gps a licznik w samochodzie

/ 60 odpowiedzi

nie wiem czy kiedykolwiek zwracaliscie na to uwage u siebie w samochodzie. u mnie tak do 90km/h licznik zawyza predkosc w stosunku do gps rowno o 5km/h. roznica ta wzrasta w miare zwiekszania predkosci i tak przy okolo 140km/h wynosi 10km/h

blad gps czy licznik przeklamuje?

Wielu tak ma, raczej licznik, w serwisie powiedzieli że być może komputer wymaga poprawienia danych, parametry samochodu się zmieniają a program masz cały czas ten sam

(2014/04/25 08:54)

ja znam dwie przyczyny:

1. liczniki celowo zawyżają prędkość - jest to ustawiane na etapie produkcji auta

2. inne ogumienie niż przewidziane przez producenta - wyższa, niższa opona i zawsze będziesz miał różnicę na prędkościomierzu.

(2014/04/25 10:14)
Liczniki w prawie wszystkich samochodach przekłamują o ok 5 do 10 km na godzinę, takie trochę oszukiwanie kierowców, żeby zawsze jechali trochę poniżej dozwolonej prędkości. już w 5 samochodach to przerabiałem.

(2014/04/25 11:01)
kumpel wlasnie tez mi powiedzial ze celowo przeklamuja. ciekawe czy to zgodne z prawem do konca jest? to tak jakby alkomat zawyzal dla naszego bezpieczenstwa :) jest to jakis miernik i zapewne ma homologacje ale znajac zycie i przebieglosc urzedasow to pewnie napisane jest ze plus minus 10% blad pomiaru i tyle.

(2014/04/25 11:11)
 Nie wiem jak tam masz z kołami, ale znam taki przypadek, fabryczne buty 17 cali, koleś dokupił alusy 16 i też mu licznik zgłupiał. Nie rozumiem w ogóle dlaczego gościu tak zrobił, bo przecież na nisko profilowych i ładniej wygląda i lepiej się jeździ

(2014/04/25 11:51)
To pojedź przez Staszica, lub na cmentarz na wypalenisko na 17'' z niskim profilem, nie wiem czy tak dobrze się jeździ.

(2014/04/25 12:00)
Ja tamtędy nie jeżdżę bo szkoda mi zawieszenia w aucie, a nie mówię o gównianych lokalnych drogach, pojedź na balonach autostradą albo ekspresówką aż ci zacznie pływać po drodze. No i bzdury gadasz bo niski profil nie oznacza mniejszego prześwitu auta, jest to samo bo jest wyższa felga.

(2014/04/25 12:05)

KAT
metro zamow sobie kola jak kiedys w powazach ( z sama opaska gumowa )zobaczysz co sie stanie z amortyzacja i jaki to bedzie mialo wplyw na zawieszenie.
 Dlatego ten ktos wymienil 17 na 16 cali ( i zapewne zastosowal wyzasza opone ) - zeby tej gumy bylo troche wiecej - gdyz to ona przejmuje i przekazuje piersze wstrzasy.
co do DPS moze powodem jest to ze gps nie pracuja dokladnie w czasie rzeczywistym i moze dlatego sa przeklamania wzgladem odczytow licznika 

(2014/04/25 14:38)
Olaf, ostatnio wracałem z Zakopanego, tydzień później ze Szczyrku, auto na 16'', po trasie 170-180 i nic mi nie pływało, może jak masz 20-letnie bmw po 4 właścicielu i 12 wypadkach to masz takie problemy z geometrią auta że Ci ,,pływa po drodze'', i nie wiem o co Ci chodzi z komentarzem o prześwicie, bo ja nie pisałem o tym że prześwit się zmniejsza tylko że komfort jazdy po dziurach na felgach 17'' i większych, jest gorszy niż na 15-16'' z wyższym profilem opony. Nie wspomne o tym że dużo łatwiej jest taką felgę uszkodzić przy niższym profilu opony.

(2014/04/25 14:57)
 no to się zgadza, miał lepszy komfort ale wskazania licznika mogły nieco odbiegać.

(2014/04/25 16:36)
To jest celowa robota konstruktorów i producentów samochodów. Celowo zawyżają prędkość wskazaną w pojeździe. Dlaczego tego już nie wiem... U mnie w służbowym aucie tak jest i w prywatnym także. Jeśli kiedyś napotkacie na prędkościomierz np. przed wjazdem do miejscowości to on także wam pokaże prędkość niższą od tej wskazanej na prędkościomierzu w aucie. Więc to według mnie nie jest wina gps lecz celowa robota tych o których wspomniałem skąd inąd mająca z pewnością wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

Co do różnic związanych z oponami to faktycznie mają one wpływ na wskazywanie prędkości ale dodatkowo także przebytego dystansu jak również komfortu. I nikt mi nie wmówi, że jazda na oponach 225/45/17 będzie bardziej komfortowa od 205/55/16... Wybacz Olaf ale nawet po autostradzie ta druga wersja wydaje mi się być bardziej komfortowa. Oczywiście jest to moje zdanie i nikt się z nim nie musi zgadać.

(2014/04/26 14:00)
Jeżeli chodzi o niski profil opony to auto staje się bardziej twarde jeżeli jest niski profil to i opona pewnie szersza taki zestaw to dobry na niemiecką autostradę ale na naszych drogach jeżeli taka niska i szeroka opona złapie kolein to dopiero zaczyna się pływanie po drodze.W zakrętach owszem lepiej trzyma ale w koleinach tragedia.Na pewno wąska opona mniej wozi niż szeroki kapeć a do tego jeszcze przy szerokim kapciu zwiększone zużycie paliwa.Ładnie to wygląda 17 albo więcej cali na niskim profilu ale pożytek z jazdy tylko na gładkiej prostej nawierzchni.

(2014/04/27 21:15)
Olaf, ostatnio wracałem z Zakopanego, tydzień później ze Szczyrku, auto na 16'', po trasie 170-180 i nic mi nie pływało, może jak masz 20-letnie bmw po 4 właścicielu i 12 wypadkach to masz takie problemy z geometrią auta że Ci ,,pływa po drodze'', i nie wiem o co Ci chodzi z komentarzem o prześwicie, bo ja nie pisałem o tym że prześwit się zmniejsza tylko że komfort jazdy po dziurach na felgach 17'' i większych, jest gorszy niż na 15-16'' z wyższym profilem opony. Nie wspomne o tym że dużo łatwiej jest taką felgę uszkodzić przy niższym profilu opony.

Co ty się człowieku wymądrzasz jak pojęcia o tym nie masz, w d... byłeś i gucio widziałeś, 170/180 na godzine, no kurna napisałeś to tylko aby się przyje.. do mnie i co myślisz że zabłyśniesz, zaszpanujesz czym, czym???? idiota :))))

(2014/04/27 22:05)
 No i widzisz jancio mu wytłumaczył o co chodzi, a ten kretyn bedzie mędził że on sto cterdześci jedzie, ale teraz zaszpanowałeś Bartosz , wszystkie laski twoje, ło matko i co tera. Kozak ze wsi kolejny :))))))))))))))))))))))))))))

(2014/04/27 22:20)
Przy tej prędkości to dawno by się koła  od tej twojej furmanki pourywały, taki duży chłop i ciągle gra w gry komputerowe , ale jaja :))

(2014/04/27 22:30)
Olaf jesteś bardzo przykrym człowieczkiem, małej wiary i małego mózgu. Jancio Tobie wytłumaczył że jazda na mniejszej feldze jest bardziej komfortowa, ale już zdążyliśmy przywyknąć, że nie radzisz sobie z czytaniem ze zrozumieniem. Po drugie gdybyś jeździł gdzieś dalej niż z domu do kościoła, to wiedziałbyś jaka jest teraz droga z Sochaczewa do np. Zakopanego i że można tam przycisnąć. Po trzecie mam niezłe auto które pozwala rozwinąć takie prędkości. Po czwarte i ostatnie to sądząc po godzinie twoich wpisów i ich częstotliwości, można stwierdzić, że tak się ucieszyłeś wczorajsza kanonizacją, że się upiłeś i w nocy dorwałeś do kompa, więc albo pij i nie dotykaj klawiatury, albo zamilcz bo już nawet nie jesteś śmieszny tylko przykry i smutno mi obserwować, że tacy ludzie jak Ty chodzą po ulicach zamiast przebywać w zakładzie dla obłąkanych.

(2014/04/28 09:27)
 Bartosz  raczej nie sądzę abyś jeździł tym swoim kapciem tyle co ja i wiem ile można przycisnąć, zreszta daremna rozmowa z kimś tak niezrównoważonym psychicznie jak ty. Ta 23 kolekcjonerska  beemka ma nowe zawieszenie i ustawioną geometrię i wiem że lepiej na autostradzie jeździ się na niskprofilowych 17 calowych alusach. Powiedz mi jeszcze że ty jeździsz z taką prędkością na 16 stkach bez rozpórki"?
 Nie chce mi się z tobą gadać prymitywny człowieku!

Kacpersky podjął tu ciekawy temat a ty go po prostu rozwalasz.
 I jeszcze chciałbym Kacperskemu napisać taką ciekawostkę:

Robiąc porównanie włączonych jednocześnie dwóch nawigacji jednej  połączonej GPS a drugiej z internetem zauważyłem iż nawigacja GPS lekko się spóźnia. Natomiast po aktualizacji oprogramowania w moim Oplu prędkości pokrywają się, więc jak pisałem wcześniej to musi być raczej wina komputera  a w zasadzie oprogramowania jego.

(2014/04/28 09:47)
Olaf mam półroczne auto z polskiego salonu, więc nie porównuj go do 20-letniego bmw z reichu.

(2014/04/28 10:19)
 No to się chwal, tylko co to kogo obchodzi kto czym jeździ, o czym innym jest mowa. Temat reichu to zupełnie inna sprawa, bo jakoś Polacy na rynku wtórnym kupują takie auta najchętniej.  Aczkolwiek takie jak twoje salonowe też bardzo często potem w odsprzedaży występują jako powypadkowe. Trudno na rynku wtórnym coś bezwypadkowego uchodzić,  więc auta z Niemiec są zawsze pewniejsze .Ja swoje obydwa auta z Niemiec przyprowadziłem sam , nie były to jak sugerujesz przemielone zwłoki do reanimacji przywiezione na lawecie tylko auta w świetnym stanie technicznym i dbam o nie więc dobrze jeżdżą. Lubisz się chwalić :P

(2014/04/28 11:18)
Nie chwalę się , tylko obalam twoje głupie teorie, o tym że na 16 calowych felgach nie można szybko jeździć po autostradzie, ja jak widać jeżdżę, żyje i mam się dobrze. A czemu auta z niemiec są pewniejsze? Tam niema wypadków? Każdy twój kolejny wpis jest śmieszniejszy od poprzedniego:)

(2014/04/28 11:34)
Szanowny p. Olaf czy może p. wyjaśnić jaka jest różnica z nawigowaniem z gps i z internetu?

(2014/04/28 11:51)
Na pewno jest ich mniej i  łatwiej uchodzić auto bezwypadkowe, serwisowane, często ze sporym przebiegiem lecz oryginalnym.  Też kiedyś kupiłem auto z salonu ale na tym się bardzo dużo traci, dajesz dajmy na to 45 tysi a po wyjechaniu z salonu nie weźmiesz za niego nawet 40000 i nie jest tak ze to auto nic cie nie kosztuje. Przeglady Gwarancyjne to taki sam koszt jak zrobienie raz do roku przeglądu  używanego auta  w serwisie. Wielu ludzi nie potrafi samodzielnie kupić  dobrego używanego auta i muszą komuś zaufać, toteż powstały systemy sprzedaży tzw. aut gwarantowanych, albo decydują się na nowe. Ty jesteś śmieszny twierdząc iż auto używane nie może być 100% sprawne, bo wszystko zależy od tego w jakich rękach się ono znajduje. Ja mam do obydwu swoich aut dwa komplety kół i opon wiec mam porównanie a ty filozofujesz nie mając o tym pojęcia. A ta 23 letnia beemka  bez grama rdzy idzie po trasie 200 spokojnie i jest jeszcze zapas  na przepustnicy i nawet grama oleju nie weźmie. Tylko głupi ludzie kupują nowe auta.

(2014/04/28 12:01)
Musiałem twój post przeczytać dwa razy bo aż nie wierzyłem w te bzdety :) uśmiałem się dobrze podczas czytania :D Powinieneś zmienić nick na ,,kubuś puchatek'', on też miał mały rozum i zaburzone postrzeganie rzeczywistości. A ostatnie zdanie o tym, że tylko głupi ludzie kupują nowe samochody, jest bardzo w  twoim stylu. Bez ładu i składu, z obrażeniem kogoś, a w tym wypadku bardzo szerokiego grona ludzi kupujących nowe auta w salonie.

(2014/04/28 12:23)
Jeszcze raz ponawiam pytanie do p. Olafa: Jaka jest różnica między nawigowaniem z GPS i z internetu?

(2014/04/28 12:32)
On Ci nie odpowie na to pytanie bo strzelił babola a teraz unika odpowiedzi.

(2014/04/28 13:04)