Ile jeszcze marketów i dyskontów?

/ 36 odpowiedzi
Dzięki ,,Wilkołaku '' za ten link do artykułu o tym jak Węgrzy dobierają się do tyłka wielkim sieciom handlowym.Wiedziałem że coś knują ale nie wiedziałem że tak sprytnie.Pocieszające że niedaleko od nas są jeszcze myślący politycy dbający o interes narodowy.Miejmy nadzieję ,że zarażą tym myśleniem naszych rządzących.Chyba PiS  kiedyś przebąkiwał o podatku obrotowym dla sieci handlowych.

(2014/11/19 22:27)
Podatek obrotowy to żadna nowość,próbowali już komuniści.W obecnych czasach problem polega na tym,że uproszczenie pociąga za sobą masę konsekwencji w prawie skarbowym w powiązaniu z U.E.Trzeba by jakoś zagospodarować masę urzędników,doradców,a gdzie wcisnąć partyjnych przyjaciół.Zbyt jasno i przejrzyście ,w gąszczu przepisów łatwiej szybko zarobić .

(2014/11/20 08:03)
Taka ciekawostka, nie wiem czy we wszystkich marketach ale w kilku o których wiem, wynajmując powierzchnię handlową trzeba płacić podatek obrotowy, z reguły 3%. Dobre :-)

(2014/11/20 12:04)
lupusman, tak jest,plus koszty marketingowe i wiele drobnych składowych umowy,oczywiście po za stawką za metr pow.używanej plus wystawki jako stała ok.100 zł.za metr.A na tym forum da się przeczytać ,że stawka ok.30 zł.za metr to zdzieranie z najemców.Oczywiście w jednym i drugim przypadku są jeszcze koszty tzw.mediów.

(2014/11/20 12:18)
"Dysydent" co sądzisz o wywózce miliardów?. Pierwszy link.

(2014/11/20 12:42)
Sprawa transferu tak ogromnego kapitału za granice to kolejny skandal .Według mnie nieprzypadkowa jest tu postać J.V.Rostowskiego-człowieka znikąd.Polecam artykuł http://yelita.pl/artykuly/art/rostowski.Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale pan JVR brał także udział w spotkaniu grupy Bielderberg (tak podało chyba radio RMF lub Zetka-w innych stacjach cisza).A wracając do tematu to nie wierzę że nikt przez tyle lat nie widział co się dzieje.Dla mnie to działanie na szkodę państwa-sprawa dla prokuratury ale czy w naszym chorym kraju ktoś odpowie za to-nie sadzę.Wielkim koncernom pozwala się wyprowadzać ogromne pieniądze a nam podnosi się podatki,  i każe pracować  do 67 roku życia! 

(2014/11/20 14:09)

A jak myślicie ? po co "zachód" przytulił biedne państwa bloku wschodniego ? przecież  nie dla naszego dobra , tylko dla własnych celów..

Oni produkują, oni sprzedają i zarabiają ... a my rozładowujemy TIR-y  i wykładamy towar na półki. 

A dostosowanie wszelkich  norm  , nowe Dyrektywy  itp. ..mniej CO2 , więcej ECO...

przecież to nie dla naszego dobra ...tylko dla ich zbytu ...

a wiecie gdzie płynie tani prąd z wież wiatrowych na pomorzu ?  - do Niemca , a jak...

a my : węgla nie , bo CO2 , gaz drogi no to ogniwa fotowoltaiczne  - a komu to się przyda , jakie ECO ?   

(2014/11/20 14:56)
Masz rację Fraterr, smutna przyszłość czeka nasze dzieci .Cała ta ,,ekologia'' to wielka ściema -dopłaty do emisji CO2 to zwykły szwindel .

(2014/12/06 14:14)