Helloween - zakazany przez starostwo

/ 58 odpowiedzi / 12 zdjęć
Myślę że to nie zależy jednak od podejścia. Fakt jest taki że jest to dzień w którym ludzie przebierają się za różne monstra itd. Co dobrego jest w oswajaniu dzieci z postaciami z horrorów??? To chyba już nawet nie pedagogiczne bo wręcz może wywołać lęk u dziecka a nie spowodować oswojenie. Zresztą co pozytywnego niesie oswajanie się z brzydotą? A kościotrupy-myślę że to jednak parodia oswajania ze śmiercią, bo czy tak wygląda umierający człowiek?- chyba raczej dobrze już zjedzony przez robaki.


Mamy piękne święto Wszystkich Świętych-wydaje mi się że jest to doskonały dzień na oswajanie dzieci ze śmiercią, nie przez dziwaczne, często ohydne przebrania czy makijaże ale konkretnych ludzie-nie z horrorów ale prawdziwych z krwi i kości.

(2015/11/12 21:57)
Moim zdaniem w demokratycznym społeczeństwie jest tak, że jeden idzie sobie na zakupy i do kina bo tak lubi, a inny przebiera się za stracha i urządza sobie zabawę i ma do tego prawo, tym bardziej że nie koliduje to z właściwym świętem zmarłych. Wystarczy odrobina zdrowego rozsądku i tolerancji, ale o to u obecnej władzy bardzo trudno. Zaściankowość, ograniczenia intelektualne to syndromy PIŚkowj władzy. Im więcej takich bzdurnych akcji tym szybciej zwolennicy odwrócą się od tych hipokrytów i dobrze, ku radości ich przeciwników. Słowem im głupiej tym szybciej, "Jarosław Polskę zbaw", brummmm ! 

(2015/11/13 10:20)
@bandar
Masz rację, świat się zmienia. Konserwatyści twierdzą, "że na złe", liberałowie, "że na dobre". Dla mnie, ani na złe, ani na dobre - po prostu się zmienia. Społeczeństwo również się zmienia. To co wczoraj lokalne może stać się globalne i odwrotnie. Łatwość przemieszczania się, rozwój komunikacji elektronicznej, globalny dostęp do informacji, zanikanie barier językowych powoduje przenikanie kultur. 
Tak naprawdę, to co u nas nazywamy "Halloween" dotarło do nas w formie powierzchownie komercyjnej (made in USA), jako zabawa, nie jako tradycja o głębokich korzeniach - tajemnicza i mądra jak "nasz" słowiański obrzęd "Dziadów", wyrugowany z tradycji jako zbyt pogański. Są ludzie, których to bawi, ale czy przez to robią zamach na nasza tradycję, nasza tożsamość narodową, czy wartości moralne? Jakże słabe musiałyby być: nasza tradycję, tożsamość narodową, czy wartości moralne, by miały zostać pogrzebane przez "zaimportowaną" zabawę.

(2015/11/13 11:20)
@KIJS


Tak to jest z interpretacją tych naszych tradycji.
Wszystkich Świętych  to doskonały dzień na afirmację dobrego życia poprzez wspomnienie i czczenie wszystkich znanych i nieznanych z imienia świętych.
Dzień Zaduszny, czyli dzień modlitw za wszystkich wiernych zmarłych - tak, ale u nas nie świętuje się zbyt mocno tego dnia (dzień nie jest wolny od pracy w przeciwieństwie do uroczystości Wszystkich Świętych). 
Spuścizną PRL-owską ukształtowała się mentalna hybryda się tzw. święto zmarłych, które koniecznie w minorowym nastroju celebrujemy 01.11. w formie cmentarnej objazdówki i nadprodukcji śmieci okolicznościowych (tony szkła i plastiku). Ale co to ma wspólnego z oswajaniem dzieci ze śmiercią? Wizytujecie cmentarz tylko raz w roku?

(2015/11/13 11:42)
Tak jak widać ta staro - nowa władza wyjątkowo głupio zaczyna swoje rządy. Najpierw zakaz niewinnej zabawy w szkole, a następnie zamach na Trybunał Konstytucyjny i demokrację. To bardzo niepokojące sygnały. słowem - Jarosław Polskę Zbaw, jak nic . Głupota zaczyna nabierać rozpędu .

 

(2015/11/17 10:35)

(2015/11/17 10:36)
Aaaaa, to tak wygląda Rów Mariański ;)

(2015/11/17 16:42)