Dodatkowe pytania do referendum...

/ 8 odpowiedzi / 2 zdjęć
Ciekawi mnie pewien aspekt, PiS chciałby do najbliższego referendum dodać pytania o obniżenie wieku emerytalnego, sprzedaży lasów, oraz obowiązku prowadzenia do szkoły 6- latków, wiadomo już, że ze względu na przeciwności prawne, nie można tego zrobić i temat jest zamknięty. Ale tu pojawia się drugi aspekt czyli Janusz Palikot który wystosował do Prezydenta Dudy apel o kolejne pytania do referendum, czyli:

Czy lekcje religii powinny być wycofane ze szkół? (koszt roczny z budżetu państwa 1,5 mld zł.)

Czy Fundusz Kościelny powinien być zlikwidowany? (koszt roczny z budżetu państwa 130 mln zł.)

Prezydent Duda w swoim populistycznym programie zawarł, że nie będzie robił przeszkód dla referendów jeżeli nie będą one poruszać spraw światopoglądowych lub podatkowych, i teraz nasuwa się pytanie, czy jeżeli PiS i Palikot zbiorą pod tymi pytaniami odpowiednią liczbę podpisów, czy będą one miały szansę pojawić się w jednym, kolejnym referendum? Czy jednak nasz Prezydent jak to się określił wszystkich Polaków, będzie robił problem z pytaniami Palikota i znów zacznie się podział Polski?
Moim zdaniem będzie robił z tym problem, bo podciągnie to właśnie pod sprawę światopoglądową. Mogę się jednak mylić i mam nadzieję, że te słowa o prezydenturze wszystkich Polaków i łączeniu niż dzieleniu choć w małej części są prawdziwe. Cholera wie z tym Dudą.

(2015/08/14 14:01)
Szkoda że wybory tuż... tuż... mało czasu aby poznać jakie są prawdziwe zamiary nowego prezydenta... swoją drogą PO robi wszystko aby zniechęcić do siebie cały naród... jestem przekonany że ci wszyscy politycy nie dopuszczą do głosu narodu a jeśli już to pytania będą tak sformułowane aby korzyść była po stronie rządzących a nie obywateli tego kraju...  

(2015/08/14 19:49)
Przydało by się pytanie o uwłaszczeniu Polaków, nie mieli by takich możliwości okradania nas.

(2015/08/14 22:10)

(2015/08/15 08:39)
4pancerni-uwłaszczenie? przecież już wszystko rozdrapali,CHCEMY WASZEGO DOBRA-POWIEDZIAŁA PANI PREMIER KOPACZ-i Polacy zaczęli swoje dobra ukrywać

(2015/08/15 12:25)
Aby nie skończyło się na kolejnych debilskich pytaniach.

(2015/08/15 15:40)
Referendum przeszło a punktu 1 nie wprowadzili do tej pory. Co na to darmo jedzący posłowie i samorządowcy?

(2015/08/15 15:42)
 bartosz9strzal w 10 :)

(2015/08/16 18:17)