Energia elektryczna- zmiana sprzedawcy ?

/ 57 odpowiedzi
ale chyba tauron wspolpracuje z Novum, prawda? 

(2014/06/30 21:33)

Novum jest to firma nie posiadajaca zadnych elektrowni. to jest spolka zajmujaca sie roznymi rzeczami w tym handlem energia.. kupuja taniej sprzedaja drozej i na tym zarabiaja. moze od Taurona, moze od RWE gdzie im sie uda taniej. taka al a grupa zakupowa tylko nie do konca...

ogolnie z typowymi grupami zakupowymi nie ma problemu. jest np taka BATNA GROUP.. negocjuja zbieraja oferty ale i tak ostatecznie podpisujesz umowe np z Tauronem albo RWE itd zaleznie od tego gdzie wynegocuja dla ciebie dobre warunki i sie nie marwisz... co do Novum dzialaja troche inaczej.

osobiscie? nie mam zaufania do firm ktore znaja sie na wszystkim i robia wszystko :)

(2014/07/02 10:22)

Do wielu mieszkań w Olsztynie pukają domokrążcy, oferujący sprzedaż energii elektrycznej w znakomitej cenie. W świetle przepisów nie są oszustami, bo prąd można sprzedawać tak samo, jak każdy inny towar. Czasami okazuje się, że jest to furtka dla różnego rodzaju cwaniaczków, żerujących na zaufaniu i naiwności ludzkiej. Taka sytuacja spotkała naszą czytelniczkę, 78-letnią Zofię K. z Olsztyna. Jej sprawą zainteresowała się teraz Kancelaria Radców Prawnych Lech Obara i Współpracownicy, a cała historia zaczęła się w kwietniu, kiedy kobieta wpuściła do swego mieszkania akwizytora z firmy Energia Novum S.A.

Okazało się, że Energia Novum jest ściśle powiązana z ... Telekomunikacją Novum S. A., o której pisaliśmy niejednokrotnie. Sposób, w jaki obchodziła się ze swoimi klientami pozostawiał wiele do życzenia. Abonenci skarżyli się, że wyłudzono od nich dane osobowe i podstępem skłoniono do zawarcia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. A jej zerwanie wiązało się z koniecznością poniesienia kary finansowej i zszarganymi nerwami. Okazuje się, że te praktyki być może powiela także Energia Novum.

- Mężczyzna, który mnie odwiedził powiedział, że moje rachunki za prąd bardzo zmaleją. Po jakimś czasie okazało się, że nie tylko nie zmalały, ale wręcz wzrosły. To jeszcze nic. Najgorsze jest, że musiałam płacić podwójne faktury i u starego operatora i u nowego – denerwuje się Zofia K.

Jako że nieszczęścia chodzą parami, domokrążca przy okazji podpisania umowy na dostawę energii elektrycznej, wcisnął też kobiecie umowę na ...usługi telekomunikacyjne. I to bez jej wiedzy i zgody! O tym, że jej operatorem została Telekomunikacja Novum, Zofia K. dowiedziała się, kiedy dotarła do niej faktura.

- Otrzymałam fakturę zarówno od Orange, jak i od Novum. Omal mi serce nie stanęło – opowiada Zofia K.

Szczęście w nieszczęściu, że pani Zofia szybko zorientowała się, że padła ofiarą akwizytora. Ponieważ kobieta nie chciała być abonentem Telekomunikacji Novum i – przede wszystkim – płacić podwójnie za to samo, wystąpiła o wycofanie się z umowy z tą firmą. Umowę owszem rozwiązano, ale z winy abonenta! Kobieta poszła za ciosem. Rozpoczęła też procedurę wycofania się z umowy na dostawę prądu. Kilka dni temu otrzymała decyzję o jej rozwiązaniu z dniem 31 lipca, ale zaraz potem dotarła do niej kolejna faktura z terminem zapłaty do ...16 października!

O tyle dobrze, że Energia Novum jest jedynie sprzedawcą energii, a Energa jej dystrybutorem – dzięki temu starszej kobiecie nie wyłączono prądu.

- Musimy podjąć czynności mające na celu stwierdzenie, za co konkretnie jest naliczona opłata na październikowej fakturze i zażądać regulaminu – dowiedzieliśmy się w kancelarii Lecha Obary. - Pani Zofia nie dostała bowiem regulaminu, a powinien być dołączony, skoro firma się na niego powołuje. Trzeba przestrzec ludzi, żeby zawsze żądali kompletu dokumentów.

Pani Zofia zwróciła uwagę na jeszcze jeden szczegół, być może nieistotny.

- Nawet daty w pismach są ujęte "po amerykańsku": 7/1/2013. A chodzi o miesiąc lipiec. W Polsce nie zapisujemy w ten sposób dat – irytuje się kobieta.

(2014/07/02 10:30)
Tak to już jest, że w naszym kraju na wszystko trzeba uważać, ale ja się nie dziwie bo każdy che oszczędzać a inni na tym żerują, jednak gdyby kogoś interesowały oszczędności w dziedzinie energii to polecam stronę    energiadirect.pl jest tam dużo porad polecam artykuł jak reklamować rachunek za energię elektryczną może się komuś przyda.

(2014/08/14 09:08)

Ja mogę smiało polecić dystrybutora energii elektrycznej Axpo. Ja dodatkowo skorzystałem z ich oferty dostawy gazu. Zero problemów, żadnych przerw w dostawie itp. Rachunki obniżone o kilka % już od pierwszego miesiąca. Poza tym, na infolinii są bardzo miłe panie ;) Śmiało mogę polecić. Zapewne ich oferta jest tak dobra dlatego, ze w ten sposob musza konkurowac z zakorzenionymi w polskim rynku gigantami, ktorzy bawia sie w monopolistow zerujac na nas.

(2016/05/17 10:43)

Też czytam tutaj http://firmatoty.pl/innogy o zmianie dostawcy prądu. Dużo sąsiadów już sobie pozmieniało, to stwierdziłem ze ja też, bo czemu nie? W końcu jak jest opcja żeby płacić mniej to trzeb skorzystać. 

(2017/07/19 18:49)

tylko czy to się opłaca? :)

(2017/07/20 08:23)