Ginekolog konsultacja

/ 8 odpowiedzi
Witam,Jakiś czas temu lekarz stwierdził u mnie policystyczne jajniki, jednak chciałabym skonsultować tą diagnozę. Czy ktoś miał podobny problem i mógłby polecić godnego zaufania specjalistę? Bardzo proszę o podpowiedzi do kogo mogę się udać. 
WITAM
A CZY LEKARZEM STWIERDZAJĄCYM U CIEBIE POLICYSTYCZNE JAJNIKI BYŁ LEKARZ GINEKOLOG- ENDOKRYNOLOG ?   

(2013/08/27 08:51)
Stwierdził to lekarz ginekolog na podstawie wywiadu i opisanych objawów oraz usg, nie zlecał dodatkowych badań. 

(2013/08/27 09:20)
hmm.... u mnie też to stwierdził  ;/

nie mam pojęcia gdzie można to potwierdzić.

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,115789,10950557,Policystyczne_jajniki___co_wynika_z_takiej_diagnozy_.html

(2013/08/27 13:27)

x
tak jak ktoś napisał - najlepiej być w tej sytuacji pod kontrolą ginekologa o endokrynologa  - proponuję poszukać kogoś takiego i przedyskutować z nim obecną diagnozę.
w innym wątku (endokrynolog) polecałam specjalistę u którego ja sama się leczę - myślę że ta osoba mogłaby również Pani pomóc.
pozdrawiam

(2013/08/27 16:56)
Zdaję sobie sprawę z tego że konieczna jest konsultacja z odpowiednim specjalistą, ale wolałabym kogoś poleconego i sprawdzonego. Więc może ktoś zmagał się z podobnym problemem i może polecić zaufanego lekarza? 

(2013/08/27 17:03)
żeby stwierdzić czy to na pewno policystyczne jajniki trzeba zrobić badania hormonów u mnie policystyczne jajniki okazały się być tylko niedoborem jednego hormonu (progesteronu ) czyli tak naprawde to nie były policystyczne jajniki ginekologa- endokrynologa nie mogę polecić bo byłam tylko na jednej wizycie i dostałam skierowania na dużą ilość badan więcej ten lekarz mi nic nie poradził  bo powiedział ze bez badan hormonów nie można  być tego pewnym dalsze wizyty okazały się być zbyteczne bo zaszłam w upragnioną ciąże  

(2013/08/27 21:32)
No ale lekarz przynajmniej skierował Cię na badania.Tylko pytanie jak nazywał się ten ginekolog no i czy byłaś na NFZ czy prywatnie.Większość ginekologów robi tylko wywiad z pacjentką,usg i zwykłe badanie i jak powiesz,że masz objawy policystycznych jajników to zakładają,że tak jest i faszerują lekami bez wcześniejszych badań hormonalnych.Diagnozę trzeba poprzeć solidnymi dowodami( badaniami ) bo jak każdy pacjent by przychodził do lekarza i w wywiadzie mówił,że ma objawy np. raka to lekarz bez badań stwierdzając raka naraziłby pacjenta na utratę zdrowia przez powiedzmy leczenie jakie u danego petenta zastosuje a w rzeczywistości mogła to być inna choroba.Powtarzając się napisz proszę co to za lekarz i czy badania które robiłaś były płatne i gdzie robiłaś.Pomóż również innym.

(2013/08/28 09:42)
Ta pani ginekolog nazywa sie Anna Świątek i przyjmuje w swoim prywatnym gabinecie na ul. Czerniakowskiej 157/ 13 w Warszawie. Wizyta u niej kosztuje chyba 150 zł. nie posiada usg i za wszystkie badania trzeba płacić. Ja zrobiłam chyba z połowe tych badań krwi co mi zleciła i zapłaciłam jakieś 200 zł. u nas w szpitalu.Wszystkie te badania miałam rozpisane na różne dni cyklu. Ogólnie to wydawała się być miłą lekarką z dużym doświadczeniem.   

(2013/08/28 21:20)