Dla miłośników naury, osób ceniących sobie czyste

/ 11 odpowiedzi
Witam,

Pomysł kiełkował w głowie od dłuższego czasu. Ewoluował wciąż i myślę, że jestem gotowy...
Szukam osób, którym nie jest obojętny los środowiska naturalnego.
Chciałbym zebrać grupę osób, z którą razem będziemy robić wypady po okolicznych lasach (na dobry początek powiat sochaczewski i łowicki w miarę możliwości) w celu zbierania śmieci. Pomysł pozytywny, bardzo chciałbym żeby wypalił :-). Dwoje moich znajomych zadeklarowało się, że pomogą mi. Chciałbym zebrać wystarczającą liczbę osób aby stworzyć stowarzyszenie.
Dużo myślałem nad tym projektem i już podstawowe zarysy mam zaplanowane, ale liczę, że osoby, które dołączą do nas również wspomogą inicjatywę pomysłami :-)!

Osoby zainteresowane proszę o kontakt: lukz.sua@gmail.com

Jeśli znacie kogoś kto również ceni sobie czyste lasy, naturę itp. to poinformujcie go o tej wiadomości.

Pozdrawiam :-)!
no to inicjatywa dobra tyle że z tą chęcią myślę będą kłopoty,zebrać śmieci kto zabierze i za ile?,a założenie stowarzyszenia to wcale nie mały kłopot.z ciekawości poczytałem na necie jak to wszystko wygląda.

(2013/12/31 08:17)
A może jakaś akcja na FB - może bez stowarzyszenia się obejdzie?

(2013/12/31 08:23)
Router

Z założeniem stowarzyszenia nie byłoby problemu (chodzi o stowarzyszenie zwykłe, a nie e rejestrowane w KRS).
Kto zabierze śmieci? Gmina. Ustalamy, który las chcemy sprzątnąć, sprawdzamy w jakiej gminie leży i podbijamy do Urzędu Gminy. Rozmawiamy z wójtem/burmistrzem/prezydentem czy jeśli zbierzemy śmieci w worki (segregacja) to spod lasu lub spod Urzędu Gminy właściwa do tego firma zabierze je. Jeśli będzie trzeba śmieci zawieźć pod UG to biorę samochód z hakiem i przyczepkę od kolegi. Jeśli dany wójt nie zgodzi się to można właśnie na FB koncie napisać, że wójtowi gminy X nie zależy na czystości itp.

Guzik

To niegłupi pomysł, można tak zacząć, zobaczyć jak to wszystko będzie funkcjonować.

Potrzebne rzeczy do sprzątania: rękawiczki, worki i chęci! Myślę, że to pierwsze każdy sobie załatwi. Worki mogę kupić ja.

(2013/12/31 17:02)
Miłośnikom natury polecam spacer ulicą Topolową w Chodakowie.Między blikami po lewej stronie ścięto na wysokości ok. 2 m cztery drzewa i na tych kikutach rozciągnięto sznurki na pranie. Po przeciwnej stronie kikutów nie zostawiono, ścięto piękne drzewa przysamej ziemi, a w ich miejsce wkopano stojaki na pranie.Jak mi się uda to sfotografować to Państwu pokażę.Nie wiem czy była zgoda na wycinkę, czy po to zostawiono te kikuty, zeby niby było, że drzewa są.Niestety nie mogę zapytać o to UM, ponieważ każda moja interwencja kończy się zezwoleniem/myślę, ze na złość/ na następna wycinkę.

(2014/01/04 12:53)
lukzSua,no tak w taki sposób jak napisałeś to faktycznie można działać ,tylko czy ktoś się pod to podepnie ,a a to nie ma czasu,a to za darmo  ,itp,a to co będę komuś sprzątał i tak wkoło,może ktoś się i by zgłosił,próbować warto .Dobre jak tu napisał Guzik wcześniej na FB poruszyć może predzej to wypali.

(2014/01/04 13:22)
Założyłem profil na FB i stworzyłem fan page tylko... nie mam tam żadnych znajomych. Jak to można ruszyć dalej?

(2014/01/04 13:43)
ja nie wiem nie mam konta na FB.

(2014/01/04 13:54)
A nie chcesz nam pomóc?

(2014/01/04 13:56)
nie mówię nie,ale nie w tej chwili muszę najpierw poogarnic swoje sprawy ,lecz zawsze jak ci się powiedzie projekt służę pomocą.

(2014/01/04 14:01)
Na wiosnę planujemy ruszyć pełną parą :-). Będę wdzięczny jak odezwiesz się na e-mail podany w 1 poście :-).
Pozdrawiam :-).

(2014/01/04 14:09)
jasne spróbować zawsze warto .pozdrawiam.

(2014/01/04 14:12)