Dobra wiadomość z Sejmiku

/ 4 odpowiedzi
Lansujemy się przed wyborami a potem.....
Pozwolę sobie zacytować jeden post z fanpage kolejowego na FB:

"To już pewne. Na piętnastolecie swojej działalności Koleje Mazowieckie - KM przygotowały swoim pasażerom bardzo niemiły prezent. Przewoźnik planuje wprowadzić podwyżkę cen biletów. Jej wysokość nie jest na razie znana, ponieważ ani przewoźnik ani właściciel - Samorząd Województwa Mazowieckiego - nie informują opinię publiczną o swoich planach.
 
Wiadomo jedynie, że przygotowywaną podwyżką cen biletów, co najmniej dwukrotnie, zajmował się Zarząd Mazowsza. Na stronie urzędu marszałkowskiego można znaleźć jedynie lakoniczną informację, że na posiedzeniach zarządu w dniach 10 grudnia ubiegłego roku oraz w miniony wtorek – 7 stycznia Koleje Mazowieckie uzgadniały nowy cennik z marszałkiem Struzikiem i jego zastępcami. Ponieważ zarząd województwa odmówił publikowania protokołów ze swoich posiedzeń o wysokości podwyżki można jedynie spekulować. Wiadomo za to o ile w porównaniu z zeszłym rokiem wzrośnie dotacja wypłacana Kolejom Mazowieckim przez Mazowsze. W zeszłym roku mazowiecki przewoźnik otrzymał z budżetu województwa blisko 323 mln zł, w tym roku będzie to już 340 mln zł."
Przypominam iż podwyzka jest wynikiem nieudaczników DobrejZmiany która dzieki wegklowej polityce doprowadzila do najdrozszego pradu w Europie i nawet juz oszusci nie sa wstanie utrzymywac fikcyjnych stawek. Sami sobie wybraliscie DobraZmiane to teraz inflacja zje wasze 500+ Bimber+ i dziadostwo+

(2020/01/14 20:20)
Z drugiej strony, nie pamietam ile lat temu, była ostatnia podwyżka biletów w KM, ale juz chyba kilka... kiedyś była co rok :)

(2020/01/17 05:04)
linu, nie ważne kiedy była ostatnia, ważne ile kosztuje bilet. Po podwyżce będzie to prawie 400 PLN. Za takie standardy?

Druga sprawa. Kto dojeżdża pociągami do pracy? "Bogole", których stać na to?

 

(2020/01/17 11:19)
Słuchaj, dojeżdzamy i to w wiele osób...Wystarczy przyjść na stację pomiedzy 5.30 a 7.30 i końca nie widać. Ja obecnie płacę za bilet 276 PLN po podwyżce zakładam jakieś 300 PLN. Dodatkowo bilet syna na uczelnię 135 teraz po podwyżce jakieś 150 PLN. W całości to 450 pln na dwie osoby. No nie jest to mało, ale nadal uważam że, samochód i 4 osoby to podobny koszt na głowę.. Tu pojawia się druga rzecz: jadąc samochodem, mamy mozliwosci na to zeby na szybko gdzieś się dostać, skręcic, podjechać, etc. Pociąg owszem, dowiezie cię do stacji a tu czeka na nas najlepsza komunikacja na swiecie,sochaczewskie ZKM i jego zaje***sty manager z wizję przyszłości. A ta podróż na odcinku 5 km trwa dla mnie więcej niekiedy, niż pociągiem od stacji Wawa-Włochy do stacji Sochaczew.
Stąd mój stan zdrowia (fizyczny) jest na najwyższym poziomie, bo zwykle chodzę piechotą, płacąc za bilet 84 PLN miesięcznie, natomiast o tym drugim stanie nie wpspomnę, bo to chyba łatwo wyłapać z moich wpisów, nie? ;}

(2020/01/18 06:28)