Internet dostawcy Sochaczew i okolice

/ 19 odpowiedzi
Witam wszystkich forumowiczów!

Mam pytanie, z usług jakich dostawców internetu korzystacie? Planuję założyć sobie stałe łącze, ale jak patrze na te ceny to szlak mnie trafia. :( Przykład:

NET-128 / 256 Transfer 128 kb/s poza szczytem 256 kb/s - 61,00 PLN

Co za podobną cenę mamy np. w Warszawie?

Chello - Transfer 1024 kb/s - 59,00 PLN

Pozostawię to bez komentarza.
Tytuł miał brzmieć:

Lokalny monopol, czyli robienie durni z ludzi prowincji, ale skrypt portalu niestety go uciął. :(

Z pełnym szacunkiem dla programisty, ale w Sochaczewie nawet strony nikt nie potrafi porządnie napisać, ech...

(2005/10/27 10:03)
Zgadzam się. Marton nawet zablokował możliwość wchodzenia na strony TPSA, żeby ich klienci nie zobaczyli, że TPSA ma korzystniejszą ofertę.

(2005/10/27 19:35)
Chello to pewnie potężna firma, którą stać przy tej ilości klientów na obniżanie cen, koszt przyłączenia kolejnych klientów jest dla nich relatywnie tani. Pewnie przy takim paśmie jakie kupują u providerów mają pewnie większe upusty. W przypadku lokalnego providera już tak "łatwo" pewnie nie jest. Poza tym trzeba ciągle inwestować w infrastrukturę, sieć szkieletową. Tutaj przewagę ma Tepsa - w zasadzie infrastruktura istnieje już, pozostaje odcinać kupony - w tym sektorze - łączy szerokopasmowych DSL/ADSL wydaje mi się że konkurencja jest czysto symboliczna.

Ja osobiście korzystam z łącza Interkam-u i nie narzekam nie potrzebuję szybkiego łącza w domu więc koszt jest również niewielki.

(2005/10/27 21:11)
..ciach.. Ja osobi�cie korzystam z łšcza Interkam-u i nie narzekam nie potrzebuję szybkiego łšcza w domu ..ciach.. zdarza sie ... ;-) a jednak kodowanie to tez wazna sprawa ;-)

(2005/10/27 21:34)
Poprawione :-)
To przez pspada ;-)
Przy okazji polecam gorąco ten edytor - długo szukałem idealnego edytora - ten najbardziej jest do niego zbliżony i darmowy! www.pspad.com

pzdr

(2005/10/27 22:24)
ja korzystalem z interkamu, ale przesiadlem sie na neostrade z powodu tego, ze nie bylem zadowolony ze wspolpracy z interkamem... neostrada512 (umowa na 2lata)-85zl miesiecznie... jestem w pelni zadowolony,nie zamula,nie przerywa, nie gubi ip, jak wiatr wieje czy jest burza wszystko jest ok :)

(2005/10/27 22:25)

zen
Byłoby fajnie gdyby ktoś dał od siebie coś i opracował jakieś zestawienie zawierające porównanie cen providerów, z których usług można korzystać w naszym mieście. Słyszałem od znajomego, że nawet firma z Warszawy może w Sochaczewie założyć łącze – jeżeli znajdzie się kilku chętnych do zakupu.

(2005/10/27 22:52)
Ej, nie jest tak zle. Znam kilka osob, ktore jednak potrafia cos porzadnie napisac, np. tu: sodax.net/ albo to: www.magicznestudio.pl/

z calym szacunkiem pozdrawiam;-)
Jarek

(2005/10/27 23:24)
W takim razie wpisujmy ceny dostawców, których znamy. Proponuję porównać cenę brutto za łącze 128 kb/s (niestety najbardziej popularne w polskich realiach) przy umowie na 12 miesięcy.

TP S.A. - 71,98 PLN
AirLan - 61,00 PLN - na stronie brak informacji, czy podana cena jest netto czy brutto :(
Intercam - 65,88 PLN

Czy zna ktoś inne oferty?

(2005/10/28 08:50)
Sorki, może trochę mnie poniosło, ale to temat tego wątku mnie tak nastroił. :)

(2005/10/28 08:53)
A ja proponuję poprzeglądać trochę stronek i pomyśleć samemu. Szybkośc to jedna z cech łącza nei dla wszystkich najważniejsza.

InterKAM/
Airlan
InterDom
JRBNet

Osobiście korzystam, z łącza InterKAMu i nigdy nie narzekałem. Zewnętrzne, stałe IP, porządne proxy, sieć lokalna (miejska) o wiele bardziej mnie interesują niż teoretyczne 1024 kbps.
Pozdrawiam.

(2005/10/28 23:00)
No fakt. Publiczny adres IP który od początku mi się nie zmienił to jest dobra rzecz, szczególnie jak człowiek potrzebuje z pracy sięgnąć do domowego komputera ;-) albo wystawić jakąś usługę. Nie wiem jak u innych dostawców ale tutaj proxy działa znakomicie. Większość rzeczy które ściągam idzie z prędkością 300-500 kb/s Strony też ładują się błyskawicznie. Na upartego w tej samej sieci można nawet współdzielić zasoby :-)

(2005/10/29 11:44)
owszem, o tym co mowi RafZielak to niezaprzeczalne atuty, ale w moim przypadku bylo tak, ze gdy lacze dzialalo to bylem baaaaaaaa(...)rdzo zadowolony, na poczatku wspolpracy necik nie dzialal zbyt dobrze, to zadzwonilem, Panowie przyjechali, pokombinowali i dzialal. Jednak po roku cos sie zaczelo dziac i lacze przerywalo, gubilo IP itd, zadzwonilem do serwisu a tam Pan mi powiedzial, zebym sam sobie antena poruszal a jak nie to trzeba bedzie zerwac umowe... no i stalo sie. Mam neostrade i mimo tego ze nie ma zew. IP, proxy itd to przynajmniej mi nie przerywa i dziala zawsze wtedy kiedy chce... Ale nie myslcie, ze probuje odwodzic od wyboru INTERKAMU, nie mam takiego zamiaru, opisana sytuacja zdarzyla sie tylko mi i mozliwe ze to odosobniony przypadek. Pozdrawiam

(2005/10/29 11:51)
Czyli łącze radiowe miałeś? Nie wiem jak to jest z radiem jak bardzo niestabilnie jest i jak zależy to od warunków atmosferycznych?

(2005/10/29 15:01)
Sepix:Czyli łącze radiowe miałeś? Nie wiem jak to jest z radiem jak bardzo niestabilnie jest i jak zależy to od warunków atmosferycznych?
Sebastianie ... o ile dobrze kojarzę to mieszkasz w Chodakowie. Jak zapewne wiesz (choć może się mylę) cały Chodaków jest podpięty do Centrum (a więc i do świata) łączem radiowym 5 GHz które bądź co bądź chodzi lepiej niż niejeden kabelek. :-P
Warunki atmosferyczne ... mają wpływ tylko w wypadkach gdy ktoś na tyle niestabilnie zamontuje antenę, że wiatr będzie nią bujał na wszystkie strony. (joke) :-P

Sepix:Na upartego w tej samej sieci można nawet współdzielić zasoby :-)
Jeśli chodzi o SMB owszem ... tylko w obrębie małych wycinków sieci. Ale ... jest jeszcze coś takiego jak Direct Connect z ktorego mogą korzystać wszyscy użytkownicy iKAMu i wymieniać pliki między sobą.

Pozdrawiam.

(2005/10/30 00:17)
Nie no oczywiście domyślam się że z centrum to kablem raczej nie idzie internet :-) Powiem więcej wygląda na to że pomiędzy blokami są zestawione bridge ale już w paśmie 2,4 GHz bo mój APN go wyłapuje czasem. Chodziło mi o to że kolega Salieri miał podłączony internet bezpośrednio radiem a to już pewnie nie to samo co kabel.

(2005/10/30 01:12)
tak, dokladnie to byla radiowka, antena byla zamocowana nawet bardzo stabilnie... niestety drzewka i liscie byly calym powodem zamieszania... Pan z serwisu powiedzial zebym umiescil antene powyzej lini drzew (ale to bym musial antene 10m wyzej ustawic (lol), a nie mialem takiej mozliwosci) bo nadajnik i odbiornik musza sie widziec na wzajem... chociaz troche dziwne mi sie to wydaje...

(2005/10/30 19:40)

Przy okazji polecam gorąco ten edytor - długo szukałem idealnego edytora - ten najbardziej jest do niego zbliżony i darmowy!

Własnie zassałem dzis i musze powiedziedziec ze masz racje jest naprawde fajany, leciutki i funkcjonalny...szkoda ze tylko na je....go win$ita .. a tego nie lubie :|
ale cóz ... :-)

(2005/10/30 21:09)
Witam. chcialem sie wypowiedziec na temat lacza radiowego firmy Airlan.
mialem takie "szczescie' podpisac z nimi umow, lacze na poczatku umowy bylo super, bez zadnych problemow- moglismy w sieci grac wysylac pliki z duza predkoscia i wogole;D Mieszkam od ich nadajnika 2,5km(po prostej- sprawdzane na GPS) i nie bylo problemu z zasiegiem. po jakims czasie gdy zaczeli podlaczac inne miejscowosci zabrano nam proxy a tego samego dnia ilow dostal te usluge:/ wszystko w Rybnie zaczelo sie psuc:( po wielu telefonach do wlasciciela firmy pana M.M. dostawalismy obietnice ze lacze bedzie poprawione... ale ni doczekalismy sie tego- trwalo to od stycznia 2005. z dnia na dzien nie mielismy internetu a jak byl to strasznie wolny- niezaleznie kto jaki mial abonament lacze bylo takie samo:( jak modem, nie moglismy juz wysylac plikow na p2p ani tez grac. u mnei nie moglem nawet maili wysylac o wielkosci 15kb. Pan M.M. jak zwykle obiecywal ze poprawi i poprawi i nei poprawil- a mi w koncu tlumaczyl ze to wina odleglosci- ale dlaczego na poczatku umowy bylo wszystko ok? dlaczego odleglosc nie przeszkadzala? co niby moj dom sie przesunal w zle dla lacza radiowego miejsce? to bylo smieszne:/ w koncu przestalem placic bo niby za co mam placic?! no i zaczeto straszyc mnei firma windykacyjna:/ skonczylo sie jak skonczylo na porozumieniu stron! rozstalem sie z Firma Airlan!!! no i cale szczescie- teraz walcza z nia moii znajomi z Rybna- od dluzszego czasu internet jest strasznie wolny, i na dodatek po 23:00 wylaczany!!! i na maile znowu dostaja ta smieszna odpowiedz co ja od stycznia-"... bedzie lepiej dajcie nam czas!!! i tak placa za cos czego nie maja!!! nic sie nie poprawia!!! az szkoda pisac!!! telefony i maile do Pana M.M. nie pomagaja. za czasow gdy mialem internet w ich firmie osobiscie jezdzilem do tego Pana z kolegami i prosilismy by cos poprawil, on obiecywal- a jak bylem zerwac umowe u niego w biurze to powiedzial ze zadnego info o nie dzialajacym internecie nie dostal bo jak by takie cos mialo miejsce to by mi dal jakies promocje na ten czas gdy net jest w niepelni sprawy!!! To bylo najsmieszniejsze!!! czlowiek ktory straszy Firma windykacyjna nie potrafi przyznac sie do bledu. obiecanki cacanki Panie M.M. pozdrawiam.
kto ma net w tej firmie wie o co Chodzi!!!

PS. teraz mam u konkurencyjnej firmy- nadajnik 3km od mojego domu duzo wiecej drzew i smiga jak diabli!!! za co jestem im wdzieczny- place za to co mam;D
pozdrawiam

(2005/11/12 01:04)