DPS jedno słowo i Pan Osiecki też tylko jedno słowo

/ 36 odpowiedzi
CWKS - Ty to już nawet śmieszny nie jesteś. Z jednej strony obruszasz się "co ma piernik do wiatraka", gdy próbuję powiązać klikę burmistrza z rozdmuchiwaniem afery DPS-u, a z drugiej strony próbujesz utytłać w błocie miejskie PO przykładami z poziomu rządowego. Ty stosujesz prawo Kalego "jak ktoś Kalemu ukraść krowę to źle, ale jak Kali komuś ukraść krowę to jest ok". Żal mi Ciebie gościu!

A może to nowa, desperacka taktyka Waszego komitetu po spaleniu "taktyki DPS" na panewce?

(2014/10/30 10:13)
Skutek będzie taki że wszyscy umazani w sprawę co to niby nie chcieli a musieli i to jak mówią latami, a teraz się na jedynych sprawiedliwych kreują, bez względu na sympatie polityczne dostaną po pajdzie i tyle. A wątpliwej sławy ośrodek Starosta zamknie, albo odda w prywatne ręce. 

(2014/10/30 10:19)
Alekg, widzę, że szufladkujesz mnie po moim wpisie do jakiegoś komitetu, a bardzo się mylisz. Gdybyś był użytkownikiem tego furum wcześniej wiedziałbyś , że pochodzę z Sochaczewa i życzę temu miastu jak najlepiej, ale już tu nie pracuję i nie mieszkam, więc nie jestem zaangażowany w żaden komitet :) Ale boli mnie bardzo jak wracam tu czasem do rodziny czy znajomych i widzę jak to miasto podupada, jak bardzo się zmieniło na przestrzeni tych nawet kilku ostatnich lat, pamiętam jakie ludzie mieli nadzieje przy budowaniu hal na polach Czerwonkowskich, a jaka sytuacja jest wiadomo (praca w większości za grosze przez agencje), podobnie z terenami po cegielni. Widzę jak to miasto się wyludnia, jeżdżąc po nim wieczorem, widzę ilu ludzi jest zmuszonych codziennie tłuc się pociągami do Warszawy poświęcając czas który powinni spędzać z rodziną na dojazdy do pracy, widzę zalew w którym kiedyś się kąpałem, a teraz w tej wodzie samochodu bym nie umył, widzę sochaczewską prokuraturę której wielu tak broniło, a jak się za to odpłaca, możemy potem czytać w gazetach o kolejnych skandalicznych decyzjach. Widzę Sochaczewskie kluby sportowe borykające się z problemami, dziurawe drogi, zaniedbane parki i muszlę koncertową, oraz młodych ludzi którzy nie widzą przyszłości w tym mieście. Widzę też osoby starające się o mandat radnego tylko po to żeby wspomóc swój budżet a nie po to żeby coś w tym mieście zmienić. Można by tak jeszcze długo wymieniać, i na pewno nie jest to kwestia ostatnich 4 lat rządzenia tym miastem, jego upadek, zaczął się o wiele wcześniej.

(2014/10/30 10:22)
Zawsze mówiłem - prywatne ręce to jest to! I koniec kolesiostwa! W Niemczech większość ośrodków prowadzą albo Joannici albo diakonat protestancki i sam bym się tam na starość przeniósł! A co najważniejsze - żadnych afer tylko proste rozliczenia finansowe między nimi. No i dyskurs przy wyborach jakby kulturalniejszy - w końcu nie ma gdzie obsadzać żołnierzyków...

(2014/10/30 10:26)
bartosz9 - a to bardzo Ciebie przepraszam, ale Twój wpis z początku wyglądał mi na zaangażowany politycznie. Za to co piszesz o mieście - szacun! Jesteś prawdziwym patriotą naszej małej ojczyzny. Myślimy podobnie, bo i mnie to wszystko boli o czym piszesz. Ja też pracują poza naszym miasteczkiem (w Warszawce). Może właśnie dzięki temu szerzej patrzę na sprawę i widzę jak nasz kochany Sochaczew przestaje być miastem naszych nadziei, a staje się zwyczajnym grajdołem... To mnie boli i też widzę, że to "praca zbiorowa" kilku ekip. Dlatego uparłem się, by na tym forum pokazać istotę lokalnej "polityki", w której gubi się dobro miasta, a liczy się tylko kto kogo. Najlepszego życzę!

(2014/10/30 10:36)
Zgadzam się z tezą że nasze miasto zmierza do upadku, a ostatnie decyzje władzy tylko go przybliżają. Drożyzna w opłatach, za wodę i ścieki, rosnące jakieś stałe opłaty abonamentowe wynikające z braku umiejętności zarządzania spółką ZWIK, wysokie podatki. Na każdym kroku cię czeszą człowieku jak baranka. Nic taniej, a niech by tak jeden z drugim ogłosił że opłaty stałe za wodę i ścieki nie wzrosną, że za ciepło nie zapłacę więcej. Nie słyszę tego, a to znaczy że mają mnie w tyle ? Podziękuję przy urnie .

(2014/10/30 11:29)
 "Tanio to jedzą psy, mężczyzna powinien zarabiać a nie oszczędzać!!!"

(2014/10/30 11:43)
plastek czytać umiesz to sobie przeczytaj dlaczego.

(2014/10/30 17:44)
Plastek - to jasne: tam będą konkretne pytania o wizję przyszłości, na które nie będzie można odpowiedzieć komunałami o ul. Staszica, Szpitalu Miejskim i DPS-ie. Dla własnego bezpieczeństwa już lepiej się przemęczyć na koncercie chopinowskim, chociaż z innych nie raz się uciekało...

(2014/10/31 01:54)
 Wydaje mi się że żyjemy w Wolnym Kraju i każdy ma prawo zdecydować czy weźmie w czymś udział czy nie, czyba wam sę epoki albo systemy popier...

(2014/10/31 10:08)