filmiki z drona

/ 15 odpowiedzi
niedawno zamieszczono filmik z wypadku cysterny w Ruszkach-może ekipa nagrałaby filmik z terenu cegielni na Boryszewie,Chemiteksu w Chodakowie,pokazać z góry jak to wygląda,oglądamy tylko fasady nie ogarniając całego terenu ,nie żebym malkontencił ale obejrzałbym jeszcze blokadę ronda przez firmy przewozowe,(ale to już w poniedziałek),nie wysyłać drona w środę bo mogą go zestrzelić,manewry są !!

(2015/03/22 07:41)
przede wszystkim nie powinno dojść do tego aby teraz nagrywać ruiny.

(2015/03/22 08:28)
Robroy, będą filmiki, będą, z różnych miejsc, ładniejszych i brzydszych. Poznamy Sochaczew i okolice z góry.
pozdrawiam w imieniu redakcjifiga

(2015/03/22 17:59)
A jak to jest usankcjonowane prawnie? Można zajmować ot tak przestrzeń powietrzną? Czy dron to nie jest mały statek powietrzny, na start którego potrzeba zgody? Coś kiedyś w telewizji o tym mówili.

(2015/03/23 00:56)
Pułkowniku Kwiatkowski-,ty to jesteś albo stary komuch albo Poseł na sejm RP-wszystko byś regulował,na wszystko chciał zezwoleń,zgody mieszkańców nad którymi przelatuje nawet latawiec puszczany przez dzieci,samochodziki sterowane radiowo też muszą mieć zezwolenie? jesteśmy monitorowani przez radary drogowe,monitoring miejski,kamerki umieszczone przy instytucjach,sklepach,a cymbały chcą zakazać kamerek samochodowych bo dzięki nim nagrano jakieś osobistości albo Policję łamiących przepisy ruchu drogowego motywując to "ochroną danych osobowych",_w kilku krajach zakazano montowania GPS i rejestratorów na przedniej szybie,ale uzasadniają to bezpieczeństwem pasażerów a nie ochroną danych osobowych,nie bądźmy takimi pieniaczami,sprzątajmy po swoich psach a nie czepiajmy się zabawek

(2015/03/23 01:33)
Dronem jest statek powietrzny, który może automatycznie przelecieć zadaną wcześniej trasę automatycznie bez ręcznego sterowania. Pozostałe "drony" to modele latające.Nie można latać tylko w miastach gdzie są czynne lotniska.obecnie w konsultacjach społecznych jest projekt  dokumentu regulujący uprawnienia do kierowania dronami. Drony wykorzystywane w celach zarobkowych będą mogły być kierowane przez osoby, które przeją przeszkolenie i zdadzą egzamin w ULC i wniosą stosowną opłatę. Osoby używający dronów do celów prywatnych nie muszą mieć żadnych uprawnień. Sprzedający będą zobowiązani do przedstrawienia kupującym instrukcji obsługi.

(2015/03/23 07:23)
czym technicznie rozni sie kierowanie dronem w celu zarobkowym a w celu prywatnym? :) oplata do ULC czyli kolejny podatek dochodowy.
ciekawe co w przypadku kiedy w celach prywtanych porobie sobie filmiki i przyjdzie mi do glowy sprzedac cos jakiemus portalowi bo film fajny? wtedy kierowalem dronem bez uprawnien czy z uprawnieniami?
kolejny debilny nieprzemyslany pomysl urzedasow w tym pieprzonym kraju. aby tylko kase wyciagnac, aby tylko US mial kogo scigac. to panstwo traktuje obywateli jak dojne krowy i oszustow.

(2015/03/23 08:14)
Chyba tak źle nie będzie .Amatorzy będą ograniczeni warunkami : 150 m max pułap i 500 m max odległość od kierującego dronem.Czyli możesz w tym obszarze robić zdjęcia Opłata za egzemin prawdopodobnie wynosić będzie 200 zł.

(2015/03/23 08:39)
Czyli amator będzie musiał mieć kontakt wzrokowy z dronem? Nie wiem co wymyślą z obowiązkowym OC.

(2015/03/23 09:56)
powiem wam ze latwo to nie pojdzie z tymi przepisami :) przeciez taki dron to "zachaczy" o nasza prywatnosc.. w miejscach publicznych ok.. ale co z oknami naszych domow? podworkami? opalasz sie lub chodzisz na waleta po domu a tu.. dron :)
jak to bedzie unormowane? ciekawi mnie to.

(2015/03/23 10:23)
Kolego @Grabiec - dziękuję za merytoryczną wypowiedź!

@robroy - taka rada dla ciebie - lepiej jest się wcale nie odzywać i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
@kacperskyy - też jestem tego ciekawy.

(2015/03/23 11:13)
@kacperskyy - też jestem tego ciekawy.

Unormowania prawnego czy tego jak kacperskyy chodzi po domu na waleta?  ;)

(2015/03/23 13:20)
Kwestii naruszania prywatności. Nie życzę sobie by ktoś latał dronem nad moim podwórkiem, gdzie opalam się na golasa albo obserwacji przez okno scen z mojej sypialni :)

Dodatkowo przyszła mi do głowy jeszcze jedna kwestia w związku z filmem z przewróconej cysterny. Gdyby to była jakaś substancja wybuchowa, czy latający dron nie stwarza ryzyka spowodowania wybuchu poprzez przeskoczenie jakiejś iskry czy coś? Ktoś konsultował możliwość lotu nad miejscem zdarzenia z policjantami albo strażakami?

(2015/03/23 13:46)
Też o tym myślałem jak zobaczyłem ten filmik.
Ogólnie z tego co się orientuje to potrzebne są pozwolenia na loty takim dronem na pewnych wysokościach, ale szczegółów nie znam.

(2015/03/23 14:01)
Pułkowniku Kwiatkowski-zrozumiałem,myśl "lepiej się wcale nie odzywać..." jest celna,mata ostre pióro Kwiatkosiu ! miało być trochę sarkazmu a wyszło jak wyszło-zresztą zobacz godzinę 01:33,odmeldowuję się.

(2015/03/23 16:13)