Incydent na XXIII Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków

/ 28 odpowiedzi
Miałem dziś przyjemność uczestniczyć w otwarciu XXIII Europejskich Biegów Młodych Olimpijczyków.
Impreza z jak najbardziej z pozytywnym przekazem promująca sportowy tryb życia, propagująca tolerancję i zdrowe współzawodnictwo.
Jednak wróciłem stamtąd zniesmaczony i wstrząśnięty nieodpowiedzialnością ludzi zajmujących się wychowaniem naszych dzieci.
Chodzi o wytęp dwóch grup cheerleaderek.
Opiekun lub opiekunka pierwszej z nich nie potrafiła zadbać o podkład muzyczny do występu swoich podopiecznych i mimo, że dzieci włożyły w przygotowania dużo pracy efekt był żałosny. Tym bardziej, że białe stroje niezbyt nadają się do tarzania po żużlowej bieżni. Jednak w tym wypadku jak widać górę nad zdrowym rozsądkiem wzięły ambicje nauczyciela.
W przypadku drugiej grupy młodych tancerek sprawa jest poważniejsza.
Dzieci w tym wieku nie powinny tańczyć do utworu, którego tekst w dużej części traktuje o owłosieniu łonowym, piciu ,,wódy"(dosłowny blockquote) i rozkładaniu nóg. Mowa o utworze ,,Szalona ruda". Pasuje on do zakrapianego grilla lub innej frywolnej imprezy dla dorosłych ale na pewno nie do otwarcia zawodów sportowych dla dzieci.
Większość osób było tym występem mocno zażenowanych. To bardzo źle świadczy o poziomie inteligencji i guście, a raczej jego braku, wychowawców.
   Czary goryczy dopełnia fakt, że obydwie grupy cheerleaderek przygotowały sochaczewskie szkoły. Wszystko pod czujnym okiem pana burmistrza P.Osieckiego i w obecności członka Komisji Oświaty oraz radnego pana A. Karasia.
Nie przyjmę tłumaczenia, że utwór był przypadkowy i zależny od osoby zajmującej się nagłośnieniem, która tylko taki miała ,,pod ręką". Świadczy o tym choćby ruda peruka jednej z uczennic, więc pokaz od początku był zaplanowany do tej konkretnej piosenki.
Osoby odpowiedzialne za oświatę na terenie Sochaczewa a obecne na XXIII Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków pewnie najadły się wstydu, ale prawdziwym wstydem byłby brak reakcji z ich strony. Chodzi tu o co najmniej zmianę repertuaru a może nawet na miejscu byłoby wyciągnięcie konsekwencji od nauczycieli odpowiedzialnych za ten incydent.

Szanowny ''pdobi'' po przeczytaniu twojej wypowiedzi nasuwa się 1000siąc pytań nie tylko o stan i poziom nauczania lecz co najważniejsze o poziom przyzwoitości i moralnego zepsucia ludzi którzy zajmują się nauczaniem i ocenianiem wyników nauczycieli... odnoszę wrażenie że mimo obecności w szkołach sióstr zakonnych i księży sami wychowawcy nie panują nad swoimi emocjami i aspiracjami byle przypodobać się zwierzchnikom... krzywdząc tym samym niewinną młodzież która zrobi wszystko byle przypodobać się swoim nauczycielom... a wszystko paradoksalnie zaczęło się od przyjścia księży do szkoły... nauczyciele swoja drogą to dosyć specyficzna grupa społeczna której podczas studiów ktoś zapomniał wpoić odpowiedzialność jaką niesie ich zawód... od którego zależy przyszłość dzieci z którymi los skrzyżował ich drogi... z drugiej strony ludzie Ci w ogromnej większości to osobnicy przyjęci po znajomości gdyż bez nich w Sochaczewie nie sposób dostać pracę jeśli się nie popiera obecnej nomenklatury novoosieckiej władzy...     

(2015/05/30 14:44)
Sprawdziłam,  to tekst "Rudej", ktoś tu chyba mocno przesadza......... nic o włosach łonowych i piciu wódy.........
Wracam do domu po ciężkiej nocy

Byłem u rudej, kocham jej oczy
Jeszcze teraz tego nie wiem
Czy byłem z nią w piekle a może w niebie

Ruda tańczy jak szalona
Krzyczy, piszczy to jest ona
Rudą lalę pokochałem
Z rudą noce są wspaniałe

Widziałem wiele, słyszałem jeszcze więcej
Ale nawet nie marzyłem o takiej panience
Zamykam oczy i widzę jej ciało
Chciałbym dziś tam wrócić bo ciągle mi mało

Ruda tańczy jak szalona
Krzyczy, piszczy to jest ona
Rudą lalę pokochałem
Z rudą noce są wspaniałe

Ruda okazała się być blondyną
Gdy rozjaśniłem pokój swoją peleryną
Lecz z tamtej nocy niczego nie żałuję
Co ona potrafi jeszcze to czuję

(2015/05/30 17:11)
To nie ta piosenka.
Gdyby chodziło o ten teks, nie widziałbym problemu.
Chodzi o ten utwór:

Ref.: Ty jesteś ruda- da, na pewno ruda-da
Szalona ruda, dobrze to wiem.
Ty jesteś ruda-da, na pewno ruda-da,
Szalona ruda, czy na dole też ? x2

1. Nie brunetki, nie blondynki. Ja wolę rude!
Kilka drinków, dobry bajer. To nie będzie trudne.
Chociaż ludzie czasem mówią że rude są wredne
Ja nie wierze takim ludziom, ja nie wierze w takie brednie.

Ja mam bardzo ważne pytanie (pytanie),
czy taki kolor co na górze też na dole jest ?
Ja wypełnię to zadanie (zadanie), zbajeruje rudą
i tej prawdy wreszcie dowiem się !
(się się się się się się się się)

Ref.: Ty jesteś ruda-da, na pewno ruda-da,
Szalona ruda, dobrze to wiem.
Ty jesteś ruda tak, na pewno ruda tak,
Szalona ruda, czy na dole też ?
Ty jesteś ruda
Szalona ruda dobrze to wiem.
Ty jesteś ruda
Szalona ruda, czy na dole też ?

2. Bom digi digi digi bom digi buba,
na Wojska Polskiego mieszka ruda !
Nie bądź paskuda!
Nie bądź maruda!
Rozłóż swoje uda!
Już polana ruda wóda,
żołądkowa robi cuda!
Dziś na pewno mi się uda
sprawdzić czy na dole ruda.
itd.
To chyba zmienia postać rzeczy, prawda?

(2015/05/30 17:53)
nie ma moim zdaniem nic strasznego w tym tekscie ,wiesz czlowieku czego sluchaja w szkołach ,jaka muza leci ,to bys wtedy dopiero pisał

(2015/05/30 19:46)
To do której Rudej w końcu chiliderowały te dzieciaki?

(2015/05/30 19:54)
No jak to do której - do rudej Tary do pisiora a rude to wredne .

(2015/05/30 23:05)
stawik12 :)
Nawet ja muszę przyznać, że coś w tym jest ...................:)

ruda ;0  Tara

(2015/05/31 09:25)
Dzieci w tym wieku nie powinny tańczyć do utworu, którego tekst w dużej części traktuje o owłosieniu łonowym, piciu ,,wódy"(dosłowny blockquote) i rozkładaniu nóg. Mowa o utworze ,,Szalona ruda". Pasuje on do zakrapianego grilla lub innej frywolnej imprezy dla dorosłych ale na pewno nie do otwarcia zawodów sportowych dla dzieci.
Większość osób było tym występem mocno zażenowanych. To bardzo źle świadczy o poziomie inteligencji i guście, a raczej jego braku, wychowawców.

oczywiscie powinny tanczyc do "bóg się rodzi" dzieci w wieku 15 lat byzykaja sie nie mowiac juz o piciu wódy a juz wogole o sluchaniu tego typu piosenek - a ty jestes zazenowany utworem disco polo. to jest żałosne. nie rob z igły widły polowa anglojezycznych kawalkow traktuje sexie narkotykach itd ale to juz jest ok bo nie kumasz o czym spiewaja co? no i na koniec.. jeden wers na ponad 50 mowi o rozłóż swoje uda.. a moze to piosenka jest o wizycie u ginekologa? ale wiadomo glodnemu katolibanowi chleb na mysli..

(2015/06/01 08:17)
@kacperskyy
..., a chciałbyś, żeby Twoja córka podrygiwała przed facetami w rytm tego "utworu"??? ;)

(2015/06/01 13:19)
Celna uwaga Reage77. Bo mowa tu nie o 15-latkach, ale 10-latkach.

(2015/06/01 17:28)
Te biegi to też zaczynają robić się ściemą. Czytam artykuł: http://www.sochaczewianin.pl/index.php?nazwa=dane_aktualnosci&id_ak=33644
i że ponad 2500 uczestników... a w realu :)...
Ponad 2500 osób :) ludzie komu Wy wodę z mózgu robicie. Po dodaniu zawodników którzy ukończyli biegi (szkoła podstawowa i gimnazjum) otrzymujemy liczbę 1275. Jeśli dodamy ok 50 osób z open i załóżmy że ok 150 z biegu niepełnosprawnych - to mamy ok 1500 uczestników. Po co to tak kłamać?? Chyba że po to bo na 2500 uczestników lub ponad idą większe pieniądze od sponsorów. Sama idea biegów piękna. Ale frekwencją schodzą na psy - podobnie jak Półmaraton Sochaczewski. Z roku na rok coraz mniej chętnych. A w zasadzie tych co kończą. 
Dane o uczestnikach ze strony www.ebmo.pl

(2015/06/01 21:48)
Wracając do "utworu". Obciach dla osoby przygotowującej te dzieciaki do występu. To, że chamstwo wciska się do muzyki nie znaczy, że mamy pozwalać, aby dzieci się tym "karmiły". Nawet jeśli zaproponowały ten utwór same dzieci, to rolą opiekuna było przekonanie ich do lepszego wyboru z wytłumaczeniem: dlaczego. Jeśli utwór wybrał opiekun - to sorki, człowieku rozważ, czy nadajesz się na wychowawcę.

(2015/06/01 23:09)
ok widze samych mądrali :) dawajcie swoja playliste. jakie piosenki? oporcz bog sie rodzi.. bo to moja propozycja :)

a co powiecie na to? wesola muzyczka? lata 90, przyjemna nuta, moze byc? zastanówcie sie dobrze.
https://www.youtube.com/watch?v=iSHG_B4GhFg

a moze to co w publiczna tv puszcza? w godzinach kolo 18.00, rozumiem ze 10latkowie nie spia o tej porze?

https://www.youtube.com/watch?v=iSHG_B4GhFg
jesli chcecie cenzurowac takie piosenki jak ruda to rownie dobrze zabierzcie 1o-latkom komorki, tablety, odetnijcie internet, zamknijcie YT i zakazujcie ogladania tv po godzinie 16.00

(2015/06/02 08:18)
@kacperskyy
Trzeba mieć ambicję ;) Karmienie sieczką jest dobre dla bydla. Człowiek jako istota rozumna powinien tego unikać. Powinien szukać rzeczy wartościowych i szukania takich rzeczy uczyć swoją "dziatwę". Inaczej czeka nas schamienie, odwrażliwienie i odmóżdżenie. Jednokomórkowa bezmyślność, za to szerokopasmowa :).

(2015/06/02 09:04)
Wychowaliśmy się na piosenkach biwakowych i harcerskich i nie płakaliśmy z powodu braku chamówy. A teraz co niektórych mierzi wszystko co tradycyjnie polskie.

(2015/06/02 11:40)
wbienko
zgadzam sie w calej rozciaglosci :) odpowiedz mi na pytanie prosze, jak to zrobic w rzeczywistosci ktora nas otacza? ferdek od rana do nocy, debilne seriale gdzie od kartonow sie traci zycie i inne super produkcje, beznadziejne kabarety wysmiewajace paradoksalnie oglupienie ludzi, muzyka jaka jest to wlasnie o tym piszemy, latwiej trafic do salonu gier niz do bilblioteki, fajne gry logiczne przestalo sie oplacac produkowac - zarobek na ociekajacych krwia strzelanek do zombie, znajomych masz 450 na fb a jak przyjdzie choroba to nikt cie nie zna, kiedys debilne kolorowe pisma to bylo bravo girl.. dzis takich "bravo girl" sprzedaje sie wiecej niz wiedzy i zycie i innych ciekawych pism razem wzietych.. 
poza tym zmienilo sie cos waznego.. postrzeganie niektorych spraw.. zrobilo sie bardziej liberalnie? dla ciebie moze szalona ruda to szczyt perwersji ale dla twojego dziecka wierz mi .. rownie dobrze moglo by sluchac "przez łaki przez pola pedzi fasola" papierosy? kiedys to bylo olaboga latales na ogród albo po kontach sie chowales...a teraz zielsko jaraja 15 latki w bialy dzien na przystankach i maja na to - jak to mowia? - wyje**e
z czym chcecie walczyc? tą lawine sami zapoczatkowaliscie... wolnosc, swoboda.. co mysleliscie ze demokracja przyniesie tylko to ze wiecej kanalow w TV bedzie? ze sklepy na kazdym kroku i full jedzenia? ... najwni byli ci co tak sadzili..

(2015/06/02 12:03)
@kacperskyy
..., a chciałbyś, żeby Twoja córka podrygiwała przed facetami w rytm tego "utworu"??? ;)

i to jest dobre pytanie! ruda zła bo tam wóda i rozłóż nogi ale matka pozowoliła na to zeby 10-latka w miniowie machala tyłkiem przed starymi facetami? gdzie tu logika?

(2015/06/02 13:04)
@kacperskyy

Od czego są rodzice, dziadkowie, wychowawcy?

Wolność i asertywność to piękna rzecz, tylko trzeba umieć z niej korzystać. Tak samo jak z mediów. Inaczej z wolności pozostanie tylko nieograniczona samowola, a z asertywność - chamokracja, dóbr kultury - tandeta muzyczno-telewizyjna. Zamiast myśleć ludzie będą woleli być informowani o tym, co jakiś "guru" pomyślał za nich i dla ich dobra, bo nie znajdą nawet czasu na wyciszenie i chwilę refleksji pomiędzy przełączaniem się pomiędzy mediami. Trójkąt bermudzki z wieżą Babel w jednym: komórka-komputer-telewizor, YouTube-FB-IdiotyczneProdukcjeTelewizyjne. Ale powtarzam: od czego są rodzice, dziadkowie, wychowawcy?
Zabrać komóry, ograniczyć dostęp do sieci i telewizora. Kontrolować dostęp dzieciaków do mediów i ograniczyć wchłanianie przez nich głupoty. Rozmawiać i przekazywać wiedzę o tym, co wartościowe. Pokazywać co dobre i piękne, a co tandetne i puste. Nikt tego za nich nie zrobi, a jeżeli oni sami tego nie zrobią, to efekt będzie opłakany. Rodzice są na pierwszej linii frontu.
Wszystkich i tak nie uda się uratować, jak na Titanicu.

(2015/06/02 13:20)
Biegi to zdaje się impreza Mięczysława G. Pana na wodnym królestwie , słowem jaki pan taka organizacja. 

(2015/06/03 12:07)
kaceprskyy takiś mądry, bo dziecka nie masz  :)

ja bym wolał by mój syn nie tańczył do takiego utworu a nawet go nie słuchał. Jak się na takiej imprezie dzieciakom coś takiego puszcza to się później nie ma co dziwić, że jest jak jest z nastolatkami. To tylko jeden z powodów tego, że jak to określiłeś "dzieci w wieku 15 lat byzykaja sie nie mówiąc juz o piciu wódy". Brak reakcji a wręcz przyzwolenie powoduje, że tak się właśnie dzieje. Nie musi być od razu Bóg się rodzi, ale jest wiele innych utworów i innych gatunków muzycznych, do których można zatańczyć. To, że ktos ma 10 lat nie znaczy wcale, że musi słuchać DiscoPolo czy Gang Albani i słuchac piosenek o za przeproszeniem dymaniu.

Przypomina mi to sytuację z naszego lodowiska, o której kiedyś pisałem tu na forum. O tym jak to mój wtedy dwuletni syn niemówiący jeszcze dobrze powtarzał słowo "dupa" po wysłuchaniu lecącej z głośników piosenki zespołu Akcent pt. Pszczółka Maja, w której to jeśli ktoś nie zna to podpowiem Oddział mrówek tańcząc wkoło proponuje zgodnie
Chodźcie się zbierzemy w kupę
I zerżniemy Mai dupę

(2015/06/03 13:23)
To jest tragiczne... ale niestety tak to wygląda że wielu ludzi już się odmóżdżyło i byle chłam już im nie przeszkadza i podają to dalej - dzieciom. W zeszłym roku na pikniku rodzinnym w Przedszkolu miałam wątpliwą przyjemność patrzeć jak dzieci tańczą przy piosence"My słowianie". W szkole podstawowej na zajęciach tanecznych dziewczynki są uczone całego układu tanecznego do tejże piosenki-przez Panią Pedagog oczywiście. 
Niestety zalewa nas ta płycizna która dzieci pochłania jako pierwsze. Rodzice są głupi jak widać bo bawią się przy tym razem z dziećmi, nauczyciele przyklaskują i jest super! Więc o co ci chodzi...A najgorsze jest to że jeśli my jako rodzice przeciwstawimy się temu to mają nas za debili.

(2015/06/04 22:02)
A co to za Pani w ogóle prowadzi tą grupę?

(2015/06/04 22:04)
a Fergiński czasem nie jest rudy........? :-) To by wyjaśniało sprawę......

Nie wiem czy rudy ale wredny.co do Pana na wodzie ,jak go ktoś nazwał  M>G to stary schorowany facet , któremu już praktycznie nic się nie chce . Miesiąc przetrwania to sukces, następny miesiąc to następny sukces  i kasa płynie. Parkiem sportowym nie umie rządzić, ale za to w klakierstwie jest nie do pobicia. I klakierem będzie dla każdego , był dla Czubackiego , i proszę sobie przypomnieć jego wypowiedzi w Famie (przed wyborami Pana Osieckiego na pierwszą kadencję), to były same  dołujące w/g mnie słowa . A przed tą kadencją , kiedy bazując na sondażach , był przekonany , że obecny burmistrz przegra , to jego telefon nabierał koloru czerwonego i grzał się ale do przeciwników obecnej władzy . To cały Pan wody .Dziwota , że obecny go jeszcze trzyma , chyba , że.............,?. a biegi to kompromitacja , jak za PRL_U

(2015/06/07 23:14)
tak czytam i zastanawiam się co Twój post w ogóle wnosi do całego tematu? Co on ma wspólnego z opisaną przez pdobiego i komentowaną przez nas sytuacją?

(2015/06/07 23:45)
Co @izaura, czyżby problemy z Leonsjem. Panna dziedziczka zabłądziła w kamiennym kręgu? No nie ten wątek na takie żale. Tu się narzeka na upadek obyczajów, a nie na sytuację "agropolityczną" :))))).

(2015/06/08 09:00)