Dyrektor Zespołu Szkół w Chodakowie

/ 20 odpowiedzi

Witam. Zakładam ten wątek ponieważ zastanawiam się jako ojciec mający dzieci uczące się w szkole podstawowej, dlaczego szkołą w chodakowie może kierować osoba na której ciążą bardzo poważne zarzuty które zostały potwierdzone przez Sąd pracy. Z programu nadanego w telewizji ttv dowiadujemy się że burmistrz na to stanowisko powołał Zbigniewa P. pomimo że sytuacja w którą zamieszana jest ta osoba jest ohydna i śmierdząca. Pomijając fakt że prokuratura nie znalazła dowodów wyrok Sądu  o czymś mówi a nuczyciel przynajmniej w moim odczuciu jest osobą zaufania publicznego. Zastanawiam się jakiego zdania są ludzie których dzieci uczą  się w szkole w Chodakowie.

KAT
skoro chcesz poznac opinie to prosze.
moj syn chodzi tam do gimnazjum i  rozmow jakie z nim przeprowadzalem jak i wlasnych obserwacj
dochodze do wniosku ze uczniowie sa zadowoleni ze zmian jakie dotychczas poczynil nowy dyrektor.

natomist czytajac wczesniejsze twoje wpisy uwazam ze jestes jego politycznym wrogiem
i zapominasz ze to dobro i opinia uczniow powina byc najwazniejsza

i jak zwykle pier.... polityka ma byc ocena czyjeś pracy.
zal mi juz was .

(2014/05/02 10:21)
Dochodzi do tego, że ten kto stara się patrzeć urzędnikom i osobom publicznym na ręce jest zły. Przecież oni powinni być bez skazy. Ja chciałbym wiedzieć, czy ten dyrektor popełnił jakieś przestępstwo czy nie. Na pewno coś jest na rzeczy, a urzędas jest wyraźnie pod kapeluszem.Opinia jakiegoś dzieciaka ze szkoły jest nieistotna, bo działalność dyrektora będąca przedmiotem ustaleń sądu dotyczyła innego rodzaju przestępstw. A może mam się odczepić, bo gość jest fajny i maluchom cukierki rozdaje. Ja jeszcze raz podkreślam, że chciałbym żeby sytuacja byłą wyjaśniona - winien czy nie, jego obecne działania w nowej szkole są zupełnie dla sprawy nieistotne, a osoby które go w ten sposób bronią ordynarnie ściemniają.

(2014/05/02 22:22)
Do Kat:Czytając Twoje szanowny kolego wcześniejsze wpisy - to tak jakbyś w UM pracował i właśnie dyżur na forum miał. Dyrektor, którego bronisz zdaje się zarzucane mu czyny popełnił w innej szkole. Tam popytaj, albo choć zwyczajnie się zastanów czemu tam nie pracuje.Pozdrawiam.

(2014/05/02 22:25)

KAT
Kat, może zwyczjnie nie tylko mnie bulwersują fakty które są nie do końca jednoznaczne i u niektórych mogą wywoływać oburzenie a innych zastanawiać. To że ciebie to nie dziwi i że to akceptujesz to twoja sprawa. Zauważ że wszystkie wpisy zamieszcono w przeciągu kilku godzin gdyż dyskusja trwa  od 24 godzin.

(2014/05/03 09:00)
Mam jedno pytanie-dlaczego chcąc pracować w ważnym urzędzie państwowym w którym ważna jest osobowość człowieka,jego postępowanie w przeszłości,postępowanie jego rodziny sprawdzane do 3-go pokolenia wstecz,w tym przypadku zostało to pominięte.?Skoro taki człowiek który zostaje Dyrektorem a w przeszłości miał problemy z prawem absolutnie takiego stanowiska nie powinien piastowaćKAT-nie bierzcie pod uwagę wpisów tej osoby,typowy znajomek Dyrektora co w jeden stołek pi..dzą.

(2014/05/03 09:25)

KAT
  • alias: aifoz
  • w portalu od: 2014-02-05

(2014/05/03 10:17)

(2014/05/03 12:08)

x2x
pytacie o opinie - mój syn uczęszcza do Szkoły w Chodakowie. Zarówno po rozmowach z nim jak rodzicami innych dzieci jedno jest pewne - zarówno poziom nauczania jak również jego kultura znacznie wzrosły. Dyrektor jest osobą kompetentną, ma swoją wizję edukacji.
Nie mnie oceniać sprawy, o których piszecie - prokuratura nie znalazła dowodów......... ale nie wiem, nie mnie oceniać. Ja piszę to co widzę a jestem poziomem nauczania bardzo zainteresowany.

I mam takie samo odczucie jak KAT - Janek, bran i aifoz to prawdopodobnie jedna i ta sama osoba. Szkoda, że admin nie zagląda tu i nie może potwierdzić albo zaprzeczyć czy te loginy logują się z tego samego IP.
Płytkie to, wstrętne i żenujące - dorośli ludzie pomyślałby ktoś

(2014/05/03 21:04)

x2x
i w ramach uzupełnienia - nie, nie jestem zwolennikiem obecnego burmistrza. Wręcz przeciwnie - uważam, że to jego reelekcja to najgorsze dla naszego miasta co mogłoby się zdarzyć.

Ale polityczna, obrzydliwa nagonka, która przetacza się we wszystkich mediach jest dla normalnie myślącego człowieka zupełnie nie do przyjęcia.

Pozwólcie ludziom na samodzielne myślenie - to, że w naszym mieście źle się dzieje wiedzą wszyscy. I na pewno coś z tym zrobią

(2014/05/03 21:09)

Również bym chciał żeby admin potwierdził lub rozwiał wątpliwości x2x i kat !

(2014/05/04 22:07)
Obowiązki nie pozwoliły mi napisać nic wcześniej, ale jestem zmuszony zabrać drugi raz głos w sprawie. Żyjemy w kraju gdzie dużo rzeczy stoi na głowie, a ci którzy dążą do normalności są dziwakami. Akurat najważniejszym problemem wątku okazało się czy "bran" jest jakimś tam "jankiem", czy innym "zdzichem". Pisałem zawsze pod jednym nickiem i będę tak robił dalej, ale wiem, że jak będę chciał to mogę sobie założyć 5, 10, ile mi fantazja podpowie i nikt mi nic nie zrobi. To nie jest problem. Ci, którzy się skupiają na tym pod iloma nickami pisze każda osoba zwyczajnie odwracają kota ogonem i próbują skierować wątek na bezpieczne dla siebie tory.
Piszmy do rzeczy i apeluję o to do wszystkich. Nauczycieli obowiązują nieco inne przepisy niż pracowników pozostałych zawodów. Jest taki dokument jak Karta Nauczyciela, który jasno stwierdza, że stanowisko nauczyciela może zajmować osoba, która przestrzega podstawowych zasad moralnych, nie była karana za przestępstwa popełniane umyślnie, dba o kształtowanie u uczniów postaw moralnych. Praca w szkole oparta jest na uniwersalnych zasadach etyki respektujących chrześcijański system wartości. Jak ktoś ma ochotę, proszę o podanie odpowiednich artykułów. Dokonania Pana będącego bohaterem wątku nijak nie wpisują się w definicję nauczyciela, a tym bardziej dyrektora szkoły i naprawdę dołujące jest to, że niektórym trzeba udowadniać, że białe jest białe a czarne jest czarne. Próbują robić z ludzi idiotów, albo .... Pan dyrektor nie ma nawet etycznych kwalifikacji, żeby w miejscu swojej obecnej pracy być przysłowiowym cieciem. Okazuje się jednak, że wybranym, namaszczonym przez władze można więcej i to jest denerwujące. Śmieszna jest próba obrony tego Pana mówiąca o jego doskonałych menadżerskich dokonaniach. Po pierwsze nie ma nic do rzeczy (weźmy przykład obojętnie jakiej afery o podłożu seksualnym i okaże się, że przestępstw dokonują mili, rzetelni pracownicy utrzymujący przykładne stosunki w pracy). Po drugie konkrety proszę. Ta szkoła jest chyba najbardziej obskurną szkołą w całej okolicy, po prostu w niej straszy. Szare mury, odrapane tynki, wystrój jak z czasów Gomułki. Zwyczajnie najlepsze świadectwo idealnego dyrektora.Na koniec proponuję - nie obrażajmy się wzajemnie - niech to forum służy wymianie poglądów.

(2014/05/05 10:21)

na sprawe mozna patrzec z pkt widzenia urzedowego i ludzkiego:

1) gosc chcial kozaczyc nie jest jakims zboczkiem, dostal nauczke i teraz nie w glowie mu podboje pan sprzataczek. po prostu sie nauczyl rozumu i dobrze pelni obowiazki

2) sa pewne procedury wg ktorych osoby molestujace nieletnich, podwladnych nie powinni zajmowac pewnych stanowisk tym bardziej w urzedach panstwowych i koniec.

ja znam tylko suche fakty i nie mnie jest wydawanie wyrokow. wiem tylko co z pkt widzenia urzedowego powinno byc zrobione a jak mozna do tego podejsc po ludzku... tylko teraz kto wezmie na barki taka odpowiedzialnosc? zeby nie dopuscic do sytuacji jakie znamy z tv: "taki dobry czlowiek byl, co dzien smieci wynosci... nikt sie nie spodziewal ze.."

ciezki temat na prawde.

(2014/05/05 11:03)
 No pewnie że nie, sprawy rozwodowe są w kompetencji Sadu Okręgowego: Sędziów i Ławników Sądowych

(2014/05/05 11:35)

x2x
Obowiązki nie pozwoliły mi napisać nic wcześniej, ale jestem zmuszony zabrać drugi raz głos w sprawie. Żyjemy w kraju gdzie dużo rzeczy stoi na głowie, a ci którzy dążą do normalności są dziwakami. Akurat najważniejszym problemem wątku okazało się czy "bran" jest jakimś tam "jankiem", czy innym "zdzichem". Pisałem zawsze pod jednym nickiem i będę tak robił dalej, ale wiem, że jak będę chciał to mogę sobie założyć 5, 10, ile mi fantazja podpowie i nikt mi nic nie zrobi. To nie jest problem. Ci, którzy się skupiają na tym pod iloma nickami pisze każda osoba zwyczajnie odwracają kota ogonem i próbują skierować wątek na bezpieczne dla siebie tory.
Piszmy do rzeczy i apeluję o to do wszystkich. Nauczycieli obowiązują nieco inne przepisy niż pracowników pozostałych zawodów. Jest taki dokument jak Karta Nauczyciela, który jasno stwierdza, że stanowisko nauczyciela może zajmować osoba, która przestrzega podstawowych zasad moralnych, nie była karana za przestępstwa popełniane umyślnie, dba o kształtowanie u uczniów postaw moralnych. Praca w szkole oparta jest na uniwersalnych zasadach etyki respektujących chrześcijański system wartości. Jak ktoś ma ochotę, proszę o podanie odpowiednich artykułów. Dokonania Pana będącego bohaterem wątku nijak nie wpisują się w definicję nauczyciela, a tym bardziej dyrektora szkoły i naprawdę dołujące jest to, że niektórym trzeba udowadniać, że białe jest białe a czarne jest czarne. Próbują robić z ludzi idiotów, albo .... Pan dyrektor nie ma nawet etycznych kwalifikacji, żeby w miejscu swojej obecnej pracy być przysłowiowym cieciem. Okazuje się jednak, że wybranym, namaszczonym przez władze można więcej i to jest denerwujące. Śmieszna jest próba obrony tego Pana mówiąca o jego doskonałych menadżerskich dokonaniach. Po pierwsze nie ma nic do rzeczy (weźmy przykład obojętnie jakiej afery o podłożu seksualnym i okaże się, że przestępstw dokonują mili, rzetelni pracownicy utrzymujący przykładne stosunki w pracy). Po drugie konkrety proszę. Ta szkoła jest chyba najbardziej obskurną szkołą w całej okolicy, po prostu w niej straszy. Szare mury, odrapane tynki, wystrój jak z czasów Gomułki. Zwyczajnie najlepsze świadectwo idealnego dyrektora.Na koniec proponuję - nie obrażajmy się wzajemnie - niech to forum służy wymianie poglądów.

Pozwól, że odniosę się do wytłuszczonych przeze mnie fragmentów Twojej wypowiedzi:
1. Osoba, której ten wątek dotyczy została skazana za przestępstwo? Pytam bo najzwyczajniej w świecie nie wiem a skoro o tym piszesz to zakładam, że tak
2. Odnośnie kwalifikacji menedżerskich - dlaczego ich posiadanie nie ma nic do rzeczy? Rozumiem, że w takim wypadku zarówno człowiek z dyplomem powiedzmy ekonomii ma takie same szanse w konkursie jak wykwalifikowana szwaczka po szkole zawodowej?
3. Ile czasu obowiązki pełni dyrektor? Zdajesz sobie sprawę jak długo przebiega proces pozyskiwania środków, przygotowania projektu, procedura przetargowa i wreszcie same roboty budowlane? Wystrój jak z czasów Gomółki, szare mury itp to raczej zarzut dot. poprzedników o ile zakładamy, że ten argument jest w ogóle celowy.
4. Jestem tego samego zdania - dlatego staram się wypowiadać merytorycznie i nikogo nie obrażać. Ale jeżeli już dyskutujemy to na argumenty a nie uprawiając demagogię

pozdrawiam
R

(2014/05/05 12:43)
 Może znowu komuś nadepnę na odcisk ale zawsze piszę to co myślę i nie staram się nikomu przypodobać czy stawać po czyjejś stronie.

To Czerwona Hołota doprowadziła ten kraj do granic absurdu, gdzie liczą się plecy, oraz pieniądze. Ktoś kogoś dźgnie nożem na dyskotece, a na innej rozjeżdża samochodem oraz inne tego tupu sprawy  gdzie za pomocą układów i dużych pieniędzy ponieważ stać kogoś takiego na najdroższego adwokata w kraju cała sprawa zostaje za mataczona, zamieciona pod dywan itd.
 Takich spraw o podłożu aferalnym, nieetycznych,niemoralnych zachowań w ostatnich latach mamy setki albo nawet tysiące , i to na lokalnym podwórku jest ich nie mało.

Wg. mnie po prostu to Państwo pod wodzą obecnych Władz nie działa, nie funkcjonuje!!!

Jednym słowem Róbta co Chceta. W dodatku ci ludzie cyniczni uważaj że można wszystko dopóki Prokurator nie puka do ich drzwi, moralność ,etyka to słowa im raczej obce. Liczy się tylko zysk,kasa,stanowisko itd. aby definicja cynizmu nie upadła.

Myślę że i w tym przypadku sprawa ma się podobnie zwłaszcza kiedy Sad Pracy i Prokuratura maja odmienne stanowisko w tej sprawie, natomiast opinia publiczna  posiada tylko zdawkowe informacje i mętlik w głowie bo tak naprawdę nikt do końca się nie określił czy mamy do czynienia z konkretnym przestępstwem z KK czy tylko wykorzystywaniem błędów ludzkich do celów politycznych przez ich przeciwników.

(2014/05/05 13:37)
Nie chce mi się ciągle pisać o tym samym, to bez sensu. Nie skupiajmy się na sprawach drugorzędnych.Proszę tylko, żeby każdy sam sobie odpowiedział, czy stanowisko nauczyciela/dyrektora może zajmować osoba która nie przestrzega podstawowych zasad moralnych. W którym miejscu napisałem, że bohater wątku został skazany za przestępstwo? x2x niech czyta powoli i dokładnie. Teraz x2x uważaj: NAPISAŁEM JAKIE KRYTERIA POWINNA SPEŁNIAĆ OSOBA NA STANOWISKU NAUCZYCIELA, A NIE JAKIE POSIADA TEN PAN. Skoro osoba, której bronisz tak krótko jest dyrektorem, to skąd wiesz, że jest taka doskonała, bo z Twojej wypowiedzi (x2x) wynika, że jeszcze nie miał czasu nic dobrego zrobić, bo przetargi i procedury. Kto tu uprawia demagogię.Ja patrząc na szkołę w Chodakowie widzę ruinę, jak za kilka lat będzie tam piękny i nowoczesny budynek pierwszy powiem, że dyrektor to tęgi gość.A propos wymagań na stanowisko dyrektora szkoły to informuję, że wg procedur nie może nim zostać ani sprzątaczka, ani ktoś z dyplomem ekonomii (no chyba, że nauczyciel ekonomii).W sytuacji, kiedy postawa moralna nauczyciela jest przynajmniej dwuznaczna, każdy ma prawo zadawać pytania i nikt nie ma prawa zatykać NAM ust. PozdrawiamB.

(2014/05/05 13:38)

x2x
do bran

rozumiem, że sprawy drugorzędne to te, na które nie masz odpowiedzi, i które nie są po Twojej myśli?

ale po kolei:

pytasz, w którym miejscu napisałeś, że bohater wątku jest skazany za przestępstwo. Czytaj uważnie co napisałeś "...stanowisko nauczyciela może zajmować osoba, która przestrzega podstawowych zasad moralnych, nie była karana za przestępstwa popełniane umyślnie, dba o kształtowanie u uczniów postaw moralnych..." - dla wyjaśnienia - napisałeś to w kontekście i klimacie nagonki na dyrektora. Oczywiście możesz teraz wyjaśniać, że tylko cytowałeś Kartę Nauczyciela a tak naprawdę to na myśli miałeś tylko zasady moralne a raczej ich brak.
I Ty piszesz o demagogii?
To odpowiedz w takim razie co kawałek tekstu o osobach karanych za przestępstwa umyślne robi w Twoim poście?

dalej........... jeśli za kilka lat zobaczysz wspaniale odnowiony budynek szkoły to pierwszy powiesz, że dyrektor to tęgi gość - to po co w takim razie po kilku miesiącach urzędowania wymagać cudów na kiju?
Czy gdyby na stanowisku dyrektora była inna osoba, o nieposzlakowanej, kryształowej opinii a przede wszystkim nie mająca nic wspólnego z urzędującym burmistrzem to też widziałbyś w budynku szkoły syf, brud i ubóstwo?

I Ty piszesz o demagogii?

z jednym się zgodzę - każdy ma prawo zadawać pytania a szczególnie w sytuacjach dwuznacznych. Jednak co innego zadawanie pytań a co innego szkalowanie.

do metro:

w sprawie stanu a właściwie rozkładu państwa polskiego pełna zgoda.

pozdrawiam

(2014/05/05 17:09)

KAT
Janek5000 juz tecze w warszawie wam odnowili

(2014/05/05 17:40)