzy teraz wykrzykują faszstowskie hasła.

(2017/05/03 07:06)

zniszczyć,rozstrzelać ONR?,przekopiowane z Ziemkiewicza:""Gdyby istniała jakakolwiek insynuowana przez dzisiejszych kłamców wspólnota z nazistami, doszłoby pod niemiecką okupacją do aktów kolaboracji. Nic podobnego nie miało miejsca – poza wypadkami jednostkowymi, jednoznacznie potępianymi i karanymi przez państwo podziemne. Przeciwnie, wychowankowie przedwojennego narodowego radykalizmu zapisali piękne karty bohaterstwa i męczeństwa w walce z okupantem (zresztą – obydwoma okupantami). Używającym wobec ONR nikczemnych obelg o „faszyzmie” i porównującym go z Hitlerem warto przypomnieć, że współzałożyciel i ideolog ONR Jan Mosdorf został zamęczony w Auschwitz, gdzie trafił dlatego, że stanowczo odmówił (doskonale zdając sobie sprawę z konsekwencji) kolaboracji, do której Niemcy kusili go na gruncie wspólnych działań antyżydowskich."

no nie wiem,nie zajmuję się ich ideologią,Wy którzy tu pisaliści jesteście ekspertami od ONR,cóż ja,biedny robaczek

 

(2017/05/03 09:30)

@robroy - odsyłam jednak do Jana Józefa Lipskiego

A kto tu mówi "zniszczyć,rozstrzelać onr". Zakazać działalności - bezwzględnie - ot wszystko. Historia Jana Mosdorfa (jesteś pewien, że ta historia tak wyglądała, a nie jest jedynie mitem odtwarzającym onr?) nie rozgrzesza całej organizacji i całej masy kanalii, które "wychowała" ideologicznie do momentu rozwiązania i pod różnymi przykrywkami po rozwiązaniu, a które potem ochoczo współpracowały zarówno z niemiecką władzą okupacyjną, jak i po wojnie z władzą komunistyczną.

Gdyby w tej chwili pojawiły się grupy niemieckich "patriotów" próbujących odtwarzać NSDAP jako organizację patriotyczną i wychowawczą to co byś pomyślał. Skala oczywiście nie ta sama, ale materia niestety podobna.

Niestety faszyzm to sposób działania zdefiniowany we Włoszech i przyjęty w Niemczech, Hiszpanii oraz innych krajach, w których pojawiły się mutacje tej chorej ideologii. Model ten wzorcowo jest wdrażany w onr (struktura, hierarchia "wodzowska", bezwzględne posłuszeństwo i ideologiczne pranie mózgów, nadęty sposób manifestacji - paramilitaryzm, flagi i ryki moderowane przez łysego zapiewajłę  - mające dawać im poczucie jedności, siły i jedynej świętej racji - ich racji). To wszystko przyprawione plemiennym nacjonalizmem, szowinizmem, rasizmem, nienawiścią i podżeganiem przemocy. Nie sposób tego obrazu przykryć listkiem figowym patriotyzmy, katolicyzmu i imienia Jezusa Chrystusa - wstyd jest zbyt wielki, aby można go było ukryć.
A władze Polski milczą. Im to widocznie nie przeszkadza. Może mają jakiś powód, by to tolerować?

(2017/05/03 11:25)

I oto najwieksi obrońcy demokracji chcą delegalizować tych z którymi im nie po drodze.A czy będziecie tak samo konsekwentni jeśli chodzi o organizacje sympatyzaujace z komunizmem?

(2017/05/03 12:33)

mefisto- Nie po drodze jest mi również z komunistami, tak jak i z faszystami! Tak samo nie po drodze jest mi z religiami i wszelkiego rodzaju sektami i to mój jasny światopogląd! 

(2017/05/03 12:53)

To należy zdelegalizować SLD

 

(2017/05/03 12:55)

Wszystkim specjalistom od ONRu, radzę się troszeczkę poduczyć w ideologii i poglądach tej organizacji, a nie pisać brednie o faszyźmie. Oczywiście można klepać za episkopatem (który myli ewidentnie nacjonalizm z szowinizmem narodowym), że to pierwsze to zło wcielone. Tylko pokomunistyczni uczeni w rodzimym podwórku ukuli taką ułomną i chorą definicje, tymczasem w rozumieniu zachodnioeuropejskim:

„jest to doktryna stworzona w Europie w początkach XIX wieku, która utrzymuje,  że  ludzkość  w  sposób  naturalny  podzielona  jest  na  narody,  różniące  się  od  siebie pewnymi  charakterystycznymi  cechami.  Doktryna  ta  zakłada  także,  że  jedyną  prawowitą  formą władzy w państwie jest autonomiczny rząd narodowy." ( E. Kedourie, "Nationalism", London 1969 tłum. P. Kordel)

Obecny ONR jest masą ideologicznie niedoprecyzowaną i różnorodną, którą należałoby pokierować w odpowiednim kierunku. Oczywiście, że z powodu niedoprecyzowania spójnej płaszczyzny ideologicznej w szeregi ONRu pcha się element radykalny, który należałoby utemperować, natomiast nie patrzyłbym pod ich kątem na całość.

Tymczasem ONR odrzuca odrzuca rasistowską teorie wspólnoty narodowej, na rzecz wspólnoty kulturowej i tożsamości. Ruchy nacjonalistyczne będą natiralną odpowiedzią na kosmopolityzm i liberalizm i zdelegalizowanie tych ruchów nie zablokuje ich popularności.

(2017/05/03 13:02)

SLD już jest po za parlamentem i niech tam pozostanie, teraz ważne jest żeby tam sie znalazło PO i PIS oraz ten dziwny twór polityczny KUKIZ15 pokroju RUCHu PALIKOTa tylko po prawej stronie...

(2017/05/03 13:08)

To w takim razie kto ma według ciebie zostać w parlamencie?

(2017/05/03 13:14)

@mefisto

A co ma wspólnego onr z demokracją? Nic, wielkie nic.Tyle samo co Ku Klux Klan z demokracją w USA. Faszyzm i nacjonalizm jak rak wyrasta w demokracji, ale zawsze ją potem uśmierca. Komunizm był przynajmniej bardziej czytelny, bo posługiwał się tzw. rewolucją mas. Faszyzm i nacjonalizm zwykle się maskował pod różnego rodzaju przykrywkami patriotyzmu, promocji wyimaginowanej wielkości własnego kraju, przekonaniu o własnej misji dziejowej, pokazowej religijności itp. itd.
Może, zamiast promocji nowej "narodowej" wersji historii, przydało by nam się więcej wiedzy ogólnej dot. tego, co się w historii świata wydarzyło i czego trzeba unikać, aby to co tragiczne nie powtórzyło się po raz kolejny. Tak dla czystej refleksji, nauki na błędach innych, by nie budzić się po raz kolejny z ręką w nocniku.
Dla tego typu postaw nie może być tolerancji i to w imię obrony dobrego imienia naszego kraju oraz zasad wolności, równości i demokracji. 

I z pewnością, ani z faszystami, ani z komunistami nie jest mi po drodze.

(2017/05/03 14:17)

Warszawa, 29 kwietnia (sobota) Kilkunastu policjantów, zatrzymuje grupke osób, usuwa jednego starszego człowieka,pod pretekstem żeby nie zakłócał marszu ONRu. Który chciał jedynie zaprotestować, strach pomyśleć co będzie robiła normalnymi ludzmi uzbrojona w karabiny maszynowe obrona terytorialna... 

(2017/05/03 14:26)

ku klux klan nie jest zdelegalizowany,jak coś nie ma poparcia samo popadnie w ruinę

(2017/05/03 14:39)

@Radioman 

zamiast pisać o braku naszej wiedzy dot. onr proponuje abyś przeczytał sobie coś na temat struktur, sposobu działania i metod ideologicznej indoktrynacji członków organizacji faszystowskich poczynajac od Włoch, Niemiec i innych krajów europejskich z Polską włącznie. Jeśli nie będziesz widział analogii do onr - przeczytaj jeszcze raz. A niemiecki nazizm to tylko jedna z form faszyzmu. 

(2017/05/03 14:39)

ONR ma tyle wspólnego z demokracją że istnieje w kraju który jest demokratyczny.Sam w sobie nie musi być demokratyczny ale nikt nie ma prawa go delegalizować.Co do SLD to propagują symbole komunistyczne które są zakazane a mimo to nikt nie protestuje.Uparliście się na marginalną grupę.

(2017/05/03 14:55)

(2017/05/03 15:00)

@mefisto

a jakie to symbole komunistyczne propaguje SLD??? Nie to żebym pałał do nich sympatią, ale tak z ciekawości pytam, bo może coś mi umknęło. Kiedy i gdzie ich używali?

To, że kraj jest demokratyczny nie daje automatycznego przyzwolenia dla działalności faszystowskiej lub komunistycznej - tak samo jak nie daje przyzwolenia dla działalności przestępczej, korupcyjnej, wyłudzeniowej itp. To nie są przejawy demokracji tylko patologie. Demokratyczne państwo powinno je zwalczać - jeśli są - i umieć się przed nimi bronić, jeśli się pojawiają.

(2017/05/03 15:35)

ONR,ONR,dają wam zastępczego wroga,bo gesty,bo ideologia,a kuźwa miesięcznice to nie idiotyzm? na razie niegroźne, ale ujęte w prawne ramy to już co?ma być,macie czcić-i to wam (niektórym) odpowiada?ronda,ulice,niedługo miasta będą nazywali imieniem jakiegoś drobnego pijaczka,BO JEGO BRAT TAK CHCE? Lenin,Stalin,Kim Dzong cośtam cośtam?a telewizorni,na discowery lecą odcinki-HITLER-ANEGDOTY I FAKTY !!i  niedługo STALIN-WESOŁEK IROZRABIAKA ,tak będziecie mieli POLSKIE OBOZY ZAGŁADY, za 10-15 lat Polacy będą winni II wojny światowej,może ONR pierdnie na to wszystko? dają pożyczki (HGW kto ?) na ogródki,na baseniki,,parki i zieleńce a czemu nie można dotować stoczni?,budować nowych zakładów produkcyjnych?sprzedane huty,cementownie,WODOCIĄGI MIEJSKIE CAŁYCH AGLOMERASCJI,a wy ONR,ONR,ZA NIEZAWINIONE CZYNY PŁACIMY ,płacimy żydom renty i emerytury,kilkaset milionów Euro miesięcznie,rocznie ,już nie tylko im,ich dzieciom także!!!takie prawo ustanowili i SLD,PO i PIS,prezydent grzmi na potomków PZPR (demotywator wyżej) 28 lat po ""odzyskaniu wolności"" mamy tylko wspominki,wypominki bo tam hołota przy sterach siedzi a wam rzucają na pożarcie ONR.

(2017/05/03 16:24)

Taki transparent spotkałem na swojej drodze podczas marszu kobiet 8 marca tuż przed pl.Konstytucji autorstwa NOP... Panów pilnowała pokazna grupa policjantów i jakoś nie byli przez nich ciągani po ziemi tak jak ten starszy Pan który protestował 29 kwietnia przeciwko ONRowi... 

(2017/05/03 16:26)

niedługo cena wody wzrośnie i będziecie płacić i kwiczeć,Izrael nauczył się sterować posłuszeństwem przy pomocy wody na Palestyńczykach

(2017/05/03 16:29)

.

(2017/05/03 16:53)

@robroy

ło-la-boga toż nasze wodociągi też przez starozakonnych wzięte? 

Ło-la-boga, sodomia i gomoria, armagiedon nadejszedł.

Biedna woda przez nich posiądziona. O biedni my, albowiem poschniemy jak te kwiaty niewinne na suchym pustkowiu.
Och któż, o któż rozwikła tę Hydrozagadkę? Tutaj potrzebny jest AS :)
Trop prowadzi do doktora Plamy oraz tajemniczego Maharadży Kaburu Rabina z Izraela.

P.S. @robroy zastopuj z tymi pierdołami i wróćmy do tematu :)

(2017/05/03 18:40)

wbienko,

pierdoły? sprzedaż wszystkiego co zabezpiecza byt Narodu,energetyczne linie przesyłowe ? wodociągi?.Idioci przy władzy? weźmiesz porzyczkę na przecudną bramę kiedy dach Tobie przecieka,mury zawilgocone,rury skorodowane? a nasi tak biorą ,bo na takie coś dostają.A spłacać trzeba. Fontanny,plażowiska,kąpieliska,marzy im się stadion z oświetleniem i zakrytymi trybunami na 2000 osób-kiedy przez cały sezon tyle ludzi nie przybywa na Orkan,nie bardzo kumam co z tym ONR,tyle co przeczytam,nie licząca się grupa zwolenników czegoś tam a cały ogień na nią,jest wróg ! jest mąciciel! wpisz w Youtube  "Paryska majówka" widziałeś w TV albo słyszałeś w radio?,a pretendent do prezydentury we Francji poucza nas jak powinniśmy żyć,zresztą mam piwo w lodówce i to jest Happy End

(2017/05/03 19:27)