Duża pensja radnego Orlińskiego

/ 29 odpowiedzi / 3 zdjęć
Nie często mówi się o Adamie Mirosławie Orlińskim kandydacie na posła. Co o nim wiemy? Przeważnie wiedza kończy się na tym się że jest radnym wojewódzkim z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. Aby dowiedzieć się więcej musimy zajrzeć do Biuletynu Informacji Publicznej http://www.bip.mazovia.pl/bip/oswiadczenia-majatkowe/radni-wojewodztwa/osoba,456.html Dzięki oświadczeniu dowiadujemy się że ten nasz popularny radny wojewódzki jest bardzo zaradny i to dziwnym trafem otrzymała pracę w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie, który to fundusz podlega bezpośrednio pod PSL -owskie władze Wojewódzkie, które nasz radny Adam Orliński jako Radny Sejmiku wybiera (Marszałka i Zarząd województwa wybierają i kontrolują władze wojewódzkie). Co prawda jest to zgodne z prawem ale w mojej opinii niemoralne i nieetyczne i po linii partyjnej. Według oświadczenia majątkowego wynika że nasz radny w roku 2014 zarobił niespełna 136 000 zł rocznie co daje miesięczny zarobki na poziomie 11 000 zł. Dodatkowo według tego samego oświadczania majątkowego możemy dowiedzieć się że nasz zaradny radny otrzymał diety radnego na poziomie 37 000 zł co daje na miesiąc około 3 000 zł. Razem 11 000 zł + 3000 zł daje 14 000 zł miesięcznie !!! z publicznych pieniędzy. Ja powiem tak jestem w szoku......

(2015/10/18 18:15)

(2015/10/18 18:17)
tadeusz chyba nie do tematu wklejasz fotki.

(2015/10/18 18:31)
No patrzta ile kasy ,a inni za darmo pracują pewnie hihihihihhhih 

(2015/10/18 18:41)
wpietrzyk - konto założone 18.10.2015 - wczoraj :) "Przydeg? nie sondze" :) kolego w przyszłości radzę zakładać konta do szkalowania swoich konkurentów politycznych troszkę wcześniej - przecież wiadomo kiedy wybory więc tak 2-3 miesiące + jakiś niezobowiązujący post na forum wykluczy Cię z grona podejrzeń, tymczasem jesteś Pan bardzo mało wiarygodny. 

(2015/10/19 01:40)
Nie wiem czy to zazdrość, czy próba zagrywki politycznej. Nie od dziś wiadomo, że w ministerstwach dobrze się zarabia, i nic na to nie poradzimy. Może szanowny Pan o nicku wpierzyk, zamiast zaglądać innym do kieszeni, pomyśli co zrobić żeby samemu zarabiać więcej, taka typowa mentalność, opisują ją idealnie słowa pewnej piosenki:
,,Za bogaty ten, kto bogatszy niż ty?
Ludzie zachowują się jak ogrodnika psy.

Ej, czy równasz w dół?
Skoro tobie brak, to niech też braknie mu?
Brak mi słów na takie podejście -
zawiść, zazdrość, zamiast starać się mieć więcej,
tylko myślisz żeby inni mieli mniej''

(2015/10/19 09:38)
@donwiktor -szkalowanie???
To jest właśnie problem naszego zafałszowanego społeczeństwa. Piszesz na PiS - jesteś złodziejem, piszesz na PO - jesteś "katolem", piszesz ile zarabia burmistrz, radny wojewódzki, poseł - szkalujesz!
Ludzie boją się otwarcie mówić prawdę!
Ci ludzie z PO, PSL, PiS, a wcześniej SLD doprowadzili to takich patologii!
Jak KUKIZ mówi prawdę to różne półinteligenci wyzywają go od pijaków, narkomanów, grajków.
Mówienie o wiarygodności w przypadku danych dostępnych oficjalnie też już jest niewygodne?
Dokąd ten kraj zmierza?

(2015/10/19 09:46)
dokladnie! gosciu jakie szkalowanie?? wszystko jest w papierach..
ale sam strzeliles w noge swoiemu kandydatowi gdyz jesli uwazasz ze to co napisal wpietrzyk to szkalowanie a szkalowanie to pisanie o kims źle czyli uwazasz ze zarabianie takich pieniedzy to zło i kurdwa tu MASZ RACJE!
14 tysiecy??? za co powiedzcie?? no ale chlopak chce jeszcze wiecej wiec pcha sie do sejmu
EDIT: bartosz zgodze sie z toba, nie zazdroszcze prawnikom, managerom, itd.. oni zarabiaja z tego co wypracuja, uczyli sie, lizali dupy czy co kolwiek innego i plus dla nich i masz racje trzeba dazyc do tego albo zamknac mordy a nie narzekac ze za malo sie zarabia
ale w przypadku ludzi ktorzy sa na sluzbie, ktorzy sluza temu krajowi i dostaja pensje z naszej kasy zarabianie po 14 tys??? a i zadarza sie wiecej!!
zapodam ci cos do przemyslenia: posel, policjant, strazak - sa to ludzie na sluzbie prawda? sa to ludzie oplacani z naszej kasy? kto powinien zarabiac te 14 tys?? taki poślina w sejmie czy policjant albo strazak? kogo chcialbys widziec bardziej zmotywanego do pracy w sytuacji kryzysowej? - wydaje mi sie ze to pytanie retoryczne.

(2015/10/19 09:52)
To że 29 letni chłopak ma dyrektorskie stanowisko,za dużą kasę w państwowej instytucji,jest na listach wyborczych bardzo wysoko to nie przypadek raczej.Ma czas na pracę,karierę polityczną i pracodawca daje mu wolne wtedy kiedy on chce bo musi przeciąć wstęg na moście lub ulicy to tez chyba nie przypadek.Nie piszę tego z powodu jakiś urazów do tego pana ale myślę że jest się nad czym zastanawiać.

(2015/10/19 10:18)
Znam Adama i powiem tak, to skromny i porządny chłopak. Jestem też pewien, że nie jest dla niego problemem to, że ktoś pisze na publicznym forum, że zarobił tyle czy tyle.
Ja myślę, że problem jest w czym innym. Generalnie głosy w wyborach oddajemy na człowieka. Za nim stoi określona partia polityczna, jej historia, dokonania itd.
Nie ma sensu pastwienie się tak naprawdę nad kandydatami, gdyż Oni są jedynie narzędziami w rekach ich prezesów, szefów itp.
Sytuacja wyglądała by zupełnie inaczej, gdybyśmy wybierali posłów w ramach jednomandatowych okręgów wyborczych.
Widziałem taki wpis na fb "...5 moich znajomych startuje do sejmu i zastanawiam się którego mam wybrać? " - coś w tym stylu...
Bezsensowne pytanie przy załażeniu, że wybierasz partie. To tak jak kupno prali. Pralka ma program i głosuję na pralkę, tę z programem...jedna tylko uwaga - pralka nie kłamie... ;)

(2015/10/19 12:04)
wierze na slowo, moze i uczciwy chlopak - nie znam ale poki system bedzie taki jaki jest, poki bedzie rozdawal jak rozdaje to takie rzeczy beda i tyle, kto to zmieni zeby urzednik nie zarabial 10x wiecej niz policjant czy strazak? powiedz reage kto? jak prawie 90% ludzi olało referendum! część dala sie zmanipulowac a reszta miala to zwyczajnie w d....

(2015/10/19 12:24)
Tak mnie zastanowił ten ryczałt Maćka Małeckiego o którym mówicie, że jest taki wielki. Ja wprawdzie nie otrzymuję ryczałtu, a przejeżdzam rocznie koło 30 tys km z roboty i do roboty czyli zgodnie z tymi co tam jest napisane miałbym koło 33 tys zwrotu za delegacje (wchodzi w to jeszcze ryczałt na jedzenie i spanie). Ani to więc kwota wielka ani jakoś druzgocząca. Wychodzi koło 100 zeta dziennie średnio, a poseł nie jeździ jak ja dookoła komina, tylko ciut więcej. 

(2015/10/19 13:32)
mowisz ze nie wielka? to daj mi 100 dziennie na dojazdy do pracy. tez dojezdzam :) w czym poseł malecki jest lepszy ze dostaje zwroty za dojazdy od panstwa czyli nota bene z mojej kieszeni?
jak ktos w prywatnej firmie ma ryczalt na dojazdy to szef za to placi z zarobionych pieniedzy a nie kur... z wyciagnietych z kieszeni pracownika.
oni doja ze żłoba, doja z naszych pieniedzy, pozniej premier mowi ze nie ma na sluzbe zdrowia i zamykaja szpitale albo nie ma na emerytury??? i ty mowisz ze 100 dziennie to nie duzo??? no dobra przeliczmy ze te 33 tys z delegacji bierze polowa poslow to daje kwote rocznie: 7.6 miliona zlotych!! to niewiele??? w świetle tego ze ciagle mamy deficyt, ciagle rosnie dlug publiczny, dzieci czekaja na opereacje bo nie rodzice nie moga zebrac kasy a taki posel bierze z panstwowej kasy 33 tysiace na benzynkę? 
w jakim gospodarstwie domowym tak jest ze przepalasz kase na benzyne a nie masz na kredyt mieszkaniowy, lekarza dla dzieci albo jedzenie?
oni maja to w dupie bo to nie ich pieniadze, nie zadluzaja siebie tylko panstwo a to ich gowno obchodzi bo dobra posadke zawsze kolega partyjny zalatwi a tu znow drenaż naszych kieszeni. a kto dostanie po dupie - szary czlowiek ktory idzie glosowac na ta bande.

(2015/10/19 14:59)
@kacperskyy
Trochę się z Tobą zgadzam, a może nawet więcej. Uporządkujmy tylko... urzędnik przeciętny to chyba nie zarabia aż tak więcej niż strażak czy policjant. Podejrzewam, że komendant straży pożarnej czy policji w naszym Sochaczewie zarabia więcej niż np. dyrektor w powiecie czy mieście, a na pewno nie mniej - chyba, że się mylę ;)
Dwa, i tu pełna zgoda, w sprawie referendum ludzie dali się zmanipulować. Ten proces manipulacji trawa od 25 lat. Właśnie dlatego tak często słyszymy "nie o taką Polskę walczyliśmy!"
Przykład ze STRATEGII KUKIZ'15 - OBLIGATORYJNE REFERENDUM.
Twórcy Konstytucji w art. 125 zadbali o to, żeby pozbawić naród prawa do samostanowienia. Mamy tam zapis pkt. 3 -"Jeżeli w referendum ogólnokrajowym wzięła odział więcej niż połowa uprawnionych do głosowania, wynik referendum jest wiążący"
Pięć referendum w tym jedno pozytywne, to dwudniowe z milionami przeznaczonymi na kampanię o przystąpieniu do UE, a frekwencja nieco powyżej 50%.
A pamiętajmy o tym, że referendum to święto demokracji!
Tak wiec reasumując powtórzę, nie ma co bić piany na temat kandydata tego czy tamtego, a trzeba dyskutować nad faktycznymi problemami, w tym o największym czyli o zmianie konstytucji.

@Jazlowiak
Diety, dodatki, bonusy - po co to komu? Powinno być prosto, jedna stała kwota i basta. Ten system właśnie służy temu, aby zaciemnić sprawę faktycznego wynagradzania.
W tym kraju nie robi się nic innego jak tylko utrudnia, zaciemnia i utrudnia.
Sorry...takich mamy polityków

Pzdr... :)

(2015/10/19 16:03)
PRZESZKADZA? NIE GŁOSOWAĆ !!

(2015/10/19 16:10)

Czy to naprawdę tak duże dochody?

Dla porównania zarobki kilku dyrektorów sochaczewskich szkół. 

(14 października  w czasie ogólnopolskiej manifestacji przed kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, nauczyciele domagali się zwiększenia nakładów na oświatę, w tym 10% podwyżki płac.)

Dariusz Miłkowski      108 450,13 zł

Julia Jakubowska      104 947,85 zł

Tomasz Obrączka      94 937,18 zł

Hanna Bonecka         94 937,18 zł

http://sochaczew-powiat.bip.org.pl/pliki/sochaczewpowiat/os_m_p_2015_milkowskidariusz.pdf

http://sochaczew-powiat.bip.org.pl/pliki/sochaczewpowiat/os_m_p_2015_jakubowskajulia.pdf

http://sochaczew-powiat.bip.org.pl/pliki/sochaczewpowiat/os_m_p_2015_boneckahanna.pdf

http://sochaczew-powiat.bip.org.pl/pliki/sochaczewpowiat/os_m_p_2015_obraczkatomasz.pdf

(2015/10/19 16:26)
Zabrałem głos w sprawie kosztów przejazdu posła z okręgiem o długości 150 km. Porównałem z własnymi dojazdami. Nic wielkiego mi nie wyszło, co nie zmienia faktu, że każdy z nas może zostać posłem i zrezygnować z diety poselskiej, zwrotu kosztów podroży, hotelu sejmowego i innych apanaży. Ja nie zrezygnowałbym z tego jako poseł opozycji, bo to rządzący mają wysokie pensje, a opozycja gdyby nie te pieniądze, nie miałaby nic do powiedzenia. 

(2015/10/19 16:27)
Z kilometrówkami to jest tak że większość z nas odnosi wrażenie że poseł to osoba która większość życia jeździ samochodem lub lata samolotem.Oni tłumaczą to tym że spotykają się z wyborcami a tak naprawdę to robią  sobie kampanię wyborczą w ciągu całej kadencji,przecinają wstęgi,robią sobie zdjęcia z oficjelami.Te pieniądze są w większości zmarnowane niestety.

(2015/10/19 18:15)

(2015/10/19 18:51)
Jestem w szoku,że tak pożno zaatakowali Adama,który przyczynił się w znacznej mierze do realizacji wielu inwestycji w Sochaczewie w przeciwieństwie do Pana Małeckiego.

(2015/10/20 10:07)
@kacpersky&reage a pewnie, że szkalowanie. fakty faktami ale post nie ma charakteru obiektywnego a ma za zadanie snuć domysły, poza tym chyba każdy wie jak działa ten mechanizm - mieliśmy okazję się przekonać na przykładzie Gaika. Nieważne czy oskarżenie z dupy, ważne, że rzucone w strategicznym momencie. Gdyby nie esocho kto by tam pamiętał o co chodziło i jak sprawa wygląda na obecną chwilę. Wybory przegrane i pozamiatane; właśnie dzięki takim rewelacjom jak te wyżej. Nie znam Pana Orlińskiego, ba... nawet jest mi nie po drodze z nim politycznie, ale są pewne granice - choćby dobrego smaku. 

(2015/10/20 11:41)
Abstrahując od tego czy zrobił dużo czy nie, to jednak kłania się temat kadencyjności i ograniczenia sprawowanych funkcji. Czy taki np. Adam Struzik już dożywotnio będzie marszałkiem województwa, czy nie ma innych? Dwie kadencje i koniec. Trzeba dać szansę innym, ale jak? Oni tego nie przegłosują.

(2015/10/20 17:20)
metasekwoja,jak powiedział dyktator Umba Imbe z dorzecza King Kongu,pierwszą kadencję kradłem dla siebie,drugą -- dla rodziny i przyjaciół a w trzeciej zadbam o was-no bo z kogo będę doił?

(2015/10/20 20:41)
Kadencyjność nie jest złym pomysłem. Problem leży cały czas głębiej. Nie głosujesz na kandydata, głosujesz na partię. Tu jest pies pogrzebany. Póki tego nie zmienimy, nic się nie zmieni. Nieważny czy chodzi o PSL, PO czy PIS. Nie znam p. Orlińskiego, nie wiem jaki jest, ale oddając głos na niego nie głosuję na niego tylko na PSL.  W związku  ztym nawet głosując na najuczciwszego człowieka pod słońcem nie mam pewności czy wejdzie do Sejmu czy Senatu, czy zamiast niego nie trafi tam jakaś szuja czy inny złodziej ale umocowany lepiej w strukturze partii.Dlatego JOW mogą pomóc z tym zerwać, tylko nie ma realnej woli politycznej aby to wprowadzić.

(2015/10/21 14:49)

Jakiej woli.

Było referendum i co...

Ludzie wolą głupoty pisać na portalach internetowych niż faktycznie zając się czymś pożytecznym.

(2015/10/21 17:19)