DZIECI Z ROKOTOWA, ANTONIEWA I ORŁOWA DECYZJĄ WÓJTA MOŃKI PRZENIESIONE DO INNYCH SZKÓŁ?

/ 13 odpowiedzi
Witam czytujących oraz całą redakcję,
zbulwersowana wczorajszym spotkaniem z Wójtem Gminy Nowa Sucha pozwolę sobie napisać słów kilka na temat zaskakujących planów pana Mońki. Wójt Gminy Nowa Sucha z radą większości swoich popleczników obmyślił sposób na ratowanie małej szkoły w Kurdwanowie (ciekawe jaki w tym interes?). Dzieci z Rokotowa i Orłowa miałyby od przyszłego roku szkolnego zostać przeniesione siłą do Kurdwanowa, a z Antoniewa do Kozłowa Szlacheckiego. Rodziców nikt o zdanie nie pyta!!! Skutek jest taki, że od przyszłego roku autobus zostanie zabrany, a dzieciaki, które uczą się kilka lat w Kozłowie Biskupim nagle zostaną rozdzielone z klasą i przeniesione do wsi kilka kilometrów dalej.

Argumenty wójta są następujące:
-nierównomierne rozmieszczenie mieszkańców w miejscowościach należących do gminy
-zbyt wysokie koszty utrzymania szkoły w Kurdwanowie związane z małymi klasami i utrzymaniem etatów
-zbyt duże obłożenie w szkole w Kozłowie Biskupim (dwuzmianowość).

Wójt chce utrzymać (z nieznanych przyczyn) małą wiejską szkołę, w której nauczyciele (11 osób) kończą studia podyplomowe z kilku przedmiotów na raz, by utrzymać etaty,  bez sali gimnastycznej i bezpiecznego oświetlenia budynku kosztem rodziców z Rokotowa i Orłowa. Skandal!!!! My rodzice nie pozwolimy na bezprawne działanie Wójta, dla którego sytuacja rodzin (wyborców) nic nie znaczy.

Problemem szkoły w Kozłowie Biskupim jest nadmiar dzieci przyjętych spoza obwodu, a należących do SP 2 w Sochaczewie. Na około 550 uczniów w Kozłowie około 200 jest z Sochaczewa. Wójt nie chce słyszeć o przeniesieniu tych dzieci do swoich obwodów, by Rokotów, Orłów i Antoniew mógł uczyć się w szkole, do której wsie należą od lat, gdzie uczyli się ich rodzice i dziadkowie.

Szanowna redakcjo!! Prosimy o zainteresowanie się tą sprawą, a rodziców, do których informacja nie dotarła o czujność.
W imieniu dzieci
RODZICE UCZNIÓW

PS. Dyrekcja i nauczyciele milczą!

Trzeba o tym pamiętać , przy następnych wyborach i wybrać po głębokim przemyśleniu, a nie na Chybił trafił . Choć w tym przypadku było trudno , bo Mońka nie miał kontrkandydata.Mam nadzieję ,że to zmieni się za trzy lata.

(2015/09/12 15:39)
Oj ciekawe się wydaje to ''nierównomierne rozmieszczenie się mieszkańców''... ŁaŁ... Panie Wójcie... jak że tak mogli  Ci mieszkańcy się nierównomiernie porozmieszczać??? toż to nie pasuje władzy jak sądzę... ale czy to aby nie władza powinna być dla mieszkańców a nie odwrotnie??? Jakim cudem Pan został Wójtem??? czy w tedy przeszkadzało Panu ''nierównomierne rozmieszczenie mieszkańców???

(2015/09/12 15:54)
wójta na taczkę i na Kamczatkę.....

(2015/09/13 11:27)
Szanowni rodzice, nie zdajecie sobie sprawy jaką władzę macie w szkole
Rejony w gminie ustala rada gminy - niestety maja do tego prawo. Ale przypominam, że Ci ludzie zostali wybrani przez mieszkańców, podobnie jak wójt (członek układu "ciurolandu" - czyli jeden wielki przekręt). Jeżeli prawdą jest, że w szkole w Kozłowie są dzieci miejskie to polecam sprawdzic te informacje i udać się w zbiorowym proteście na sesję rady gminy i narobic porządnego dymu, ponieważ takie historie nie powinny mić miejsca - szkoły gminne podobie jak miejskie są dla mieszkańców ito oni mają pierszeństwo !. W takiej sytuacji gmina ponosi koszty edukacji dzieci z miasta (subwencja oświatowa, która idzie za uczniem jest zbyt niska i nie pokrywa całkowitych kosztów, więc defacto mieszkańcy gminy płacą za dzieci miejskie). Miasto Sochaczew pilnuje swoich interesów i nie pozwala na takie sytuacje - i słusznie. Dlatego proponuję, na sesji rady gminy zapytać się czy radni pokryją te koszty z własnej kieszeni, i jakim prawem to wójt decyduje do jakiej szkoły mają iść Państwa dzieci....... tym bardziej, że jest to szkoła, która nie spełnia okreslonych standardów i te dzieci moga czuć się dyskryminowane. No i jest jaszcze kuratorium........ 
Tara

(2015/09/15 13:42)
Witam,
Przede wszystkim wszystkie podane informacje wyżej proszę sprawdzić u źródła a nie rozsiewać bezsensowne plotki...

(2015/09/15 15:46)
To w końcu plotka, czy potwierdzone info?

(2015/09/16 18:52)
Witam.Rozumiem oburzenie rodziców zaistniałą sytuacją.Trzeba sobie jednak odpowiedzieć na pytanie kto doprowadził do takiej sytuacji, że szkoła w Kozłowie Biskupim jest tak przeładowana dziećmi?Uważam, że główną winę ponosi dyrektor Miłkowska i jej polityka przyjmowania dzieci z miasta.Od dawna rodzice zgłaszali swoje zastrzeżenia, że taka sytuacja kiedy dzieci muszą chodzić na dwie zmiany do szkoły jest szkodliwa dla rozwoju uczniów zwłaszcza tych małych z podstawówki.Dzieci idące na drugą zmianę do szkoły są już zmęczone a po zajęciach kiedy wracają np. o 16:25 czy 17:20 są dosłownie padnięte.Jak w takim wypadku myśleć o zajęciach dodatkowych na które uczęszcza masa dzieciaków?Działania obecnej Dyrekcji szkodzą rozwojowi dzieci a nie o to chyba chodzi.Raz już była sytuacja, że pani dyrektor obiecała rodzicom zmianę planu od półrocza i się nie wywiązała z obietnicy.W tym roku sytuacja się powtarza i jeśli dyrektorka nie dotrzyma słowa, rodzice nie będą już z nią prowadzić dalszych rozmów tylko sprawa trafi wyżej.Wójt powinien zarządzić kontrolę w szkole w Kozłowie Biskupim i jeśli się okaże, że faktycznie jest tam przyjętych tyle dzieci z miasta powinien podjąć zdecydowane kroki nawet dyscyplinarne wobec zaistniałej sytuacji.Jeśli Wójt nic nie zrobi w tej sprawie to może się przejechać w następnych wyborach ponieważ jego elektorat może się bardzo uszczuplić.A więc Panie Wójcie zamiast lać asfalty w lasach i na zadupiach zajmij się Pan ciężką sytuacją szkoły w Kozłowie Biskupim bo na obecne władze tej placówki nie ma co liczyć.Rodzice liczą na Pana a kto olewa mieszkańców Kozłowa Biskupiego ten w wyborach nie wygrywa.Jak Pan nie wierzy to proszę zapytać poprzednika.Pozdrawiam i do roboty. :-)

(2015/09/16 20:01)
Zamiast bić piane.... warto się dokształcić. 
1) Z punktu widzenia prawa  uczeń "poza rejonowy"  jest tak samo traktowany i nie ma tu znaczenia czy jest z terenu gminy czy z gminy sąsiedniej. Dla dziecka nie rejonowego to szkoła ustala przyjęcia.
2) Gmina której uczeń uczy się w innej gminę pokrywa koszty "dotacji" w wysokości jaka została uchwalona w gminie goszczącej.   
3) Obowiązkiem szkoły w Kozłowie jest tylko obowiązek przyjęcia dzieci z rejonu.
4)W zaistniałej sytuacji i tak to gmina Nowa Sucha musi zapewnić dzieciom ze swojej gminy dojazd do szkól rejonowych. 
5) Rozwiązaniem dwu zmianowosci jest własnie dociążenie inny szkół na terenie gminy i do tego zobowiazany jest wójt (o ile rozumiem kuratorium uznało ze w szkole jest zbyt wiele uczniów)
6) Rodzice wcale nie musza przenosić dzieci tam gdzie wójt zmusza mogą wybrać inną szkolę łącznie ze szkołami w Sochaczewie.
7) Oczywiście....  kazde rozbicie klasy w szkole podstawowej i przenoszenie dzieci na siłe kompromituje dyrekcje za brak przewidywania swoich dzialań

(2015/09/18 06:30)

KAT
Zostalo to sprawdzone na przeszlo 500 uczniow szkoly 200 jest z terenu miasta ( SA 4 KLASY 1 A W BYLEJ SZKOLE NR 2 ABY 2 )
       Dziwi mnie postawa Wojta ktory na pytanie czy po zmianie rejonow dzecko bedzie moglo nadal chodzic do tej szkoly odpowiedzial NIE - mimo ze rodzice na wlasny koszt chcieli wozić dzieci.
Jak to sie bedzie mialo do znoszonego obowiazku meldunkowego ?( dzis mieszkam tu jutro tam -dzis na rokotowie jutro na kozlowie - i nikomu nic do tego panie Wojcie ) to jest spychanie problemu na dyrekcje szkoly. tym bardxziej ze skoro dziecko zostalo zapisane do tej szkoly do 1 klasy to ma prawo dalej tam uczeszczac !
nadmienie ze duze grono rodzicow czynnie uczestniczylo w rozbudowie i remonach szkoly(poswiecajac swoj czas i sprzet), dzuze grono rodzicow samo chodzilo do tej szkoly wiec takie stawianie sprawy przez pana Wojta jest nieetyczne ,
Panie i panowie radni - jestescie wybrani przez mieszkanicow i to ich powinliscie reprezentowac a nie interes wojta

(2015/09/18 23:37)
Jest odpowiedz wójta...
Na zebraniach sołeckich dla miejscowości: Antoniew, Orłów i Rokotów został wstępnie przedstawiony projekt zmiany niektórych obwodów szkół. Rozważam możliwość dowożenia w przyszłości dzieci z Antoniewa do Zespołu Szkół w Kozłowie Szlacheckim oraz dzieci z Rokotowa i Orłowa do Zespołu Szkół w Nowej Suchej. Propozycja ta jest wynikiem analizy zmian demograficznych następujących w naszej gminie, stanu naszej gminnej oświaty i kosztów jej utrzymania. Podkreślam, że jest to propozycja, która zostanie poddana dalszym analizom. Czy zostanie wprowadzona i w jakiej postaci – sprawa jest otwarta. W załączeniu przedstawiam Państwu materiał z naszych szkół zgromadzony jeszcze w ubiegłym roku szkolnym. Zapraszam do merytorycznej dyskusji na ten temat.
Moje spostrzeżenia:W Kozłowie spoza obwodu w obu szkołach Szkole Podstawowej i Gimnazjum jest prawie 200 dzieci ale nie są to dzieci tylko z  Sochaczewa,  część z nich jest spoza obwodu czyli np Nowej Suchej czyli dzieci gminnych
W Kurdwanowie liczba dzieci z poza obwodu to 35% a więc tyle co w Kozłowie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się z dokumentem szczególnie liczebnością klas w szkole w Kurdwanowie i Kozłowie.

Klasa III w Kozłowie Szlacheckim  - 7 !!!
Klasa VI w Kozłowie Szlacheckim  - 9 !!!

Klasa III w Kurdwanowie - 8 
Klasa VI w Kurdwanowie - 8

Klasa III w Kozłowie Biskupim -  45 (2 klasy)
Klasa VI w Kozłowie Biskupim - 49 (2 klasy)


Dokument xls z danymi finansowymi i liczba dzieci w linku poniżej.http://www.nowasucha.pl/index.php?id=130&n_id=1817.

(2015/09/24 14:24)
Czegoś tu nie rozumiem, dzieci z Sochaczewa czy Nowej Suchej mogą chodzić do szkoły tam gdzie chcą (mam na myśli Kozłów Biskupi) a dzieci z Antoniewa, Orłowa i Rokotowa uczęszczające do tej właśnie szkoły władze chcą siłą przenieść do innych szkół. Może podejść do tematu z innej strony, Panie Wójcie skoro dzieciom z Sochaczewa czy Nowej Suchej nie podoba się we własnych szkołach niech Pan Wójt zaproponuje im przeniesienie do nierentownych jednostek w naszej gminie. 

(2015/09/27 00:13)

mks
Myślę, że jest to ostatnia kadencja Wójta w Gminie, po tym jak serwuje mieszkańcom takie niespodzianki... Odnoszę wrażenie, że jedynym argumentem włodarza gminy są pieniądze. Kolejną bombką jaką zaserwował mieszkańcom jest Giełda Samochodowa w NIEDZIELĘ od godz: 6:00 do godziny: 13:00. Widać jak bardzo interesuje go dobro mieszkańców, ich spokojne życie, rozumiem potrzebę rozwoju i inwestycji, ale nie za wszelką cenę, kolejne projekty - budowa stacji diagnostycznej, budowa chłodni... co dalej.... Nie bez powodu gmina WIEJSKA, była jak do tej pory, w otoczce miasta, bardzo dobrym miejscem do zamieszkania W CISZY I SPOKOJU. Pan Wójt skutecznie dąży do zniszczenia tego wizerunku.Proponuję Panu w pierwszej kolejności pomyśleć najpierw o człowieku, naszych dzieciach... a potem o KASIE. Proszę również w wolnym czasie, najlepiej rowerem przejechać się przez drogi gminy i Panie Wójcie - niezły "bajzer" (delikatnie) mamy.. Tony śmieci w rowach, pozarastane krzakami drogi,  suche drzewa, z mostu w Kozłowie Biskupim już śruby "wyskakują" .... I tu w tym miejscu się zatrzymam, bo można by było tak dalej i dalej....
"PIENIonDZE TO NIE WSZYSTKO!!!!!"

(2015/10/01 07:57)
Powiem tak wszystkim się nie dogodzi.Każdy chciałby drogi ale skąd na to brać jeśli jest możliwość zwiększenia dochodów gminy przez takie projekty jak stacja czy giełda,a może podatki  podwyższyć!Gmina musi mieć dochody aby robić jakieś inwestycje. Śmieci sami ludzie wyrzucają nie dbają o swoja okolice i za to mieć pretensje do władz.sadzę że władze gminy przede wszystkim myślą o mieszkańcach . A jeśli chodzi o cisze i spokój to trzeba było zamieszkać na odludziu wiadomo że każde osiedle się rozrasta i mieszkańców przybywa.

(2015/10/01 13:47)