DPS jedno słowo i Pan Osiecki też tylko jedno słowo

/ 36 odpowiedzi
Już chciałem się położyć spać , przecież jutro normalny dzień , najpierw pociąg , bo do Warszawy do pracy . Jednak problem DPSu nie pozwala mi zmrużyć powiek , kiedy pomyślę , o tych bezbronnych starszych ludziach  , którzy cierpią tam w tym domu przemocy , jak pisze gazeta burmistrza Ziemia . Ci ludzie są narażeni na stresy ze strony dzisiejszych nadzorców , jak również w snach wspominają  tych którzy już byli , a którzy powinni coś widzieć , ale nic nie widzieli, jak obecny burmistrz Osiecki.Tak mi to się w tej głowie zadomowiło , że postanowiłem zwrócić się do Pana Osieckiego , o natychmiastową reakcję co do tych ludzi , którzy w ośrodku w Młodzieszynie znaleźli się dzięki opiece społecznej miasta Sochaczew.Tych pensjonariuszy jest około 40 -stu.Panie Osiecki , aby uchronić tych ludzi przed naciskami ze strony , ludzi powiatu ,jak pisała podobno Ziemia , Naciskam , aby przeniósł Pan tych ludzi do innych ośrodków opieki .Z tego co czytam w w ZIEMI , to Panu Panie Osicki leży na sercu los tych ludzi . Pozostawiając ich pod nadzorem ludzi którzy byli wcześniej ( myślę tu o średnim personelu), popełnia Pan błąd . Nalegamy my opiekunowie na przeniesienie ich do innych placówek , chyba to nie takie trudne.
DPS dwa słowa, dwóch nadzorców, dwóch wicestarostów odpowiedzialnych za nadzór: Osiecki i Ciura. 
I niech pan burmistrz idiotów z ludzi nie robi, bo sam go nadzorował jako wicestarosta w czasie, którego dotyczą domniemane nieprawidłowości. 
Panie burmistrzu pamiętamy i rozliczymy. 

(2014/10/28 21:37)
Jeśli DPS wiesz coś na ten temat zawiadom prokuraturę tylko nie sochaczewską  o podejrzeniach  wobec Burmistrza. Prawdą jest taka ,że tu jest układ  małe miasto wszyscy się znają i Sochaczewie nikt nikogo nie ukarze .  Jestem przekonany  ,że te urzędniczki  z DPS podejrzane zostaną  uniewinnione Jak Sawicka została uniewinniona A wicestarosta Ciura śmieje i wytacza procesy ponoć mediom jak by był pewny wszystkiego ,że będzie niewinny  A biedne staruszki się nacierpiały . Prokurator dla radia victoria mówiła ,że to wierzchołek góry lodowej a skończyło się jedynie na urzędniczkach Starosty  Wystarczy posłuchać jak powiedział Czazasty  o aferze DPS

(2014/10/28 22:00)
Czarzasty to sam powinien zniknąć z polityki po aferze Rywina. 

(2014/10/28 22:27)
UKŁAD? Czy Ty siwy30 posądzasz naszych szacownych sędziów i prokuratorów o to, że są w jakimś układzie? Uważaj, bo to już pomówienie, którym prokuratura - gdyby miała taką wolę - może się zająć. Ale chyba się raczej nie zajmie...

Zaraz, zaraz, czy to nie poseł Maciej Małecki z lokalnego PiS bronił lokalnego sądu i prokuratury przed reformą Gowina? Oczywiście z czystej troski o lokalnego obywatela...

Więc nie pisz mi tu o układach - myślę, że nie masz prawa. Chociaż Wy uważacie, że sama etykieta upoważnia Was do głoszenia jedynie słusznych praw i przyznawania sobie tylko sprawiedliwości!

(2014/10/28 22:38)
robertma - Czarzasty przyklei się do wszystkiego, żeby tylko podtrzymać swoją wegetację w polityce. A koledzy z naszego polskiego prawego sektora chętnie się sprzymierzą z każdym, nawet najbardziej zdyskredytowanym politykiem, żeby tylko dojść do żłoba. Wbrew nazwie - zero zasad. Wszelkie środki dozwolone.

(2014/10/28 22:43)
Panie burmistrzu i ja sądzę , że tych ludzi powinien Pan zabrać z tego "brudnego " gniazda i przenieść ich do innych placówek . Od afery mija już rok , Pan w ziemi swojej gazecie tak się bardzo martwi o tych ludzi , a w rzeczywistości nie kiwnął Pan palcem aby im pomóc. Jest to nie do przyjęcia.

(2014/10/29 06:11)
Skoro Burmistrz będąc Wice w Powiecie nie widział nieprawidłowości w DPS, a teraz ubolewa nad nimi to rzeczywiście jest to ostatnia chwila by zadbać o tych ludzi i przenieść ich gdzie indziej z tego rzekomo "siedliska zepsucia" jak o tym piszą media. Zabrać ludzi i zamknąć budę , tak by się teraz należało zrobić, jak tam bym teraz po tym co przeczytałem nie oddał bym matki pod opiekę tych ludzi, nigdy. Zamknąć DPS, a towarzystwo rozpędzić.

(2014/10/29 09:39)
Nie przeniesie... Jednym z pomniejszych celów afery - w założeniu, że uda się desant nowych-starych sił na powiat - jest przejęcie kontroli nad DPS. A wtedy pod hasłem naprawy tego co zepsute wsadzi tam swoich żołnierzyków - m.in. aktywnych na tym forum. Cóż - proza życia lokalnej polityki...

(2014/10/29 09:48)
Hahaha, to ciekawe  bo DPS nie stoi na terenie miasta i mu nie podlega tylko na terenie Powiatu, dobrze tylko że ktoś się w końcu zainteresował tym co wyprawiała ta banda szubrawców w tym Domu, jakie decyzje zapadną, czas pokaże.

(2014/10/29 09:48)
Tiaaa.... Na terenie powiatu... I oczywiście nikt z politycznych przyjaciół burmistrza nie startuje do powiatu. I burmistrzowi też powiat w ogóle pewnie zwisa i nic co po tamtej stronie go nie interesuje...  CWKS - Ty na prawdę masz nas za stado baranów? Nie no, to oczywiste, zresztą cała ta ekipa najsprawniej zarządzająca medialnymi aferami ma nas za stado baranów!

(2014/10/29 10:12)
Dawno powinni zlikwidować reformę powiatów i by nie było afery

(2014/10/29 10:33)
alekq na szczęście afery  są wynikiem działań w czasie przeszłym i jest od tego Prokuratura aby to do końca wyjaśnić i postawić zarzuty komu trzeba.
 siwy a co zmieniła ta niby reforma administracyjna?

(2014/10/29 10:47)
z tego co wiem to odkąd nie ma w DPS JN-S i doglądającego nadzorcy, to placówka funkcjonuje właściwie; ludzi spokojnie i uczciwie  pracują, mieszkańcyotworzyli się rozmawiają - bawią się, Teraz nie ma potrzeby nikogo z tamtąd zabierać ....Bicie piany o Osieckim jako - o już chyba tylko d..le uwierzą w jego odpowiedzialność za to co się działo ...ale i tacy są wśród nas ..

(2014/10/29 11:08)
TACY FASZYŚCI JAK TY ARES NIE SZANUJĄCY PRAWA INNYCH DO WŁASNEGO ZDANIA, MAM NADZIEJĘ ŻE ADMINISTRATOR ZABLOKUJE CI KONTO I PRZESTANIE TOLEROWAĆ TE WYZWISKA!!

(2014/10/29 11:28)
CWKS i tu się z Tobą zgadzam, tak jak piszesz,  ares to faszysta . I zgadzam się z Tobą ,że powinni zablokować go na tym portalu.

(2014/10/29 12:00)
 Bo oczywiście ktoś  ma inne poglądy , można wyrazić swoje zdanie, nie zgadzam się jesteś w błędzie, posiadasz błędne informacje itd. ale tutaj jest tak  że od razu padają, wyzwiska , obelgi itd. a narzucanie na siłę komuś swojego zdania i domaganie podporządkowania się to można jednak nazwać faszyzmem i nie sądzę abym tu kogoś obraził w tym momencie.

(2014/10/29 12:23)
W myśl prawa polskiego jeśli ktoś przedsięwziął tylko podejrzenie o popełnieniu przestępstwa, powinien niezwłocznie, to znaczy bez zbędnej zwłoki i czym prędzej powiadomić organy ścigania. Tym bardziej niezwłocznie należy to uczynić jeśli przestępstwo ma miejsce. A tymczasem czytamy w artykule i słyszymy że ci ludzie mają wiedzę, a nawet dokumenty i latami chodzą z tą wiedzą, a ja mam pytanie w jakim celu ? Pomijając fakt zatajenia takich informacji, czy bezprawnym dysponowaniem dokumentami firmy bez powiadomienia organów jeśli coś było nie tak, stają się winni przestępstwa.    I nie ma tłumaczenia że bałem się o pracę lub mnie ktoś przymusił. Kto wiedział i nie zgłosił jest tak samo winny jak potencjalny sprawca.

(2014/10/29 15:32)
CWKS: "alekq na szczęście afery  są wynikiem działań w czasie przeszłym i jest od tego Prokuratura aby to do końca wyjaśnić i postawić zarzuty komu trzeba."

CWKS - TO DLACZEGO ZAMIAST CZEKAĆ SPOKOJNIE NA OSKARŻENIE PROKURATURY I WYROK SĄDU CIĄGLE NAM TĄ SPRAWĘ ODGRZEWACIE? Odpowiadam - bo jest dla Was wygodnym pretekstem do bicia w Ciurę i odwracania uwagi od spraw miasta!

ares11: "z tego co wiem to odkąd nie ma w DPS JN-S i doglądającego nadzorcy, to placówka funkcjonuje właściwie; ludzi spokojnie i uczciwie  pracują, mieszkańcyotworzyli się rozmawiają - bawią się"

ares11 - TO DLACZEGO CIĄGLE TE SAME TRZY OSOBY WYGADUJĄ W RÓŻNYCH MEDIACH, ŻE ŻYJĄ W STRACHU? Odpowiadam - bo sumienia gryzą i będą gryźć nadal. Tam już za samo zatajanie posiadanej wiedzy grozi wyrok! A przecież ciekawym zbiegiem okoliczności jeden z panów w jednym miejscu narzeka, że wredna kasjerka nie pokazywała mu ile dostał premii, a w drugim że ta sama kasjerka wynosiła mu z roboty kwity księgowe! Przecież ślepy zauważy, że ręka myła rękę, tylko kiedyś się nie dogadali! Ale ja wietrzę, że dochodzi tu jeszcze jedna kwestia - komuś trójka bohaterskich pracowników DPS chyba dała się politycznie wykorzystać (dwójka z nich startuje w wyborach - przypominam!), mówiąc chyba o dwa słowa za dużo i tym samym wystawiając się na strzał prokuratury... I strach ich już teraz do końca śledztwa nie opuści...

(2014/10/29 18:34)
no i znowu starszenie ..!! ale z drugej strony jak pracowikom za samo zatajenie grozi wyrok to co czeka tych co robili przekręty ???trzy osoby się pokazują - źle !
nikt się nie okazywał - źle w reportarzu  DPS wystąpiło ok 15 osób  - źle bo kto w tym czasie pracował ?! 
ku..wa czy ktoś komuś w tym mieście dogodzil czy jeszcze nie ?!
miasto" nie spełnionych obietnic" burmistrza i ogłupiałych ludzi .....!!!  

(2014/10/29 22:15)
do CWKS i Stawik12
zamykanie ludziom ust za prawdę to dopiero faszystowkie metody !?
myślę ze cała nasz trójka doskonale zna prawdę o DPS  - tylko stoimy po przeciwnej stronie barykady :))) 

(2014/10/29 22:22)
Ares11 - ale nam nie trzeba dogadzać, tylko nie robić z nas idiotów! A po 9 miesiącach lektury dziesiątków tekstów i wysłuchania tyluż audycji ja osobiście i wielu innych ludzi - także na tym forum - w tych wszystkich oskarżeniach dostrzega coraz więcej nieścisłości. "A dziad wiedział - nie powiedział", kasjerka nie pokazała listy płac - ale dostarczała poufne dokumenty, kiedyś byli razem na liście wyborczej - dziś biedni i "zastraszeni", ale przez przypadek na konkurencyjnych listach wyborczych. A w tle politycy PiS wydający wyroki moralne, legitymizując się przy tym zdyskredytowanym aferzystą z SLD. Pewnie coś jest na rzeczy w tej aferze, ale wiele doniesień się nie sprawdza, a niektóre początkowe oskarżenia nagle zniknęły z dyskursu. Z kolei narracja mediów jest taka, że głównym beneficjentem afery staje się obecny burmistrz, choć on przecież też powinien swego czasu reagować, a nie reagował. Niestety wiele nitek z zaangażowanych w podgrzewanie sprawy mediów też prowadzi na ul. 1 maja, co rodzi poważne podejrzenia o wywołanie tematu zastępczego i starania o utytłanie w błocie konkurenta politycznego. To nie jest oczywiście karalne, ale na pewno naganne moralnie. Ok, przekonaliście mnie co do poważnego ograniczenia zaufania do wicestarosty i jego ludzi. Ale Wasze perfidne metody maskowania nieudolności aferkami, wywoływanymi na dodatek za Waszą namową przez ludzi o wątpliwej reputacji i bez kręgosłupa moralnego sprawiają, że Wam też już nie jestem w stanie zaufać.

No ale Twoje rozżalenie rozumiem - tyle wysiłku (zmobilizowanych aż 15 pracowników DPS, w tym 3 w roli kamikadze, zaangażowane prawie wszystkie OKOŁOMAŁODOBRE media, posłowie i upadli politycy) i wszystko na nic! Przebóg - jam przejrzany! I weź tu zorganizuj ludowi hecę - nie docenią niewdzięczniki!

(2014/10/29 23:13)
Afera DPS pewnie będzie odgrzewana jak Smoleńsk ,przy każdej dogodnej okazji przez PIS i popleczników.Szkoda tylko ludzi ,których do tego wykorzystują.

(2014/10/30 08:03)
Może nie jestem dokładnie zorientowany w sprawie ale jak czytam te wszystkie komentarze to widzę tylko przebijanie piłeczki na drugą stronę, a to Osiecki nie dopilnował i nie kontrolował, a to Ciury wszystko jest wina, a czy to nie była przypadkiem wina pracujących tam osób? To tak jakby sąd chciał ukarać pracodawce za to że jego pracownik ukradł coś z zakładu pracy? Wiem że to abstrakcyjne porównanie ale z mojej perspektywy tak to właśnie wygląda.

(2014/10/30 08:32)
bartosz9 - ależ ja nie przerzucam piłeczki. Ja stwierdzam, że:

1. Wszystko wskazuje na to, iż cała ta sprawa jest wyjątkowo aktywnie i wrednie wykorzystywana w kampanii wyborczej. I dodatkowo wnioskuję, iż czyni się to w jakimś celu - utytłania w błocie przeciwników i odwróceniu uwagi wyborców od własnego komitetu.

2. Obydwaj panowie są związani ze sprawą, więc takie postępowanie jak wyżej jest niemoralne. Niezależnie od oceny moralnej obydwaj panowie i posługujący im ludzie są dla mnie skreśleni ze względu na udział w całej sprawie.

A Ty bartosz9 stosujesz klasyczną zagrywkę swego komitetu wyborczego - odwracasz kota ogonem, żeby zabełtać ludziom w głowach. Jeśli zaś jesteś już taki dociekliwy, to wśród pięciu podstawowych funkcji zarządzania jest NADZÓR I KONTROLA. Jeśli panowie nie wypełnili tej funkcji to nie nadają się do zarządzania i dziękujemy im. A dodatkowo powinni się obawiać, bo jeśli byłej dyrektorce udowodnią jakiekolwiek przestępstwo w badanym okresie, to w następstwie tego panów może czekać śledztwo w sprawie BRAKU NADZORU. A to jest karalne, w tym m.in. zakazem zajmowania stanowisk kierowniczych w urzędach organów władzy publicznej. No ale biorąc pod uwagę tempo prac prokuratury (o ile po noweli prawa prokuratura poradzi sobie z koniecznością udowodnienia winy bez zwalania sprawy na sąd), to takie śledztwo może ich czekać nie wcześniej niż za trzy lata...

(2014/10/30 10:02)
Wyborcy mają swój rozum i sami muszą zdecydować czy wybrać osobę o wysokiej kulturze osobistej , Burmistrza który skutecznie kieruje miastem od 4 lat,czy  równie skutecznego byłego Burmistrza który kierował miastem przez dwie kadencje,

-czy amatorów z partii   nieudolnie Rządzącej krajem od 7 lat
- Partii w której od 7 lat toczy się bezustanna walka o przywództwo, o pozycję wewnątrz jej struktur i o stołki
- partii której członkowie się gryzą jak psy, przykład ostatni ostry konflikt Protasiewicza ze Schetyną
- partii awanturników politycznych, ludzi zapalczywych jak Stefan Niesiołowski
- partii ludzi zakompleksionych szukających kariery i dowartościowania się
- partii w której  jest wewnętrzny rozdźwięk  i brak porozumienia którego ze swoich kandydatów poprzeć
- partii  w której powołano  sztab do walki z  CHAMSTWEM wewnątrz jej struktur.
- partii ludzi ubranych w luksusowe, eleganckie garnitury po 4 tyś zł za pieniądze staruszków
-partii której jedynym efektem dotychczasowej działalności jest wysokie bezrobocie i emigracja zarobkowa

Sami zdecydujcie Państwo czy chcecie mieć spokój i dalszy dynamiczny rozwój miasta, czy hucpę polityczna taką jaką robią tu klakierzy PO umocowani na tym forum przez swoich mocodawców?

(2014/10/30 10:02)