Gdzie sprawdzić samochód przed kupnem

/ 33 odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie gdzie w Sochaczewie mogę sprawdzić auto przed kupnem? Chodzi mi o takie standardowe sprawdzenie plus podpięcie pod komputer. Zależy mi na solidnym sprawdzeniu  Marki Opel, Ford i Volkswagen.
Z góry dziękuję za odp :)

wybierz ASO, masz opla jedz do opla itd.... szkoda kasy na zwykle stacje obslugi. mimo to badz swiadoma ze nawet ASO sprawdzi ci wszystko ogolnie.. wycieki, zbierznosc, blacha.. ale nikt ci nie da gwarancji.

polecam sobie sprowadzic samochod. tylko nie z placu i nie od turka bo to sa przewaznie miazgi z przekreconymi licznikami....znam osobe ktora sprowadza samochody na zlecenie. uczciwa i zna sie na tym. polecono mi ja a teraz od niedawna ja rowniez jestem bardzo zadowolonym klientem. jakby cos pisz na priv.

(2014/09/22 11:37)

mimo to badz swiadoma ze nawet ASO sprawdzi ci wszystko ogolnie.. wycieki, zbierznosc, blacha.. ale nikt ci nie da gwarancji.

Zatem, po co przepłacać? Wystarczy podjechać do stacji diagnostycznej i niech sprawdzą pod kontem zakupu a nie pieczątki:) Z tym, że nie poradzę Ci która diagnostyka ale gadałem z ludkami w tej obok kauflandu i wydaje się, że są ok. Poza tym mają tam serwis więc raczej powinni być troszkę bardziej ogarnięci od zwykłych partaczy/sprawdzaczy.

(2014/09/22 11:58)
Kacpersky jak zwykle alfa i omega, na każdy temat udaje wielkiego znawce.    Gościu czy jest coś na czym si ę nie znasz?, albo na czym się ZNASZ, BO JAK ZNAM ŻYCIE TO JAK KTOŚ ZNA SIĘ NA WSZYSTKIM TO NAPRAWDĘ NIE ZNA SIĘ NA NICZYM. KACPERSKY ALFA, OMEGA CZY MOŻE RACZEJ ŁAMAGA?
  I pisanie też tak jakbyś nie posiadał matury, a za chwilę nam tu napisze że jest doktorem czy profesorem wybitnej Uczelni hahaha

A Ty nie piszesz o sobie? W końcu to Ciebie pod postaciami różnymi widać w każdym wątki. Od polityki, poprzez muzykę, mechanikę, elektronikę, informatykę na ogrodnictwie kończąc.  :D

(2014/09/22 16:44)
Tak, właśnie myślałem, ale teraz już jestem pewien, La Coste to kolejne wcielenie Olafa :)
Nie polecałbym sprawdzania auta na stacji diagnostycznej, bo za wiele się nie dowiesz, jeżeli chcesz kupić pewne auto to skorzystaj np. ze strony moto-zakup, jeżeli chcesz coś pewniejszego to skorzystaj z przysalonowych komisów, tam często można kupić auto z pełną historią , po pierwszym właścicielu i czasami nawet z gwarancją.

(2014/09/22 17:52)

olafek :) widze ze znow przybral wojenne barwy :D

alez my wiemy kto jest najwiekszym specjalista od wszystkiego :) ciagle mam watek przed oczami o obcasach i nawet tam swoje madrosci wrzucales :) wygodnie? ile cm preferujesz? na zdjeciach na NK nie zauwazylem :)

a tak wogole myslales moze zeby wziac udzial w familiadzie? mysle ze bys dal rade bo pamietam tez watek w ktorym pisales ze wysylasz pisma do sztrasburgera.. czy strasburga? sam juz teraz nie jestes pewien czy byla to skarga do trybunalu czy zgloszenie do familjady co? :D :D

zegnam cie idianskim pozdrowieniem hawk!

(2014/09/23 08:15)

OLAF #56169: "...można z tego tytułu złożyć skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasbourgu.
  A skargi przyjmowane są po wyczerpaniu wszystkich możliwych odwołań w Kraju. Sądy, wszystkie instancje, Rzecznik Praw Obywatelskich itd. Trzeba wielkiej determinacji ale myślę że warto"

KACPERSKYY #56170: "tak olaf? wymien mi prosze ile spraw zglosiles do strasburga? ile do UOKiK i podobnych instytucji ile z tego otrzymales odpowiedzi, po jakim czasie i dlaczego po 4 latach i ile z nich bylo zalatwionych pozytywnie"

OLAF #56188: "Kacpersky, tego nie robi się na ilość ani z byle powodu. Wystarczą mi dwie załatwione pozytywnie przez Wielki Trybunał."

KACPERSKYY #56262: "a jak sam nie da rady to napisze do wielkiego trybunalu to strasburga :)"

OLAF #56268: "No ba Kacpersky i dobrze na tym wyszedłem"

ty tlumoku :) pomysl zanim cos napiszesz ze cos jest niezgodne z prawda :)

(2014/09/23 09:24)
kacpersky bo ty zapominasz o kilku różnicach.

Gdy ty się wypowiadasz na różne tematy to się mądrzysz.
Gdy olaf się wypowiada na różne tematy to dzieli się z nami swoim doświadczeniem.

Gdy ty zarzucasz coś komuś to obrażasz i brutalnie atakujesz.
Gdy olaf zarzuca coś komuś to tylko stwierdza faktyczne fakty i oczywiste oczywistości.

I tak dalej...

(2014/09/23 09:25)
>Nie polecałbym sprawdzania auta na stacji diagnostycznej, bo za wiele się nie dowiesz,<
Się chłopaki dobrali :) 
Wracając do wątku. A co potrzebujesz wiedzieć o aucie by je kupić, bądź ofertę do kosza wyrzucić?:)
Miernik lakieru i diagnosta w zupełności wystarczy. Jak Ci ktoś wciska, że auto nie bite a miernik pokazuje co innego to już otwiera oczy. W kanale natomiast widać, czy auto nie ma spawów na elementach nośnych, czy ruda go nie zjada, stan amorów, silnika - czy nie zarzygany olejem, stan końcówek, sworzni, przegubów, hamulców itp. 
Moim skromnym - nie mechanicznym zdaniem - to wystarczy. Oczywiście tak na diagnostyce jak i na ASO można się zawieźć ale takie przypadki można sobie w necie wyczytać:)

(2014/09/23 12:29)
Grzech, co się dowiesz na dignostyce? Vin i historię serwisową Ci sprawdzą? Nie.
Komputerem się podepną, żeby wychwycić błędy? Nie.
Lepiej najpierw poczytać na forach co trapi dany model i na co uważać, zabrać ze sobą znajomego który ma pojęcie i jeżeli po sprawdzeniu ogólnego stanu jest ok, to wtedy pojechać na diagnostykę, obejrzeć auto od spodu, żeby coś znaleźć i urwać z ceny :)
i tak jak napisałeś że na diagnostach można się oszukać, znam kogoś kto nie znał się na samochodach, pojechał z samochodem na diagnostykę, wszystko niby było ok, diagnosta powiedział że warto, gość kupił auto za 14k pln, w które przez rok włożył następne 5k pln...Ale nawet nowe samochody się psują więc niema na to reguły.

(2014/09/23 14:26)
To jeżeli w Sochaczewie nie można u nikogo sprawdzić bardziej szczegółowo auta to może jakich (sprawdzonych) pośredników (oprócz już polecanego w tym wątku) byście polecili ?

(2014/09/24 08:59)
To jeżeli w Sochaczewie nie można u nikogo sprawdzić bardziej szczegółowo auta to może jakich (sprawdzonych) pośredników (oprócz już polecanego w tym wątku) byście polecili ?
Autorka wątku nie napisała o dość istotnych faktach - ile chce przeznaczyć na autko. A to ma kluczowe znaczenie przy sprawdzaniu kompem. Wiadomo im nowsze (droższe) autko, tym więcej pokaże ECU. No i skąd to auto. Jeżeli z naszego rynku to ASO może rzeczywiście opowiedzieć niezłą historię autka. Jednak przy sprowadzanej puszce może już nie być tak różowo. 
addab - skoro szukasz auta nie rejestrowanego u nas - rozumiem, że po to Ci pośrednik? To zacznij od poszukiwań pośredników dbających o markę i sprowadzających z krajów z ewidencją diagnostyczną - np Dania. Rzetelny przebieg to spora oszczędność w późniejszej exploatacji.

(2014/09/24 09:22)
addab - skoro szukasz auta nie rejestrowanego u nas - rozumiem, że po to Ci pośrednik? To zacznij od poszukiwań pośredników dbających o markę i sprowadzających z krajów z ewidencją diagnostyczną - np Dania. Rzetelny przebieg to spora oszczędność w późniejszej exploatacji.

Może niewłaściwie napisałem "pośredników". Szukam auta krajowego. Chodziło mi o handlarzy, komisy, ludzi, którzy szukają i sprzedają auta po leasingowe itp na terenie Sochaczewa i okolic.

(2014/09/24 10:05)
Po pierwsze powinno się uświadomić co oznacza auto bezawaryjne.

Nie ma czegoś takiego jak auto bezawaryjne :) pomimo starannych bieżących wymian.Dałem jedynie prostą instrukcję jak na dzień dobry nie wpakować się w remont auta kupionego z ogłoszenia. Inaczej wygląda zakup auta na gwarancji, inaczej z historią serwisową i jeszcze inaczej auta starszego w bd stanie z "małym" przebiegiem:)A tak od siebie - z daleka od nowszych dizli :)

(2014/09/24 13:18)
grzech25 olaf zawsze bedzie madrzejszy.. my rozumiemy o czym piszesz.. on nie

(2014/09/24 14:39)
kacperskyy oczywiście swoje pięć groszy musi dodać.Tak naprawdę facet nie zna się na niczym tylko pisze aby o nim nie zapomniano.Patrząc już teraz na takiego kacperskiego jako na dawną śmieszną historię to śmiać mi się chce do łez.Pozdrawiam kacperskyy,pisz swoje bez ciebie byłoby smutno śmieszna osobo.

(2014/09/24 16:33)

mowi sie ze osby bez milosci robia sie zgorzkniale, wredne, wylawaja zlosc na wszystko i na wszsytkich... widze ze zanosi sie na to, ze w koncu bedziemy mieli spokoj bo januszek i robercik tak jak przewidywalem polaczyli sie w szczesliwa parke :)

znajac was wiedzialem ze bedziecie do siebie pasowac... to byla tylko kwesia czasu :) ... nie tylko mentalnie ale i wizulanie tworzycie na prawde niezla parke :) gratuluje i szczescia na nowej drodze zycia.

koledzy kolezanki skladajmy zyczenia naszej parce :)

(2014/09/25 07:57)
a gdzie to piwko? w strasburgu czy w prokuraturze? :D

(2014/09/25 09:10)
Dziękuje Panowie za zaśmiecenie forum. Jak zwykle nic nie można się dowiedzieć, bo co chwile ktoś sobie jedzie. Nie da się tego czytać.
EOT

(2014/09/25 09:44)