Gdzie oddać używane książki?

/ 17 odpowiedzi
Może ktoś z Was orientuje się gdzie można oddać używane książki, mam ich ponad 100 sztuk a w bibliotekach jak się dowiedziałam przyjmują tylko książki wydane po 2000 roku... Pani z biblioteki poleciła mi skup makulatury ale jak dla mnie to nie do pomyślenia, w końcu to książki a nie stare gazety...
Ja jakiś czas temu oddałem sporo książek do biblioteki gdyż Panie tam pracujące stwierdziły , że mogą wymienić tytuły już zniszczone na te z mojej kolekcji. Jak pamiętam to przy wejściu była biblioteczka gdzie można było zostawić stare książki .
Moja propozycja jest taka abyś spróbowała , zgodnie z akcją " uwolnić książkę "  zostawić  na ławce przy Placu Kościuszki kilka egzemplarzy i zobaczyć co się z nimi dzieje . Ja kilkakrotnie , po przeczytaniu książki przeze mnie i kilku znajomych zostawiałem ją na ławce w centrum W-wy . Niestety nie wiem jaki był jej  dalszy los ale wiele osób tak robi .Na makulaturę na pewno szkoda !!!pozdrawiam               

(2011/08/09 20:31)
Zapomniałem jeszcze powiedzieć, że może też książki Pani nam po prostu ofiarować, co pomoże nam wystartować akcję z większą ilością książek już będących w "Szafach", aczkolwiek najuczciwiej będzie, gdy Pani sobie w zamian jakąś lub jakieś książki weźmie. 
Jeszcze raz pozdrawiam.Michał Łukawski

(2011/08/09 23:46)
Spróbuj dać ogłoszenie w internecie, np. na gumtree. Tam jest kategoria oddam za darmo. Mój kolega w ten sposób stał się właścicielem właśnie wielu ciekawych książek oraz adaptera:)

(2011/08/10 08:39)
A gdyby tak stanąć na Placu Kościuszki z takim "książkowym" stoiskiem?Teraz będzie bardzo ''kulturalna''niedziela myślę,że super by się to w nią wpisało.Sądzę,że symboliczna złotówka za książkę byłaby wskazana,żeby nie odebrano tego jako przekrętu...Wszak nic nie jest za darmo.Będę kibicować.

(2011/08/10 17:40)
Nie polecam stawania gdziekolwiek  i odsprzedaży nawet za symboliczną złotówkę ( chyba ,że prowadzimy działalność gospodarczą ) można sobie narobić kłopotu. Proponuję stoisko ale z wymianą coś za coś , wiele osób wymienia się ze znajomymi , ale taka akcja z wymianą w miejscu publiczny może mieć większe wzięcie . Ja osobiście preferuję ze znajomymi wymianę na zasadzie zakupu przez jednego z nas ( ok 5 osób ) jednej książki w miesiącu .powodzenia ze stoiskiem !!!

(2011/08/10 19:30)
Witam!
Nie wiem jakie książki są w Pani posiadaniu ale ja szukam książki "Życzenie" Jill Barnett i "Arabska Żona" Tanya Valko  chętnie odkupię za parę "groszy"

(2011/08/11 08:00)
Witam, nie wiem o jakie książki chodzi ale jeśli ma Pani coś Kinga, Koonza, Mastertona lub inne horrory to chętnie się nimi zaopiekuję. Ze znajomymi ze studiów mamy taką umowę że jak przeczytasz książkę i nie chcesz jej zatrzymać to podaj dalej więc zapewniam że będą w pozytywnym obiegu. Pozdrawiam

(2011/12/11 17:22)

http://www.bookcrossing.pl/

(2011/12/13 14:52)

pbw
Używane, już niepotrzebne książki, można oddać do Biblioteki Pedagogicznej w Sochaczewie przy ul. Żeromskiego 39A /tzw. łącznik, na osiedlu Żeromskiego, obok poczty i poradni "Mój Lekarz"/. Niektóre książki zapisujemy, inne wymieniamy, a większość z nich trafia na tzw. półkę wolnych książek, przy wejściu do Biblioteki. Każdy może wziąć sobie książkę do domu, przeczytać, zostawić swoją wg zasad bookcrossingu. Książki się nie niszczą i trafiają do rąk zainteresowanych :-) Zapraszamy.

(2011/12/29 09:40)

Jeżeli ktoś zastanawia się co zrobić z niepotrzebną używaną książką to wystarczy, że napisze mi sms lub najzwyczajniej zadzwoni. Przyjmę każdą książkę. Przyjadę i odbiorę. Zawsze aktualne.

881-512-220

(2013/01/21 16:13)
zmiana numeru kontaktowego - 733 800 670 -

(2014/02/27 02:41)
NAPAL SE W ZIMĘ W PIECU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(2014/02/28 20:09)
ja przeczytane książki zostawiam w pociągu z karteczą  "jak przeczytasz ,podaj dalej" :)

(2014/03/03 11:08)
Rzeczywiście fajna sprawa, pamiętam, że na dworcu Centralnym była akcja "wędrująca książka", zostawiało się w danym miejscu książkę, i w przeciągu kilku dni zebrało się kilkaset książek.
Jednogłośnie uważam, że tak fantastycznie prosperująca Biblioteka Miejska, sama powinna rzucić tego typu hasło, wyjść z propozycją na zewnątrz, tym bardziej, że jest lato, osoby wyjeżdżające na urlop chcąc miło spędzić czas , często zaopatrują się w literaturę.Może wykorzystać plener i zrobić tego typu event?
Nie pracuję w bibliotece, ale uważam, że biblioteka się zastała i nie wykorzystuje w pełni swoich atutów.
A, jak inaczej zachęcić młodzież , dzieciaki do czytania książek , jak nie poprzez wyjście do nich samych?!
Samo siedzenie w jednym miejscu na nic się nie zda?!

(2014/07/02 13:09)
Jak ktoś już pisał - w Bibliotece Miejskiej jest szafka przy wejściu do części dla dorosłych, gdzie stare książki można przynieść-zostawić-wymienić.

(2015/01/22 08:52)
Witam,
wiem,że przy ul. Bolesława Śmiałego/ Staszica jest ,,Antykwariat" i tam pani przyjmuje/sprzedaje wszelkiego rodzaju książki.

(2015/01/22 14:33)

Pani Judyto, najprościej jest oddac do antykwariatu. Na przykład tutaj http://www.sklep-komiksowy.pl/ . Z tego, co wiem to mozna nawet zarobić sporą sume pieniędzy :) Pozdrawiam, Bartosz

(2016/10/26 11:52)