Godne polecenia.

/ 7 odpowiedzi

W  piotrkowskim schronisku dla zwierząt wystawiano   klatkę życia"  dla zwierząt,  których ludzie chcą się pozbyć, często w okrutny sposób. Psy wyrzucane z samochodów, przywiązywane do drzew w lesie, często po długich , okrutnych męczarniach zostają po długim  leczeniu umieszczane w schronisku. Można by w ten sposób  uniknąć  znęcania się nad zwierzętami i  zmniejszyć koszty leczenia tych okaleczonych zwierząt. Może nasze miasto skorzystałoby w tego rozwiązania.

.

(2017/09/22 20:24)

nasze miasto ???? przecież tu dla zwierząt nic się nie robi - brak  koszy na odchody , plaża miejska z  zakazem wejścia z psem , ruiny zamku straszą zakazami , sterylizacji darmowych brak ... żenada

(2017/09/23 20:20)

co do sterylizacji nie mogę się zgodzić, Sam załatwiałem takie dla 5 kotów, wyatarczył telefon do urzędu i email.

(2017/09/24 18:16)

Faktycznie Urząd Miasta i fundacja NERO finansują sporo sterylizacji.Po zabiegu łatwiej  oddać psa czy kota do adopcji bo często trafają do niezamożnych ludzi. Ale takie "okno życia" dla psów i kotów" umiszczone przy schronisku wiele problemów by rozwiązało.

(2017/09/24 20:48)

nasze miasto ???? przecież tu dla zwierząt nic się nie robi - brak  koszy na odchody , plaża miejska z  zakazem wejścia z psem , ruiny zamku straszą zakazami , sterylizacji darmowych brak ... żenada

Raczej logiczne.

Gdyby na plażę można było wejsć z psem, nie byłaby to plaża tylko sralnia. Ludzie nie sprzątają po sobie - wszędzie pety, kapsle od piwa, jakieś resztki reklamówek - to co, jeszcze Ci brakuje psich gówien dookoła?

(2017/09/26 12:32)

Ja mam takie  obserwacje z boiska w Chodakowie. Codziennie rano pracownicy  zbierają kilka worków butelek po piwie, po winach, puszki po piwie.butelki po wodzie mineralnej, które grający na orliku zostawiają  po sobie.Jakoś im to nie przeszkadza. Natomiast jak dwa bezdomne pieski, które dość długo trzymały sie razem, zmęczone usnęły na słoneczku w okolicach  siłowni boiskowej, szybko zostały wygnane. Żal mi ich było, bo i spokojne i dawno zobiły kupkę gdzieś indziej. Natomiast na ławkach przy boisku siedzą gromadku pijących alkohol. Żaden pracownik ich nie przepędzi, bo się ich po prostu boi. A mały piesek, nie ugryzie nawet jak ktoś go kopnie.

(2017/09/26 19:00)

Tak szybko jak utowrzyli okno życia - to jeszcze predzej je zamkną. Kazdego dnia zgłaszają sie ludzie chcący oddać psiaka. Fundacja NERO pęka w szwach, zapełnione domy tymczasowe, adopcje prawie zerowe. Nie wiem jak duże musialo by być schronisko by pomieścić wszystkie porzucane zwierzaki. 

Miasto pomaga w sterylizacjach - wystarczy zgłosić się. My też każdego miesiaca wydzielamy pewną kwotę z naszego skromnego budzetu. Złożyliśmy projek w konkursie Tesco i zakwalifikowaliśmy się do głosowania. Jeśli się uda i wygramy głosowanie - to będzie można wysterylizować za darmo kilkadziesiąt kotek.

(2017/09/28 00:50)