Drzewa idą pod topór.

/ 11 odpowiedzi / 2 zdjęć
Będą wycinać drzewa nad zalewem Boryszew.Wydział Ochrony Środowiska przygotowuję zezwolenie na wycięcie 29 drzew nad zalewem Boryszew na terenie należącym do Skarbu Państwa.W tym celu oznakowano 33 drzewa farba kol.czerwonego.Ale to było mało i z informacji jakie posiadam przedstawiciel Zarządu PZW Koło Sochaczew-Miasto pp.sam osobiście Prezes Koła oznaczył kol.pomarańczowym samowolnie następne drzewa i jak wynika z liczb namalowanych jest tego ok.56 szt. drzew oznakowanych i przeznaczonych do wycięcia plus oczywiście drzewa oznakowane przez UM(33 szt).Wycięte drzewa jak to było w latach poprzednich pp. znowu pojedzie do prywatnych domów działaczy(idzie sroga zima).Ludzie zróbcie w końcu coś bo jak tak dalej pójdzie to będziecie siedzieli na patelni bez jakiego kolwiek cienia .Sam tego BETONU nie skrószę.ONI nie rozumieją ,że wyrzadzają szkody nie tylko w przyrodzie,ale pozbawiają Nas wędkarzy i mieszkańców miasta  świeżego czystego tlenu.JAK DŁUGO TA BEZMYŚLNOŚĆ BĘDZIE TRWAŁA.Mariusz Bajurski "Sochaczewski Wędkarz"

(2014/12/02 18:49)
Kurde coś mi nie wychodzi z dodaniem zdjęć.

(2014/12/02 19:00)
Głównym producentem tlenu są OCEANY. Drzewa tak jak wszystkie żywe organizmy zużywają również tlen :) Co do cienia to i owszem,  popieram.
Nad zalewem nie byłem około 6 lat,  więc nie wiem jak to wygląda. Gdyby teren ten był rozsądnie zagospodarowany pewnie latem byłby zapełniony ludźmi. Przestałem tam uczęszczać ze względu na brudna śmierdzącą wodę,  śmieci po imprezach.A zamiast drzew,  można same krzaki wykarczowac, powstawałyby może ciekawe aleje spacerowe. 

(2014/12/02 19:23)
Mariusz, ja dziś zamieszczę wszystko na blogu. Pracuję jeszcze. 

(2014/12/02 19:55)

gaj
jarl - drzewa pobierają dwutlenek węgla z powietrza i w procesie fotosyntezy zamieniają go na tlen. Efekt cieplarniany to skutek działalności człowieka. Między innymi wycinanie drzew przyczynia się do tego. Leśnicy już dawno to zrozumieli i prowadzą taką gospodarkę lasami która w miejsce wyciętych drzew każe robić nowe nasadzenia. W miastach... cóż - ta świadomość jest bardzo niska.

(2014/12/03 05:47)
 Cejrowski nie jest moim idolem ale lubię go czasami posłuchać,jest to taki Korwin Mikke podróży,za tropem tego filmiku (link) poszukałem w googlach i W.C. ma trochę racji,drzewostan zapobiega erozji gleby no i daje cień!https://www.youtube.com/watch?v=3smpBxO-r_w

(2014/12/03 08:11)
trochę ze strachu od razu odpowiadam (m.in. do Gąsiora,metasekwoi i innych) filmik polecony i mój komentarz to trochę sarkazmu i trochę przekory,jestem absolutnie przeciwny BEZMYŚLNEJ i NIEUZASADNIONEJ wycince drzew,Ci którzy z taką łatwością decydują o kasacji drzewostanu w mieście niech zaczną od swoich działek i ogródków-wszystko we pień,drzewka,iglaki,krzaki ! nawet trawę zasypać piaskiem.Pozdrawiam obrońców zieleni,Karol miał jakąś akcję wymyśleć

(2014/12/03 09:05)
To jest taki piękny zakątek.Gdyby go mądrze uporządkować, zachowując dużo drzewostanu, mieszkańcy mogliby tam spędzać wolne dni.Muszą rosnąć starsze drzewa, żeby mogły w nich żyć różnorodne ptaki i zwierzęta. Muszą byc dziuple dla dziuplaków i wiewiórek, musi być trochę nioezgrabionych liści, żeby mnożyły się w nich robaki, gnieździły jeże.To po prostu łańcuch pokarmowy. Uczymy się o tym już w czwartej klasie szkoły podstawowej /właśnie sobie powtórzyłam fotosynteze i łańcuch pokarmowy dzięku wnukowi:)/.Połączmy siły i uratujmy co się da. W Chodakowie też możnaby zrobić jakieś kąpielisko nad zapuszczonym stawkiem.

(2014/12/03 14:50)
W małej osadzie na Mazurach kąpielisko ludzie ze wsi zrobili sobie sami. przywieźli dwie wywroty piasku, zaprosili chłopaków, żeby to rozgarnęli. Powstała mała plaża dla dzieciaków i spłaszczone dno. Sołtys pił piwo i zachęcał wszystkich do pomocy. Potem zrobili sobie grilla. Dla kogo robili? Dla siebie. Dlaczego? Żeby pluskać się, ale nie z przyjezdnymi. Wójt coś dał? Nic. Chcieli coś? Niczego nie chcieli.To było a'propos kąpieliska

(2014/12/03 21:33)
Tu nic się nie zmienia od lat i sądzę że nic się nie zmieni na lepsze, do tego trzeba by gospodarza a takowego brak. Są gwiazdorzy i złotousty obiecywacze, a nie gospodarze. Ludzie takich lubią, co im tam jakieś drzewa, wezmą na podpałkę, jak dzicy.   

(2014/12/06 21:49)
drzewa wycinają jacyś fachowcy a przeważnie te na których jemioła rośnie ,a chytre żeby dali gałązkę  darmo to nie ma mowy .

(2014/12/06 22:02)