gdzie się podział Jerzy Żelichowski??

/ 17 odpowiedzi
Do samych wyborów wszędzie było pełno Jurka Żelichowskiego,jego wpisów jakim to dobrym burmistrzem będzie Bogumił Czubacki....co dobrego zrobił dla miasta i co jeszcze zrobi itd.Ale do rzeczy.....Potr Osiecki chociaż podziękował wszystkim wyborcom na portalach internetowych za oddanie na niego głosów jeszcze w pierwszej turze....już o drugiej nie wspomnę...Myślałem że Pan Jerzy,jako giermek p.Czubackiego podziękuje wszystkim  wyborcom za oddane głosy na tegoż właśnie kandydata,bo przyznacie że dostał ich nie wiele mniej od p.Osieckiego a tu lipa!!!Skoro Bogumił nie przeszedł to mamy was w d....ie!
Proszę uważnie przeczytać stronę e-sochaczew.W rubryce  Samorząd jest artykuł Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej podpisany przez Pana Żelichowskiego w którm zawarte są zarówno podziękowania jak i gratulację dla Pana Piotra Osieckiego .

(2014/12/03 00:02)
Sorki,znalazłem.Przepraszam p.Jerzego za moją aluzję.

(2014/12/03 00:19)
Żyję i nie znikam. :)
Byłem trochę zdezorientowany, gdyż b.ważny polityk nazwał wybory sfałszowanymi. 
Wolałem poczekać na oficjalne wyniki PKW.
Co do pierwszej tury. Przypominam fakty z Facebooka. 
Pozdrawiam pamiętających o mnie. :)

Zamieszczony przez użytkownika Jerzy Żelichowski · 21 listopada ·Edytowany
Szanowni Państwo,

Od kilkunastu lat jestem niezmiennie zaangażowany w budujący demokrację lokalną samorządowy projekt stowarzyszeniowy pod nazwą Mazowiecka Wspólnota Samorządowa. Na przestrzeni lat z sukcesami, we współpracy z wieloma wartościowymi osobami, zmienialiśmy na lepszy wizerunek Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego. W efekcie w kolejnych wyborach samorządowych zauważana i doceniana była nasza rzetelność i uczciwość.

W obecnych wyborach Mazowiecka Wspólnota Samorządowa wprowadziła do powiatu 1 radnego, do miasta 3 radnych i do rad gmin również 3 radnych. Zaproponowaliśmy wyborcom zarówno osoby z dużym doświadczeniem samorządowym, jak i ludzi młodych, wykształconych i społecznie wrażliwych. Wszystkim Państwu, którzy nam zaufali serdecznie dziękujemy. Nasi wybrani radni będą nadal sumiennie służyć swoim lokalnym społecznościom.

Jako przewodniczący Wspólnoty w powiecie sochaczewskim, WSZYSTKIM OSOBOM zaangażowanym w Komitet Wyborczy Mazowiecka Wspólnota Samorządowa serdecznie dziękuję. Dziękuję moim przyjaciołom i znajomym, również tym z portali społecznościowych, którzy kandydowali w tych wyborach z list MWS, dziękuję wszystkim Państwu, którzy na nas głosowali.
Serdecznie dziękuję również za poparcie mojej kandydatury na liście powiatowej w tych wyborach. Mój wynik plasuje mnie wśród 9 mandatów przysługujących miastu, ale metoda d'Hondta stosowana do podziału mandatów w systemach wyborczych opartych na proporcjonalnej reprezentacji z listami partyjnymi, wykluczyła mnie z grona radnych reprezentujących Sochaczew w radzie powiatowej. Gratuluję wszystkim 21 radnym, którzy zostali wybrani, aby służyć mieszkańcom Powiatu Sochaczewskiego.

30 listopada druga, technicznie dużo łatwiejsza dla wyborców odsłona wyborów samorządowych. Nasz kandydat, z dużymi szansami na wygraną, uczestniczy w ponownym głosowaniu na Burmistrza Sochaczewa. Bardzo proszę Państwa o udział oraz zagłosowanie w II turze wyborów w Sochaczewie na Bogumiła Czubackiego, sprawdzonego burmistrza. Doświadczonego samorządowca, gotowego do współpracy ze wszystkimi, niezależnie od poglądów politycznych.
Zdjęcie: Szanowni Państwo,    Od kilkunastu lat jestem niezmiennie zaangażowany w  budujący demokrację lokalną samorządowy projekt stowarzyszeniowy pod nazwą Mazowiecka Wspólnota Samorządowa. Na przestrzeni lat z sukcesami, we współpracy z wieloma wartościowymi osobami, zmienialiśmy na lepszy wizerunek Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego. W efekcie w kolejnych wyborach samorządowych zauważana i doceniana była nasza rzetelność i uczciwość.    W obecnych wyborach Mazowiecka Wspólnota Samorządowa wprowadziła do powiatu 1 radnego, do miasta 3 radnych i do rad gmin również 3 radnych. Zaproponowaliśmy wyborcom zarówno osoby z dużym doświadczeniem samorządowym, jak i ludzi młodych, wykształconych i społecznie wrażliwych. Wszystkim Państwu, którzy nam zaufali serdecznie dziękujemy. Nasi wybrani radni będą nadal sumiennie służyć swoim lokalnym społecznościom.    Jako przewodniczący Wspólnoty w powiecie sochaczewskim, WSZYSTKIM OSOBOM zaangażowanym w Komitet Wyborczy Mazowiecka Wspólnota Samorządowa serdecznie dziękuję. Dziękuję moim przyjaciołom i znajomym, również tym z portali społecznościowych, którzy kandydowali w tych wyborach z list MWS, dziękuję wszystkim Państwu, którzy na nas głosowali.  Serdecznie dziękuję również za poparcie mojej kandydatury na liście powiatowej w tych wyborach. Mój wynik plasuje mnie wśród 9 mandatów przysługujących miastu, ale metoda d'Hondta stosowana do podziału mandatów w systemach wyborczych opartych na proporcjonalnej reprezentacji z listami partyjnymi, wykluczyła mnie z grona radnych reprezentujących Sochaczew w radzie powiatowej. Gratuluję wszystkim 21 radnym, którzy zostali wybrani, aby służyć mieszkańcom Powiatu Sochaczewskiego.    30 listopada druga, technicznie dużo łatwiejsza dla wyborców odsłona wyborów samorządowych. Nasz kandydat, z dużymi szansami na wygraną, uczestniczy w ponownym głosowaniu na Burmistrza Sochaczewa. Bardzo proszę Państwa o udział oraz zagłosowanie w II turze wyborów w Sochaczewie na Bogumiła Czubackiego, sprawdzonego burmistrza. Doświadczonego samorządowca, gotowego do współpracy ze wszystkimi, niezależnie od poglądów politycznych.

(2014/12/03 05:54)
Po ogłoszeniu wyników przez PKW napisałem:

Gratulacje i podziękowania Wspólnoty

Niedziela 30 listopada definitywnie zakończyła samorządowe zmagania wyborcze. Czas na gratulacje, a zwłaszcza podziękowania, które w pierwszej kolejności pragnę złożyć Wyborcom kandydatów na radnych z Komitetu Wyborczego Mazowiecka Wspólnota Samorządowa (MWS). Dzięki Państwa poparciu zdobyli oni startując do rady miasta - 2092 głosy, do rady powiatu - 2668 głosów w trzech okręgach.

W imieniu Stowarzyszenia MWS Sochaczew przekazuję gratulacje dla zwycięskich ugrupowań, które przez najbliższe cztery lata będą decydować o kierunku rozwoju Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego.

Gratuluję Panu Piotrowi Osieckiemu skutecznego finiszu w II turze wyborów burmistrzowskich i, choć minimalnego, to jednak zwycięstwa. Odczuwam dużą satysfakcję, że mimo nierównych sił i dostępnych środków, w tym finansowych, Bogumił Czubacki do końca liczył się w rywalizacji. Jemu też gratuluję wyniku i dziękuję za wielką pracę włożoną w kampanię wyborczą.

Gratuluję wszystkim komitetom wyborczym, które wprowadziły swoich radnych do Rady Miasta, Powiatu i Gmin. Niech dane im będzie jak najlepiej służyć mieszkańcom, którzy okazali zaufanie i oddali na nich swoje głosy poparcia. Gratuluję wyboru nowemu Zarządowi Powiatu i życzę mu powodzenia w realizacji zadań powiatowych.

Przekazuję słowa wdzięczności ponad 5 tysiącom Wyborców, którzy z ufnością głosowali na Bogumiła Czubackiego i jego propozycję zrównoważonego rozwoju Sochaczewa. Dziękuję Urszuli Pawlak za wsparcie w II turze wyborów, które dodało nam skrzydeł i pokazało, że razem możemy wiele osiągnąć.

Gratuluję i dziękuję moim Koleżankom i Kolegom z KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, którzy uczestniczyli w tych wyborach jako kandydaci na radnych, którzy pracowali w sztabie wyborczym i w komisjach wyborczych. Wszyscy oni biorąc udział w kampanii wyborczej włożyli wiele wysiłku, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Nie wygraliśmy tych wyborów, ale mamy powody do zadowolenia, poprawiając wynik sprzed czterech lat i wprowadzając 3 radnych do miasta, 3 radnych do rad gminnych oraz 1 radnego do powiatu.

Dziękuję niezależnym mediom, które rzetelnie relacjonowały przebieg kampanii wyborczej. Szczególne podziękowania kieruję do portalu e-sochaczew.pl oraz gazety „e-Sochaczew.pl extra”, które w kampanii wyborczej stanęły na straży zasad fair play i pomogły zrównoważyć propagandowe znaczenie wydawanego przez burmistrza tygodnika miejskiego.

Z samorządowym pozdrowieniem,

Jerzy Żelichowski, przewodniczący Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej w Sochaczewie

(2014/12/03 05:59)
No przepraszam bardzo, ale e-sochaczew z całą pewnością nie było i nie jest bezstronne.

(2014/12/03 07:30)
dla - mnie jerzyk 2205- jest gościem który nie obawiał się dyskusji,mądrych,merytorycznych odpowiadał na czasami chamskie komentarze,pokażcie drugiego takiego samorządowca na tym forum,a jak kogoś brakuje to pojawia się post pod tytułem

"gdzie się podział Jerzy Żelichowski??"

(2014/12/03 07:59)
Swoją wypowiedzią przeczy Pani głoszonej przez Panią tezą.

(2014/12/03 08:05)
Przepraszam błąd, powinno być tezie.

(2014/12/03 08:10)
koniec,wybory skończone,tu zapewne wiele zniknie piszących na dane tematy. 

(2014/12/03 08:27)
Dragon - Największa cnota krytyk się nie boi.

(2014/12/03 09:47)

Serdecznie dziękuję również za poparcie mojej kandydatury na liście powiatowej w tych wyborach. Mój wynik plasuje mnie wśród 9 mandatów przysługujących miastu, ale metoda d'Hondta stosowana do podziału mandatów w systemach wyborczych opartych na proporcjonalnej reprezentacji z listami partyjnymi, wykluczyła mnie z grona radnych reprezentujących Sochaczew w radzie powiatowej. Gratuluję wszystkim 21 radnym, którzy zostali wybrani, aby służyć mieszkańcom Powiatu Sochaczewskiego.

Ach ten cholerny d'Hondt! Nikt go nie lubi, oprócz L. Millera po wygranych wyborach w 2001;) Swoją drogą, aby w tych wyborach uzyskał Pan mandat, MWS musiałaby zdobyć dokładnie 666 głosów więcej kosztem SFS. Inne metody liczenia też niestety nic nie pomagają (tabelka poniżej). Jedyna szansa to rozdział mandatów wg. faktycznej liczby głosów, ale jest to rzadko stosowana metoda. Pozdrawiam.

(2014/12/03 10:05)
Hah, panie jerzyk, to krzyk rozpaczy a nie podziękowania i gratulacje, rozpacz która wylewa się z tego przyprawia mnie o łzy i tak zwyczajnie po ludzku współczuję Panu Czubackiemu. A pan jeszcze gdzieś, kiedyś wypłynie boś pan twardziel....
Karol

(2014/12/03 10:08)
Panie Kordek, przywykłem już do "życzliwych" aluzji, ale do przeprosin jeszcze nie. Dlatego doceniam Pańską reakcję i przeprosiny przyjmuję ze zrozumieniem.

Dla troszczących się o mnie mam uspokajającą informację. Funkcjonuję bez zmian, w dobrym samorządzie miejskim w Płońsku, jako Pełnomocnik Burmistrza ds współpracy ze spółkami komunalnymi (Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp z o.o., Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., Zarząd Dróg i Mostów Sp. z o.o.) oraz koordynator zespołu nadzorującego system gospodarowania odpadami komunalnymi w Płońsku, uważany w skali kraju za modelowy, spełniający już teraz ustawowe wymagania, dotyczące 2018 roku. Właśnie zakończyliśmy procedurę przetargową na funkcjonowanie systemu przez kolejne dwa lata.

Płońsk niedaleko, warto skorzystać z dobrych przykładów i sympatii Burmistrza Płońska dla Sochaczewa.

(2014/12/08 09:27)
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej ,jak widać ma sie dobrze ,a czemu u nas musiało upaść,skasowano wywoź śmieci, wywóz ,szamba  ,przejęli temat   ludzie co teraz ciągną kasę.

(2014/12/08 10:14)
''dragon'' powiedział: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej ,jak widać ma sie dobrze ,a czemu u nas musiało upaść,skasowano wywoź śmieci, wywóz ,szamba  ,przejęli temat   ludzie co teraz ciągną kasę.

Całkowicie się z tobą zgadzam szanowny ''dragon'' PGK to doskonałe narzędzie w rękach dobrego gospodarza aby nie tylko przynieść oszczędności swojemu miastu pisząc to myślę głównie o zarządzaniu poprzez świadczenie usług wykonywanych wewnętrznie przez miasto... skoro prywaciarze zarabiają krocie na mieście... czemu by nie zamienić tego na korzyść dla miasta... zatrudnić ludzi dać im pracę... do układania kostki, pielęgnacji zielonego majątku miasta, wywóz nieczystości,  bardziej efektywnie wykorzystywać pieniądze z naszych podatków... 

(2014/12/08 11:08)

Na naszych oczach opozycja sochaczewska zostaje wykluczona... jak to wpłynie na życie mieszkańców naszego miasta? Dochodzi do sytuacji w której nie rozliczana jest władza która obecnie nie rządzi.... lecz króluje w Sochaczewie, czy nie powinno być odwrotnie? 

Władza nie da się kontrolować dlaczego? Jak naprawdę kształtuje się kondycja finansowa naszego miasta? W jaki sposób wydawało by się dotąd nieudolne próby pozyskiwania środków unijnych będą zdobywane? 

Jak będą przeprowadzane, i jakie zmiany, i kto niby ma zmieniać nasze miasto? Poseł Małecki który dumnie widnieje na reklamach z burmistrzem jak on... i w co chce zmienić Sochaczew... 

Co udało mu się zrobić dla miasta w którym się wychował, w którym od dziecka ubiera się do mszy gdzie uczył się pisać i czytać... Co z obietnicami... czy wszystkie obiecanki burmistrza i Posła to wyrafinowany populizm? Poseł Małecki firmując swoim wizerunkiem obietnice Osieckiego przyjął częściową odpowiedzialność za działania Pana Osieckiego i jego ekipy ciekawe jak się wywiąże...

(2014/12/08 12:17)
tadeusz bo odnośnie tego PGK to taka prawda ,,  swoje rozwalili w drobny mak,takie instytucje to się powinno za wszelką cena utrzymać by teraz obecnie w reformie śmieciowej przynosiła dochody i to nie małe.

(2014/12/08 20:13)