dzisiaj 14:29 Przywileje dla miesięcznic smoleńskich. Od dziś nowa ustawa Onet100

/ 11 odpowiedzi

To już wraca Stalinizm. A młodzi zobaczcie co już zapowiada wlk. Brytania . Jak nie będzieciwe chodzić na wybory , a sprawy zostawicie mocherom, które nie mają żadnych zainteresowań, nie czytają ,a czasami nawet nie piszą poprawnie a tylko chodzą do Wawrzyńca to podzielimy los Białorusi . Tego chcecie? Tymi starszymi ludźmi manipuluje obecna władza , tak naprawdę to mi ich szkoda , tego chcecie?

 2 kwietnia smoleńskie miesięcznice są pod specjalną ochroną prawną, którą daje im nowa ustawa o zgromadzeniach.

W prawie pojawia się nowy twór tzw. zgromadzenia cyklicznego, na które zgodę od wojewody dostaje się raz na 3 lata. W praktyce oznacza to dziś, że zgodę na "miesięcznice" wydawać będzie osoba nominowana przez PiS.

Nowa ustawa zakazuje też innym osobom demonstracji obok zgromadzeń cyklicznych.

Eksperci twierdzą, że to kolejna - po mediach i Trybunale Konstytucyjnym - zmiana szkodząca podstawom państwa prawa. Ustawa jest sprzeczna z konstytucją i prawem międzynarodowym - uważają m.in. RPO, Sąd Najwyższy i OBWE. Wg PiS ustawa wzmocni swobody obywatelskie.

(AW)

(2017/04/02 19:59)

A mnie bardzo się podobała uroczystość z okazji rocznicy  500+.

Minister Rafalska mówiła takim głosem, z taka radością, że do złudzenia przypominała spikerkę z telewizji Korei Północnej. 

 

(2017/04/02 20:58)

iks

Obywatele RP właśnie zapowiedzieli, że 10 kwietnia będą i tak próbowali z trzech stron dostać się w miejsce uroczystości organizowanych przez PIS. Będzie wesoło.

(2017/04/02 21:23)

Ciekawe jakimi nowymi epitetami obdarzy na prezes z tej okazji. Przypominam, że 10 marca nazwał nas łotrami.

(2017/04/03 05:55)

iks

Czy te flagi w mieście to z okazji poniedziałku??? Jeśli tak to jest kpina. Czy jest jakiś paragraf na wywieszanie bez powodu (nie jest to żadne święto) flagi państwowej? Dla mnie to bezczeszczenie symbolu narodowego.

(2017/04/07 08:38)

Nie. Z okazji niedzieli.

(2017/04/07 09:46)

Dupowłazy powywieszali. 

(2017/04/07 11:02)

gaj

Tak sobie myślę...

Trwa jakaś dziwna histeria w Polsce. Trwa już dziesięć lat. Trudno zaakceptować pewne działania i wydarzeni po tej katastrofie. Podobnie jak wiele osób, nie rozumiem dlaczego tragicznie zmarłym ze Smoleńska do tej pory nie pozwala się spocząć w grobach w spokoju. Dlaczego ich groby stały się "polityczne". Lecz oddanie hołdu zmarłym w rocznicę ich śmierci nie jest czymś niezwykłym. Tam zgineły czołowe postacie ze świata polskiej polityki. Różnych opcji. Wybrani przez nas. I nie tylko politycy.Można się spierać o ich dokonania. Ale też można zapalić znicz.

Po ludzku. W milczeniu. Bez politycznych intencji.

I Ci, dla których tamci ludzie coś znaczyli pewnie to zrobią. 

(2017/04/07 22:26)

@gaj

Małe sprostowanie. To dopiero siódma okrągła rocznica tej histerii.

To już jest chyba niemożliwe, aby pamięć o śmierci tych ludzi miała godną i stosowną oprawę. To tragiczne wydarzenie  - cynicznie i z pełną świadomością - zostało wykorzystane do "robienia" polskiej polityki wewnętrznej. Zostało przykryte przez kłamstwa, manipulacje, insynuacje i pseudo-naukowe wywody, a obecnie - propagandę "narodowych" mediów służących monowładzy. Wbrew logice, zdrowemu rozsądkowi, trzeźwej analizie łańcucha przyczyn i skutków wyjaśnionej przez fachowców w dziedzinie wypadków lotniczych. 
Miłośnicy monowładzy doszli do wniosku, że opłaca się utrzymywać pamięć tej śmierci w stanie ciągłego zmętnienia po to, by zbijać na tym kapitał polityczny i aby zbudować podział "my - oni". Dziel i rządź. MY - ci prawi i sprawiedliwi, "polskęzbawy", sól tej ziemi, ONI - kolaboranci, targowica, zdrajcy, złodzieje, element animalny, drugi sort itd. itp.  Reprezentanci strony "MY" zbudowali sobie quasi religię opartą o własną mitologię zdarzeń, "poległych męczenników" i czytelną definicję wrogiej, ciemnej strony mocy.  "ZAMACH SMOLEŃSKI" stał się ich totemem.  Co miesiąc odprawiają swoje obrzędy. Teraz nawet "regulują" prawo, aby obrzędy stały się normą, "dziedzictwem", "świętem???" narodowym.

Wspomnienie śmierci ofiar wypadku stało się politycznym narzędziem.
Gdzie tu miejsce na empatyczne wspominanie tragicznie zmarłych ludzi.
Gdzie tu miejsce na refleksję nad przyczynami tej niepotrzebnej śmierci - jakże trywialnymi w swej naturze.
Pozostało tylko w przestrzeni prywatnej części rodzin ofiar wypadku zmuszonych do obrony doczesnych szczątków swoich bliskich przed instrumentalnym traktowaniem nawet tyle lat po śmierci. Pozostało u ich przyjaciół, znajomych i osób im przychylnych.
Przestrzeń publiczna została zawłaszczona i podporządkowana działaniom monowładzy.

Takie mam myśli w kontekście obserwowanych wokół zdarzeń przy okazji zbliżającej się rocznicy tragicznego wypadku smoleńskiego .

(2017/04/08 10:06)

gaj

Naprawdę?

To tylko siedem lat...

 

(2017/04/08 10:58)

na kolana i od Wawrzyńca do świętego ronda im. bohatera 100 narodów,poległego  w obronie ojczyzny MARSZ ! zajmie wam to godzinę ale grzechy odkupione. I dopisać na Rondzie-Lech Kaczyński Mały brat WIELKIEGO JAROSŁAWA,bo o to chodzi.

(2017/04/08 13:13)