Drzewa padają mimo zakazu

/ 7 odpowiedzi
1 marca zaczął się, wg polskiego prawa okres lęgowy ptaków i jednocześnie zakaz wycinki drzew. Na zdjęciu bardzo aktualny obrazek z rogu ulic Wojska Polskiego i 15 Sierpnia. Trzy kilkudziesięcioletnie, o ile mnie pamięć nie myli lipy zostały tu wycięte w dniu 1 lub 2 kwietnia. Kto wydał pozwolenie na wycinkę zdrowych, starych drzew miesiąc po terminie wprowadzenia zakazu!? 
Szanowni mieszkańcy Sochaczewa, nie dajcie wykarczować tego miasta i zamienić w pustynię! Jeśli znacie podobne przypadki zamieszczajcie informacje i zdjęcia w niniejszym wątku lub otwierajcie podobne. Naprawdę najwyższy czas zatrzymać to szaleństwo i postawić kilka pytań sprawcom tego bezmyślnego barbarzyństwa które się tu dzieje na naszych oczach. 

sprowadzić FBI ,wyjaśnić temat.

(2015/04/05 09:03)
te mnie ten temat strasznie drażni ponieważ sam widzę mnóstwo drzew pamiętanych z czasów własnej młodości wyciętych w sumie nie wiadomo po co. Staram się tłumaczyć teoretycznie występującym dla przechodniów zagrożeniem itp. ale w wiekszości przypadków to się kupy nie trzyma, dlatego ponawiam pytanie kolegi - kto za tym stoi i jaki ma w tym interes? 

(2015/04/05 10:32)
Drzewo lipowe do kominka raczej się nie nadaje mało energetyczne , szybko się spala... jednak wycinane jest często wyłącznie pod zamówienie... gdyż jest idealne do obróbki artystycznej... taki pojedynczy zdrowy pień to wartość nieoceniona dla rzemieślnika rzeźbiarza... tam wycięte zostały podobno 3 zdrowe ogromne pnie ja pamiętam że te drzewa już były duże na początku lat 80tych kiedy szło się z rodziną do ''Wrocławianki'' na lody... więc pustką w tym miejscu teraz wieje... równą pustce głowy która nakazał wycięcie tych pięknych drzew...

(2015/04/05 11:44)
Prawdopodobnie drzewa są  wycinane także bez zgody władz. Bladym świtem są wycinane, szybko wywozone,zanim ktoś to zauważy jest po sprawie.Ludzie nie reagują, bo myślą, że była zgoda na wycinkę.

(2015/04/06 15:54)
pewnie Burmistrz i jego świta obejrzały W Cejrowskiego który chyba też nie lubi drzew

(2015/04/06 16:53)
takie nieśmiałe zapytanie do redaktorów e-Sochaczew-dlaczego linki kiedyś wchodziły bezbłędnie a teraz ""nie ma takiej strony""?wklejone prawidłowo,zaznaczone ,podane na tacy? jakiś nowy regulamin bo nie czytałem i nie mam ochoty?wqrwia mnie to !! dziękuję za uwagę

(2015/04/06 19:20)
z nocnego nasłuchu TVP Warszawa--Prokuratura w Radomiu wszczęła postępowanie w sprawie niegospodarności w zakładzie usług komunalnych-wycinka drzew na ok 1 miliona zł

Jak informuje Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu, śledztwo dotyczy działań „w okresie od daty bliżej nieustalonej do dnia 26 stycznia 2015 roku a dokładniej o nadużycie udzielonych uprawnień i niedopełnienie obowiązków przy wycince drzew i wyrządzenie znacznej szkody w majątku Gminy Miasta Radom”. Jak czytamy w komunikacie prokuratury "pokrzywdzony wstępnie oszacował wartość szkody na kwotę 1 mln złotych".

Obecnie przesłuchiwani są świadkowie. - Zabezpieczana jest dokumentacja dotycząca wycinki drzew, w późniejszym czasie zostanie powołany biegły do ustalenia czy rzeczywiście szkoda powstała, jeśli tak, to w jakiej wysokości. W dalszej kolejności prokurator po analizie zebranych dowodów ustali czy i komu przedstawi zarzut niegospodarności i wyrządzenie szkody w majątku Gminy Miasta Radom – czytamy w komunikacie przesłanym przez rzecznika. Śledztwo ma potrwać do 13 czerwca 2015 roku.

(2015/04/08 03:31)