demokracja po Majdańsku

/ 41 odpowiedzi
nasze głąby z rządu plują na Rosjan,wynoszą pod niebiosa ""bojowników" z Majdanu,oto pokojowe rozmowy z szefem TV ukraińskiejhttp://www.youtube.com/watch?v=O1mq7clr8O8,może tego w płaszczu wziąć do Polski na leczenie,przecież rękę ma obolałą? na razie 200.000 oglądnięć
 Moje zdanie jest takie że nie tylko Polski rzad ale cały świat demokratyczny, zwłaszcza w Europie się skompromitował. Putin się śmieje i drwi bo wie że udało mu się obnażyć  jakimi durniami są wszyscy szefowie państw UE.
Kompromitacja na całej lini: Bruksela opłaca obserwatorów Referendum na Krymie którzy twierdzą iż wszystko odbyło się zgodnie z prawem Krymskim, następnie  te jełopy twierdzą że Referendum na Krymie jest nielegalne, to skandal!!! Sami sobie zaprzeczają.

 Dzisiaj wiadomo ze Rosja nie zatrzyma się dopóki ktoś jej nie zatrzyma, reaktywacja Neo CCCP jest bardzo realna włącznie z włączeniem Polski do nowego Układu Warszawskiego, niestety. Gdyby jednak tak się stało to zaczynam zazdrościć  tym co wyjechali i żałować że nie wyjechałem z tego kraju na stałe np. na wyspy.  Biały Dom  jak na razie jest bierny i nie wiadomo nawet co zrobi ten cały Kunta Kinte który jak już  mieliśmy nie raz okazję się przekonać nie jest wielkim myślicielem, a wręcz zwykłym jełopem i liczenie na Stany Zjednoczone jest podobna naiwnością jak liczenie na naszych sojuszników w 1939r.

 Europa to już całkowita porażka, ta banda idiotów prędzej dogada się na temat kształtu ogórka czy ile kura ma jajek znosić na dobę niż uzgodni jakich można by ewentualnie użyć sankcji wobec Rosji. Wiecie co ale jest nadzieja, bo kedy  Druga Polska Ludowa  bedzia miała jakieś 30 czy 40 lat to będzie już jako tako się względnie żyć mieszkając w pół domu, jeżżąc   czymś w rodzaju pół samochodu z 2 tłokami i zarabiać jakieś 1/10 tego co nasi znajomi zarabiają na zachodzie. Taki standard życia na 50 %
 Może pora się pakować i lepiej zarezerwować bilet na samolot póki miejsca są.

(2014/03/20 09:03)
Szczury pierwsze opuszczają....... .Tu jest nasz dom, i tu też może być dobrze. Wiadomo w czyim interesie jest to żeby Polacy opuścili Polskę. A silna Ukraina nie jest w interesie Polski.

(2014/03/20 09:17)
do-sq7bte- masz rację,jak chce się pozbyć lokatorów to się wodę i gaz zakręca,wejścia blokuje,prąd odłącza,czynsz podnosi.. w naszym domu jest ok. 360  tys. km2 do zamieszkania

(2014/03/20 11:38)
Olaf - Metro,

Pakuj się i wyjeżdżaj, choć ma się chęć napisać wyp....... :)

Robroy,

Nie wiesz co tera czuja Ukraińcy, którym grozi wojna i już zabrano im część terytorium, a pisząc swój niemądry komentarz wkraczasz w szeregi tzw. pożytecznych idiotów.

(2014/03/20 12:59)

w 80latach nikt nawet palcem nie kiwnal.. nie mowiac juz o straszeniu ruskich... a my?? 70 tysieczna armia ??? banda obdarciuchow w mundurach i bronek razem z tuskiem praktycznie na wojne chca isc z ruskimi??? dobrze wiedza ze nato gowno zrobi ale co maja mowic w TV? amerykanie czy niemcy wezma do raczek kalkulatorki i gowno przysla zolnierzy! tusk i bronek natychmiast wyjada do stanow albo do szwajcarii i tylko ta ciemnota bez kasy tu zostanie i bedzie ginac w imie czego?? zastanowcie sie.. w imie tego ze rzad chcial poprezyc muskuły? bo cwaniaki chcieli sie postawci ruskim?

polacy w europie to taki kur** dresik debil po podstawowce ktory rzuca sie do wszystkich bo ma silniejszego kolege ale nie wie ze jak ten kolega przeliczy ze mu sie nie oplaca za tego dresika w ryj dostawac to go oleje...

amerykaska pomoc = 10 szt F-16 i na tym sie ona zakonczy... amerykanie nic sobie nie zrobili z traktatu podpisanego z ukraina, ze w przypadku zagrozenia suwerennosci kraju natychmiast wysla pomoc militarna a wy dalej najwniacy myslicie ze nas obronia przed ruskimi? ci co maja kategorie A do D moga juz powoli zaczynac przypominac sobie budowe kałasznikowa...

(2014/03/20 13:20)
Ale zauważcie co jeszcze robi Putin, nie wkroczył na Krym ze swoja silną armią, wysłał przebierańców , nie przyznając się i wypierając się kim oni są. Jeżeli Putin przejmie Ukrainę a nawet Polskę to nie oznacza to wcale konfliktu zbrojnego tylko taktyczno ekonomiczne rozwiązania jak na Krymie i jeżeli ten memławy zachód go nie powstrzyma to niebawem tak się stanie. mówiłem to ponad 19 lat temu i mówię to nadal: Polska w UE  była potrzebna przedewszystkim jako tarcza ochronna , jako ABS przed Sowieckimi czołgami no i niestety okazuje się jak zwykle że miałem rację, przy okazji coś tam skorzystaliśmy to fakt, ale ewentualne zagrożenie dla Europy przyszło właśnie teraz. Ja nie mówię iż zamierzam uciekać nie miej tsakie są statystyki, ponad 60% ludności tego kraju nie zrobiło by dla swojej Ojczyzny nic a napewno nie chwyciło by za karabin, ja na koktajle Mołotowa mam za mało butelek, i nie moja wina że w tym kraju nie wolno posiadać broni bez pozwolenia, z motyką na Ruskich mam iść? A może z kosą,  z resztą ludzi z moim nazwiskiem  raczej uznali by mnie za swojego. Takich u nich mnogo.

Vladimir

(2014/03/20 14:45)
do -wszystkie Ryśki...-co czują Ukraińcy?a poczuli się jak debile którym ktoś do talerza napluł! zawierzyli kilkudziesięciu sqrwielom którzy zebrali się na Majdanie,obalili rząd,mianowali  między sobą prezia i premiera,i ta można powiedzieć riposta ze strony Rosji jest im na rękę,oni sprowokowali tę sytuację,zagłuszyć bezprawie,wzmóc strach i po części się zjednoczyć przed "napaścią" , dam Tobie parę linków,i tak przeczytasz zajawki które zaznaczyłem na czerwono bo na zapoznanie się z linkami trzeba trochę czasu, (ciekawy wątek o złożach ropy i gazu niedawno odkrytych) ,mam nadzieję że obejrzałeś film  który podałem wyżej o ""demokratycznych " metodach rozmowy z szefem Ukraińskiej TV?


1) Rozmowa telefoniczna Nuland, w której mówi kogo USA obsadzi na stanowisku Premiera (ta rozmowa w której media głównego ścieku zainteresowało wyłącznie stwierdzenie "fuck the EU", nie to że USA spiskuje i obsadza "demokratyczny" rząd swoimi).
http://youtu.be/r5n8UbJ8jsk
http://www.zerohedge.com/news/2014-02-06/fuck-eu-us-state-department-blasts-europe-revealed-alleged-mastermind-behind-ukraine

2) Ujawnione maile Kliczki, potwierdzające że brał pieniądze poprzez ambasadę Litwy, na sponsorowanie "chłopców".
http://hackread.com/anonymous-ukraine-hacks-leaks-udar-email/
http://voiceofrussia.com/news/2014_02_23/Anonymous-Ukraine-releases-Klitschko-e-mails-showing-treason-3581/

3) Ujawniona rozmowa telefoniczna Urmasem Paetem z Catherine Ashton, w której stwierdza, że snajperzy zostali wynajęci przez siły stojące za nowym rządem Ukrainy, do podsycania zamieszek.
http://wiadomosci.wp.pl/sort,14,kat,1356,title,MSZ-Estonii-potwierdza-autentycznosc-rozmowy-szefa-dyplomacji-z-Catherine-Ashton,wid,16451645,wiadomosc.html
http://wearechange.org/leaked-phone-call-kiev-snipers-hired-us-backed-opposition/
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Xh_YkdGbWqk
http://www.globalresearch.ca/unknown-snipers-and-western-backed-regime-change/27904
Już w 2011 roku media podawały, że Soros w Ukrainie szykuje przewrót wg "scenariusza libijskiego". I dokładnie wg tego scenariusza odbyła się ta "rewolucja".
http://rt.com/politics/leading-party-soros-prepares/
http://pressmix.eu/index.php/2014/02/21/mamy-informacje-ze-george-soros-szykuje-na-ukrainie-druga-libie/
http://www.globalresearch.ca/unknown-snipers-and-western-backed-regime-change/27904
http://www.huffingtonpost.com/2013/05/27/john-mccain-syria_n_3342897.html
12)
W 2013 roku odkryto w Ukrainie duże, nowe złoża gazu i ropy.
http://oilprice.com/Energy/Crude-Oil/Ukraine-Unexpected-Oil-Find-Major-Gas-Interest.html

13) W piątek 7 marca o 2 w nocy z ukraińskiego lotniska Borispol wywieziono do USA, niezarejestrowanym samolotem 40 ton rezerw ukraińskiego złota o wartości około 1,7 miliarda $.
http://www.zerohedge.com/news/2014-03-10/was-price-ukraines-liberation-handover-its-gold-fed
http://www.metal.com/newscontent/58480_ukraine-gold-reserves-reported-to-be-hastily-aircrafted-to-u.s
http://www.hangthebankers.com/ukraines-gold-reserves-sent-to-ny-federal-reserve/

14) Paweł Zarifullin, dyrektor moskiewskiego centrum im. Lwa Gumilewa stwierdził, powołując się na źródła w środowisku muzealników w Kijowie, ale nie podając żadnych nazwisk, że 16 marca p.o. premiera Ukrainy Arsenij Jaceniuk polecił wywieźć do USA słynny złoty skarb zgromadzony ze scytyjskich kurhanów, który ma posłużyć jako zastaw pod pożyczkę z Międzynarodowego Funduszu Walutowego (o wartości ok 20mld USD).
http://inserbia.info/news/2014/03/ukraine-gives-scythian-gold-to-us-as-money-back-guarantee/
http://voiceofrussia.com/news/2014_03_16/Yatsenyuk-takes-Scythian-gold-to-US-as-money-back-guarantee-8858/(2014/03/20 15:32)
Wygląda na to że te dwa kundle jeden z B.D. i drugi z Kremla się dogadały. Kacpersky nie wiń Tuska że zbroi  Kraj , bo i tak o wiele zapóźno, powinien to już  dawno  temu robić. Armia to podstawa funkcjonowania i bytu każdego państwa. Szkoda tylko że jest takim tępym tłukiem że zrozumiał to dopiero w obliczu realnego zagrożenia.

(2014/03/20 15:44)
Robroy,

Uważasz że w 81 r. w Polsce też społeczeństwo żle postąpiło wydając wojnę komunistom. Nie widzisz analogii.

Co do Twoich linków.
Po ataku na WTC spora grupa amerykanów wierzyła że to rząd zorganizował atak, jeszcze bardzie uwierzyła po reportażu pewnego reżysera takiej naszej Stankiewicz tej od solidarnych 2010 a raczej oszalałych 2010.

Nie wpisuj się w taką retorykę, przypominającą rozmowę dwóch ludzi którzy coś tam wiedzą, coś tam słyszeli. Żałosne.

(2014/03/20 20:51)

KAT
w 81 nikt nie krzyczal np. sieg heil
a w kijowie powiewalyi padaly slowa
SLAWA UKRAINIE  - HIERONIM SLAWA
a wiesz czyje to pozdrowienie.
a ten ich wice premier juz Przemysla nie chce ?
bo kiedys mowi ze to ich tereny
moim zdaniem
Akcja WISLA z 47 byla zbyt lagodna dla nich.

(2014/03/20 21:12)

Kacpersky, naprawdę wierzysz w to, że jak będziemy siedzieć cicho i się nie wychylać to Putin nas nie zauważy i zapomni o nas? Takiej samej retoryki jak ty używali m.in. Francuzi i Anglicy przed drugą wojną światową. Oni też nie chcieli "ginąć za Gdańsk". Też siedzieli cicho i się nie wychylali kiedy Hitler zajmował Nadrenię, Austrię, Sudety a potem całe Czechy. Do czego to doprowadziło? Kiedy wreszcie zaatakował Polskę oni "zaatakowali" go ulotkami. Gdyby nie TCHÓRZOSTWO i BRAK HONORU Francuzów i Anglików wojna skończyłaby się w tym samym roku kiedy się zaczęła.

Ja też nie mam ochoty ginąć za Ukrainę ale wiem z historii, że chowanie głowy w piasek i obojętność na to co dzieje się obok naszego kraju tylko rozjusza agresywnych dyktatorów.

(2014/03/20 21:29)
Jacek
1. Wojna wcale by się nie kończyła szybko gdyby Anglicy i Francuzi w 39 zaatakowali Niemcy. Uproszczenia z propagandy sowieckiej trochę, że to Polacy przegrali przez zdradzieckich sojuszników. Gdyby wtedy ruszyli na Niemcy (choć nie mieli czym, bo nie ilość się liczy a jakość) scenariusz mógłby być nawet jeszcze straszniejszy (a jak straszny był ten który się wydarzył, to wiemy)2. To nie było ich tchórzostwo tylko zdrowy rozsądek i inteligencja polityków (na czym oba te kraje dobrze wyszły, a Wielka Brytania, choć osłabiona, stała się zwycięzcą wojny obok USA)3. W przeciwieństwie do tamtej sytuacji (gdzie można mówić o braku honoru) obecnie Polski z Ukrainą (ani innego państwa UE z Ukrainą) nie wiąże sojusz militarny. 4. Z tego co widzę to USA i UE nie są obojętne i robią sporo. Czy mają wysłać swoje czołgi na Rosję i jej 8500 głowic nuklearnych...? A może w geście protestu przestać odbierać gaz od Rosji i doprowadzić własne gospodarki do rujny (wszystko opiera się na energii). Niestety Rosja to wielkie zasoby (nasz wielki pech ich wielkie szczęście i pożytki z imperialnej wielowiekowej polityki) i dziś odciąć się od niej się po prostu się nie da.

(2014/03/20 21:43)
 Nie bójcie się, póki co nikogo nie prowokujemy. Działania Prezydenta i Premiera sa jak na razie wyważone i jest to bardziej droga dyplomacji nie agresji. Armię się posiada nie dlatego że się ktoś szykuje na wojnę tylko dla obronności kraju i równowagi gospodarczej, takie troche sztuczne nakręcanie koniunktury, i jak wiemy Ameryka robi to cały czas i z dobrym skutkiem. Majatek USA wynosi tyle że gdyby podzielić go na liczbę mieszkańców to każdy Amerykanin jest potencjalnym milionerem dolarowym. Jeżeli Prezydent  będzie realizował tą politykę dozbrajania Polskiej Armii  i wydatki na produkcję zbrojeniową to nawet poprę go w nastepnych wyborach, ale poczekamy jak się wywiąże ze swoich słów. No i niema co panikować  w Chicago mieszka tylu Polaków że gdyby zrobić referendum to też nalezało by to miasto przyłączyć do Polski jeśli na tak zagłosują.
 Teraz też mówia eksperci iż porządek świata i  jego granice nie sa ustanowione ostatecznie raz  na zawsze, Putin po prostu jest ponadczasowy, nie zmienia granic  militarnie za pomoca działań wojennych ale mimo to chce opanować  część terenów na których żyją Rosjanie, co z tego wyniknie zobaczymy. Póki co nie panikujcie.

(2014/03/20 21:57)

KAT
w styczniu  39 Adolf H zaproponowal polakom uklad polegajacy na wypieciu sie na sojusz z anglikami i francuzami w sytlacji gdyby on zaatakowal swoja zachodnia granice
(obawial sie ze jak zaatakuje francjie to polacy rusza z odsieczą na niemcy - wiec dogadal sie z ruskimi - (ktorych tez sie obawial w momecie ataku na francjie )i zaatakowal najpier polskie wiedzac ze aliaci sie nie rusza )
w zamian za nie ingierowanie w podbicie francji proponowano nam zajecie ukrainy
chyba jakos tak to bylo - moze jakis historyk to potwierdzi?

(2014/03/20 21:58)
W 39 roku sytuacja Polski była tragiczna i którą drogą byśmy wtedy nie poszli (co możemy oceniać dziś z wielkim prawdopodobieństwem) skończyłoby się to i tak wielką tragedią (choć są młodzi historycy, którzy piszą bajki o perspektywicznym przymierzu z III Rzeszą). Z dzisiejszej perspektywy mamy przynajmniej historyczną, narodową świadomość, że zachowaliśmy się "właściwie" i nie stanęliśmy po stronie zła (nie tylko moralnego) czy to ramię w ramię z Hitlerem czy Stalinem. Inna sprawa, że Polska rzadziej niż inne nacje miała szczęście do wybitnych polityków.

(2014/03/20 22:14)
Temat II wojny św. to temat rzeka jeśli dyskutują faceci którzy tym tematem trochę się interesują. Ja często   ostatnio podchodzę do sprawy II wojny św. czy Piłsudski w końcu ogłoszony mianem bohatera bo jednak wywalczył niepodległość, to w 1939r. nie popełnił błędu, moim zdaniem popełnił, nie słuchał mądrych Żydów, był Socjalistą i próbował układać się z Rosjanami, a sprawa aliantów wygląda właśnie tak jak wyżej Jacek mówi i tak jak ty nie chciałbyś dzisiaj umierać za Ukrainę oni wtedy nie chcieli ginąć za Gdańsk, ale też nie to bo wtedy były inne realia i właśnie wtedy liczyła się jeszcze ilość a Armia Radziecka w tamtym czasie dysponowała niezwykle nowoczesnym uzbrojeniem jak na tamte warunki.  To też czy gdyby Francuscy Żydzi  nie finansowali dożywiania swoich braci w gettach i Obozach Koncentracyjnych to zginęło by ich znacznie więcej tylko ze z zagłodzenia, epidemii i chorób. Okres miedzy wojenny był także zbyt krótkim okresem aby Polska mogła wtedy być krajem odpowiednio przygotowanym do obrony przed najazdem Hitlera.

 Dla zainteresowanych II wojna św. tak naprawdę rozpoczęła się 28 sierpnia kiedy to nastapił atak od strony Czech w miejscowości przejścia granicznego Harachov-Jakuszyce. Oficjalnie podaje się 1 września, dlaczego? chyba chodzi o oficjalne wypowiedzenie wojny i nalot na Warszawę

(2014/03/20 22:16)

KAT
w 39 ruskie mieli dobry sprzet ?
o czym mowisz - o ciezkim czolgu ?
wiec o tym ze w 39 nie byli oni gotowi do obrony - gdyz szykowali sie glownie do atakow
a wracajac do ukrainy to dobrze napisal hattori ze my przynajmniej zachowalisny sie wlasciwie stawiajac czynny opor w Gdanisku
bo zolto - niebieskim zabrali krym a oni nic nie zrobili.
czekali ch... wie na co zamiast odrazu tam wojsko poslac i blokowac ruskich

(2014/03/20 22:25)
Ogólnie liczy się całość uzbrojenia. I taka jeszcze uwaga, na wojnę nie idzie naród który ma dobrobyt, i jest zadowolony, na wojnę idzie naród głodny, zły wściekły.

(2014/03/20 22:50)

KAT
http://www.1939.pl/uzbrojenie/sowieckie/statystyki_uzbrojenia.htm
ilosc sie liczyla
i dodac trzeba ze po czystkach stalinowskich braki byly w kadrze oficerskiej

(2014/03/20 23:11)
Olaf  - znawco historii II Wojny Światowej. Jeżeli Marszałek Józef Piłsudski zmarł w 1935 roku, to w jaki sposób popełnił błędy (według ciebie) w 1939 roku????

(2014/03/21 08:34)
do wszystkieryśki....
w dyskusję o atakach 9/11 nie dam się wciągnąć,dam fotkę-miejsce katastrofy lotu 93-ten co pasażerowie obezwładnili,wielotonowa maszyna,pełno różnych rzeczy na pokładzie-papierów,ubrań itp.,do dziś rodziny nie mogą się doczekać na pytanie dlaczego w ziemi nie było śladów paliwa? wpisz sobie w google- Pentagon szokująca prawda-

(2014/03/21 08:59)
hattori
dokladnie przelales moje mysli na papier.

(2014/03/21 09:19)
Do Robroy- Może paliwo zostało zrzucone - jedna z form obrony załogi przed dotarciem do Waszyngtonu.

(2014/03/21 10:04)
do -dolicha -nie zrzuca się wszystkiego paliwa,a jak już opróżnia się zbiorniki to na kilka minut przed lądowaniem,jak wpiszesz "lot 93 foto" zobaczysz kilka zdjęć więcej,tak samo z paliwem z WTC-zdjęcia pokazują że 80 % paliwa zamieniło się w ognistą kulę i twierdzenie że kilkaset ton nafty spowodowało pożar i zawalenie wieżowców- bzdura-na necie jest od groma zdjęć z katastrof samolotowych po uderzeniu w ziemię-ale żadne  nie przypomina dziury wielkości autobusu-gdzie tytanowe silniki i wszystko inne? jeszcze raz polecam-Pentagon szokująca prawda-kilka stron zdjęć,i to by było na tyle

(2014/03/21 10:27)
Jacek
1. Wojna wcale by się nie kończyła szybko gdyby Anglicy i Francuzi w 39 zaatakowali Niemcy. Uproszczenia z propagandy sowieckiej trochę, że to Polacy przegrali przez zdradzieckich sojuszników.

Absolutnie się z tym nie zgodzę. Niemcy w 39 roku nie byli gotowi na walkę na dwóch frontach. Ich armia była jeszcze na tyle słaba, że zdecydowaną większość sił musieli rzucić na Polskę. Gdyby Francuzi i Anglicy wywiązali się ze swoich zobowiązań sojuszniczych i zaatakowali od zachodu doszliby pewnie aż do Berlina... nawet ze swoimi śmiesznymi czołgami z okresu I wojny swiatowej ;)
To jest fakt historyczny potwierdzany chyba przez większość historyków.

Gdyby wtedy ruszyli na Niemcy (choć nie mieli czym, bo nie ilość się liczy a jakość) scenariusz mógłby być nawet jeszcze straszniejszy (a jak straszny był ten który się wydarzył, to wiemy)

hmmm... ciekawe co mogłyby się jeszcze straszniejszego wydarzyć niż się wydarzyło???? .
2. To nie było ich tchórzostwo tylko zdrowy rozsądek i inteligencja polityków (na czym oba te kraje dobrze wyszły, a Wielka Brytania, choć osłabiona, stała się zwycięzcą wojny obok USA)
Tiaaa, faktycznie świetnie wyszli na tym "zdrowym rozsądku... Pomijając setki tysięcy czy nawet miliony ofiar do których doprowadziła ich "inteligencja polityków" to zniszczenie kraju (dwa razy front przetoczył się przez Francję), okupacja przez ponad 4 lata, zniszczenie floty Francuskiej, zadłużenie Wielkiej Brytani w USA... itd., itp. Tak naprawdę zwycięzko z II wojny światowej wyszły tylko USA (praktycznie dopiero wtedy wyszły one z wielkiego kryzysu z lat 30-tych) i ZSRR (objęcie swoją strefą wpływów całej Europy Środkowej i Wschodniej.
4. Z tego co widzę to USA i UE nie są obojętne i robią sporo.


nooo... wyciągnęli swoja najpotężniejszą broń: wyrazili głębokie zaniepokojenie... :) a przepraszam, wprowadzili jeszcze zakazy wizowe dla kilkunastu Rosjan.... po prostu straszne... Putin już pewnie narobił w gacie ze strachu ;)

(2014/03/21 14:05)