Flagi w mieście

/ 14 odpowiedzi
Dlaczego w Sochaczewie wywieszono flagi narodowe z kirem?
Raczej nie, gdyż nie ma na ten temat żadnej oficjalnej informacji. Kir natomiast sprawia wrażenie jakby ktoś zapomniał go zdjąć z niektórych flag.

(2015/06/09 15:52)
Pewnie chodzi o zmarłego p. Biernackiego. Był honorowym obywatelem Sochaczewa.

(2015/06/09 16:01)
No właśnie na jednych jest kir na innych nie ma a tak swoją drogą czy gdyby chodziło o pana Janiszewskiego czy pana Biernackiego to powinna wisieć flaga Polski?

(2015/06/09 16:54)
Jeżeli chodzi o to że zmarł zasłużony Sochaczewianin to czemu wiszą Polskie Flagi z kirem i Kto podjoł  taką decyzję o tym aby uczcic smierc zasłużonego Sochaczewianina Polską flagą z kirem Może niech ten ktoś wprowadzi jeszcze 3 dniową żalobę narodową nie tylko w Sochaczewie a w całej Polsce no flagi już wisza.

(2015/06/09 18:35)
Zdecydowanie flagi np: z herbem miasta na przemian z herbem powiatu były by dobrze widziane... lecz również nie bójmy się naszej polskości... nie bójmy się uczyć naszych dzieci lokalnego patriotyzmu i szacunku dla ludzi którzy odchodzą a którzy swoją charyzmą i pracą udowodnili swoje przywiązanie do naszego miasta... nie widzę niczego złego w upamiętnieniu Pana Biernackiego i jego zasług dla obywateli Sochaczewa których to przez kilkadziesiąt lat obdarzał swoją energią będąc jednocześnie niezwykłą postacią...  

Stratą ogromną jest tragiczna śmierć Janiszewskiego człowieka prywatnie skromnego wręcz nieśmiałego który kiedy temat rozmów zahaczał o historię stawał się pewnym siebie niezastąpionym w dyskusjach lwem salonowym...wielka strata...(2015/06/09 20:50)
Nadal po 30tu latach z uśmiechem wspominam odkręcanie kierownicy za jazdę bez trzymanki przez Pana Biernackiego... :) 

(2015/06/09 20:55)
Z całą czcią dla pamięci Pana Stefana Biernackiego, którego jak tysiące sochaczewian znałam (choć powierzchownie) i podziwiałam, uważam za absolutnie niefortunne ubieranie w kir flag narodowych, bezdyskusyjnie to powinna być flaga Sochaczewa. Żałobne flagi narodowe budzą wśród naszej społeczności, a również przejezdnych niepokój, wszak żałobę narodową, przyznają Państwo, wprowadza się w wyjątkowych sytuacjach. Nie pierwszy raz zastanawiam się nad tym, kto mądry każe miejskim instytucjom w dniu śmierci Honorowych Obywateli Sochaczewa wieszać flagi Polski z kirem. Ja rozumiem, że chcemy oddać cześć naszym lokalnym bohaterom, ale róbmy to mądrze i nie straszmy mieszkańców.

(2015/06/09 21:57)
niektórzy mogą mieć obiekcje odnośnie barw narodowych wywieszonych w związku z zaistniałą sytuacją. Osoba ta była obywatelem Sochaczewa,  była również POLAKIEM,  który miał swoje zasługi. Jeżeli zasługi były tylko lokalne,  nie oznacza to,  aby odjąć mu zasług krajowych. Był Obywatelem POLSKI i jeżeli choć w najmniejszym stopniu przyczynił się do poprawy naszego życia to CHWAŁA MU ZA TO! 

(2015/06/09 23:57)
a może skąd te flagi odpowiedziałby Pan rzecznik UM? Czy Pan rzecznik ma zakaz rozmów na tym portalu?

zdecydowana większość mieszkańców tego miasta jest narodowości polskiej i większość z nas robi coś dla tego miasta, Jedni więcej inni mniej, ale jak umierają mieszkańcy Sochaczewa to nikt nie wiesza flagi Polski z kirem.

(2015/06/10 10:32)
Szanowni Państwo, flagi z kirem zostały wywieszone w dniu pogrzebu śp. Juliana Stefana Biernackiego, który od 1995 roku był Honorowym Obywatelem Miasta. Powieszenie flag z kirem nie jest czymś nowym, w ten sposób oddawano już hołd w ostatniej drodze naszych Honorowych Obywateli Miasta. 

Zapraszam też do przeczytania poniższego artykułu:
Na muzeum flaga miasta z kirem powiewać będzie do piątku, do godz. 12.00 - to nasz hołd pamięci dla Andrzeja

(2015/06/10 13:03)
a jednak Pan rzecznik nie ma zakazu ;)

maros a powiesz czemu były to flagi naszego kraju a nie miasta?
Dla mnie przyznam to deko dziwne jest, że z powodu śmierci wielkiego czy niewielkiego człowieka Sochaczewa (ocena dla każdego inna) wiesza się flagi Polski.

(2015/06/10 13:27)