IP przy postach - czy to takie trudne?

/ 19 odpowiedzi

Bardzo proszę redakcję o odpowiedź na moje pytanie - czy jest wielkim problemem publikacja przy każdym wpisie numeru IP autora?

Wiele for z tego korzysta więc problem nie leży chyba w kwestiach technicznych?

Szczególnie po przedwyborczym cyrku przydałoby się unormowanie i uspokojenie forum.
Zapewne wiele nicków by znikło inni wypowiadali by się z większą dozą rozsądku.

Więc pytanie do redakcji - da się to zrobić? A jeśli nie to bardzo proszę o odpowiedź dlaczego?

Oczywiście pozostawiam swobodę dyskusji - bardzo chętnie przeczytam za i przeciw innych użytkowników

pozdrawiam
zrobić da się na pewno, ja swojego ip się nie obawiam ale problemem może tu być rodzaj dostawcy z jakiego korzysta dana osoba. Na przykład sieci takie jak interdom kam etc dla serwera e-sochaczew wszystkie osoby korzystajace z w/w dostawcy beda miec to samo ip i nie bedzie to dowod na to ze ktos korzysta z 20 czy 30 nickow na forum. To samo bedzie sie tyczyc pisania z pracy, przykladowo dwie osoby z um napisza cos na forum, w rzeczywistosci beda to 2 rozne osoby a ip bedzie to samo...

(2014/12/02 16:52)
do -x2x-,proponujesz jakieś odtajnienie IP a sam ukrywasz się pod kryptonimem RR,sprecyzuj o co Tobie chodzi?nadając z różnych komputerów,-z pracy-z domu-ze smartfona czy innego laptopa będziesz miał kołomyje,każdy ma inne IP ,  wystarczy że serwer Ciebie pamięta bo po zalogowaniu możesz odwiedzać i pisać komentarze na np. e-sochaczew,czy innych portali bez odnawiania hasła,po co Tobie moje IP?mogę ci na priv podać,tylko po co?

(2014/12/02 17:19)

x2x
no to już jest cyrk na kółkach. Facet, który w swoim profilu podaje dane "Zdzisław Takiesobie" ma pretensje o moje inicjały.
Chciałem żeby publikować IP z prostego powodu. Żebyś ty czy tobie podobnie jeśli już piszą głupoty nie byli aż tak do końca anonimowi. Nie tworzyli kilkunastu kont, z których będą wypisywać obraźliwe lub chociażby idiotyczne teksty.

Przykład czasu przedwyborczego dobitnie taką potrzebę uwypuklił.
Natomiast nie wziąłem pod uwagę ograniczeń, które wyszczególnił SzczeryFacet. Po prostu albo moja wyobraźnia w sprawach informatycznych jest zbyt wąska, albo za mało się na tym znam.

Byłem pewny, że każdy kto ma stałe łącze np. interkam będzie miał swoje niepowtarzalne stałe IP. I wtedy to już dało by do myślenia. Tak samo jeśli ktoś korzysta z internetu Play lub Orange. IP się zmienia ale info o providerze zostaje i normalny, myślący człowiek mniej więcej potrafi wnioski sobie ułożyć

tyle ode mnie

(2014/12/02 19:13)
Totalnej inwigilacji się zachciało? Dla mnie niech sobie frustraci zakładają i milion kont. Zakląć rzeczywistości się nie da. Poza tym, po stylu można domyślić się, że kilka nicków to ta sama osoba. Sądzę, ze wielu forumowiczów, widząc posty sygnowane pewnymi nickami, co najwyżej omiatają je wzrokiem. I tak wiadomo, co tam naklikane.

(2014/12/02 20:35)
@x2x
Anonimowy nie jesteś wtedy, gdy swoje zdanie pieczętujesz swoim nazwiskiem i wizerunkiem. "Wielokontowe" metody obwieszczania własnych przekonań to przejaw jakieś schizy albo kompleksów. To bardziej temat dla psychologa, albo psychiatry.
Twoje założenie do stałości IP jest błędne. Obsługuje tylko część przypadków. Ja, do tej pory na forum pisałem z wielu urządzeń i wielu miejsc w sieci, ale zawsze pod swoim nazwiskiem.
Do zrezygnowania z anonimowości trzeba jednak trochę odwagi, bo wtedy nie można już sobie rzucać błotem na wszystko i wszystkich - PRAWDA? A tu, można się ukryć za nickiem i trach, trach w klawiszki - wyżyję się, pomieszam, dokopię, a sobie nie zaszkodzę.
P.S. Dla mnie są jednak wyjątki. Z anonimowości zwolnieni są @kasperskyy i @robroy - czegoś by mi brakowało na forum :))).

(2014/12/03 14:27)

dziekuje :)

mimo ze pisze "pod przykrywka" staram sie nie chrzanic kocopolow. czasami pisze bardzo, ze tak to nazwe - wyraziscie :) ale tu tez staram sie zachowywac umiar.

rozumiem ze pisanie pod "nickiem" nie zwalnia od myslenia, kultury a juz na pewno nie zwalnia z odpowiedzialnosci za slowa jak i tej prawnej :)

(2014/12/03 15:09)
chrzanic kocopolow

Olaf przejął twoje konto? :O

(2014/12/03 15:49)

x2x
pisałem wyżej - moja wiedza w zakresie informatyki okazała się zbyt uboga. W swojej naiwności sądziłem, że w większości przypadków IP będzie unikalne dla każdego autora.

Dla  mnie temat zamknięty

pozdrawiam

(2014/12/03 16:02)
100% zgody z wbienko...oczywiście w kwestii kacperskyy i robroy też... ;)

(2014/12/04 12:40)
a na .. nażryj się :-)
176.10.99.201

sparwdź sobie , poszeżysz sobie wiedzę z informatyki

(2014/12/05 12:42)
do- wibienko- nie jesteś przypadkiem bojownikiem na JM ?

(2014/12/06 04:58)
Ciekawe, bo większość forumowiczów to tchórze wstydzący się samych siebie, albo dupolizy i opluwacze przed wyborami. Gdzie wasze nazwiska?

(2014/12/06 10:52)
do -sq7bte- wydaje mi się że nie chodzi o tchórzostwo przy nie podawaniu swojego nazwiska,cóż z tego że podam -Zdzisław Brzęczyszczykiewicz ?,jak śledzisz forum to wiesz że duża część gadających wie , kto za jakim nickiem siedzi,jedyną metodą na chamstwo, i jak to określiłeś-- "dupolizów i opluwaczy" jest nie odpowiadać na ich wypociny,ignorować,już raz o to apelowałem ale nie ! im głupszy wpis tym zajadlej niektórzy go komentują
do -kacperskyy- wymieniając w postach-Ciebie i mnie - "wibienko" i "reage 77 "zapraszają na piwo czy machają toporkiem? bo nie wiem?

(2014/12/06 11:34)
Panowie @robroy i @kacperskyy z mojej strony oczywiście na piwo i to duże :)).Znalezione obrazy dla zapytania ikona grafika kufel
Co do toporka - u mnie broń? Broń Boże ;). Pacyfista jestem.
@robroya'propos "bojownika na JM". Szyfrem do mnie zagadałeś, a ja teraz zachodzę w głowę, co "poeta miał na myśli" :)

(2014/12/06 12:47)
zmyliła mnie małpa (@) przed nickami,tak zaznaczają  odpowiedź do konkretnego bojownika na Joe Monster,http://joemonster.org/index.php

(2014/12/06 13:06)
no to zdrówko

(2014/12/06 13:40)

No to jak impreza to i śpiewy być muszą https://www.youtube.com/watch?v=VqlF6RbQf4k

Dla mnie @ to taki element mówiący: to jest nick, a nie jakaś ksywka. Weźmy przykład "łysy".  "Łysych" ogólnie jest jak mrówek, ale @łysy to co innego, to ten "nasz" łysy z naszego forum :)))

Nie przekomplikowałem?

Pzdr.

P.S. Dzięki za przypomnienie o istnieniu Joe Monster. Przeczytałem sobie ich regulamin. Zacny, niemal jak kodeks Boziewicza.

(2014/12/06 22:08)

x2x
a na .. nażryj się :-)
176.10.99.201

sparwdź sobie , poszeżysz sobie wiedzę z informatyki

poszeRZ najpierw swoją wiedzę ogólną gamoniu - dopiero później bierz się za rejestrowanie nowych nicków

(2014/12/08 13:35)
łooojej...
to stary nick :-)
gamoniu.

(2014/12/20 11:18)