Grupa rowerowa z prawdziwego zdarzenia

/ 45 odpowiedzi

Witam

Czy bylby ktoś zainteresowany założeniem społeczności aktywnej rowerowo? Być może jest taka grupa która organizuje czesto wypady rowerowe w naszym mieście? Wiem że np Łowicz, Żyrardów mają takie grupy. Spotykają się, jeżdzą wspólnie. Myślę że przydalaby się takie coś. Jest sporo zapaleńców rowerowych w naszym mieście, więc mogłoby sie to udać.

Hej,

a owszem jeździmy , nawet startujemy w maratonach , jakby jakaś przejażdżka to kiedy i gdzie ?

Gratuluję , ktoś musi zacząć pierwszy .

delspo@poczta.onet.pl

(2016/02/14 20:40)

Pomysł jak najbardziej pozytywny.
Sam należe do zaplańców rowerowych i z chęcią posłucham jakie konkretnie masz pomysły.

Społeczność Sochaczewa ma naprawdę dużo osób lubiących kręcić km na rowerkach czy to mtb, szosa czy trekingowych. Znam sporą rzeszę osób takich. Czasem sporo kręcimy równieź grupowo, ale jednak częściej solowo. Są i słabsze i mocniejsze jednostki soobowe u nas. A co do grupy z Łowicza to nie znam nikogo, natomiast Żyrardów to już co inego. Jestem w stałym kontakcie z ekipą a raczej Stowarzyszeniem Zyrardowskich Amatorów Fizycznej Aktywności, w skrócie Żyr.A.F.A. Oni kręcą, biegają, pływają, śmiagają na nartach itd.

No ale to Żyrardów. A my skupmy się na Sochaczewie. Masz jakieś pomysły, sugestie, pochwal się ;-) Może coś się wykombinuje :D

(2016/02/16 15:43)

Brawo, mogę się przyłączyć (chyba,że myślicie tylko o męskim gronie:)) Brak jest w Sochaczewie zgranej grupy rowerowej, nie mówiąc już o prawdziwej turystyce rowerowej.

(2016/02/19 15:58)

Może nie jestem pomysłodawcą, ale myślę że każdy kto lubii pokręcić km w fajnym towarzystwie mile widziany.
Hmm a może by tak coś pomyśleć o zapoznawczym rowerkowaniu?
Taką jakąś niewielką wycieczkę sobie zrobić, przy okazji spotkać się, pogadać itp.
Póki co pogoda deszczowa ale może jak się poprawi aura to coś takiego Was zainteresuje :)

(2016/02/19 17:21)

Super że jest w ogóle odzew na taką inicjatywę. Z kolegą Jarkiem byłem na paru wypadach rowerowych i było extra. Uważam że brak u nas takiej grupy turystyki rowerowej.

Nie ma znaczenia płeć, liczy się pasja do roweru.

Jestem jak najbardziej za zapoznawczym rowerkowaniem. Mam nadzieje, że w najbliższych dniach pogoda się poprawi i będzie nam dane się spotkać, pogadać, i wybrać gdzieś razem.

Nie wiem jak reszta ale gdyby jutro bądź w niedziele pogoda była lepsza to można byłoby sie spotkać wieczorkiem i gdzieś niedaleko się przejechać.

Pomysłów na taką grupę można mieć wiele. Okazja do wspólnego wypadu zawsze się znajdzie. Najwżniejsze żeby ta grupa żyła cały czas a nie tylko chwilami.

(2016/02/19 20:51)

No to fajnie że nie zostałem zapomniany jak i moje wycieczki z 2015r.

Pogoda dziś jak widać biała:-) No to.może za tydzień będzie już lepiej :-)

A co do rowerków to mogę wam zdradzić że już po raz 3 razem ze Stowarzyszeniem Żyrafa Żyrardów organizuje Rowerowe Powitanie Wiosny - mały rajd rowerowy. Odbędzie się on.20 marca. Koszt udziału wyniesie jak w zeszłym roku ok 15zł. W cenie zapewniony będzie ciepły posiłek (kiełbaska z grila lub ogniska), ciepła herbatka, woda i coś jeszcze. Wszystko jest dopiero w fazie planowania, uzgadniania itd. Plakat i oficjalne info będzie na początku marca.

(2016/02/20 08:28)

Z tego co widzę w kalendarium rowerowym na http://zyrafazyrardow.pl/kalendarz-wycieczek-rowerowych-2016/ to wygląda że większość wycieczek to szosowe jazdy.

Czy robicie też wyjazdy w teren pod mtb? Nie ukrywam że chętnie też bym wspólnie pojeździł, ale ja raczej wole MTB.

(2016/02/20 11:13)

tak żyrafa ma szosowe jazdy, ja np mtb to mało jeżdzę, cienkie oponki 1,6'' w teren to tak średnio się nadają, ale po kampionoskich szlakach można pojeździć trochę jak najbardziej, czy tez połączyć traske asfalcik + teren, np wzdłuż bzury czy coś tam w podobie, zawsze coś się wymysli :)

(2016/02/20 12:04)

Wszystkie wycieczki z 2015 r jakie pamięam były udane. Zarówno te organizowane przez Ciebie Jarek jak i przez Sochaczewską Masę Krytyczną. Nie jestem wirtuozem planowania i organizacji ale wspólnie można coś wykombinować. Wystarczy spotkać się w umówionym miejscu o danej porze a reszta jest kwestią ustalenia juz w grupie.

Acha  pamiętajcie o lutowej masie krytycznej,  to już 26.02.2016.

A może dzisiaj jakieś rowerkowanie na spontanie?:) Jakieś propozycje?

(2016/02/20 14:20)

pogoda nie jest zła, troszkę wieje, ale na jakieś 30-40km by odpowiadała. tylko niestety ja dziś odpadam już. może za tydzień w sobotę lub niedzielę coś uda się pokręcić :-)

(2016/02/20 15:21)

wspomnienia z 2013 roczku:
Rowerowy sezon 2013
dużo pisalismy i jeszcze więcej jeździliśmy a także sporo nowych znajmości było wtedy zawartych, które trwają do dziś :)
No to życzę sobie i Wam aby w tym 2016 było podobnie :D

(2016/02/20 15:30)

Może w takim razie zapoznawcze rowerkowanie zrobimy na masie w piątek? :) A po masie w sobote bądź w niedziele gdzieś ruszymy...

(2016/02/20 15:32)

Mi na chwilę obecną tylko w sobotę lub niedzielę odpowiada. W tygodniu chwilowo brak czasu. No ale niech się inni też wypowiedzą :-)

(2016/02/20 16:36)

W moim przypadku mtb odpada (choć ciągnie mnie w tym kierunku), mój sprzęt rowerowy sprowadza mnie raczej w rejony odkrywania nowych szlaków rowerowych w sensie czysto turystycznym, amatorskim. Już bliżej mi do sakwiarzy niż terenowego trekkingu. Ale pojeździć dla samej jazdy - chętnie. Może w przyszły weekend jak pogoda dopisze.

(2016/02/21 08:53)

marthe hehe żaden problem, rekreacyjnie i wycieczkowo jak najbardziej też można :)

(2016/02/21 09:25)

Marthe - tak jak wyżej pisał kolega Jarek, jaką trasą pojedziemy jest kwestią ustalenia podczas spotkania. Wątpie żebyśmy pojechali w teren skoro ktoś nie będzie miał odpowiedniego sprzętu, bądź nie będzie się czuł na siłach.

Wszystkie wyjazdy grupowe na jakich byłem w 2015 roku były trasowo dobierane pod zebranych danego dnia.

Ja założyłem ten temat tutaj, ale wszyscy którzy mają jakieś pomysły, sugestie są mile widziani.

Odnośnie przyszłego weekendu, to czekamy na ladną pogodę i ruszamy.

Propozycje miejsca i godziny rzucajcie tutaj.

(2016/02/21 19:52)

Moja propozycja to Park Garbolewskich przy pomniku o 11 :-)

(2016/02/22 15:05)

W moim przypadku mtb odpada (choć ciągnie mnie w tym kierunku), mój sprzęt rowerowy sprowadza mnie raczej w rejony odkrywania nowych szlaków rowerowych w sensie czysto turystycznym, amatorskim. Już bliżej mi do sakwiarzy niż terenowego trekkingu. Ale pojeździć dla samej jazdy - chętnie. Może w przyszły weekend jak pogoda dopisze.

Jak cie ciągnie to znaczy że trzeba się kiedyś wybrać ;) . Ja ogólnie dopiero bym zaczynał przygodę z mtb więc żadnych ekstremów. Inna sprawa że dopiero co miałęm rekonstrukcje acl.

Na szosówki też się chętnie wybiorę tylko pewnie będę odstawał lekko na mtb mimo że to 29''

(2016/02/22 15:30)

Jarku sobota czy niedziela?

Grzechu ja mam 29" i nigdy w tyle nie zostaje :)

(2016/02/22 15:39)

ja podałem miejsce i godzinę, dzień wy wybierzcie :) ja się dostosuje :)

(2016/02/22 15:47)

To ja proponuję sobotę :)

(2016/02/22 16:52)

To jak chętny ktoś na wspólny weekendowy wypad?

(2016/02/24 19:23)

ja jestem jak najbardziej za. Sobota godz 11 pomnik w parku Garbolewskich. Kto chętny na małą wycieczkę to zapraszamy. :) plan 60km jak pogoda pozwoli. Trasa asfaltowo szutrowa :-)

(2016/02/25 09:24)

Witam tak na wstępie proponuje założyć grupę na FB będzie dużo łatwiej i szybciej z kontaktem ;-)  co do wspólnego śmigania chętnie się na to piszę,ja co prawda preferuje Downhill/Freeride ale mam i trekkingówke więc jakieś skromne pomykanie po asfalcie wchodzi w grę.

(2016/02/25 13:53)

Kolego Obywatel85 nie każdy ma FB też zapewne, a forum też może być dobrą bazą do pisania i kontaktu. A zawsze jest coś takiego jak telefonik, jak się grupa zapozna to co za problem powymieniać się numerami dodatkowo:)

(2016/02/25 18:22)